Jaká je hlavní věc v pizze, která je jedinečná? Mnozí budou říkat plnění, ale ne – hlavní věc pro pizza je správně uvařená a pečená flatbread. Je základem celé pizzy. Slavní pizza výrobci – pizza pekaři – držet tajemství vaření těsta a složení složek pro plnění. Pizzový koláč by měl být tenký, měkký a zároveň křupavý.

Recept na výrobu těsta na pizzu je jiný, ale to ovlivní výsledek. Přírodní italská pizza pečená na těstě bez droždí. Nedostatek kvasnic činí dort tenký a křupavý, a proto je také měkký, můžete se pokusit připravit těsto na základnu.

Recepty na pizza těsto je mnoho: na zakysané smetaně, s přídavkem tvarohu, kefír, majonéza, mléko. V závislosti na použitých složkách bude chuť hotového dortu odlišná. Neměli byste hádat, který recept je lepší, doporučujeme vám vše vařit, zkuste vybrat ten, který se vám líbí..
Baterie vařená na kefír
As быстро приготовить жидкое тесто для пиццы
Složení Počet
rostlinný olej dvě umění. lžíce
vysoce kvalitní mouku 2½ šálků
kefír 400 gramů
vajíčka 2 kusy.
sůl ½ lžíce
cukrový písek 1 lžička
soda ½ lžíce
Doba vaření: 20 minut Kalorie na 100 gramů: 159 Kcal

Dvě vejce se rozbijí do misky, nalijte sůl, cukr a šlehačkou. Jemně promíchejte rostlinný olej, teplý kefír a čajovou sódu, promíchejte s rozbitými vejci, nalijte mouku a hnětete těsto, které má vzhled husté smetany, jako špongiový dort.

Pizza těsto na kefír připraven. Dali jsme ho na plech o výšce 10-15 mm, naplnili ho náplní, které se nám líbí a pečeme až do připravenosti.

Majonéza pizza těsta

Cesto pro italskou pizza majonézu není přítomno, ale každá ruská hostitelka, stejně jako italská pizzerie, má své vlastní tajné recepty. Jedním z nich je talíř vyrobený z majonézy.

Požadované produkty:

pizza тесто

 • majonéza – 3 polévkové lžíce. lžíce;
 • zakysaná smetana – 4 polévkové lžíce. lžíce;
 • 1 kuřecí vejce.
 • sůl – ½ lžičky;
 • mouka – 7 polévkových lžiček. lžíce.

Vaření – 20 minut.

Kalorie – 225 kcal na 100 g.

V misce rozdrtíme 1 vejce a dáme sůl a bič, abychom vytvořili načechranou homogenní hmotu. Majonéza se smíchá se zakysanou smetanou a vstříkne se do vaječné směsi. Přidejte prosetou mouku a promíchejte. Je nutné, aby těsto připomínalo tlustou kyselou smetanu (jako na palačinkách). Rozkládáme se na plechu o výšce 10 – 15 mm. Položte náplň nahoře a vložte do trouby.

Dětské těsto pro rychlou pizzu

Existuje mnoho receptů na výrobu těsta z kvasnic, chci se podělit o recept na velmi chutné těsto, které nemusíte hýbat, kývat a čekat, až se zvedne. Jedná se o recept na tekuté těsto kvasnic..

K přípravě je potřeba:

 • teplé mléko – 2 sklenice;
 • kvasnice -1 lžičky;
 • cukrový písek -1 lžíce;
 • rostlinný olej – 2 lžíce. lžíce;
 • sůl – 1 lžička;
 • mouka – 3 ½ sklenic.

Vaření 30 minut.

Kalorie na 100 g jsou 200 kcal.

Nalijte droždí s mírně zahřátým mlékem, počkejte, až se nabobtná a dobře promíchá. Smíchejte cukr, sůl a máslo. Mícháme. Postupně vylijte mouku a ujistěte se, že nejsou žádné hrudky. Výsledná hmota má podobný vzhled jako směs pro palačinky. Instantní těsto na pizzu připraveno k dalšímu vaření.

Položte ho na předem namazaný plech. Výška vrstvy je 10 – 15 mm. Rozplňte výplň a pečte. Nerozdělovat náplně v blízkosti okrajů, v tomto případě při pečení, budou stoupat, vytvářejí strany a budou křupavé.

Těsto na mléce

Mléko není součástí těsta při pečení italské pizzy. Tuto složku využívají hlavně ruské hostesky. Ale, divně, tento recept získal popularitu ve skandinávských zemích. To se nazývá “ruský tvarohový koláč”.

K přípravě je potřeba:

 • mléko – 0,25 litru;
 • 1 vejce;
 • soda pečení – ½ lžičky;
 • sůl -1 lžičky;
 • mouka – 300 gramů.

Vaření – 20 minut.

Kalorie – 180 kcal.

Recepty na pizzu s mlékem jsou velmi jednoduché. Je nutné, aby miska porazila vajíčko se solí, dokud nebude hladká, aniž byste museli bít v chladné pěně. Přidejte mléko a sódu a dobře promíchejte. Přidejte mouku postupně, aniž byste přestali bít. Test by měl být ve formě husté smetany. Když se změní kapalina, můžete přidat mouku. Poté, co se jedná o homogenní hmotu, zakryjte ji ručníkem a nedotýkejte se po dobu 25-30 minut..

salát с грибамиChcete překvapit své hosty? Připravte neobvyklý salát “Forest Glade”, který je nejen velmi chutný, ale také velkolepý. Nabízíme Vám několik možností pro tento zajímavý recept..

Přečtěte si, jak pečené palačinky pečtete s mlékem vyrobeným v láhvi. Tato možnost je vhodná, pokud je kuchyňská linka malá a není tam kam směřovat..

