Salát je možná nedílnou součástí absolutně jakéhokoliv stolu. On může zdobit stůl na dovolené, stát se snadnou večeří, a také vstoupit do stravy dietní plán..

Je známo, že přísady šalátu jsou nejen zelenina a ovoce. Koneckonců, šalát je celý sortiment různých komponent, které odhalují chuť jednoho druhého, když jsou kombinovány. Tak mohou být připraveny z masa, konzervované zeleniny a ovoce, ryb a tak dále..

Nejoblíbenějším produktem při vaření salátů je zelí, včetně různých druhů. Obsahuje jen málo kalorií, ale současně je jeho energetická hodnota poměrně užitečná..

Čerstvé zelí může být přední přísadou různých salátů a další ingredience vám pomohou dělat to ještě užitečnější..
Jednoduchý, letní recept na kapustový salát
As быстро и вкусно приготовить салат из свежей капусты
Složení Počet
Čerstvé zelí 1 malá hlava
Rajčata 2 kusy
Zelení (petržel a / nebo kopr a / nebo zelená cibule) na 1 svazku
Velká okurka 1 kus
Olivový / lněný olej st. lžíci
Sůl chuť
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 35 Kcal

Nejslavnější a chutná mísa je pokrm z kapusty, okurky a rajčat. Může také doplnit zeleniny. Dokážete si představit, kolik vitamínů obsahuje salát, takže to bude vynikající pokrm pro ty, kteří chtějí udržet svou postavu..

Pokud je zelenina nebo ovoce v salátu, nejdůležitějším pravidlem na začátku vaření je jejich čištění. V žádném případě se v potravinách nesmí používat v nezředěné formě, takže existuje možnost zdravotních rizik. Také okurky jsou řezány 2-3 cm od každého konce (tzv. Zadek).

Po promytí by měla zelenina pokračovat v primárním zpracování. Pokud tak neučiníte, můžete pocítit nepříjemnou hořkost v ústech při jídle salátu. U rajčat je nutné odtrhnout extra zeleniny. V této podobě jsou ingredience připraveny k vaření..

Komponenty můžete vyjmout do požadované podoby. Pokud používáte středně velké okurky, můžete je nakrájet na kruhy, jinak je lepší kocky.

okurky нарезать

Rajčata jsou řezáni buď do kroužků nebo kostek..

rajčata нарезать

Zelená a zelí jemně nasekané. Můžete také třít poslední na středním strouhaní.

zelí нашинковать

Jakmile je vše řezané, zbývá hromadit všechny nejrůznější prvky v jedné společné misce, důkladně promíchat a sezonit se olivovým nebo lněným olejem..

do řezu лук

Druhá je vhodnější pro ty, kteří dodržují dietní stravu. Pokud je to požadováno, můžete naplnit špetkou soli.

Vitamínový salátový recept

Jak již bylo uvedeno, každý typ tohoto jídla obsahuje mnoho vitamínů. Bude však ještě výhodnější, pokud budete schopni správně kombinovat ingredience..

Salát z čerstvého zelí “Vitamin” může dát tón a dobrou náladu na několik hodin, protože obsahuje vše potřebné pro to.

Kromě toho je tento salát docela vhodný pro přípravu na zimu. Takže to bude nutné:

 • Mrkev – 500 g;
 • Bulharská paprika (žlutá a / nebo červená) – ¼ kg;
 • Jablka (červená sladká) – 500 g;
 • Čerstvé bílé zelí – 500 g;
 • Zelená cibule – 1 banda;
 • Olivový / lněný olej.

K vaření bude trvat půl hodiny a kalorická hodnota na 100 g nádobí bude 38 kcal..

salát со свежей капустыNejdříve důkladně vyčistěte všechny složky z možných nečistot nebo prachu. To platí zejména pro mrkev.

Pokud jde o primární zpracování zeleniny a ovoce, pak by měla být kůže odstraněna z mrkve pomocí speciálního nože. Samozřejmě, je lepší, když je mladá. Z jablek je třeba odtrhnout tyčinky a z pepře odstranit zeleninu a jádro semínka.

Chcete-li připravit tento salát, budete muset řezat ne tolik, jako rub. Takže pomocí velmi jemné struhadlo, roštěné jablka a mrkev. Pepř musí být nakrájen na kostky a zelenina a zelí skartovat. V zásadě může být také přeskočeno.

Zbývá naplnit salát olivovým olejem nebo lněným olejem, pokud je to žádoucí, nemůžete je přidat vůbec. Totéž platí pro sůl..

