V následujícím článku jsou popsány různé možnosti pro zaseknutí černého rybízu metodou “Five Minute”. Tato metoda je charakterizována rychlostí a snadnou přípravou, při zachování všech chuťových vlastností bobulí.

Chcete-li získat cukroví, které vydrží až do zimy a potěší jejich chutí, byly užitečné tipy hosteskám, které byste si měli nejprve přečíst..

Tlustý варенье из черной смородины "Пятиминутка" на зиму

Moderní ženy v domácnosti stále více vybírají mrazák pro zimní prázdniny. Nicméně, milovníci bohaté chuti a vůně bobulí preferují známé metody babičky – sklizeň letních dárků v sklenicích.

Ale rád bych to udělal jednoduše, rychle, se zachováním vlastností vitamínů a přirozenou chutí. Pro nejjednodušší přípravu černých a červených rýží a navrhovanou metodu “Pět minut”.

Množství cukru závisí na tom, jak je rybíz kyselý. Obvykle na 1 kg bobulí je 1,3 – 1,5 kg granulovaného cukru.

Pro tuto metodu sklizně rybízu, konvenčně nazývaný “pět minut”, často používá vodu. Jeho množství je jiné a bude uvedeno níže v receptech..

Tradiční recept

Pro tento jednoduchý recept po dobu pěti minut z marmelády z černého rybízu, s výjimkou rybízu (1 kg) a granulovaného cukru (1,5 kg), se vyžaduje voda – 1,5 šálků (nebo o něco méně).

Roztrháme ягоды

Po přípravě rybízu připraví sirup.

Můj ягоды смородины

Do vody se přidává cukr, smíchá se a přivádí se k varu..

Sirup

Vařené až do rozpuštění.

Vařte

Rýže se nalije do sirupu a vaří se 5-10 minut po varu.

Uzavření в банки

Odstraněna z tepla a rozložena v bankách.

Smear варенье на хлеб

Nabízíme video recept na tuto pochoutku:

Pětiminutový Jam Jam Jam Jam

Jedno slovo želé se připravuje na dlouhou a zdlouhavou čarodějnictví v kuchyni. Ale to vůbec není. Pro takové želé černého rybízu vyžaduje minimální úsilí a čas..

Kromě toho je rybíz nevářený měkký, ale zůstává celé plody a uchovává všechny příznivé látky, zejména vitamín C. Jediným požadavkem je dodržovat jasné pokyny ohledně poměrů a postupnosti přípravy..

Pro želé potřebné:

  • Černý rybíz – 12 sklenic;
  • Granulovaný cukr – 15 sklenic;
  • Voda – 1 šálek.

Promývaný rybíz nalit do suché nádoby, přidejte polovinu požadovaného cukru (7,5 sklenic). Opatrně, aby nedošlo k rozdrcení bobulí, se sklenice vody mísí a přidá se. Přivede se k varu a vaří se po dobu 5 – 7 minut. Pěna je odstraněna.

JellyDeska se vypne a druhá polovina cukru se přidá z požadované rychlosti (dalších 7,5 sklenic). Důkladně promíchejte, dokud se cukrová zrna zcela nerozpustí..

Hot jam-želé se skládá do nádob a těsně uzavřených víčkem. Není třeba zapínat kryty a kryt teplým ručníkem.

V průběhu času má džem podobu želé s celými bobulemi a bez přebytečné tekutiny. Udržujte lépe na chladném místě..

Vařte v multivariačním režimu

Moderní technologie usnadňuje práci hostesky. Výrobky v multicookeru zůstávají neporušené, nehoří, nepotřebují neustále narušovat. V pomalém sporáku můžete vyrobit jakékoliv předklízení na zimu, včetně “pětiminutového” džemu z černého rybízu. Takže teď, jak to správně vařit.

Voda pro tento recept není zapotřebí. 1 kg čistých bobulí s 0,3 kg cukru. Můžete se otočit v mixéru. Poté vaříme v pomalém sporáku po dobu 5 minut v režimu “Polévka”.

Zbývající cukr (1 kg) se naplní a vaří dalších 15-20 minut ve stejném režimu. Ochlaďte hotové džemy a vložte do sklenic.

Zátka se získává hustě, s bohatou chutí. Může být opilý čajem nebo použit jako plnivo pro pečení..

Cherry варенье без косточекNedostatek rybízu, ale máte na skladě třešeň? Ano, je to skvělé! Naučte se vařit bezsemenné třešňové džemy a připravte několik sklenic této pochoutky.

Z angrelu se ukazuje neuvěřitelná chuť kompoty. Zde jsou recepty, pomocí kterých můžete vidět sami..

Kdo nemá rád adjika? A z cukety? Nenechte si ujít příležitost vařit squash adjika na zimu podle těchto receptů. Budete překvapeni, jak chutná a snadná je.!

Recepty na zimu

Pro milovníky bramborových brambor je skvělý způsob, jak si na zimu připravit jamky z černého rybízu “Pět minut”. Není potřeba žádná voda.