Jak vyrobit chutné krutony s mlékem a vejci – jsou velmi chutné a měkké, pokud budete postupovat podle našich rad.

Neapolská pizza vyrobená z těsta na kefír

Ve starověku byla neapolská pizza v Itálii jídlem pro chudé, protože obsahovala nejlevnější a nejdostupnější produkty v době: mouka, voda, olivový olej, sýr Mozzarella. V dnešní době nejsou tyto produkty ani velmi levné..

Složení ingrediencí použitých v neapolské pizze je přísně definováno. Výměna jednoho z nich mění chuť. Takže pokud si vybereme kefír na těsto, pak to není přesně neapolská pizza. Zůstává zůstat plnění nezměněno..

Požadované součásti:

 • olivový olej – 2 lžíce. lžíce;
 • mouka – 2 ½ sklenic;
 • kefír – 0,4 litru;
 • 2 vejce;
 • sůl – ½ lžičky;
 • pískový cukr – 1 lžička;
 • čaj soda – ½ lžičky;
 • rajská omáčka -100 gramů;
 • čerstvé rajčata – 75 gramů;
 • Mozzarella sýr -100 gr;
 • Parmazánový sýr – 50 g;
 • 75 gramů oliv;
 • 10 g čerstvé bazalky.

Vaření – 25 minut.

Kalorie – 239 kcal na 100 g produktu.

Pro přípravu těsta rozlomíme vejce do mísy, promícháme sůl, cukr a vykouzlíme, dokud nepropustíme..

přidat яцо

Přidáme olivový olej, teplý kefír a sódu na pečení.

přidat кефир

Vše promícháme a přidáme části mouky, aniž bychom přestali míchat, dokud celá hmota neobsahuje hrudky. Cesto je podobné tenému krému. Dejte ho na plech. Výška vrstvy by měla být 10 – 15 mm.

dělat тесто

Na jeho povrchu rozmetáme rajčatovou omáčku a pečlivě ji rozemeráme po povrchu. Nechte okraje neporušené. Oloupeme rajčaty a nakrájíme je na tenké plátky a rovnoměrně je rozmístíme po rozmazaném povrchu.

dělat начинку

Nakrájejte olivy na kusy, které jsou rozloženy na povrchu pizzy. Dále rozložte listy bazalky a nakrájené sýry “Mozzarella” na malé kousky, usneme strouhaným parmezánem.

k tření сыр

Všichni, neapolský pizza těsto na kefír je připraven. Pro milovníky můžete nahoře posypat drcenými provensálskými bylinami..

pizza готова

Pizza jako pizza vařená na těstíčku

Pokud jste si vyzkoušeli pizzu u pizzerie, všimli jste si, že těsto pro jakoukoliv pizzu je stejné. Plnění je jiné. Může být se šunkou, klobásami, s houbami a mořskými plody. Hlavním produktem pizzy je mozzarella, parmezán nebo jiný sýr. Vyberte si pro každou chuť.

Dalším tajemstvím je tloušťka těsta. Zkušení výrobci pizzy provádějí určité manipulace s těsto, vytahují je tak, aby při pečení bylo tenké a křupavé. Nelze to dělat s těstovinou, takže je důležité udržovat potřebné poměry a upravením přidávání mouky, abyste získali požadovanou tloušťku..

Na plechu by měla být rozdělena tak, aby tloušťka nepřesahovala 15 mm. Hlavním stavem lahodné pizzy jako v pizzerii je těsto. Vyberte si svůj oblíbený recept výše.

Pro výplň uvádíme příklady součástí nejslavnějších typů pizzy:

 1. Margarita – rajčata, olivový olej, bazalka, sýr mozzarelly. V některých případech je posypán strouhaným parmazánem;
 2. Regina – houby, rajčata, šunka, sýr mozzarelly, oregano;
 3. Capricciosa – houby, artičoky, olivy, olivy, rajčata, “Mozzarella”;
 4. Sláma pizza – slávky, petržel, česnek a samozřejmě olivový olej;
 5. Houby – Rajčata, klobásy, houby a Mozzarella.

Tipy zkušených výrobců pizzy

Vaření pizza vyžaduje potřebné dovednosti. Jsme zvyklí na skutečnost, že pizza doma je připravena z “henchmen” produktů, z toho, co se nachází v chladničce. Ale pokud chcete udělat skutečnou italskou pizzu, pak musíte koupit sýr Mozzarella. Je přítomen téměř ve všech typech pizzy..

Pokud vaříte pizzu s klobásou, pak je třeba aplikovat vařenou a uzenou klobásu, ve které jsou kousky slaniny.

Když je jako součást náplně přítomno kuřecí maso nebo vařené hovězí maso, musí být nejprve dušené v tuku, aby nebylo suché.

Při vykládání těsta tak, aby byl tenký, můžete použít bavlněný ručník, který potřebujete zabalit váleček..

Namísto majonézy můžete použít zakysanou smetanou, do níž můžete přidat přidaný dusený žítek a lžičku hořčice.

Aby se těsto nedotýkalo vašich rukou, nepotřebujete používat mouku, jen si namočíte máslo.

Pizza se podává teplé a čerstvě upečené..

Pokud používáte sušené houby, musíte je držet v slaném mléce po dobu 2 hodin. Dá jim čerstvý vzhled a jasnou chuť..

Sušené houby mohou být rozdrceny na mouku, což je vhodné použít při vaření pizzy a poskytnout jí houbovou chuť. Tato mouka by měla být skladována v suché a uzavřené nádobě..

Použitím těsta jako základny pro pizzu získáme měkký a měkký dort. Je třeba si uvědomit, že pro výplň můžete použít jakékoliv produkty. A co je nejdůležitější, měly by být kvalitní a čerstvé. Vše ostatní závisí na chuti..