Často jsou bezohlední prodejci připraveni vydat na losos jiné lososovité ryby, ale v důsledku toho to bude několikrát dražší. Proto s takovým zodpovědným nákupem musíte být vyzbrojeni alespoň trochu znalostí..

Při výběru filé z lososa je třeba upřednostňovat maso, které není příliš pestré. Nasycená barva – plná barviv. Tento steak z lososa má světle oranžový odstín..

Steak из семги с гранатовым соусом

Ujistěte se, že jste zjistili datum vypršení platnosti, jelikož mořské plody mohou být bezpečně uloženy po dobu nejvýše dvou týdnů. Při stisknutí prstů by mělo být maso těsné, poměrně pružné.

Po vyšetření by měly být dutiny. Druh musí být mokrý, ale lesk musí být nepřítomný. Lesklý povrch označuje zpracování speciálním chemickým roztokem pro prodloužení skladovatelnosti.

Steak by měl mít jemný zápach moře, ne ryby. Věnujte také pozornost těsnosti obalu, nepřítomnosti mezer a poškrábání.

Pokud si všimnete žlutooranžových skvrn na šupinkách steaků, tento výrobek nestojí za to koupit – již se zhoršil. Velké množství zmrazené vody v balení – steak byl opakovaně rozmrazen. Neexistuje žádný hlen nebo nechutný zápach..

Věnujte pozornost místu výroby těchto mořských plodů, nejvíce užitečné a chutné losos přivezené z Norska. Ryby je nutné nakupovat pouze ve specializovaných prodejnách, které jsou vhodné pro jejich řádné skladování..

Obecně platí, že lososové maso je velmi oceňováno nejen svým výjimečným vkusem, ale také díky bohaté vitaminové kompozici, vzácným bílkovinám, mastným kyselinám a stopovým prvkům..

Při pravidelné konzumaci těchto ryb se metabolismus zrychluje, stav vlasů a nehtů se výrazně zlepšuje, celé tělo omlazuje.

Podívejme se na recepty na steaky z lososa.

Smažte steak z lososa na pánvi
As быстро и вкусно приготовить стейк из семги
Složení Počet
Losos 1 ks.
Lemon 1 ks.
Olivový olej 3 polévkové lžíce. l.
Šafrán pinch
Paprika pinch
Sůl chuť
Doba vaření: 35 minut Kalorie na 100 gramů: 168 Kcal

Z tohoto nádherného mořského plodu můžete udělat mnoho gastronomických mistrovských děl: krémové polévky, slané, uzené filé, nakládané a opékané na grilu. Ale nejpopulárnější a nejjednodušší metoda zpracování teploty je pražení v pánvi..

Ryby umýváme a namočíme je ubrousky, nakrájíme na malé kousky – tloušťky 5 centimetrů. Složte v misce nalít čerstvě vymačkanou citronovou šťávu, prutcherivaem koření a sůl.

Marina

Potřebujeme olivovým olejem a necháme 20 minut marinovat. Ohřejte olej v pánvi, pomalu smažte steaky, aby nedošlo k posypání. Drželi jsme dvě minuty na jedné straně, se speciálními kleštěmi, které jsme na druhou hodinu otočili dvě minuty.

Fry

Omezte plamen a hermeticky pokryjte víkem. Vařte dalších pět až sedm minut. Pomocí tohoto způsobu vaření získáte vnitřní ostrý vnější a šťavnaté měkké maso.

Smažené стейк

Mějte na paměti, že kořením je třeba aplikovat poměrně trochu, jemná vůně se snadno naplní jinými příchutí..

Recept na vaření ryb v troubě

Při pečení v troubě si lososové steaky uchovávají všechny své živiny. Chytání této skutečně božské ryby, vychutnáte si vaření a následně – vynikající pokrm..

Součásti:

 • Losos – 6 kusů;
 • Brambory – 5 ks;
 • Mrkev – 1 ks;
 • Cibule – 1 ks;
 • Rajčata – 3 ks;
 • Pepř, sůl – podle chuti;
 • Máslo – 100 g;
 • Lemon – 0,5 ks;
 • Dill – chomáč.

Příprava: 70 minut.

Obsah kalorií: 178 kcal / 100 g.

Rozmrazte kusy ryb, vypustte vlhkost a posypeme citrónovou šťávou. Omyjte, oloupejte a oloupeme zeleninu velkými kroužky. Pečte plech s máslem. Vyčistěte zelený kotoučový nůž.

Rybinová deska se kopírovala se solí a pepřem. Nakrájejte zeleninu náhodně, nahoře, rybí steaky, zeleniny a zbývající olej, nakrájené na kusy. Nenechá ryby vyschnout..

Spusťte zařízení na 175 ° C. Pečte připravované potraviny po dobu třiceti pěti minut. Logickým přírůstkem tohoto jídla je sklenka suchého bílého vína..

Steak z lososa v troubě ve fólii

Díky fólii si pečená ryba zachová veškerou šťavnatost a výhody..

Juška, která je vybrána během vaření, bude vynikající omáčkou pro vařené brambory nebo jen plátek bílého čerstvého chleba.

Součásti:

 • Losos – 3 kusy;
 • Provensálské bylinky – 1 balení;
 • Sůl, bílý pepř – na chuť;
 • Citronová šťáva – 5 polévkových lžiček. l;
 • Ropa – 2 polévkové lžíce. l;
 • Rajčata – 2 ks;
 • Sýry – 60 g.

