Puff pečivo samsa je pokrm orientální kultury. Je to druh patty s masem a cibulí uvnitř. Existuje mnoho možností pro různé toppings, ale hlavní recept zahrnuje jehněčí, koření a velké množství cibule.

samsa

Pro přípravu obsahu samsa musí být maso nasekané, nikoli uzemněné. Často se používají nejenom maso, ale také různé druhy zeleniny, jako jsou brambory, dýně nebo čočka..

Velmi důležitou roli při přípravě tohoto jídla jsou orientální koření. Černý pepř a Zira se přidávají nejčastěji..

Nejběžnější samsa v Asii, Africe a Středomoří.

Pro přípravu těchto koláčků ve východních zemích použijte speciální troubu, která se nazývá tyndyr. Ale v dnešních troubách se jídlo může zhoršit..

Puff recepty na pečivo pro samsa: žádné kvasinky a droždí

Chcete-li připravit těsto samsa bez použití kvasnic, budete potřebovat následující produkty:

 • 1 kg pšeničné mouky;
 • 2 šálky zahřátého mléka;
 • 1 malá lžíce soli;
 • 4 vejce;
 • 50 gramů margarínu nebo másla.

Nejprve se mouka prosí a mírně promíchá se solí. V samostatném kontejneru musíte trochu zahřát mléko a vnášet do něj vajíčka. Vše je důkladně smícháno, dokud se nevytvoří hladká a stejnoměrná hmota..

těsto для самсыMargarín nebo máslo by měly být roztaveny a nechány vychladnout, pak přidat do mléka s vejci. Všechno je znovu důkladně promícháno.

A nakonec se směs smíchá s moukou a hnětením těsta, což by mělo být extrémně elastické..

Cesto je pokryto ubrouskem a zbylá chvíli odpočívá..

Seznam složek pro výrobu těsta na kvasnici:

 • 1 kg pšeničné mouky;
 • 2 šálky vody, mírně vyhřívané;
 • 30 gramů kvasnic, nejlépe syrové;
 • 1,5 lžičky soli;
 • 1 polévková lžíce cukru nebo granulovaného cukru.

samsa печенаяChcete-li připravit, vezměte půl sklenice vlažné vody a nalijte ji do určité nádoby. Do vody se přidá sůl a granulovaný cukr, smíchá se až do úplného rozpuštění a pak se přidá kvasnice, která musí být také smíchána, dokud se nerozpustí. Kontejner s obsahem pokrytý ubrouskem a zůstal na teplém odlehlém místě po nějakou dobu.

Poté, co se kvasnice probudí, musíte přidat zbytek vody a promíchat.

Mouku je třeba prosévat a postupně přidávat malé množství do vody s kvasinkami..

Poté, co je základna hnětena, je třeba ji umístit do dostatečně teplého místa, aby kvasnice začaly aktivně pracovat a provádět fermentační proces. Během tohoto procesu je nutné několikrát stisknout těsto. Může trvat tři až čtyři hodiny..

Oba druhy těsta jsou poměrně snadno připravitelné, hlavní věcí je pochopit obecnou technologii. Ale těsto s použitím kvasnic bude trvat mnohem déle..

Recept na samsa z hotových tradičních sušených těstovin s masem

Seznam požadovaných produktů:

 • Puffové pečivo;
 • 1 kg tuku;
 • 10 středně velkých žárovek;
 • Mletý černý pepř a sůl podle přání šéfkuchaře;
 • 1 čajová lžička ziry;
 • Margarín nebo máslo (nedestrukované) máslo;
 • Pro mazání je třeba připravit rostlinný olej..

Nejprve se připraví plnění. K tomu se maso nakrájí na malé kousky. Často se používá a plní. Při nepřítomnosti jehněčího můžete použít hovězí maso.

