Jednoduché nádobí, které trvá trochu času, váhy. Z nejběžnějších produktů získáte kulinářské mistrovské díry, pokud si vyberete správné koření, marinádu nebo omáčku.

Některé rychlé potraviny by však měly být mírně marinovány, aby se maximálně roztavily v ústech, a pak se na záchranu dostala směs zelených, bylinných, olejových a napodiv fermentovaných mléčných výrobků.

Kuřecí maso v kefíru je neuvěřitelně jemné a ostrý kůra mu dává atraktivní vzhled..

Kefír marinované kuře v troubě
As быстро и вкусно приготовить курицу в кефире в духовке
Složení Počet
čerstvého kuřecího masa 1 ks.
kefír 1,5 l
sůl a pepř chuť
koření pro kuře 2 polévková lžíce. l.
Doba vaření: 180 minut Kalorie na 100 gramů: 150 kcal
Před tím, než si hosté přivyčí nebo si myslí, že kuře v troubě bude vařit jen za hodinu, stojí za to vypočítat správný čas, pokud hosteska plánuje marinovat ptáka v kefír.

Aby maso mohlo plně vstřebat marinádu, potřebujete nejméně 2 hodiny času. Pokud je tedy plánována gala večeře nebo oběd, měla by dodávka trvat nejméně 3-4 hodiny, aby se připravily přísady a surový pták se nechal vařit..

Umyjte kuře v tekoucí vodě, jestliže je nějaké peří zbavené – odstraňte je. Smažte ptáka kořením, sůl a pepř ze všech stran. Může být nakrájeno na porce, je jednodušší nakládat pták.

rub курицу специями

Vložte do vysoké misky a nalijte kefír. Nechejte stát na chladném místě asi 2 hodiny.

vyplňte кефиром

Je žádoucí, aby kefír úplně zakryl maso, jinak je nutné pravidelně otočit kostru do kapaliny. V troubě ohřáté na 200 stupňů položte ohnivzdornou formu, na kterou můžete položit kuřecí maso do kefíru.

trvají na tom примерно час

Nádobka se vaří přibližně 1 hodinu. Hotová drůbež může být podávána s přílohou rýže, pohanky, jakéhokoli jiného obilí nebo čerstvého salátu, zdobeného zeleninou.

V závislosti na velikosti kuřete a množství kefír se bude lišit. Hlavní věc je, že po marinování všechno maso bylo v kefír.

Kde se bez brambor?

Brambory – ideální příloha pro jakékoli maso nebo rybu. Bez ohledu na to, jak dobří milovníci výživy jsou proti hlízám, jsou nejrozšířenější zeleninou v zemi.

Vařit kuřecí kefír a podávat je s bramborovou kaší, mladými vařenými brambory nebo pečenými – to znamená, že krmení všech hostů do skládky.

Pro 2 porce kuřete v marinádě z kefíru s bramborami budete potřebovat:

 • 2 kuřecí stehna;
 • 6 brambor;
 • 1 velká cibule;
 • Sůl a pepř podle chuti;
 • 600 gr. kefír;
 • 1 špetku majoránky, bazalky a sušeného kopru.

Umyjte kuřecí stehno, dobře osušte kořením a sůl. Brambory odlupujte a nakrájejte na 4 kusy..

Oloupaná cibule rozřezaná na velké polokruhy. Nalijte nápoj z kyselého mléka do hluboké talíře, položte kuřecí nožku a nechte ji marinovat po dobu 1 hodiny..

Poté troubu předehřejte na 180 stupňů. Do pytle na pečení vložte kuřecí stehno, brambory a cibuli, nalepte hrany.

Pečte nádobí po dobu 40 minut, pak otevřete obal a nechte v troubě dalších 10 minut.

Tato kombinace drůbeže, bylin a zeleniny je perfektní večeře. Jídlo si můžete vzít na výlet a ujistěte se, že hlad nebude strašný.

