Ovesná kaše je jedním ze starých časovačů tradiční ruské kuchyně. Ve starověku byly s tímto nápojem spojeny různé legendy a legendy. Je velice pravděpodobné, že se v dávných letech zabývali přípravou, ale o tom neexistují žádné oficiální důkazy..

ovesné vločky кисель польза

Výhody želé vločky z ovesných vloček

Nikdo nepochybuje o užitečnosti ovesné mouky. Kissel, připravený na jejich základě, nemá na tělo žádné příznivější účinky. Některé, kvůli svým léčivým vlastnostem, nazývají to ruský balzám.

Stojí za zmínku skutečnost, že tento nápoj živí organismus dobře, a také má ve svém složení řadu užitečných prvků pro tělo, včetně vitamínů a mikroelementů..

Navíc užitečné vlastnosti ovesné kaše jsou následující:

ovesné vločky кисель готовый

 1. Vzhledem k tomu, že obsahuje probiotické bakterie, jeho použití vede k normalizaci střevní flóry, což je obzvláště užitečné pro osoby trpící různými onemocněními trávicího traktu, stejně jako pro ty, kteří nedávno podstoupili antibiotickou léčbu;
 2. Pro osoby s diagnózou jedné z těchto onemocnění, jako jsou vředy, eroze, acid reflux nebo gastritida, bude želé užitečné pro obalové a antiseptické vlastnosti;
 3. Má čistící účinek na játra a jiné orgány;
 4. Příznivý účinek na složení krve, což vede k normalizaci hormonální rovnováhy;
 5. Snižuje možnost vzniku kamenů a jiných usazenin v ledvinách;
 6. Přispívá ke zlepšení ochranného systému ak aktivování jeho funkcí.
Tradiční ovesné vločky
As приготовить полезный кисель из овсяных хлопьев
Složení Počet
Vločky asi 0,2-0,3 kg
Teplá voda půl litru
Malý plátek černého chleba 1 ks.
Sůl chuť
Doba vaření: 3000 minut Kalorie na 100 gramů: 122 Kcal

Nejprve naplňte vločky vodou. Skleněné nádoby lze použít jako nádoby. Házíme stejný kus chleba a mícháme. Čistíme na pár dní na teplém místě. Někdy lze dosáhnout hmoty a míchat je..

Po 48 hodinách nalijte hmotu do cedníku, aby se vytvořila skleněná tekutina. Tloušťku nepoužíváme, lze ji okamžitě vyjmout. Napuštěná kapalina musí být vložena do sporáku a přiváděna do vroucích bublin a pak přidána sůl.

Jak vařit puding ovesných vloček z vloček pro hubnutí

Pro nejjednodušší recept na vaření želé pro ty, kteří se snaží ztratit tyto extra kilo, jsou potřebné následující komponenty:

 • Poloviční balení ovesné vločky;
 • Voda.

Nalévat připravené vločky do vhodné nádoby (tradičně – hrnce);

ovesné vločky хлопья в кастрюле

Poté – nalijte vodu. Tekutina se používá na oči: měla by pokrývat vločky asi o 2-3 cm. Obal pokrýt víčkem a nechat stranou po dobu 48 hodin..

nalít водой

Po přidělené době kyslíku získáme kapacitu, filtrujeme. Tloušťka, která zůstává v cedníku, se nepoužívá. Můžete ho vyhodit pryč..

napětí

Zbytek se nalije do hrnce a dává se do sporáku a neustále se míchá. Když se objeví hustota a malé bubliny z varu, vyjměte panvu z tepla;

želé прокипятить

Výsledná kapalina se nalije na díly. Želé čistíme v ledničce.

vylévat кисель

Mléko lze přidat do pití. Okolo 45-55 kcal na 100 g tohoto výrobku.

 • Složitější recept zahrnuje použití následujících produktů:
 • 0,1 kg obiloviny;
 • 0,2 kg ovsa;
 • 0,2 litru odstředěného jogurtu;
 • 1,5 litru vody.

100 g kisselu vyrobeného podle tohoto receptu neobsahuje více než 60 kcal..

