Klobása je tak oblíbeným a oblíbeným produktem, že historie produkce má asi dva tisíce let. Dnešní moderní trhy jsou prostě přeplněné všemi druhy klobásových výrobků, ale co by mohlo být lepší než domácí klobásy?.

Existuje spousta receptů, stačí jen ukázat trochu své představivosti a lahodná přirozená pochoutka bude na vašem stole..

Domácí vepřová klobása ve střevech
As сделать домашнюю колбасу из свинины
Složení Počet
vepřové vepřové maso 2 kg
hrubá sůl 30 g
ucho-suneli 2 lžičky.
mletý černý pepř 1 lžička.
červený pepř ½ lžíce.
bazalka (suchá) 2 lžičky.
paprika 2 lžičky.
vepřové střevy 3-3,5 m
česnek 4-5 zubů
Doba vaření: 1440 minut Kalorie na 100 gramů: 370 kcal
Pro přípravu domácí klobásy je lepší vzít břišní část vepřového nebo nízkotučného krku. Pokud jste si vybrali peritoneum, pak jej zpočátku opatrně odřízněte kůži. Také, pokud je nadbytek tuku, odstraňte ho..

Potom nakrájíme maso na malé kosky, jejichž velikost nepřesahuje 1 centimetr. Umístěte mleté ​​maso do hluboké misky a postupně začněte přidávat veškeré koření a neustále míchat..

Pokud je maso suché, musíte přidat 150 ml vody. Mějte směs masa přes noc (nejlépe po dobu jednoho dne) na chladném místě..

Vepřové střevo musí být namočené ve vodě přidáním octa. Počkejte, až se stanou elastickými, a znovu opláchněte. Pak je nakrájíme na kousky, jejichž délka je 25-30 cm a prochází jim voda.

To musí být provedeno, aby byla zajištěna celistvost kusů, jinak by během plnění byla veškerá náplň venku. Na místech, kde budou nalezeny díry, je nutné provést řezy. Poté znovu vezměte vnitřnosti do vody, lehce je osolete..

Pokračujte v plnění vnitřností. Chcete-li to udělat, je lepší použít speciální zařízení – “telts” nebo běžnou masku s tenkou tryskou. Čelo sedí na trysce “akordeon”. Použijte silové maso, vytlačte z něj přebytečný vzduch a spojte šňůrku.

Naplňte jeden prstenec, nalepte druhý okraj. Nalijte vodu do hluboké pánve a vložte do ní klobásy. Vaří 40 minut na nízké teplotě. Poté je smažte do pánve nebo do trouby, dokud nehneď.

Ukrajinský recept

Požadované přísady:

 • vepřové maso bez jamek – 1 kg;
 • sůl – 20 g;
 • čerstvá sádla – 230 g;
 • česnek – 3-4 hřebíček;
 • voda – 100 ml;
 • pepř – 1 polévková lžička;
 • střeva (malá) – 1,5 m.

Doba vaření – 5-6 hodin.

Kalorie – 385 kcal.

Pro přípravu ukrajinské domácí klobásy, krk nebo část šunky a lopatky je perfektní, ale ujistěte se, že na nich nežijí. Maso a sádlo nakrájíme na malé kostičky o velikosti přibližně 5 mm.

připravit фарш

Abyste to ulehčili, můžete trochu předem držet produkty v mrazáku. Z tuku musíte odstranit pokožku. Je-li to žádoucí, můžete projít třetí částí masa přes maso.

twist мясо

Poté přidejte ke kořením veškeré potřebné koření, dobře promíchejte a nechte marinovat. Časem to může být několik hodin nebo den..

přidat специи

Během této doby stojí za to připravit vnitřnosti, namočit je v slané vodě po dobu několika hodin. Ujistěte se, že projdete proudem vody. To poskytne příležitost eliminovat ruptura ve střevě. Nakrájejte je na kusy správné délky..

procesu кишки

Po marinování masa začínáme ho naplňovat vnitřností. K tomu použijte mlýnek na maso se speciální tryskou, ale bez grilu a nožů. Plnicí klobásy nejsou příliš těsné. Vázání nití nebo uzlů kolem obou okrajů..

dělat колбасу

Ukrajinská klobása vypadá krásně, pokud ji navíjíte ve spirále a kravat ji křížem.

zabalit в спираль

Poté ho zahřejte asi hodinu na nízké teplotě..

k vaření

Před podáváním je třeba uzeniny v Smaltse vyprážet, dokud se nevytvoří kůra..

fry

Snažte se přehnat ochucení, abyste zachovali šťavnatost konečného produktu..

klobása готова

Recept na domácí klobásu ze dvou druhů masa

Požadované přísady:

 • vepřové maso bez jamek – 1,2 kg;
 • vepřové hovězí maso – 1,2 kg;
 • cibule (střední) – 3 ks;
 • sušená majoránka – 5 g;
 • sůl a pepř – podle chuti;
 • muškátový oříšek – 5 g;
 • česnek – 3-4 hřebíček;
 • střechy – 3-3,5 m.

Doba vaření – 3-4 hodiny.

Kalorie – 340 kcal.

Zpočátku připravte náplň. Chcete-li to provést, použijte dva druhy masa a cibule v masovém mlýnu s použitím velkého grilu. Může být nakrájen nůžem na malé kousky. Pak přidejte sůl, česnek a všechny koření. Dobře promícháme a necháme to pečeme po dobu několika hodin..