Vlhký rybíz se rozprostíral, aby trochu vysušil. Řezaný rybíz procházejte směšovačem do stavu jemných brambor. Třešňové bobule jsou položeny v pánvi, přidává se cukr, vše je smícháno a vařeno na nízké teplotě za nepřetržitého míchání..

Po vaření vaříme dalších 5 minut, aby se cukrové zrno zcela rozpustilo. Připravené zaseknutí v bankách by mělo stát za den pod teplou dekou.

Džem a nemůžete vařit, ale prostě složený v sterilizovaných sklenicích mletých bobulí s cukrem. Vždy uchovávejte na chladném místě..

“Pět minut” jam z červeného rybízu

Delikátnost из ягод красной смородины "Пятиминутка"Jahody červeného rybízu se vyznačují skutečností, že je kyselější, vodnatější a přítomnost mírně větších zrn. Proto je pro tento druh plodů název “pět minut” velmi podmíněný. Rýže se promyje výše uvedenou metodou..

Cukr je přidán 1,5-2 krát více než bobule. U červeného rybízu na kilogram bobulí kvůli vodě, stačí 0,5 šálků vody.

Příprava sirupu. Jahody jsou v ní položeny a vařeny 6-10 minut po varu. Pokud potřebujete celé plody v džemu, pak je lepší nechat hmotu míchat, ale nádobu na pečení otřesete.

Procházet jam je odstraněn z tepla. Takže musíte udělat 2-3 krát. Obecně platí, že džem je v ohni asi 20-30 minut.

Zřeďte chuť lahůdek s oranžovými tóny

Jam с апельсинамиPro 1 kg černého rybízu budete potřebovat 1,5-2 šálky cukru a 2 pomeranče. Rybíz se připravuje obvyklým způsobem. Protože se slupka použije, pomeranče se důkladně umyje..

Pomeranče jsou nakrájeny na plátky, kosti jsou odstraněny a procházejí směšovačem. Vložte výslednou hmotu do rybízu, přidejte cukr.

Po vaření vaříme 5 minut za míchání. Zavřete pětiminutový džem z černého rybízu a oranžové na zimu ve sterilních sklenicích.

Užitečné tipy pro hostesky

Bobule by měly být vybírány okamžitě po zrání nebo mírně zralé. Takže při vaření zůstanou celé, a ne limp, je lepší je sbírat je s celými kartáči a v suchém počasí. Po odběru lze pár dní skladovat na chladném místě..

Obsah vitaminu C způsobuje některé rysy při práci s rýží. Bobule mohou být oxidovány, takže víčka na konzervy džemu na zimu jsou lakované, pokrmy jsou smaltovány. A aby se bobulové pyré doporučuje dřevěné tolkushkoy.

Při zpracovávání bobulí je nutno nejprve připravit přípravu. Plody můžete umýt v plastové misce. Je vhodné vypláchnout umyvadlo naplněné vodou. Umyvadlo se umyje, korkuje, nalije studenou vodu a vylije nějaký rybíz.

Rybíz je snadno umýt vodou a listy a větve zároveň plavou. Pokud se suché špičky nerozpadnou, jsou navíc nůžky řezány..

Černý rybíz může být ochucený jinými sezónními bobulemi, jako jsou borůvky, angrešt nebo maliny, které dodávají chuť..

Při vroucím varu není pochyb o tom, že se objeví pěna, která musí být odstraněna štětkou nebo lžící s otvory. To lze provést okamžitě, jakmile se objeví pěna, a po vyjmutí z ohně.

Název “Pět minut” podmíněně. Ve skutečnosti je vhodné prodloužit dobu vaření uvíznutí na 7-10 minut po varu..

Blanks варенья на зиму

Berry lahůdky jsou dobře zachovány až do zimy a ještě víc, pokud si všimnete:

  • Podíl rybízu a cukru, který slouží jako konzervační látka;
  • Podmínky vaření. Pokud je začátečník, je lepší udělat vše podle přísného popisu. A pokud jste profesionál, můžete experimentovat přidáním dalších ingrediencí nebo změnou způsobů vaření. Současně existuje riziko, že produkt nebude pokračovat až do zimy;
  • Kvalitativně připravený kontejner. Banky jsou důkladně opláchnuty sodou, pak zpracovány na páru nebo v troubě při teplotě asi 200 stupňů po dobu 10-15 minut. Také přicházejte s víčky.

Na závěr bych rád dodal, že když zmrazené, berry si zachovávají své užitečné vlastnosti, ale nemohou být srovnávány se stejnými bobulemi sklizenými za pomoci konzervování. Až do zimy trpí bobule ve sklenicích, zachovávají si jedinečnou vůni, chuť, tvar.

Po rozmrazení ztrácejí svůj vzhled, mohou být použity pouze k výrobě kompotů, pěn a koktejlů, a ne všechny plody jsou jako pečení. Pohodlně vytáhl džbán z džemu z černého rybízu, otevřel a jedl pochoutku připravenou k jídlu..