Není nic příjemnějšího než velký kus dortu s lahodným domácím receptem. Toto staré ruské jídlo dodnes je mezi lidmi velmi oblíbené, protože je jednoduché se připravit. Úspěch dortu spočívá v pružnosti použitých produktů..

Podíváme se na různé recepty, z nichž každá se při pečení dortu odlišuje svým vlastním způsobem. Budou popsány typy těst a těstovin, které jsou ideálně kombinovány se zelím.

Kuchařský recept s kvasnicí v peci
As быстро и вкусно приготовить тесто для пирога с капустой
Složení Počet
mléka 0,5 l
cukru lžíce
sůl pinch
černý pepř pinch
mouka 600 g
máslo 30 g
vejce 1 kus
suché droždí 15 g
Doba vaření: 80 minut Kalorie na 100 gramů: 240 kcal

Toto těsto vyniká svým naprostým charakterem, tolik domácnosti se s ním nechce vypořádat. Není třeba zvuk alarmu, vše není tak obtížné. Každý může udělat takové těsto, stačí řídit se pokyny a vše se ukáže.

Za prvé, je lepší provést náplň, aby se těsto v procesu přípravy nestalo. Pečeme zelí, mrkve na naolejované pánvi se smaženým olejem a smažeme po dobu 5 minut. Po opečení přidejte vodu, která zakryje dno pánve a vařte 20 minut po vaření. V průběhu můžete přidat sůl podle chuti a trochu pepře. Plnění je připraveno k použití..

Mléko musí být zahřáté. Neměl by být horký, jinak se kvasnice zhorší. V malé misce naléváme mléko, cukr, sůl a přidáme trochu mouky (maximálně 100 g).

Výsledné těsto by mělo být smícháno, dokud nebude homogenní, a odstraní všechny hrudky. Poté můžete něco zakrýt a nechat ho u kamen nebo baterie..

Opara trvá asi 10 minut. Není nutné ho silně zadržovat, aby kvasnice neztratila své vlastnosti. Po uplynutí času přidejte vepřové maso, máslo, mouku do vařeného těsta a přeměňte ho na homogenní hmotu. Cesto je připraveno, pokud je za prsty. Je čas odložit to na 15 minut na stejné místo, kde stála opara.

Postupně se bude rozšiřovat a to znamená, že jste udělali všechno v pořádku. Ujistěte se, že těsto hnětete rukama. Když těsto je hněteno ručně, duše je do něj vložena a ukáže se mnohem lépe (přinejmenším všichni kuchaři to myslí).

Rozdělte těsto na větší a menší polovinu. Roztáhněte velkou polovinu těsta a umístěte na mastnou formu. Šťávovou náplň roztáhněte na horní stranu a zakryjte ji menšími válcovanými listy. Upevněte okraje listů tak, aby nebyly z formuláře zavěšeny. Dort je připraven k pečení. Při teplotě 180 stupňů se připraví 30-40 minut.

Jak vidíte, v těstě kvasnic není nic těžkého. Zkuste s tímto receptorem připravit kvasnice a zelí a uvidíte, jak chutná a svěží může být..

Kefírové těsto na kapustový koláč

Pie, který je vařený kefír, je velmi oblíben u dětí i dospělých. Kefír dává jasnou chuť a lehkost. Je dostatečně rychle pečené a je ideální pro čaj na snídani a v poledne.

Složení:

 • Čajová lžička;
 • Lžíce cukru;
 • 250 gr. mouka;
 • 300 gr. kefír;
 • 200 gr. margarín;
 • Špetka prášku do pečiva nebo sódy;
 • Jedno vejce;
 • Mrkev – 2-3 kusy;
 • 200-300 gr. zelí;
 • Cibule – 1 ks;
 • Rostlinný olej.

Vaření plnění. K tomu jemně nakrájejte mrkev, zelí a cibuli. Nalijeme mrkev a cibuli do předehřáté pánve. Spálíme je ve středním ohni po dobu 3-4 minut. V další pánvi se smažte zralé zelí.

Přidejte 2 lžíce másla, špetku soli a čajovou lžičku cukru a smažte asi 5-6 minut. Po opečení obě složky je kombinují. Nyní je náplň hotová a může se rozložit na těsto..

koláč с капустно-овощной начинкойPřipravte mísící misku. Pro tento postup můžete vzít mixér nebo šlehačku. Rozlomte jedno vejce a přidáním soli a cukru po cestě. Když jsou dobře rozpuštěny, přidávají se kefír a horký margarín. Když dosáhnete stejné barvy těsta, přidejte mouku a prášek do pečiva. To vše musí být hněteno, dokud není homogenní..

Těsto vyveďte na dvě stejné poloviny. První polovina je umístěna na spodní straně formuláře, po které je náplň umístěna v rovnoměrné vrstvě. Horní část těsta může být rozřezána na proužky a mřížka rozložena na horní část plnění tak, aby okraje pásů a spodní vrstvy byly spojeny.

