Pouze před několika desetiletími byla čerstvá houbová polévka k dispozici pouze v sezóně houb, která rozrušila milovníky houbových jídel a přiměla hospodyňky ukládat houby na zimu: zmrazit, uchovat smažené, suché, atd..

houba суп

Ale nyní se uměle vypěstované houby prodávají po celý rok, což je dobrá zpráva. Takové houby však vyžadují zvláštní přístup k vaření..

Jak připravit a jak vařit houby ústřice na polévku

Jedním z nejoblíbenějších mimo sezónu houby jsou hlívy ústřic. Z nich můžete vařit všechny houbové pokrmy, například polévku. K tomu je třeba se připravit.

Hlívy ústřic nevyrůstají v zemi, takže na nich nejsou žádné nečistoty ani písek, to znamená, že není třeba je specificky omýt, stačí je opláchnout pod tekoucí studenou vodou. Ale zde mají zvláštní rysy: rostou jako “bush”, tj. Několik houb odbočuje ze stejného kořene.

Proto může být noha u základny poměrně tlustá, ale houby na ní mohou být velké a velmi malé. Klobouky ústřice, zejména mladé, jsou tenké, ne příliš husté. Odtud první rys – jejich řezání.

Nejprve je třeba oddělit všechny čepice, neříznout je příliš jemně. A noha bude muset být nakrájena na velmi malé kostky nebo slámy, takže přibližně tloušťka různých částí houby je stejná..

Ale vařit houby ústřice po dlouhou dobu nestojí za to. Jejich maso je husté, téměř ne deformované v procesu vaření, ale s nadměrným teplem se může stát gumou. Proto, u polévky, houby by neměly být vařeny odděleně a nejdříve je vložit do pánve..
Ustrice polévka s vermicelli
As вкусно сварить грибной суп из вешенок
Složení Počet
čerstvé houby ústřice 350 gramů
brambory 3 střední hlízy
tenké nudle nebo nudle 1 šálek
luk jedna malá hlava
mrkev 1 malý
rostlinný olej lžíce
chladné vejce 2 kusy
sůl, bobkový list, zelenina chuť
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 34 Kcal

Vložte hrnec vody na sporák, počkejte na vaření, sůl a lavrushku. Poté nakrájejte brambory na malé kostičky a nalijte do vroucí vody. Dokud jsou brambory vařené, připravte houby..

V pánvi na smažení s rostlinným olejem nalijte cibuli, nakrájíme jemně, smažeme až do průhlednosti. Pak přidejte nakrájenou jemnou mrkev a smažte mrkev, abyste vrátili barvu na tuku..

Teprve teď přidat do smažení jemně nakrájené ústřice houby, smažte docela, jen za minutu. A poslat obsah pánve do pánve s téměř hotovými bramborami.

Tady je trochu trik. Pro milovníky neutrálního chuti dělat lepší smažení v rafinovaném oleji. Ale pokud budete dělat totéž se slunečnicovým olejem s vůní, bude se ukázat, jako by polévka byla vařena z lesních hub..

Vůně slunečnice v polévce nezůstane, bude neutralizována cibulí a mrkví. Ale může poskytnout chutné ústřicové houby skutečnou přírodní chuť.

Ihned po přidání hub v pánvi by měl nudit nudle. Položte polévku na vaření, pak snižte teplotu, aby se vývar nevaril. V opačném případě bude tenká vermicelli vařena do kaše a vývar bude zakalený..

Chcete-li stoupat po dobu 3-5 minut, už nepotřebujete. Bylo by lepší, kdyby po několika minutách vypněte teplo a polévku uzavřete pod víkem těsně uzavřenou. Všechno v polévce je již hotové a nudle dosahují varu bez varu..

S tímto přípravkem se ústřičná houbová polévka ukáže jako voňavá, zlatá, průhledná.

Při podávání na talíři položte podélnou polovinu strmého vejce, lžíci zakysané smetany a posypeme bylinami.

Krémová houbová polévka

Perfektně vařená houbová polévka s houbami ústřice se sýrem bude trochu jako Julien. Připravte produkty:

 • houby ústřice – 300 gramů;
 • brambory – 2 střední hlízy;
 • rýže – čtvrtý šálek;
 • cibule, mrkev – každý malý kus;
 • zpracovaný sýr – 2 kusy;
 • rostlinný olej – lžíce;
 • sůl, koření.

Doba vaření – 40 minut.

Kalorie – 47 kcal.

Přiveďte vodu do varu, 2 litry, přidejte sůl, vavřínu. Ve vroucí vodě nalijte rýži. Je lepší vzít dušenou rýži, téměř se deformuje během vaření. Je-li rýže použita jako kulatá nebo dlouhá, musí se nejdříve velmi dobře umýt v několika vodách, dokud je tato ryba zcela čistá a průhledná..

k vaření грибы

Jakmile vývar s rýží vaří, přidejte nakrájené brambory do něj. Nechte nejpomalejší oheň pod víkem těsně zakrytý, jinak by polévka “utekla”.

Nyní byste měli cibuli, mrkev a ústřicové houby smažit již známým způsobem. Pošlete ji také na polévku.

houby нарезать

Nyní sýrový dresink. Nezapomeňte připravit přesně roztavený sýr a ne syrový výrobek – to je důležité! Současně však tvaroh nebude potřeba měkký. To znamená, že ty, které jsou určeny pro výrobu sendviček, rozhodně nejsou vhodné..

Nejlepší možností jsou dobré staré tvarovky “Přátelství”, “Orbit”, “Kostroma”, “Holandština”. Také může být použit uzený tavený sýr, který dá hotovou polévku..

Tavený sýr s přísadou zelených a slaniny je také dobrý. Stručně řečeno, je to věc chuti.

Takže smažte sýr na jemné struhadle a velmi pomalu a jemně nalijte do horké polévky a neustále mícháme obsah. Pokud tomu tak není, pak se sýr vaří do jediného kusu a účinek sýrové polévky nebude fungovat..

sýr натереть

Jakmile se veškerý sýr úplně rozpustí ve vývaru, vypněte teplo, zavřete víko a nechte 10 minut stát. Pak posypeme bylinami.

polévka готов

Polévka s bramborami

Tato polévka je nejlépe vařená v hrncích. Pro to potřebujete:

 • houby ústřice – 300 gramů;
 • brambory – 4 hlízy průměrné velikosti;
 • mrkev – 1 médium;
 • zelený hrášek – 1 banka;
 • rajče – 1 kus;
 • vývar masa nebo kuře – 2 litry.

Doba vaření – 60 minut.

Kalorie – 47 kcal.

Vařit maso nebo kuřecí vývar. Položte brambory do tenkých hrnců, položte nakrájené houby ostrých hub, rozkrojené rajčaty, mrkev na tenké proužky a trochu zeleného hrášku.

Obsah hrnců nalijte vývar. Koření nelze přidat, pokud byly použity při přípravě vývaru. Vložte hrnce do dobře vyhřívané trouby, těsně uzavřené víčky..

Jakmile polévka ustricových hub s bramborami vaří v nich, snižte teplo na 160 stupňů a nechte vařit 30 minut. Poté vypněte teplo a hrnce nevyjímejte dalších 10 minut..

Podáváme porce se zakysanou smetanou a bylinkami.

brambory с грибамиVepřové maso s bramborami v pomalém sporáku – jednoduchý recept na každodenní stravování.

Přečtěte si, jak vařit polévku sušených hříbek – naše výběr receptů bude užitečný pro každou hostesku..

Berte na vědomí recept na rychlé vaření na nakládaných žampionech, mohou být připraveny kdykoli během roku..

Houbová polévka v pomalém sporáku

Pomalý sporák je skvělý pomocník v kuchyni. Není nutné míchat přípravnou misku, následovat ji. Ale stále neudělá všechno samo. Pro ústřicovou houbovou polévku v pomalém sporáku budete potřebovat:

 • houby ústřice – 300 gramů;
 • brambory – 3 kusy;
 • mrkev, cibule – jeden po druhém;
 • rýže – čtvrtý šálek;
 • rostlinný olej – lžíce;
 • sůl, koření.

Doba vaření – 50 minut.

Kalorie – 43 kcal.

Nastavte režim pomalého sporáku nebo pečení na pomalém sporáku. Nalijte olej na dno mísy, zahřejte ji. Vložte cibuli, mrkev a ústřicové houby a trochu si smažte, dokud se cibule stanou průhlednými a mrkev zbarví tuk v jasných barvách..

Pak vylejte tu rýži a trochu si smažíme. Je nutné, aby rýže namočená v tuku a mrkev barvu.

Nyní vypněte režim, nalijte obsah dvou litrů vody nebo vývaru, sůl, přidejte bobkový list. Poté položíme brambory na pásy. Vše dobře promíchejte. Zavřete víko a zapněte “polévku”.

