Samotné pečivo jsou jednoduché a časově náročné nádobí – stačí mixovat některé potraviny a poslat je k přípravě v troubě – ale ne méně chutné. Spravedlivá jídla jsou oblíbené všemi členy rodiny, přinejmenším na snídani, přinejmenším na oběd, alespoň na večeři.

Nevzdávejte se a během pošty se ukáže, že vejce a mléko ve složení kamenů nejsou povinnými součástmi. Jednou z nejkrásnějších a nejdokonalejších možností latence je bramborové pečivo..
Jednoduchý recept
As приготовить постную картофельную запеканку
Složení Počet
bramborová kaše 300 g
brokolice (nebo květák) 200 g
greeny (kopr, petržel, koriandr) 1 svazku
zelená cibule 1 svazku
škrob 3 polévkové lžíce. lžíce
vody 50 ml
olivy podle vůle
koření chuť
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 95 kcal

Docela často je v domě bramborová kaše, která se opravdu nechtějí zahřát a používat jako další pokrm jako další pokrm. To je jen důvod, proč vařit hubenou kastrolu (samozřejmě s podmínkou, že bramborové kaše byly vyrobeny bez mléka a vajec).

Brokolice nebo karfiol by měly být rozloženy do malých floretů a vařeny po dobu 5 minut ve vodě (po které by měly být vypuštěny). Pokud jsou olivy používány, nakrájejte je na plátky a nakrájejte zeleninu a cibuli. Poté je třeba míchat bramborovou kaši se škrobem a vodou, a také připravit výslednou hmotu s kořením podle chuti – kari poskytuje zajímavou chuť. Zůstává smíchat zeleninu a zeleninu do ní, vloží se do formy a pečeme po dobu půl hodiny..

maso с черносливомPřečtěte si, jak vařit lahodné vepřové maso se slivkami – to je vynikající maso s příjemnou kyselou vůní a uzené švestky dávají kouřovou příchuť.

Přečtěte si recepty na svěží palačinky s tipy krok za krokem s fotografiemi.

Lahodný recept na risotto s krevetami v krémové omáčce. Přečtěte si, jak vařit mořské plody..

Palačinky s pštrosem a houbami v troubě

Brambory s houbami jsou klasickou a oblíbenou kombinací všech vkusů. Můžete jej použít při vaření jednoduchého bramborového kastrolu během jídla..

Složení:

 • 4 střední brambory;
 • 200 gr. houby;
 • 3 nakládaná okurka (může být slaná);
 • 1 cibule;
 • 2 polévková lžíce. lžíce mouky;
 • sůl a pepř dle chuti.

Doba pečení: 20 minut plus doba pečení.

Obsah kalorií: asi 100 kcal / 100 gr.

Nejprve je třeba zrnit houby a cibuli a smažit je do pánve pod víkem, sůl a pepř. Nakrájené okurky nakrájené na tenké kruhy. Oloupeme brambory a rožte je, sůl a pepřte je a přidejte mouku.

Nyní můžete sbírat kastról – rozložte ve formě vrstev polovinu hmotnosti strouhaných brambor, všechny mleté ​​houby z cibule, okurky a druhou polovinu brambor.

Formulář bude muset zakrýt fólií a vložit do trouby po dobu 40 minut na 200 stupňů. 10 minut před připraveností je žádoucí odstranit fólii – tak se tvoří smažená kůra..

Vegetariánská kaše brambor se zeleninou

kastrol с овощами

Balíčky směsí mražené zeleniny jsou zvláště poptávka po půstu, což není překvapující – je to chutné, jednoduché a rychlé. Je pravda, že mnozí jsou v klidu, snaží se přijít s nádobami, které lze připravit z těchto směsí, s výjimkou přímého ohřevu v pánvi. Takže z nich můžete udělat kastról!

Složení:

 • 1,5 kg brambor;
 • 2 balení zmrazené zeleninové směsi (libovolné);
 • 1 mrkev;
 • 1 cibule;
 • zelené na chuť;
 • česnek;
 • rostlinný olej (pro pražení);
 • sůl a pepř dle chuti.

Doba vaření: 30 minut plus doba pečení.

Obsah kalorií: asi 130 kcal / 100 gr.

Brambory je třeba vyčistit a vařit, a pak smažit pomocí vody, ve které byl vařený – kaše by měla být poměrně tlustá. V pánvi nakrájejte nakrájenou cibuli s mrkví, přidejte nakrájený česnek a zeleninu a nasypte zeleninovou směs a přidejte je dohromady až do připravenosti.