Příprava: 55 minut.

Obsah kalorií: 171 kcal / 100 g.

Ryby umyjte a přebytečnou vlhkost ponořte do kuchyňských papírových ručníků. Třejte ji solí, provensálskými bylinkami a nalijte citrónovou šťávu. Nechte stát deset minut. Umyjte rajčata, odstraňte ocas a nakrájejte na poloviční kroužky.

Pečené рыбка в фольгеZ několika vrstev fólie tvoříme podobu lodi. Nalijte nerafinovaný olej do středu, na něj položte ryby – několik plátků rajčat, bohatou vrstvu strouhaného sýra a těsně zabalte fólii tak, aby nedošlo k žádné mezery a šťáva nevyteče.

Podle tohoto schématu tvoříme dvě další čluny. Dáme si list a pečeme pětadvacet minut ve speciálním zařízení.

Nádobu můžete podávat přímo v těchto lodích a můžete pečlivě odstranit připravené ryby a posypat šťávou na obložení..

Jak vařit párou

Mnoho kuchařských odborníků považuje lososa za poměrně mastnou rybku, a proto ji dává přednost tomu, aby se jí páralo nebo je snadno vařilo. Podává se jako příloha drobivé rýže nebo bramborové plátky pro vyvážení obsahu kalorií v misce..

Součásti:

 • Losos – 4 kusy;
 • Lemon – 1 ks;
 • Zakysaná smetana nakrájíme – 5 lžící. l;
 • Sůl, koření – chuť;
 • Rýže – 0,5 st.4
 • Česnek – 2 hřebíčky;
 • Dill – chomáč.

Příprava: 45 minut.

Obsah kalorií: 141 kcal / 100 g.

Rybu rozetřete solí, kořením a nalijte čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Nechte pět minut. Nalijte vodu do spotřebiče.

Položte rybu na speciální gril, povlečte ji zakysanou smetanou, na ni položte zbývající plátky citronu a zavřete víčko. Zapněte přístroj po dobu patnácti minut. V misce míchat česnek, vymačkaný lisem, nakrájeným koprem a zbývající kysanou smetanou..

Rýži umyjte, vložte do vroucí vody, přidejte trochu soli a vařte, dokud nebude hotová. Rozložíme připravenou oblohu na talíře, nahoře položíme kusy parní ryby a smetanové česnekové omáčky se zeleninou.

Plněné крабовые палочкиPotřebovali jste občerstvení u stolu? Naučte se, jak rychle vařit plněné krabice. Hosté se mohou těšit!

Zaznamenali jsme zde různé recepty na krůtí polévky. Vaříme lahodný oběd!

Plněné palačinky s kyselým mlékem můžete rychle sníst na snídani. Napište recept. Nezapomeňte je uchovat na medu nebo na džem.

Ryba pečená v sójové omáčce v pomalém sporáku

Můžete si dovolit vařit pokrm podle receptury restaurace ve vaší domácí kuchyni pomocí vhodného elektrického spotřebiče..

Součásti:

 • Steak z lososa – 3 ks;
 • Sójová omáčka – 100 ml;
 • Cukr – 1 polévková lžička. l;
 • Čištěná voda – 100 ml;
 • Citronová šťáva – 2 polévkové lžíce. l;
 • Česnek – 2 hřebíčky.

Příprava: 2 hodiny.

Obsah kalorií: 165 kcal / 100 g.

LososSmíchejte všechny ingredience marinády: vodu, sójovou omáčku, nasekaný česnek, cukr a citronovou šťávu. Všichni důkladně hněte, až do homogenního stavu a ponořili se dříve připravené kusy rybího masa.

Ponoříme se alespoň hodinu a půl, maximálně – nechte na noc.

Přístroj je spuštěn na funkci smažení. Položte ryby na dno misky, nalijte polovinu marinády a pevně zakryjte víko a vařte po dobu dvaceti minut.

Steaky z lososa podle tohoto receptu jsou podávány s kuskusem, pomlčky se zelenými cibulkami a nalijte zbývající marinádu.

Kuchařské tipy

 1. Počet steaků musí být připraven na základě počtu pozvaných hostů. Losos – ne ryby, které budou druhý den chutné;
 2. Prakticky všechny bylinky jsou vhodné pro marinády: melissa, lovage, šalvěj, všechny odrůdy pepře, tymián;
 3. Pokud jako přílohu s rybami pečeme zeleninu, prodloužíte dobu vaření o deset až dvanáct minut;
 4. Pokud sójová omáčka působí jako marináda, nemusíte dále skočit steaky;
 5. Musíte ryby smažit od začátku na maximálním ohřátí, dokud se kůra neobjeví, nedovolí, aby šťáva vytekla a nádobí se nezmizí;
 6. Je lepší upřednostňovat ryby pěstované v přírodních vodách než v uměle vytvořených, protože v nich je více živin;
 7. Je lepší koupit celé čerstvé jatečně upravená těla, pak si najednou připravit několik pokrmů: ucho, pečené steaky a důvěru v kvalitu;
 8. Odborníci na výživu doporučují konzumovat maso těchto ryb za úbytek hmotnosti, protože mají zvýšené množství tuku a aminokyselin. To se však vztahuje výhradně na ryby pěstované v přírodním prostředí – v moři..

Bon appetit!