Oves a vločky vložené do nádoby. Nalévejte kefír a důkladně promíchejte. Zavřeme banku a odložíme ji na teplé místo po dobu 24 hodin..

Po dni filtrovat výslednou hmotnost. Ve výsledné kapalině přidávejte vodu a zapalte. Jakmile se zhušťuje, můžete vypustit z ohně a vychladnout..

Lékařská ovesná kaše

První recept “ruského balzámu” navrhl mikrobiolog Izotov. Jeho pokyny se staly prvními, které byly použity pro lékařské účely..

Chcete-li vytvořit toto léčivé želé, je nutné:

 • 5 litrů vody;
 • 0,5 kg ovesné kaše;
 • ½ šálku kefíru;
 • Sůl, cukr podle chuti.

želé ИзотоваStupeň 1: fermentace. Vezměte 3,5 litru vody, položte na sporák, přivedete k varu. Po několika minutách vyjměte a počkejte, až se ochladí na teplotu 20 stupňů. Do samostatné nádoby vložíme 0,5 kg vloček a naplníme vodou. Mícháme a přidáme další polovinu jogurtu. Není-li kefír, můžete použít bifidok. Dále je zásobník řádně uzavřen a ponechán na tmavém místě (nebo jej můžete zavřít hadříkem nebo papírem) po dobu několika dní. Neumisťujte baterie ani ohřívače, protože přebytečné teplo může zhoršit fermentační proces..

Krok 2: O dva dny později odeberte výslednou kapalinu a dvakrát jej zlikvidujte. Poprvé ji prostě otočte do cedníku a nechte ji vyčerpat. Odkládáme kapalinu, která je skleněná. Umyjte to, co zbylo v cedníku vodou, ale pomalu: asi 2 litry vody budou zapotřebí. Je nutné provést několik návštěv a při každé potřebě mírně stlačit.

Stupeň 3: míchání hmotností, která jsou získána od první a druhé filtrace. Nechte v průhledné nádobě (můžete použít skleněnou nádobu) po dobu 10-12 hodin. Během této doby se na dně postupně vytvoří sediment, který by měl být odstraněn pomocí sifonové trubice. Výsledkem by měla být tekutina, která bude sloužit jako základna pro vaření želé.

Stupeň 4: Vařte želé. Hrnce položte na oheň s výslednou kapalinou. Nezastavujte jej míchání, dokud se nerozsvítí. Na chuť můžete přidat cukr nebo sůl. Než budete používat, musíte se ochladit.

Jak vařit želé ze škrobu z ovocného džemu nebo mražených bobulí.

Jak vařit cukrářské pečivo, přečtěte si zde.

Berte na vědomí recept na pivní pečivo na čaj.

Užitečné tipy

Stejně jako v každém jiném pokrmu jsou některé příchutě při přípravě želé, které potřebujete vědět:

 1. Pro přípravu tohoto nápoje nejsou vhodné nyní oblíbené vločky pro rychlou přípravu. Je třeba vybrat pouze běžné přírodní vločky z obilovin;
 2. Období fermentace je v podstatě nejdůležitější. Je třeba zajistit, aby proces byl mírný, protože nápoj by měl být lehký a příjemný;
 3. Nezapomeňte nepřetržitě zasahovat do želé při vaření, jinak to spálí;
 4. Chcete-li, aby pokrm byl více chutný (zejména pokud ho dáte), můžete přidat sekané ořechy, bobule nebo ovoce.

Musíte také pamatovat, že tento produkt, pokud plánujete zhubnout, musíte správně přijmout. Celkově mohou dokonce nahradit jednu z jídel (například odpolední čaj nebo večeři). Pokud se rozhodnete vyměnit plnotučné jídlo za želé, je vhodné přidat do něho nějaké bobule a nakrájené ovoce..

Další možností je použít jídlo před každým jídlem (po dobu 20-30 minut), asi třetí pohár. To připraví vaše tělo na jídlo, stejně jako sníží množství jedla..

Je-li správně kombinován s dieta, pomůcka nejen pomůže zbavit se dalších centimetrů v pase, ale také očistí tělo odložených strusek a dalších škodlivých látek..