Zůstane to natřít pečicí formu s rostlinným olejem, vložte polovinu bramborové kaše, zeleninu a zavřete zbývající pyré. Chcete-li udělat kastról nejen chutné, ale také krásné, můžete v této fázi vytvořit “vlnovou” lžíci na jeho povrchu a dát ji do trouby na středním ohni asi 20 minut nebo dokud nedostanete zlatou kůrku.

Bramborové a zelí hrnce

Zelí je rozpočet, chutný, vydatný, ale současně i dietní produkt, který prakticky šetří místo, takže můžete vařit spoustu různých pokrmů. Jednou z nich je rychlá bramborová kastrolka, která jistě potěší i ty nejchutnější pokrmy z masa a také neškodí těm, kteří jsou na stravě..

Složení:

 • 0,5 kg brambor;
 • 0,5 kg bílého zelí;
 • 2 polévková lžíce. lžíce z krupice;
 • 2 polévková lžíce. lžíce mouky;
 • 1 banda kopru;
 • 1 banda zelené cibule;
 • česnek;
 • rostlinný olej na pražení;
 • sůl a pepř dle chuti.

Doba vaření: půl hodiny plus doba pečení.

Obsah kalorií: asi 140 kcal / 100 gr.

Brambory potřebují vařit a mash v bramborových bramborách, přidáním malého bramborového vývaru – na konci by se měla dostat hustá hmota.

dělat пюре

Zelí je třeba rozsekat a zhasnout co nejméně v malém množství stejného bramborového vývaru s přidáním kapky rostlinného oleje a – jak se vaří – krupice.

Mělo by trvat asi 10 minut, než se vaří zelí jako celek – mělo by to být provedeno pod víkem.

vypustit капусту

Dokončené bramborové kaše zůstanou ochuceny nasekané zelené kopy a zelené cibule, stejně jako česnek, míchají v kapustě mleté ​​maso a mouku a vše vloží do pečícího pokrmu.

dělat запеканку

Příprava bramborového kastrolu se zelím v troubě asi půl hodiny při teplotě 180 stupňů.

kastrol готова

Ve skutečnosti je pro tento pokrm mnoho možností vaření – například dušené zelí s mrkví, cibulí a rajčatovou pastou a nemíchejte je v bramborách, ale položte je ve vrstvách.

Nebo můžete přidat zelí a některé houby na zelí a odstranit semínku z receptu. A také, pokud si přejete, můžete nahradit bílé zelí jinou – barevnou, Brusel atd. Kombinace brambor a zelí bude stále úspěšná.

Užitečné tipy

Vaření vařiček se sotva může nazývat choulostivým obchodem, ale tam jsou také tajemství, že by nebylo nadbytečné, aby si někdo, dokonce i nejzkušenější hosteska, poslouchal..

 1. Chutnou křupavou kůrku na kastrólu je možné získat tak, že ji nahoře vyčistíte majonézou – pouze s novinkou, že majonéza by měla být nyní štíhlá;
 2. Pěstované pečivo jsou křehčí a vzdušné a strouhaná nebo nakrájená brambora je křehčí a slanší;
 3. U bramborových pekáren můžete používat nejen čerstvé, ale i sušené nebo nakládané, stejně jako slané houby. A pokaždé, když získáte nový vkus;
 4. Pěstované bramborové pečivo jsou dobře podávané s okurkami, čerstvou zeleninou a zeleninou, stejně jako s omáčkami, které lze vařit v podobě téže štíhlé majonézy s přídavkem rajčatové pasty, česneku a sušených koření;
 5. Neměli byste okamžitě vytáhnout pečicí troubu z trouby, doporučuje se nechat ji trochu stát, když je oheň vypnutý, což umožní nádobí udržet si tvar;
 6. U bramborových hrnců můžete použít různé koření, včetně hotových sad pro bramborové pokrmy. Ale kromě nich jsou dobře vyváženy kmín a muškátový oříšek, stejně jako černý pepř, sušený česnek a provensálské bylinky;
 7. Je-li kastról vyroben ze strouhaných surových brambor, pak byste se neměli bát, že se nebude držet spolu – bude obsahovat přírodní škrob, bude to všechno spojovat. V jiných případech je žádoucí přidat suchý škrob nebo mouku..

Příjemné půstové jídlo!