Maso v troubě je rychlé a chutné. Hovězí je také užitečné. A pokud je v rukávu – je také šťavnaté. Zvláště důležité je uvažovat o tom, že hovězí maso je v zásadě spíše suché maso a není vždy možné ho úspěšně vařit..

Ale s receptami na vaření v rukávu se tato rizika vyrovnávají a hotová jídlo se vždy ukáže jako velmi šťavnatá a voňavá. A toto hovězí maso je ideální pro slavnostní a každodenní stravování.

Recept na vaření hovězího masa v rukávu v troubě
As вкусно запечь говядину в рукаве в духовке
Složení Počet
hovězí svíčková 2 kg
hrubá sůl (nejlepší moře) 1.5 Čl. lžíce
rostlinný olej (s výhodou olivový) 3 polévkové lžíce. lžíce
sušené bylinky (rozmarýn a estragon) chuť
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 150 kcal

Můžete jít nejjednodušší cestou a vařit kus hovězího masa v rukávu, prakticky nic nedělat s tím. Při pečení bude zachována jeho šťavnatost a bude naplněna chutí..

Chcete-li připravit pokrm, musíte vysušit kus masa s ubrousky nebo papírovými utěrky, pomazat ho rostlinným olejem a posypat solí a kořeněnými bylinkami..

Pak si vezměte kulinářský povlak nebo jakékoli čisté lano a nalepte kus hovězího masa na principu klobásy tak, aby při pečení neztrácel tvar..

Poté musí být maso vloženo do rukávu, hermeticky uzavřeno a posláno do trouby na hodinu a půl na 140 stupňů (pokud chcete průměrné pečení) nebo 180 stupňů (pokud chcete klasiku).

Kolik času a jak pečeme hovězí maso s česnekem v marinádě

Použití marinády může udělat jakýkoli masný a šťavnatý maso – hovězí maso není výjimkou. Díky této technice připraví i nováčci kuchaři mistrovské dílo.!

Požadované přísady:

 • 1,5 kg hovězí svíčkové;
 • 5 česneku;
 • 6 polévkových lžiček. lžíce sójové omáčky;
 • 6 polévkových lžiček. lžíce rostlinného oleje (nejlépe olivový);
 • čajová lžička soli a směs sušených bylin, trochu mletého černého pepře.

Doba vaření: asi 2 hodiny (nepočítají se nakládaná masa).

Obsah kalorií: přibližně 180 kcal / 100 gr.

Za prvé, je třeba si připravit marinádu sám – rozdrtit česnek v hmoždíři nebo, pokud ne, brousit to nějakým jiným způsobem, přidáme sójovou omáčku, sůl, pepř, sušené byliny a rostlinný olej a pečlivě se promíchá.

marináda

Poté položíme do misky kus hovězího masa (předem sušené ubrousky), naléváme tam marinádu a rovnoměrně jej rozdělíme na maso. Zakryjte misku víkem nebo obalte ji lepící fólií a nechte hovězí maso na marinování několik hodin – nejméně dva.

nalít маринадом

Potom zůstane v rukávu pro pečení, připojí jej a pošle jej do pece po dobu dvou hodin při teplotě 180 stupňů. Podáváme tento pokrm s různými přílohami.

k pečení мясо

Hovězí, pečené s bramborami

myasco

Kdokoliv říká něco, ale chutná lépe a miluje jídlo než maso bramborami, je velmi obtížné najít. A pokud jde o hovězí maso, nádobí není tak tučné a škodlivé..

Požadované přísady:

 • 1 kg hovězí svíčkové;
 • 1 kg brambor;
 • 2 střední cibule;
 • 4 česneku;
 • 4 polévková lžíce. lžíce sójové omáčky;
 • 2 polévková lžíce. lžíce jakéhokoli rafinovaného rostlinného oleje;
 • hotová směs koření pro maso;
 • sůl, mletý černý pepř.

Doba vaření: asi 2 hodiny (nepočítají se nakládaná masa).

Obsah kalorií: přibližně 210 kcal / 100 gr.

Nejprve je třeba marinovat maso, okamžitě jej nakrájet na porce – rozetřete kořením, posypeme nakrájeným česnekem a nakrájenou cibulí a nalijte sójovou omáčku.