Bude trvat asi 20-30 minut, než se dokončí všechny přípravky, a 45 minut pečení. To je důvod, proč tento recept na těsto na kefír je vhodný, pokud je čas krátký, a hosté potřebují něco k léčbě v krátkém čase.

Rychle hořte v majonéze

Majonéza koláč je léčba, kterou můžete sníst na snídani, na večeři a vezměte si s sebou na silnici. Výhodou vaření takového produktu je rychlost a schopnost přidávat jakékoli slané výrobky. Zelný koláč bude jedním z nejlepších v tomto receptu, kvůli specifikům testu s kyselou chutí. Potřebné produkty pro pečení:

 • Štipka soli;
 • 1 lžičku cukru;
 • 4 vejce;
 • Majonéza – 250 g;
 • Mouka – 200 g;
 • Štipatá soda;
 • Zelí – 400 gr.

Vezměte zelí a nakrájejte jemně nastrouhanou. Poté se na formuláři rozšiřujeme s pergamenem. Sůl není nutná. Nyní můžete připravit těsto.

zelí шинкуем

Pro dosažení nejlepších výsledků by mělo být celé složení výrobků teplo. To je důležité, protože základna se připravuje rychle a trouba by měla být zapnuta bezprostředně před mícháním..

Beat vajíčka se směšovačem, přidáním majonézy, soli, cukru a sody. Míchač by měl být pomalý. Mouka trochu mouky, takže těsto se stává homogenní a bez hrud..

jsou vaření тесто

Když bude mít stejnou barvu, může být bezpečně nalita na vrchol zelí.

nahoře наливаем на капусту

Výsledkem bude tekutá konzistence, takže ji musíte nechat usadit asi dvě minuty. Poté lze formulář vložit do trouby. Průměrná doba vaření je asi 30-40 minut při 180 stupních.

vyplňujeme капусту

Toto jídlo se může každý den jíst nebo použít místo chleba. V každém případě je to velmi chutné, zkuste to sami.!

Těsto ze zakysané smetany pro líný dort s kapustou v pomalém sporáku

Pomalý sporák je skvělý kuchyňský spotřebič, díky němuž můžete snadno vytvářet mnoho jídel bez namáhání. S ním můžete udělat skvělý pečený koláč se zelím. Tímto způsobem líný dort ušetří čas i úsilí..

Hlavním rysem testu je zakysaná smetana, která mu dá určitou kyselost. Seznam složek:

 • Jeden pohár mouky nebo 250 gramů;
 • Polovina čajové lžičky cukru;
 • Polovina lžičky soli;
 • Sáček černého mletého pepře;
 • Máslo – 100 g;
 • Rostlinný olej – 30 g;
 • Smetana – 250 g;
 • Vejce – 3 kusy;
 • Prášek do pečiva – 2 lžičky;
 • Zelí – 400 g;
 • Mrkev – 2 kusy;
 • Tvrdý sýr – 100 gr.

Připravte si sadu na plnění, a proto si sýr a mrkve smažte na jemné struhadlo a zelí – na velké. Smaženou kapustu nakrájejte v pánvi naolejované rostlinným olejem. Pečeme na středním ohni po dobu 5 minut. Poté přidejte mrkev a smažte, dokud se zelí nestane tmavě zlatou barvou. Ujistěte se, že zelí není spáleno. Přidejte sůl a pepř podle chuti..

otevřít пирог с капустойPřipravte všechna potřebná zařízení pro test: misku na míchání vajec, vodní lázeň, stejně jako síto a šlehání. V malé misce s šlehačkou promíchejte vejce a kysanou smetanu (namísto šlehání můžete míchat mixér a dát ho zpomaleně).

Pomocí vodní lázně připravte olejovou tekutinu a přidejte do misky se smíšenou vejci. Hoďte do soli a cukru. Před přidáním mouky je nutné je dobře prosévat, a proto použijte síto. Po čištění mouky z přebytečného odpadu a hrud, můžete do něj přidat prášek do pečiva. Postupně nalijte obsah do misky a dobře promíchejte. Výsledkem je středně silné těsto..

Umístěte polovinu těsta do vyrovnané vrstvy. Položte pečené zelí a mrkev na vrchol, rovnoměrně posypeme tvrdým sýrem. Po sýru vyplňte náplň zbytkem těsta..

V tomto okamžiku je koláč na pečení připraven. Jediným rysem vaření v pomalém sporáku je špatné vypalování horní části produktu. K tomu, aby byl hnědý, bude stačit 20 minut před koncem cyklu, aby se obrátil. Doba vaření tohoto koláče je 90 minut..

koláč с творогом и яблокамиKoláč s tvarohem a jablky v pomalém sporáku lze připravit velmi rychle a snadno.

