Jak smažte arašídy v pánvi

Arašídy jsou velmi užitečné. Obsahuje velké množství mononenasycených tuků, které kontrolují hladinu cholesterolu v krvi. Ale také stojí za to pamatovat, že arašídové boby mají velmi vysoký obsah kalorií, a proto se doporučuje používat v omezeném množství, v malých porcích..

Pečení tajemství

Arašidy mohou být smaženy několika způsoby: sůl, máslo, loupané nebo ve skořápce. V budoucnu si pro sebe vyberete ten nejlepší recept na vaření. Hlavní věc je sledovat některé z tajemství pražení, vhodné pro každý recept si vyberete..

Za prvé, arašídy, před pražením, je nutné důkladně opláchnout pod tekoucí vodou. Tento postup ho ušetří od “trápení”, prachu a nečistot. Nejlépe to uděláte následujícím způsobem: umístěte část ořechů do síta nebo cedru a umístěte pod proud tekoucí vody. Pak je nechte několik minut v síti, aby se skleněná kapalina skleněná..

Za druhé, je nutné je smažit v malých porcích. Toto je nutné, aby se pražení provádělo rovnoměrně ze všech stran..

A nakonec musí být fazole smaženy za stálého míchání a nutně na středním ohni.

Při dodržování těchto tajemství vždy získáte vynikající arašídy, pečené doma!

Tradiční způsob
As правильно жарить арахис на сковороде
Složení Počet
arašídová fazole 300 g
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 590 Kcal

Tento způsob pražení arašíd zahrnuje použití fazole a vše, žádné další přísady. Arašídy připravené podle tohoto receptu, doporučuje se v malých porcích dávat dětem.

Zlepšuje chuť k jídlu, normalizuje práci v oblasti bydlení a komunálních služeb a zlepšuje funkci mozku. Také se doporučuje jako přísada do stravy lidí se zvýšeným duševním a fyzickým stresem..

Jak smažit arašídy v pánvi:

 1. Vyčistěte fazole, počkejte, až z ní vytéká veškerá kapalina a vložte je na dobře vyhřívanou suchou pánví (doporučuje se použít litinu); opláchněte арахис
 2. Fazole jsou nutné při středním ohni a nezapomeňte je neustále rozmíchat. Mimochodem, míchání fazole během procesu smažení se doporučuje s dřevěnou špachtlí; fry
 3. Při smažení sledujte změnu barvy fazole. Jakmile začnou získávat příjemný hnědý odstín a lehce se praskají, odstraňte arašídy

pánev z tepla, rychle položte matice do papírového sáčku a obalte ho a nechte vychladnout. Můžete je také nalít na papírovou ubrousek a pokrýt je plátkem. To je nezbytné, aby opékané boby nebyly vlhké a neztratili jedinečnou chuť..

Jak smažte arašídy ve smažce

Věděli jste, že doma můžete vařit méně chutné slané arašídy než ty, které jsou prodávány v obchodech? Kromě skutečnosti, že se takový lék získává mnohem levněji než koupené pražené pokrmy, můžete také řídit množství soli, které si sám užíváte podle vašeho vkusu. Je to velmi výhodné. Začněme?

Složení:

 • surové arašídy – 350 g;
 • sůl “Extra třída” – podle chuti.

Doba vaření: 50 minut.

Počet kcal na 100 g: 592 kcal.

Vaření:

 1. Umístěte čerstvé arašídy do cedníku a opláchněte je pod tekoucí studenou vodou. Umístěte cedník na misku a počkejte, až se vypustí nadbytečná tekutina.
 2. Posypte ho štipkou jemné soli “Extra”, důkladně promíchejte a rovnoměrně nasypte sol na všechny matice;
 3. Položte slané arašídy do dobře vyhřívané litinové pánve (vždy suché!) A neustále se míchá s dřevěnou špachtlí, smažte, až se objeví charakteristický prask a příjemný světle hnědý odstín;
 4. Horní pečené ořechy položte do papírové obálky, obalte je kolem okrajů a nechte vychladnout. Slané arašídy vařené doma budou připraveny k použití ihned po ochlazení..

Jak smažit ořechy v oleji

Už jste někdy ochutnali arašídy smažené na másle? Má úplně jinou chuť, radikálně odlišnou od všech obvyklých, je pikantnější. Kromě toho tento recept na vaření trvá mnohem méně času..

Ale samozřejmě stojí za to pamatovat, že arašídy sami jsou vysoce kalorické a smažené v másle a ještě víc. Proto by měl být používán s opatrností a v malých porcích..

Požadované přísady:

 • surové arašídy – 2 sklenice;
 • rafinovaný olej – 1,5 šálků;
 • malá “extra” sůl.

Doba pečení: 10 minut.

