Solyanka je tradiční ruská jídla vařená v hustém vývaru se spoustou kořeněných, horkých koření..

Neobsahuje ani jediná houbička, aniž by obsahovaly křehké komponenty: olivy, nakládané okurky nebo houby, kapary, plátky citronu nebo domácí kvas s rozinkami. Pro větší sýtost přidejte brambory, zelí a jinou zeleninu..

Solyanka je vyrobena z vepřového, hovězího nebo jehněčího masa s různými uzeninami, uzeninami, salámy a hovězím masem. Obsahuje také rajčatovou pastu nebo omáčku. Nakonec se do desky přidá nasekaná petrželka, kopr a domácí majonéza nebo zakysaná smetanová omáčka..

Existuje však i jiná variace tohoto pokrmu, který se připravuje zcela jinak a působí spíše jako občerstvení, nikoliv však první jídlo. Způsob přípravy spočívá v krájení zelí, stevování v pánvi, přidání nakrájených klobás, rajčatové pasty, moru nebo kečupu..

Oba tyto pokrmy mají stejný název, ale mají zcela odlišnou strukturu, i když je podobná chuť.

Zelí Solyanka s klobásami
As вкусно приготовить солянку с сосисками
Složení Počet
klobásy 400 g
rajčatová pasta 3 polévkové lžíce. l
máslo 2 polévková lžíce. l
zelí 200 g
zelené, sůl chuť
vody 1,5 l
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 93 Kcal

Pokud byste chtěli vařit moučník, ale maso nebylo po ruce, můžete ji vždy nahradit jakoukoli uzenou klobáskou nebo párky.

Jak si vařit pánev s klobásami? Kapacita naplněná vodou. S klobásami odstraňte přirozený plášť a nakrájejte na kroužky.

klobásy нарезать

Do pánve nalijte nerafinovaný olej, hodte do něj nasekaný produkt a lehce smažte na červenou barvu.

fry

Vezměme kyselé zelí z nádoby, odstraníme list z vavřínu a pepře. Pokud je to nutné, lehce opláchněte, přidávejte na párky a smažte dohromady.

fry капусту

Rajčatová pasta nebo omáčka zředěná v poloviční sklenici vody. Když bude žakarka hotová, rozložíme ji ve vroucí vodě, přidáme trochu soli, přidáme koření a rajčata. Vše se mísí a vaří po dobu patnácti minut. Nakonec usínáme s nasekané zeleniny a nalijeme do talířů..

jídlo готово

Solyanka s klobásou z čerstvého zelí a brambor

Chcete-li diverzifikovat znuděné menu, můžete připravit pokrm pro tento recept. To vyžaduje nejjednodušší produkty, které jsou v každém případě v domě. Vypadá to lahodné, kalorické a neobvyklé.

Součásti:

 • salyankaklobásy – 250 g;
 • zelí – 300 g;
 • brambory – 6 ks;
 • olej – 30 ml;
 • kečup – 100 ml;
 • sůl, koření;
 • cibule – 1 ks;
 • mrkev – 1 ks.

Příprava: 55 minut.

Kalorie: 102 kcal / 100 g.

Čistíme brambory a režim ve velkých plátcích – malé se rychle rozpadnou v pánvi a změní se na kaši. Nakrájejte zelí na polovinu a nakrájíme. Nalijte slunečnicový olej do pánve a projděte zelí. Dále přidejte strouhanou mrkev a cibuli nakrájenou na poloviční kroužky. Když se zelenina smaží, přidejte brambory, rajčatovou pastu a koření, vše pečlivě promíchejte a desítku minut dejte..

Klobásky jsou nejlepší, aby se kouřil – chuť nádobí bude více nasycená. Nasejeme je s kroužky a přidáme je k ostatním komponentům, nalijeme dvě šálky horké vody a pevně zavřete víko. Nechte vařit dvacet minut. Podle konzistence by se měla ukázat, že je to něco mezi středem druhé misky a hustou polévkou..

As приготовить пасту с семгой в сливочном соусеPasta z lososa je neuvěřitelně chutné jídlo. Máte rád těstoviny na loďce? Právě jste tento recept nezkusili.!

Bramborová polévka je hustá, bohatá a voňavá. Naše tipy vám pomohou vařit správně..

Víte, jak si vybrat pravou přílohu pro různé druhy masových kuliček? Řekneme vám, co je nejlépe kombinováno s rybími, masovými nebo zeleninovými masovými kuličkami.

Jak vařit mísu s nakládanými okurky

Unavený z nudy polévky a polévky, chcete nějakým způsobem diverzifikovat první menu? To lze snadno provést přípravou lehké, poměrně tenké solyanka s klobásami a nakládanými okurky. Bude to ne tak tlusté a bohaté jako v klasickém receptu..