V případě, že živočišný tuk nestačí, můžete přidat maso do rostlinného oleje. Cibule je třeba řezat ve formě polokruhů, které musí být také rozděleny na polovinu. Nakrájená cibule se přidává do masa spolu s kořením a kořením..

připravit начинку

Celé množství těsta by mělo být rozděleno na několik plátků. Každá z těchto částí je válcována do vrstev s malou tloušťkou. Povrch vrstev je mazán margarínem nebo rosolovým olejem, předtím roztaveným. Potom se těsto vloží do válce po celou délku a ochladí se po dobu 12 minut. To je zajištěno, aby se margarín nebo máslo během další práce nerozšířily..

Chlazené těsto nakrájíme na malé kousky. Velikost budoucího produktu závisí na tloušťce kusů. Každá z těchto součástí musí být umístěna ve vzpřímené poloze a stisknout ruku dolů. Poté je potřeba použít válcovací kolík a rozvinout kulatou základnu, jejíž tloušťka by neměla přesáhnout pět milimetrů..

řez порции

Náplň je umístěna uprostřed každé kruhové základny. Pro tyto účely můžete použít obvyklé polévkové lžíce.

maso выложить

Poté jsou konce základny utaženy a pevně utaženy. Tvar produktu může být dán a trojúhelníkový, obdélníkový a jakýkoli jiný.

pinch концы

Potřebujte připravené výrobky na plech, který musí být předem namazán s olejem. Samsa povrch by měl být rozmazaný s vaječným žloutkem, a posypeme se sezamem nebo mákem nad ním.

rozložit на противень

Trouba musí být předehřátá na teplotu 200 ° C. Doba pečení by měla být asi půl hodiny. Vše závisí na vlastnostech samotné pece..

samsa готова

Pro vaření samsa s masem je žádoucí použít skopové. Ale často používané a jiné maso. Je velmi důležité, aby plnění bylo šťavnaté, takže se používá velké množství cibule. Aby se zvýšila šťavnatost, často se k náplni přidává určité množství rostlinného oleje..

Samsa s kuřecím pečivem

Velmi často při vaření samsa používejte kuřecí maso. Často je těsto zakoupeno hotové. Nejdůležitější je, že byla dostatečně kvalitní..

Pro přípravu náplně můžete použít jakoukoli část kuřete. Vše závisí na preferencích každé osoby..

Seznam požadovaných produktů:

  samsa из курицы

 • 0,5 kg těstoviny bez kvasnic;
 • 2 celé kuřecí filé;
 • 2 velké žárovky;
 • Koření na chuť;
 • Polovina lžičky soli;
 • 1 vejce na mazání na těstě;
 • Nějaká mouka pro zavádění hotového těsta;
 • Sesame.

Cibule je třeba vyčistit a nakrájet na poloviční kroužky. Filet je také nakrájen na malé kostky. Dále se míchá s cibulí, přidává se sůl a koření. Po tom všem musí být směs důkladně promíchána..

Připravené těstoviny s válcovým kolíkem by měly být vytaženy do tloušťky 2 mm. Pro zjednodušení tohoto procesu lze vrstvy rozdělit na části. Již válcované těsto by mělo být rozděleno na několik kusů čtvercového tvaru. Jejich velikost závisí pouze na osobních přáních. Uprostřed každého polotovaru se naplní množství jedné polévkové lžíce. Může to trochu víc.

Dále je těsto složeno diagonálně a jeho okraje jsou pečlivě oškrabány. Výsledkem by měl být trojúhelníkový koláč. Pro krásu mohou být hrany ořezány nožem..

Hotový výrobek musí být umístěn na pečícím listu, který může být předem naolejovaný nebo pokrytý pergamenovým papírem. Povrch samsa je rozmazaný s vejcem, předběžně šlehaným. Pokud je to možné a pokud je to potřeba, můžete jej posypat sezamovými semínky..

Doba pečení činí přibližně 20 minut při teplotě 200 ° C.

Pro přípravu samsa můžete bezpečně používat kuřecí maso. K odstranění inherentní suchosti se přidává velké množství cibule..

echpochmakDalší asijské jídlo – echpochmak Tatarský recept s fotografiemi a krok za krokem. Ve skutečnosti je to jakýsi samsa..

