Děti rádi hrají s postavami svých oblíbených kreslených filmů, a proto stále častěji jsou dětské svátky tvarovány svým stylem. Jedna z milovaných dívčích a dokonce i mladých pánů se stala koně z animovaného filmu “Mai Little Pony”.

Níže je podrobný průvodce vaření s různými možnostmi návrhu pro hlavní atribut dětské party – Mai Little Pony dort..

Vaření horké houbové dorty
As сделать торт «Май Литл Пони» для детского праздника
Složení Počet
vejce 2 kusy.
cukru 220 g
vanilkový cukr 8 g
kefír 240 ml
soda 8 g
rostlinný olej 90 ml
prášek do pečiva 5 g
škrob 30 g
mouka 260 g
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 305 kcal

Chcete-li ztělesnit některý z navrhovaných nápadů zdobení dort ve stylu “Mai Little Pony”, sušenka by měla být snadno řezaná, nerozpadá a nepotřebuje další namáčení. Takové koláče mohou být vyrobeny z houbovitého koláče na kefír s rostlinným olejem..

Recept krok za krokem:

 1. Nalijte suché přísady (škrob, prášek do pečiva a mouku) do jedné nádoby a protřepejte.. mouka с крахмалом
 2. V teplém kefír (pokojová teplota) nalijte a promíchejte uvedené množství receptů sódy. Také vylijte rostlinný olej a vše promíchejte mícháním. kefír с маслом
 3. Míchačku, porazte vejce, nalijte všechen cukr (včetně vanilky) a poraďte se maximální rychlostí 5-7 minut. vajíčka и сахар
 4. Poté přeneste rychlost na minimum a střídavě zavedete suché a kapalné složky.. vaření теста
 5. Umístěte pergamenový papír ve vybrané formě pro budoucí vrstvy koláče (kulaté nebo čtvercové), vylijte těsto a nahoře s potravinovou fólií. To neumožní vzestup koláče uprostřed sopky. těsto в форме
 6. Pečeme v troubě o 180 stupňů. Hotový dort ochlaďte na drátěný stojan, pak zabalte film a nechte ho v chladničce několik hodin, nebo dokonce lépe celou noc..

Krém na vaření

Protože se dort s malými poníky připravuje zpravidla na dětské svátky, smetanový krém by neměl splňovat pouze určité požadavky na cukrovinky pro snadnou realizaci tohoto nápadu, ale měl by být také připraven ze zdravých a vysoce kvalitních ingrediencí..

Plně splňuje všechny požadavky na tvarohový krém podle níže uvedeného receptu. Ukazuje se, že je velmi stabilní a složité monogramy smetany nebudou plavat ani po několika hodinách při pokojové teplotě. Hustota a textury umožňují použití pro obrázky s cukrem nebo oblátkami, stejně jako pro masticový dekor. Je-li to žádoucí, může být snadno barveno v jakékoliv barvě s barvivy potravin.

Pro jednu část tvarohového krému budete potřebovat:

 • 250 g tvarohu s 9% tuku;
 • 170 g másla;
 • 70-100 g práškového cukru;
 • 70 g kondenzovaného mléka.

Příprava bez zohlednění doby změkčení oleje trvá 15-20 minut.

Obsah kalorií – 391,5 kcal / 100 g.

Jak vařit:

 1. Olej přivést na 23-25 ​​stupňů. To je optimální teplota pro šlehání. V měkkém máslovém mléce vylejte práškový cukr a poraďte. Mělo by to být načechraná hmota.. máslo и сахар
 2. V jiné nádobě kombinujte tvaroh a kondenzované mléko. Smíchejte tyto výrobky do hladké homogenní hmoty pomocí ponorného mixéru. tvaroh и сгущенка
 3. Ve dvou až třech krocích přidejte tvarohovou hmotu k šlehanému máslu, mícháním pomocí silikonové stěrky. Aby nedošlo k odlupování smetany, obě masy musí mít stejnou teplotu. Hotový krém lze uchovávat v chladničce pro stabilizaci.. připraven крем

Sestavení dortu “Mai Little Pony”

Když je houbový dort a krém připraveni, můžete začít s montáží dortu. Chcete-li to udělat, s biscuit by měl být řez trochu horní, takže je úplně hladký. Pak nakrájejte vysoký a rovný koláč na tenčí koláče. Jejich počet bude záviset na obratnosti domácích cukrářů a osobních preferencích..

Kruhový koláč lze sestavit v pečivém prstenci nebo v rozdělených stranách nádoby na pečení. Na substrátu nebo mísišti na servírování vložte malé množství krému do středu, nahoře na první koláč. Opravte celý prstenec, který předem lemoval jeho stěny přilnavým filmem. Takže bude snazší sestavit dort, strany se ukáží hladce a samotný koláč se nesmí jet na misce.

Dále střídavé vrstvy krémových a koláčových vrstev tvoří dort. Spolu s prstencem jej vyjměte několik hodin do ledničky tak, aby se krém a dort spojily. Vyjměte kroužek z ochuceného dezertu a vyhlaďte boky a špičku smetanou. Poté můžete začít zdobit.

montáž торта

Pokud je koláč čtvercový, pak je sestaven podle stejného algoritmu, ale strany nejsou fixní. V tomto případě můžete po ochlazení potřebovat více krému na úroveň.