Kalorie na 100 g: 597 kcal.

Vaření:

 1. Vypláchněte a vysušte fazole;
 2. Nalijte olej do hluboké pánve nebo fritézy (je-li k dispozici) a vroucí;
 3. Sušené ořechy vložte do vroucího oleje a smažte, občas mícháme po dobu 8-10 minut;
 4. Pečené ořechy přidejte skimmer na ubrousky – absorbují přebytečný olej. Pak přiložte matice do hluboké misky a ještě horké posypeme solí. Míchat, počkat na ochlazení a sloužit jako občerstvení, ke svým oblíbeným studeným nápojům..

Ponechte shell

Arašídy pečené ve skořápce, je velmi vonné a křupavé. Hlavní věcí je vybrat kvalitní ořechy a dodržovat pravidla jejich přípravy. Při nákupu fazole ve skořápce, zoberte několik ořechů a protřepte. Pokud uslyšíte jasné poklepání – to znamená, že plod už začal se zmenšovat a lépe si vybrat jiný.

Složení pro vaření:

arašídy в скорлупе

 • arašídy surové ve skořápce – 0,5 kg.

Doba vaření: 45 minut.

Kalorie na 100 g: 590 kcal.

Jak smažit arašídy v skořápce v pánvi:

 1. Vložte fazole do skořápky na horké na 2000Smažte na pánvi a smažte rychle (po dobu 25-30 minut). Nezapomeňte, že jádro musí neustále rozmazávat;
 2. Položte na stůl ručník, vložte do něj pražené ořechy, zakryjte druhou polovinu ručníku a nechte vychladnout. Tímto způsobem budou fazole “dosahovat standardní hodnoty”;
 3. Podáváme chlazené jádra do tabulky.

Caramelizovaný arašídový recept

Karamelizované arašídy se obvykle používají k výrobě koláčů a zdobí je. Nákup jednoho v obchodě je nákladné potěšení a kromě toho to není vždy k dispozici. Proto doporučujeme vařit vlastní karamelizované arašídy doma. Nebojte se, není to vůbec těžké! Je to dokonce zábava..

Požadované přísady:

 • arašídy oloupané – 250 g;
 • voda – 50 ml;
 • granulovaný cukr – 50 g.

Doba vaření: 2 hodiny.

Kalorie na 100 g: 600 kcal.

Vaření:

 1. Přidejte fazole na suchý plech a ohřejte na 180 ° C0C po dobu 10 minut;
 2. Cukr rozpusťte ve vodě a nakrájejte na nízkém ohni. Sirup musí být vařený při teplotě 120 ° C0C, pro měření jeho teploty, použijte teploměr na vaření;
 3. Zahřáté arašídy vložte do vroucího cukrového sirupu, snižte teplotu na nejnižší možnou hodnotu a za stáleho míchání začněte karamelizovat matice. Tento proces bude pokračovat, dokud se veškerý cukr nerozpustí a nezhasne;
 4. Poté, co jsou fazole karamelizovány, odstraňte z tepla a přeneste na mastný pergamen. Rovnoměrně vyhlaďte a nechte vychladnout a poté použijte podle určení.

pastiesPřečtěte si, jak vytvořit chrumkavé bublinové těsto v pastách. Nabízíme Vám několik receptů na lahodné pečivo..

Snažte se připravit kávu s sýrem a houbami podle našich receptů..

Přečtěte si, jak v našem článku vyrobit voňavé buchty s jablky a skořicí..

Pečené ořechy v troubě, pomalý sporák a mikrovlnná trouba

Tradiční je, že arašídy jsou smaženy v pánvi, ale vzhled takových jednotek v kuchyni jako trouba, pomalý sporák nebo mikrovlnná trouba, je tento proces mnohem jednodušší. Vše, co potřebujete, je dodržet pokyny a vychutnat si snadnost procesu vaření..

 1. Varení v troubě: promyté matice položte na suchý plech, vyrovnejte a nechte 40 minut předem zahřát na 1800S troubou;
 2. Vaření v pomalém sporáku: do misky pomalého sporáku vložte malé množství fazolí, zapněte režim “Pečení” a vařte před ukončením vaření
 3. Jak smažte arašídy v mikrovlnné troubě: Vezměte 1 šálek ořechů, posypeme vodou a posypeme 1/2 lžičkou. jemnou sůl, promícháme a vložíme do speciální misky, pošlete v mikrovlnné troubě. Kuchněte po dobu 2 minut při maximálním výkonu, poté mixujte a zopakujte akci znovu..

Tip: se všemi výše uvedenými způsoby vaření je nutno ořechy ochladit v papírovém obalu nebo zabalit do ručníku. Tato metoda ochlazování chrání arašídy před vlhkostí a zachovává pravou chuť..

Loading...