Víte, jak udělat chutné a aromatické želé těsto na zakysané smetaně na koláč?

Adyghe sýrový recept na osetský koláč, jak vařit.

Co by mohlo být plnění dortu a jak ho diverzifikovat

Chcete-li, aby váš koláč s kroucením, můžete použít různé produkty pro diverzifikaci plnění. Win-win je doplnit suroviny jako tvrdé sýry, houby, vejce, mléko, různé druhy mletého masa a ryby na náplň. Jedná se o všestranné potraviny, které se dobře mísí s kapustou, dort dělá ještě chutnější:

  1. Mléčné výrobky. Pokud má vaše rodina milovníky mléčných výrobků, pak je tvrdý tuk nebo mléko ideální jako další součást náplně. Můžete si koupit jakýkoli sýr, který se vám líbí, a jen si jej rozetřete na vrchol s rovnou vrstvou na zelí. Když se roztaví, vytvoří další vrstvu chuti a můžete říct, že to nějak připomíná pizzu. Mléko je používáno v zelí zelí a dodává charakteristickou chuť, díky čemuž je zelí mnohem něžnější;

zelí тесто на пирог

 • Přidání vajec. Když přidáte vejce do dortu, dostanete docela uspokojivou kombinaci, zvláště pokud sloušíte ke snídani. Takové jídlo zjevně osloví vaše děti. Abyste to udělali, vařte vajíčka pevně a rošte je. Poté promícháme se zelím. Přidejte greeny a trochu koření, pokud je to žádoucí;
 • Přísady do masa. Milovníci masného jídla nelze odradit, protože zelí je dokonale kombinováno s masem, játry a rybami. Chcete-li uvařit plnku s masem, musíte maso a brousit v mlecím stroji. Smíchejte mleté ​​maso cibulí, pepřem a solí. Umístěte nádivku a zelí v rovnoměrných vrstvách, nebo je můžete jednoduše smíchat;
 • Ryby a játra. Játra pro takové účely, musíte trochu smažit spolu se sůl a pepř. Po opečení je kombinováno se zelím a dušené dohromady až do vaření. Pro ryby je vše jednodušší, rozřezává se na malé kousky a rozšiřuje se na vrchol. Pokud mají ryby kosti (ne filé), musí být kosti odstraněny. Můžete si vzít jakoukoli volbu. Tam jsou dokonce i recepty, kde konzervy jsou používány místo čerstvých ryb. A také v tom není nic špatného. Dobré konzervy mají specifickou chuť, kterou nelze dosáhnout použitím čerstvých ryb. Proto můžete použít to, co se vám líbí. Vše závisí na chuťových preferencích člověka..

 

Považovali jsme hlavní ingredience, které lze kombinovat s zelím, ale to neznamená, že seznam je dokončen. Abych byl upřímný, možnosti, jak diverzifikovat koláč, se téměř neberou v úvahu. Každý kuchař nebo žena v domácnosti má právo experimentovat a vymýšlet něco nového. Nemíchejte všechny produkty, které máte na ruce – bude to chyba. Miska musí mít svou vlastní jedinečnou chuť, která bude kombinována s dalšími přísadami a vytváří její originalitu..

Užitečné tipy

 1. Kvasové těsto bude lepší, pokud používáte teplé potraviny;
 2. Pokud náhodně přejíždějí těsto, může se to korigovat přidáním stejného množství těsta bez soli;
 3. Házení sódy je lepší nechat spát, protože búratelná soda bude zničit chuť pečení úplně;
 4. Když připravujete mouku, je užitečné ji opakovat několikrát – to bude čistší a těsto bude více pompézné;
 5. Pokud je s cukrem hrubá síla, jednáme se stejným způsobem jako s hrubou solí;
 6. Před zpracováním těsta by se nádobí měly umýt a být bez zápachu, aby těsto nepřevzalo;
 7. Pro pohodlnou práci s těsto posypeme moukou na stole nebo kartáč olejem;
 8. Těsto nebude na ruce držet, pokud jsou naolejované;
 9. Mísení by mělo být vždy prováděno ručně, takže těsto bude lepší a velkolepější. V extrémních případech může být nahromaděn po kombajnu;
 10. Proces válcování s válcovým kolíkem je lepší dělat v jednom směru se stejnými pohyby, aby nedošlo ke zkažení struktury těsta.

Vaření koláče se zelím je zajímavý proces, který vám umožní aplikovat vaši představivost a dovednosti, abyste vytvořili opravdu chutné a jedinečné pokrmy. Pie může být vyroben z jiného typu těsta a přídavné náplně, zatímco každá bude mít svou vlastní chuť. Pokuste se vařit tento pokrm a určitě si vezmete jedno z prvních míst ve své knize receptů..