Dekorace

Rozmanitost pekařských technik, ingrediencí a zařízení vám dokonce umožňuje vytvořit skutečné mistrovské dílo ve vaší domácí kuchyni. Takto můžete na dortu reprodukovat postavy karikatury “Mai Little Pony” pomocí tmely, cukrových obrazů nebo krému a vícebarevných dražé.

Z tmelu

Z nákupu nebo vlastního tmelu můžete vyrobit koně. Existují různé druhy domácí cukrové pasty: mléko, med, marshmallow, čokoláda. Želatinový tmel je však vhodný k vyřezávání tvarů. Zmrzne dostatečně rychle a nemusí dlouho čekat, dokud se neobjeví podrobnosti o postavách.

dekorace из мастики

Pro jeho přípravu bude vyžadovat:

 • 5 g instantní práškové želatiny;
 • 40 ml studené vody;
 • 250-300 g práškového cukru;
 • 5 kapek citrónové šťávy.

Vaření:

 1. Namočte želatinu do studené vody po dobu uvedenou na obalu. Pak ho roztavíme na parní lázni.
 2. V horkém roztoku želatiny přidáme citrónovou šťávu, vylijeme práškovým cukrem a pečlivě hněteme v hladké hrudce. Vzhledem k tomu, že se ochlazovací tmel zpevní. Skladujte připravenou cukrovou pastu zabalenou ve filmu.

Chcete-li zaslepit jednoho z poníků, musíte barvit masti s potravinovými barvivy v požadované barvě. Pro hlavu nejprve zahněte míč, udělejte z ní obličej a uši, udělejte výřezy pro oči.

Oči mohou být vyrobeny z bílé a černé tmelové tkaniny s použitím způsobu aplikace nebo jednoduše naneseny na mastic s potravinovými barvivy..

U trupu a nohou zalomíte hustou klobásu, složte ji písmenem “P”. Každá ze svislých tyček se rozřízne a vytvoří nohy. Použijte párátko pro připojení hlavy k tělu. Navlhčete spoj s vodou pro lepší přilnavost..

Zbývá jen, aby se ocas a hříva z tenké masticové vlajky. V závislosti na charakteru vybrané karikaturou, možná budete muset vytvořit roh, křídla nebo korunu. Ujistěte se, že opakujete odznaky na kyčlích každého pony, děti budou nejprve věnovat pozornost tomuto detailu..

Na videu – podrobné pokyny pro modelování poníků z kresleného seriálu:

S pomocí obrazů cukru

To je nejjednodušší, ale nejúčinnější způsob, jak zdobit dort, který je na rameni, a to i nejčastější cukrář. Jediná věc, kterou potřebujete, je trávit trochu času hledáním organizace, která se zabývá jedlým tiskem, a pak budete muset pouze přenést obrázek kreslených postav do dortu.

Cukr obrázek ozdobte nůžkami na velikost dortu. Pak s tenkou vrstvou vysuňte tmel, navlhčete vodou, aby byl povrch lepkavý. Na vrcholu vrstvy tmelu pro lepení obrazu odstraňte přebytečný tmel. Poté musíte převést své oblíbené poníky na dort se smetanou..

dekorace с помощью сахарной картинки

Dražé v barevné glazuře

Rainbow Desh poník může být vyroben z vícebarevných dražé bonbony. Mohou to být Skittles, M & M nebo jiné barevné bonbóny v glazuře..

Pro tento návrh je lepší pečovat obdélníkové vrstvy dortu, z nichž se sestaví dort, ale ne vyrovnat strany. Vytiskněte obrázek koně vhodné velikosti pro dort a řez podél obrysu. Papírový pony připojený k dortu a řez podél obrysu.

Dále nastavte horní a boční strany smetanově modrou smetanou smetanou. Pak se podíváme na obraz a položíme barevné koňské kůňky. Malé detaily mohou být vyrobeny z barevného tmelu – oka a výrazného znaku.

recept вкусного торта под мастику

Klikněte zde pro recept na lahodný masticový dort..

Snažte se udělat tři čokoládové dorty. Zde si můžete prohlédnout podrobný recept..

Podle tohoto receptu můžete v pomalém sporáku pečeme koláč s “hnilým pahýlem”.

Užitečné tipy

Takže nic, co zkazí dort, byste měli použít několik tipů:

 1. Při pečení sušenek není nutné otevřít dvířka trouby během první půl hodiny, aby nedošlo k pádu dortu. Pokud je teplota obtížně nastavitelná a koláče se často drží na dně, měli byste určitě položit nádobu s vodou pod tvar s těsto.
 2. Pokud během vaření došlo k velkému rozdílu v teplotě másla a tvarohu s kondenzovaným mlékem, hmota může stratifikovat. Chcete-li zachránit krém, musíte trochu zahřát na parní lázni a pak ji znovu zopakovat..
 3. Chcete-li udělat pony masticu realističtější, měli byste praktikovat jeho modelování, například z hlíny. A pokud přivedete dítě do tohoto procesu, zjistíte, kdo z karikaturních postav se mu nejvíce líbí.
 4. Dort zdobený cukrovým obrazem může být dodatečně zdoben krémovými monogramy, masticovými srdcemi, výstřihovými květy nebo barevnými cukrovinkami na boky..

Ve videu – možnost zdobení dortu pomocí dražé: