Dort s krásným jménem “Lady’s Caprice” může připravit každá žena v domácnosti, zejména pokud se v kulinářském zážitku skládá cukrářský medový dort. Proč ho? Protože mu to velmi připomíná “Ladies Caprice”, ale existují jen významné rozdíly. Nabízíme, abychom se o nich dozvěděli v praxi. Takže začneme!

Tradiční receptový dort “Dámský rozmar”
As приготовить торт «Дамский каприз»: рецепты с фото
Složení Počet
Mouka 450 gramů
Kuřecí vejce 5 kusů
Smetana 15% 450 gramů
Cukr 250 gramů
Prášek do pečiva pro těsto 1 sáček
Kukuřičný škrob 2 polévkové lžíce
Máslo 400 gramů
Kondenzované mléko 1,5 bank
Mack 150 gramů
Sušené meruňky 60 gramů
Rašelina 60 gramů
Jádra ořechů 60 gramů
Vanilinový nebo vanilkový cukr 1 sáček
Lemon 1 kus
Voda 1 šálek
Doba vaření: 300 minut Kalorie na 100 gramů: 326 kcal

V hluboké misce porazíte všechna vejce se 150 gramy cukru, dokud se neobjeví stabilní bílá pěna. V samostatné smaltované hrnci zahřejte polovinu másla.

kladivo яйца

Nechte vychladnout, přidejte kyselou smetanu a důkladně promíchejte..

přidat сметану

Poté začneme naléváme strouhanou mouku, vanilin, prášek do pečiva a škrob.

nalít ванилин

Pomalu promíchejte. Do hotové mouky vložte vajíčka. Udělejte to pečlivě, aby bílé s žloutky neklesaly..

přidat ингредиенты

Poppy, sušené meruňky a rozinky přeli zahřáté na 60 ° C vodou a nechte je nabobtnat. Vypusťte přebytečnou tekutinu a vysušte ji na čisté utěrce..

Pak sušené meruňky rozřezané na prsteny. Poppy.

Ořechy se oloupeme a mlícíme s mátovým mixérem do drobky.

přidat орехи

Hotové těsto se nalije do 3 různých nádob, protože bude poměrně tekuté. V první části přidejte stroužku máku a ořechů, v druhém sušených meruňkách a ve třetím rozinky.

přidat мак

Vytvoření pečícího papíru a nalijte první dort. Vložili jsme troubu po dobu 35 minut při teplotě 185 ° C. Stejným principem pečte vše ostatní..

nátěr коржи

Mezitím ještě zbývající máslo zmezeme při pokojové teplotě do hluboké nádoby, naléváme kondenzované mléko a zaboříme do mixéru, dokud se nevytvoří vzduchová hmota..

Nalijte vodu do malé misky a vložte ji na varnou desku. Jakmile vaří, nalijte zbývající cukr. Vařte sirup 10 – 13 minut. Umyjte a nakrájejte na polovinu citrón, protáhněte ho na několika místech vidličkou a začněte ji stlačit do ochlazeného sirupu.

mazat все коржи

Každý koláč nakrájíme na polovinu nití, naložíme na připravenou misku, nalijeme sirupem přes lžíci, necháme trochu namočit a namazat smetanou. Zbytky krému pokryjí všechny zbývající plochy. Aby se dort mohl lépe namočit, nemusíte ho vnořit do chladničky..

dort готов

Čokoláda “Ladies Caprice”

Součásti:

 • Mouka – 450 gramů;
 • Kuřecí vejce – 5 kusů;
 • Bikarbonát sodný (soda) – 1 polévková lžička;
 • Plnotučné mléko – 1,5 šálků;
 • Cukr – 5 lžící;
 • Přírodní med – 2,5 lžíce;
 • Kakaový prášek – 3,5 lžíce;
 • Vanilkový nebo vanilkový cukr – 1 sáček;
 • Máslo – 3,5 lžíce;
 • Bramborový nebo kukuřičný škrob – 3 polévkové lžíce;
 • Voda – 6 lžící.

ptáků молокоVyhodnoťte klasický recept tortu “Bird’s Milk” doma není tak obtížné připravit.

Zapamatujte si chuť dětského, čokoládového a jemného dortu “Praha”, připravte jej podle našeho receptu s fotografiemi a tipy kuchařů.

Jednoduchý recept na dort “Smetannik” s fotografiemi krok za krokem. Vidět, učit se a vařit.

Do železné mísy vložte med, 4 vejce, sódu, 2,5 lžíce kakaa, důkladně promíchejte a uchovávejte ve vodní lázni, dokud nezískáte hnědavou směs.

Odstraňte z tepla, nechte vychladnout a v malých částech přidejte prosetou mouku. Když se těsto začne zhušťovat, položte ho na rovný povrch a začněte hněte. Když se stane plastu, zabalíme ho do jednorázového sáčku a vložíme jej do dveří chladničky po dobu 40 minut..

Mezitím připravte krém. Nalijte mléko do hluboce smaltované nádoby, přidejte dvě lžíce mouky, škrobu, vanilky a jednoho vejce. Oblékáme malý prsten a neustále se mícháme.

Jakmile hmota začne houstnout, vypněte plyn, přidejte 2,5 lžíce oleje a po důkladném hnětení nechte vychladnout..

Vytáhneme těsto pro dort a rozdělíme ho na 6 částí stejné hmotnosti. Rozbalte koláče a pečte v troubě na plechu při teplotě 190 ° – 195 ° C (10 – 13 minut pro každý koláč).

Nalijte vodu do smaltované misky, 0,5 šálku mléka a přidejte lžíci kakaa. Mixujte a nastavte pomalý ohň. Zmrazení se vaří 5 – 7 minut. Na konci procesu přidejte lžíci másla.

Hotové koláče dokončujeme bohatě smetanou, vylejeme přes glazuru nahoře a necháme namočit v “lady’s whim” na 6-7 hodin.

Přísady pro koláče a krémy se v obou receptech liší. Pokud je to žádoucí, lze je kombinovat podle vlastního uvážení – výsledek jakékoliv varianty bude lahodné.

Bon appetit!