Recept na těsto pro zelí koláč. Je to snadné, pokud víte trochu tajemství. Zde je otevřeme pro vás..

Chuck-chak v receptech Bashkir s fotografiemi. Jedná se o úžasný tatarský recept, který stojí za to vyzkoušet..

Jak vyrobit smašené bílé sýry

Samsa se sýrem je velmi jednoduché jídlo připravit. Zvláště pokud používáte hotové těstoviny..

Pro přípravu budou potřebovat následující složky:

 • 500 gramů hotového, všeho stejného cukrového pečiva;
 • 350 g nakládaného sýra. Patří mezi ně: sýr feta, mozzarella, suluguni.
 • Jeden šlehaný žloutek.

Hotové těsto je pečlivě přelepeno do jedné velké vrstvy. Je žádoucí, aby jeho tvar zůstal pravoúhlý. Při válcování je třeba nepřetržitě nalévat mouku, aby se těsto nelepilo na ruce, válec a povrch.

samsa с сыромRoztavené máslo by mělo být mazáno po celé ploše válcovaného lůžka. Postupně můžete skládat vrstvu na polovinu a pokaždé trochu vykrojit a namazat s olejem, dokud se nevytvoří podobná obálka, která je pak zabalena do plastového obalu a umístěna do lednice po dobu několika hodin.

Pro plnění se sýr tretí na strouhací misce velké velikosti a mírně slané..

Po ochlazení je těsto nakrájeno na malé kousky a válcováno, aby se vytvořil malý dort. V jeho středu leží náplň, do níž můžete přidat i nasekané zeleniny..

Další je formace samsa, jejíž okraje musí být velmi pevné. V opačném případě může být sýr venku při pečení..

Plech na pečení by měl být pečlivě nasycen olejem a připravit tam samsa přípravky. Produkty nahoře jsou rozmazané s zbitým žloutkem. Posypeme mákem nebo sezamem nad žloutek..

Doba pečení by neměla přesáhnout 2 minuty.

Sýr Samsa je poměrně jednoduchý a trvá malý čas. Ale i přes to, jídlo se ukáže velmi chutné a atraktivní vzhled..

Samsa těsto kvasné těsto s mletým masem

Složení kvasnic samsa:

 • Pečivo z droždí;
 • 500 gramů mletého masa;
 • 2 surové brambory;
 • 100 gramů různých čerstvých zelených;
 • 2 velká cibule;
 • Koření na chuť.

samsa с зеленьюTěsto vyveďte na čtverec a pokryjte vrstvou měkkého margarínu. Poté vrstvu obraťte ve formě obálky a nechte ji 10 minut. Obálku obraťte zpátky na čtverec předchozí velikosti a namočte margarín a zabalte jej také do obálky. Tento postup je několikrát opakován. Pak by těsto mělo odpočívat.

Nyní je třeba připravit náplň. Cibule, byliny a brambory by měly být jemně nasekané. Pro tyto účely můžete použít kuchyňský robot, který tyto produkty brousí. Směs promíchejte s mletým masem a přidáme sůl a veškeré koření podle chuti..

Pokud není náplň dostatečně vlhká, můžete přidat trochu vody..

Tavené těsto se válí do tloušťky 2 mm. Je nutné ho nakrájet velice ostrým nožem na malé čtverce, ze kterého se později formuje samsa.

Všechny polotovary se skládají na plechu a namazávají z nich. Potřebujete umístit misku do již vytápěné trouby..

Triky kulinářské

Při pečení samsa pomocí kvasnicového těsta byste nikdy neměli otevírat troubu po dobu prvních deseti minut, protože se těsto může usadit.

Není třeba dělat příliš tenké těsto.

Těsto je nutné předem vyjmout z mrazničky a dát do ledničky. Takže rozmrazování bude přirozenější a při těstě nebudou žádné zvláštní změny..

Samsa je velmi chutné a snadno připravené jídlo. Hlavní věc v procesu dodržování doporučení zkušených kuchařů.