Kuřecí kebab v bytě nebo domě je skutečný

kuře в кефире в духовке
Co je ideální gril? Jedná se o přírodu, barbecue, suché větve pro roztavení a maso na špíz s kouřem.

Shish kebab by měl zahrnovat chuť a vůni kouře, pak dostanete nejen grilované maso, ale vynikající kemp tábor. Co dělat, když opravdu chcete kebab, ale není příležitost jít ven do přírody, nebo jít ven do dvora (bouřka, hurikán, touha vařit nádobí v rychlém způsobu a ne cítit kouř)?

Tam je cesta ven, musíte vařit kuřecí špízy v kefír v troubě. Kuřecí filet se dokonale hodí a marináda kefír ji změkne.

Pro 4 porce domácí kuřecí špízy budete potřebovat:

 • 1 200 kg kuřecího filé;
 • 500 gr. kefír;
 • Sůl a černá pepř podle chuti;
 • 1 polévková lžíce. l suchý rozmarýn;
 • 1.5 Čl. l sušená máta;
 • 8 dřevěných špíz pro kebaby.

Plátek opláchněte a nakrájíme na čtvercové kusy, aby bylo vhodné je nastrčit na špejle. Kefír nalijte do misky s vysokými bočními stěnami a vložíme tam maso.

Nalijte koření, sůl, pepř a dobře promíchejte rukama. Můžete masírovat myasco tak, aby absorbovala směs marinády. Nechte kuře marinovat po dobu jedné hodiny.

Po 50 minutách ve vodě (studené) dáte špejlery, nechte je navlhčit, pak rozhodně nehoří v troubě. Předehřejte troubu na 200 stupňů.

Na macerovaných špejlech nasekané kusy filé a vložte je do pečícího zásobníku ve vzdálenosti 0,5 cm od sebe. Pečení v troubě po dobu 12 minut.

To je ten správný čas pro filé, aby nedošlo k nadměrnému osušení. Připravené špejlery lze ze špejlíků vyjmout a položit na talíř nebo podávat hostům přímo na nich..

Samozřejmě, zápach ohně takový kebab nebude mít, ale je to zajímavá volba pro různé slavnostní a každodenní menu. A pokud vylijete tekutý kouř do kefíru, pak žádný z hostů jistě neví, že se kebab vaří v troubě.

boky с курицей
Jemné a šťavnaté kuřecí stehna s brambory v troubě s tajemstvím, které z nich dělají ještě chutnější a víte, jak vařit kuře s rýží v troubě správně a chutně, přečtěte si naše tipy. Připravte skutečné maďarské kuřecí filé se žampiony a vy nikdy zapomenout na tento recept.

Žádná rada nikde

 1. Kuře během doby strávené v marinádě absorbuje do sebe. Podle toho, čím více času bude maso v kefír, tím šťavnatější se to ukáže;
 2. Pro kuřecí kebab můžete vzít jakoukoli část ptáka. Pouze je třeba vzít v úvahu, že doba vaření závisí na velikosti kusů. Pokud je filé dostatečné po dobu 12 minut, pak boky nebo holení potřebují alespoň 20;
 3. Kefír pro marináda může mít jakýkoliv obsah tuku;
 4. Kuřecí maso v kefíru je studené a horké, takže pokrm je užitečný jako občerstvení na cestě;
 5. Koření pro kuře je třeba zvolit zodpovědně. Neměli byste míchat vše, co je v kuchyni, stačí 2-3 typy;
 6. Pro kebaby je lepší používat kovové špízy. Dokonce i v případě, že jsou v domě krátké špízy, budou v troubě zahřáté tak, aby bylo prakticky nemožné je vzít a nevypálit..

Každý kuchař může přijít s jeho marinádovou receptou na bázi kefíru a získat nadšení výkřiky spokojených spokojených hostů.

Stačí připojit představivost, být v dobré náladě, trochu experimentovat a pokusem a omylem vyvstávat dokonalé podíly složek.