V tomto stavu musí maso ležet v chladničce po dobu nejméně dvou hodin a lépe celou noc. Když je marinovaný, bude nutné oloupat a nakrájet brambory na střední plátky, sůl, pepř a posypat rostlinným olejem.

V pekáčku je to nejdříve rozmístěné brambory, které jsou již na vrcholu masa s cibulí a česnekem. Poté je rukáv přivázán a odeslán do trouby po dobu dvou hodin při teplotě 180 stupňů. Připravte nádobí před podáním, musíte stát 10 minut.

As приготовить запеканку из макарон с яйцомVaječné těstoviny – vynikající a výživné denní jídla.

Jak vařit jehněčí kebab v pánvi.

Recept na houbovou omáčku se zakysanou smetanou – je vhodný jako příloha brambor nebo kaše a může být podáván s masem nebo rybou.

Hovězí se zeleninou

Mezi všemi ostatními je toto pokrm vyniká svým vkusem a přínosem – oba jsou v jeho vrcholu v jeho případě. Je ideální pro vydatnou večeři nebo dovolenou..

Požadované přísady:

 • 0,5 kg hovězí svíčkové;
 • 1 lilku;
 • 1 squash;
 • 2 středně velké papriky (nebo 1 velký);
 • 5 středních brambor;
 • 1 střední cibule;
 • 1 střední mrkev;
 • 3 česnekové hřebíček;
 • 2 polévková lžíce. lžíce rafinovaného rostlinného oleje;
 • sůl, mletý černý pepř.

Doba vaření: asi 1,5 hodiny (počítaly se s těstovinami).

Obsah kalorií: asi 175 kcal / 100 gr.

Nejprve je třeba několik hodin marinovat hovězí maso, trochu sůl a pepřem a posypat kousky česneku a cibule. Zatímco je maso marinované, můžete připravit zeleninu – oloupat a nakrájet je do přibližně stejné velikosti..

Marinované hovězí maso také musí být nakrájeno na kusy, mícháno ve stejné nádobě se zeleninou a přelité rostlinným olejem. Zůstane, aby výsledná směs byla v rukávu pro pečení, navázána a poslána po dobu 40 minut do trouby o 180 stupňů.

Pak propíchněte rukáv a nechte nádobu vařit dalších 20 minut. V případě potřeby může být zelenina libovolná.

Užitečné tipy

Každý ví, že maso musí být schopno vařit. A proto musíte vědět nejen o tom, ale i o některých tajemstvích správné přípravy hovězího masa – pak se vše ukáže!

 1. Zástava chutné jídlo v dobrém masa. Nekupujte mražené hovězí maso nebo kus masa jinými barvami. Podivný zápach je také důvodem k ukončení akvizice. Musíte si nechat vychladlé kusy masa zbarvovat červeně;
 2. Kromě sójové marinády, červeného vína, rajčatové pasty, octa, kysané smetany mohou zmást hovězí maso (protože hovězí maso je libové maso, je lepší jej použít, a nikoli kefír);
 3. Před vařením musí být maso vyčištěno z filmů, šlach, poškození a umyjte se pod tekoucí vodou a osušte papírovými utěrky;
 4. Pokud je maso vařeno při řezání, je jeho metoda velmi důležitá. Hovězí maso by mělo být řezané pouze přes vlákna, jinak by se během pečení rozpadaly kusy;
 5. V průměru 1 kilogram hovězího masa vyžaduje 2 hodiny pražení na 200 stupňů;
 6. Pokud je zřejmé, že maso je suché, může být situace odstraněna bohatým pomazáním hořčicí a nechat ji v chladničce na noc. To také přidá chuť;
 7. Aby hotová miska měla rudou kůru, 10-15 minut před koncem pečení, musí být rukáv pečlivě opatřen (aby nedošlo k spálení párou) a vystřihnout;
 8. Pokud jídlo zůstane po jídle, není to důvod pro jeho opětovné ohřev v budoucnu. Hovězí pečené v rukávu je v chuti velmi chutné – jako občerstvení, náplň sendviček nebo jiné rychlé občerstvení, přísada masových salátů apod..

Bon appetit!