Součásti:

 • klobásy – 7 ks;
 • klobása – 150 g;
 • okurky – 5 ks;
 • rajčatová šťáva – 100 ml;
 • olej – 2 lžíce. l;
 • cibule – 1 ks;
 • mouka – 2 lžíce. l;
 • sůl.

Příprava: 45 minut.

Kalorie: 103 kcal / 100 g.

Do pánve nalijte nerafinovaný olej. Zeleninové drtičky, ale ne příliš tenké. Posypte připravovanou mrkev a cibuli pasážovanou. S okurekmi jsme odřízli ocasní části a protřepíme na strouhák.

Volné klobásy s klobásou z pláště a nakrájené na tyče. Když zazharka bude zlatá, přidejte uzené maso, promíchejte vše a smažte. Po sedmi minutách nalijte rajčatový džus. Pokud se nenachází, můžete nahradit strouhané rajčata nebo lehký kečup. Hodíme okurky na dresink a vše pečlivě promícháme. Smažte všechny potraviny dohromady maximálně po dobu deseti minut.

Vložte do sporáku dvoulitrový hrnec vody, přivedete k varu, položte celý obsah pánve, přidejte nějakou sůl, přidejte zeleninu a vařte deset minut.

Vaří solyanka v pomalém sporáku

První pokrm vařený v pomalém sporáku je vždy chutnější než v konvenčním kastrolu na sporáku, protože v průběhu procesu tepelného zpracování jsou všechny výrobky pod těsně uzavřeným víkem a všechny příchutě zůstávají uvnitř.

Součásti:

 • zelí – 650 g;
 • klobásy – 250 g;
 • cibule – 1 ks;
 • mrkev – 1 ks;
 • voda – 1,5 l;
 • olej – 3 polévkové lžíce. l.
 • sůl, koření.

Příprava: 1 hodina.

Kalorie: 106 kcal / 100 g.

Oloupeme cibuli a mrkev, nakrájíme na kostky. Zapněte spotřebič v režimu smažení a misku naplňte rostlinným olejem. Když se zahřeje, položte pasážovanou nakrájenou zeleninu. Po sedmi minutách přidejte kousky nakrájené na kroužky, promíchejte silikonovou nebo dřevěnou špachtlí.

Se zelím odstraňte horní listy, případně zkraťte zčernalé. Nakrájejte zelí na polovinu a nakrájejte zelí. Hošte ho do misky, hněte a smažte deset minut. Naplňte vše vařenou vodou, přidejte nějakou sůl, přidejte koření a přepněte do režimu vaření..

Zavřete víko přístroje a nechte vařit po dobu dvaceti minut. Nespěchejte, abyste na talíři okamžitě nalijte talíř s klobásami a nechte trochu vařit.

K tomuto pokrmu není nadbytečná česneková smetanová omáčka nebo domácí majonéza, opečené krutony nebo toasty..

Kuchařské triky

 1. Chcete-li ochutnat zelí s klobásami se ukázalo, že jsou sladké a kyselé, přidejte na konci vaření čajovou lžičku vinného octa a polovinu cukru.
 2. Pokud nechcete, aby celý byt cítil dušené zelí, vložte malý kousek černého chleba do hrnce. Celá vůně v něm zůstává..
 3. Dávkování rajčatové pasty, omáčky nebo kečupu je podmíněné, přidávejte podle vaší chuti a preferencí..
 4. Klobása s klobásami může být konzumována jako samostatná miska nebo jako doplněk k jakémukoli přídavnému misi.
 5. Povinnou součástí solyanka s klobásami jsou čerstvé zeleniny, které nejen doplní chuť, ale také dávají pokrmu chutnější vzhled..
 6. Nevkládejte při výběru klobás. Levné v tomto jídle nefunguje, rychle se rozpadají při smažení a přeměně na kaši.
 7. Obě olivy a olivy se vejdou do houfnice, stačí je vzít bez kamenů, aby nedošlo k zkomplikování vašeho úkolu při řezání.
 8. Nevystavujte plamen příliš velké. Poté, co házeli všechny ingredience do pánve, měl by pomalu ztuhnout, nevary.
 9. Tomato pasta může být nahrazena nejen kečupem nebo omáčkou. Sušené konzervované rajčata jsou také vhodné.
 10. Použijte žluté odrůdy brambor. Během smažení se nerozpadá, zůstávají jen malé kusy..
 11. Nechceme zelí s příliš tenkými slámy, aby všechny produkty měly stejnou měkkost a chuť..
 12. Okurky, které jsou nakládané v octě a v fermentovaném barelu.

Pěkné jídlo!