Pokud takový režim neexistuje, můžete nastavit časovač na 30 minut. Pokud je multicooker s tlakovým sporákem funkční, ventil by měl být instalován “hermeticky” a čas by měl být 15 minut.

Pokud hodláte houbovou polévku ukládat se zpožděným odstartováním, pak musí být odečtena doba varu. Vzhledem k tomu, že rýže před začátkem vaření je již ve vývaru dobře oddělena a může být trávena.

Proto u houbové polévky v pomalém sporáku se nedoporučuje používat zpožděný start.

Krémová ústřičná krémová polévka

polévka со сливками

Velmi jemná, vzdušná polévka. K tomu bude zapotřebí:

 • houby ústřice – 200 gramů;
 • luk – 1 hlava;
 • brambory – 2 hlízy;
 • rostlinný olej – 2 lžíce;
 • mouka – 2 čajové lžičky;
 • krém 10% – sklo;
 • sůl, bobkový list, zelenina.

Doba vaření – 50 minut.

Kalorie – 54 kcal.

V hrnci vařte brambory ve velkých kusech. Odstraňte štětkovou lžící, vložte do mixéru a nakrájejte na pyré.

V pánvi s máslem nakrájejte nakrájenou cibuli až do zlaté hnědé, poté přidáme houby ústřice, rozdrcené v mixéru a smažte je dohromady. Houby řezou pouze ty největší nebo prostě ne všechny.

Ponechte malý celek nebo nakrájíme střední velikost na velké kusy. Dejte je do vody, kde byly vařené brambory, přidejte sůl a vložte bobkový list. Nechte vařit při velmi nízkém teple..

Nalijte mouku do pánve a mícháme. Nalijte krém do pánve v tenkém proudu, aniž byste přestali míchat, dokud nehustíte.

Nalijte obsah pánve a bramborovou pastu do vroucí vody nebo vývaru. Ujistěte se, že se stále mícháte a rozšiřujete postupně a pomalu..

Jakmile polévka ústřice dosáhne konzistence brambor, vypněte teplo, zavřete víko a nechte 10 minut naplnit..

Pak pomalu pokropte hrubě nasekané zeleniny a podávame..

Recept na kuřecí dietu

Houbová polévka je obecně nízkokalorická jídlo, ale můžete vařit ještě více houbové polévky. Pro to bude potřebovat:

 • polévka грибнойhouby ústřice – 300 gramů;
 • kuřecí prsa – 300 gramů;
 • mrkev – 1 kus;
 • celá žárovka – 1 kus;
 • sůl, zelenina.

Doba vaření – 40 minut.

Kalorie – 27 kcal.

Vařte kuřecí prsa ve dvou litrech vody. Když vaříme vývar, přidáme sůl, vavřínu a celou neprázdenou cibuli. To má dát polévku zlatou barvu, protože v ní nebude smaženo..

Maso vyjměte a nakrájíme na tenké proužky. Odstraňte a vyhoďte žárovku, nebude to užitečné. Namísto toho dejte do ní nasekané, velmi jemně nasekané houby.

Sklenici přeneste zpět do vývaru. Smažte mrkev velmi tenké slámy nebo rošt na korejské struhadlo. Také přidat do vývaru.

Přiveďte k varu a zahřejte na minimum a nechte 15 minut vařit..

Při podávání zdobí polévku s houbami a ústřicovými houbami zelenou. Zakysaná smetana na dietní polévku by neměla být podávána, ale v talíři můžete dát studenou vejce.

Kuchařské výsledky

Všechny ústřicové houbové polévky jsou lehké, non-výživné, téměř všechny jsou štíhlé, jak je tomu u houbových pokrmů. Ačkoli, samozřejmě, nevylučuje možnost vaření masa nebo kuřat. Houbová polévka je vždy dokonale kombinovaná se zakysanou smetanou, sýrem a vařeným vejcem, nikdy nebude nadbytečná.

Je třeba si uvědomit, že houby ústřice mají husté tělo, takže je třeba je jemně rozřezat. Jen pár minut si smažte houby a vložte polévku po dobu pěti až deseti minut, dokud nebudete vařit..

Je také nutné vzít v úvahu, že houby ústřice téměř nevyparují a při vaření nebo smažení neztrácejí svou hmotnost. Proto je nedělejte hodně. Prakticky celý objem surových hub zůstane nezměněn a vařený. To platí zejména pro nohy.

Je skvělé, že tyto houby je možné jíst kdykoli v roce a nemusíte si užívat houbových pokrmů v zimě a v létě.