Během této doby připravte vnitřnosti tím, že je držíte několik hodin v lehce slané vodě. To dá příležitost zbavit se hořké chuti. Projděte proudem vody a ověřte jejich celistvost. Pokud je nalezena díra, pak by mělo být v místě odstranění vnitřností.

Spusťte klobásu jemným mletím. Na obou stranách je spojte závit. Klobása pak můžete vařit nebo pečeme v troubě.

Měl by vařit asi 1 hodinu. Pokud se rozhodnete pro pečení, udělejte pár jehlic. Jinak při vysokých teplotách může dojít k roztržení střev. Klobásy pravidelně otočte a nasypete šťávou.

Za hodinu bude nádobí připravena..

Jak vyrobit vepřové klobásy bez vnitřností

klobása без кишок

Složení:

 • vepřová dužina – 2 kg;
 • bazalka, oregano, rozmarýn – 1 1/2 polévkové lžíce;
 • česnek – 5-6 hřebíček;
 • vejce – 1 ks;
 • koriandr – na špičku čajové lžičky;
 • sůl, pepř – na chuť;
 • suchý krém – 60 g.

Doba vaření – 2,5 hodiny.

Kalorie – 375 kcal.

Aby klobása byla velmi chutná, musí být mleté. Zpočátku přejděte mlecím strojem na nejmenší mřížku a znovu přerušte mixérem. Opatrně pečlivě přezkoumejte a odstraňte všechny žíly, pokud existují. Přidejte koření, vejce, smetanou a znovu rozdrtíme mixér..

Z výsledné směsi masa vytvoříme středně tlusté salámy a položíme je na pečící papír. Obal papíru nalepte a okraje jej spojte strunou. Takže až do té doby, než skončí náplň. Pak jsme každou klobásu vložili do fólie a pevně ji složili..

Položte rohlíky do hluboké pánve, nalijte vodu a přivedete k varu. Ze shora je lepší zakrýt talíř tak, aby klobásy nevznikly. Vařte o něco málo přes hodinu na nízké teplotě.

Poté je odebereme z vody, ochladíme je a umístíme do chladničky po dobu nejméně 12 hodin. Potom vyjmeme fólii a pergamen. Před podáváním by měla být klobása smažená, ale bez pečení to bude také velmi chutné.

šípka заливноеJak si vyrobit náplň ze skořápky krok za krokem recept s detailními tipy.

Přečtěte si, jak udělat lahodný salát s krutony, rajčaty a sýrem..

Dušené lilky s plátkem nebo zeleninou – tohle neuvěřitelné jídlo podle našeho receptu.

Jak vařit “Cervelat”

Složení:

 • vepřová dužina (špachtle) – 2 kg;
 • čerstvý tuk – 200 g;
 • sůl (velká) – 35 g;
 • cukr – 5 g;
 • pepř (bílá) – 4 g;
 • suché mléko – 10 g;
 • cukr – 5 g;
 • muškátový oříšek – 3 g;
 • Cognac – 30 ml;
 • kardamom – 4 g.

Doba vaření – 2 dny 3 hodiny.

Kalorie – 249 kcal.

Než začnete sekat maso a tuk, dejte ho do mrazničky na dvě hodiny. Po zamrznutí světla bude s ním mnohem jednodušší pracovat. Projíždíme masem a tukem přes maso.

Mříže vybrat největší. Pak přidejte všechny koření a brandy do kamen. A my se začneme mísit s vašimi rukama. Nakonec by se měla dostat viskózní směs. Bude to trvat asi 10-15 minut. Pokud máte mixér s dobrým výkonem, pomůže vám hodně..

Vezměme kolagenovou membránu a umístíme ji do teplého fyziologického roztoku 25 minut a rozdělíme na kusy 35 centimetrů. Začínáme naplňovat skořápkou masem pomocí speciální stříkačky. Na dvou okrajích ho fixujeme povrchem.

Klobásky vložte do chladničky po dobu 24 hodin. Pak je vytáhněte a držte několik hodin, dokud nedosáhnou pokojové teploty. Přiveďte troubu na teplotu 60 stupňů, položte klobásu na plech a položte ji půl hodiny.

Pak zvýšíme teplotu o 5 stupňů a vaříme dalších 15 minut a pak upečíme klobásu na 70 stupňů dalších 30 minut. Zvyšte teplotu v troubě a připravte ji na připravenost..

To lze zjistit pomocí speciálního teploměru. Teplota uvnitř klobásy by měla být asi 70 stupňů.

Finální výrobek dáváme 10 minut pod tekoucí vodou pro chlazení. Pokud si přejete, můžete kouřit trochu klobásy. No, nakonec jej znovu umístit do chladničky tak, aby produkt dosáhl plné připravenosti..

Kuchařské tipy

 1. Klobásy mohou být v mrazáku dlouho uloženy, a to jak surové, tak i vařené;
 2. Když je pečeme v pánvi, snažte se nepoškodit plášť, jinak vyčerpá veškerá šťáva, což ovlivní chuť;
 3. Namísto vody v nádivce můžete přidat trochu vývaru;
 4. Nebojte se experimentovat s kořením, přidejte vše, co musíte ochutnat;
 5. Pokud se bojíte nadměrného solení nebo nadměrného solení, pak před naplněním klobásy smažte do pánve několik kotlíků. Pak budete vědět, co chybí v plnění;
 6. Během pečení můžete do bravčové klobásy přidat cibuli a víno, pak se dostane úplně jiný zajímavý vkus;
 7. Pokud se během plnění domácích uzenin objeví vzduchové bubliny, propichněte je tenkou jehlou.

Bon appetit!