Jak vařit lehký salát z čerstvého zelí s okurkou

Jako další “zelený” recept si můžete vybrat sortiment, jehož hlavními součástmi budou okurky a zelí. Pro tento účel je třeba připravit následující složky:

 • Čerstvé bílé zelí – 500 g;
 • Okurky – 2 kusy;
 • Zelení (kopr a / nebo petržel) – 70 g;
 • Sůl;
 • Olej / lněný olej – 1 polévková lžíce. lžíci.

Zpracování bude trvat půl hodiny a obsah kalorií na misku na 100 g bude 30 kcal..

Při přípravě ingrediencí je důkladně umyjte, což platí zejména pro hlavní složku. Při zpracování zeleniny musíte pamatovat na to, abyste sekundu rozřezali.

Řezání zeleniny můžete použít na strouhání. Zelí je však ještě lepší rozsekat a neotřít. Okurky malého rozměru by měly být rozřezány na kroužky, a pokud jsou větší, pak kostky. Nakonec stojí za to udělat zeleniny, nakrájené jemně..

Obvykle je třeba vyplnit salát s olejem a solí, což samozřejmě nemůžete udělat. Takže bude méně kalorií a užitečnější pro dietní výživu..

buchty с изюмомKvasinky z kvasnicového těsta s cukrem, rozinkami nebo ořechy. Tyto buchty – ideální pro přátelský čaj s přáteli.

Krém pro koše vyrobené z shortcrustového pečiva může být odlišný. Přečtěte si zde nejzajímavější recepty..

Jednoduchý recept na lahodný čokoládový dort s kakaem nebo domácí kávou. Přečtěte si, jak udělat tento neuvěřitelný recept..

Bavorský salát s čerstvou zeleninou a masem

Velmi zajímavý recept, který za ta léta neztrácel oblíbenost, je čerstvá kapusta zvaná “bavorská”. Obsahuje nejen zeleninu, ale i maso, což z něj dělá více neobvyklé a uspokojující. Abyste to udělali, je třeba připravit přísady, jako například:

 • Čerstvé bílé zelí – 1 malá hlava;
 • Masový vývar – 200 ml;
 • Stolní ocot – 125 ml;
 • Kmín – 1 polévková lžíce. lžíce;
 • Uzený bource bravčového pečiva – 90 g.

K vaření bude trvat půl hodiny a obsah kalorií na 100 g bude 70 kcal..

Kapusta musí být předem opláchnuta vodou, aby se odstranila přebytečná nečistota. Pak je rozsekněte a namočte do mírně slané vody po dobu 2 minut. Poté budete muset z něj vytlačit přebytečnou tekutinu..

S pomocí ocetového a teplého vývaru z moučného masa můžete udělat nějaký druh marinády. Je nutné pouze vzájemně smíchat kapalinu, lehce solení podle přání..

Poté co marináda vaříte, můžete je nalít zelím, ochucené kmínem předem. Pokud jde o hruď prasete, pak musí být smaženo v malém množství oleje, nezapomínejte na trochu soli a přidáme ke zelné směsi. Takže zůstane vše smíchat a ponechat talíř několik hodin na moření..

Lovecký salát s čerstvým červeným zelím

Jak bylo uvedeno výše, je možné vyrobit zelné saláty. Použití různých typů. Takže červené zelí se liší od zvláštní chuti, ze které můžete připravit salát “Hunter”. To bude vyžadovat:

 • Čerstvé červené zelí – 1 hlava;
 • Bulharský pepř (zelený) – 1 kus;
 • Mladá mrkev – 2 kusy;
 • Zelená cibule – 50 g;
 • Jablečný ocet – 150 g;
 • Celer semena – 1, 5 lžíce. lžíce;
 • Sušená hořčice – 1 polévková lžíce. lžíce;
 • Granulovaný cukr – 170 g.

Bude trvat půl hodiny vaření a obsah kalorií na misce na 100 g bude 86 kcal..

Začněte s mytí zeleniny a zeleniny.

Co se týče červeného zelí, je nutné z něj odstranit případné poškozené listy a bičování. Také je třeba odstranit bulharský pepř ve formě kostek a mrkve po odstranění z poslední kůže. Nezapomeňte nakrájet zelenou cibuli.

Zbývá přidávat do salátu koření (semena celeru a hořčice), granulovaný cukr a ocot a pečlivě míchat výsledný talíř. Podáváme stůl pouze půl hodiny.

Takže čerstvé zelí saláty jsou opravdu stojí za pokrmy každé tabulky:

 • Jsou málo kalorií;
 • Nepoužívejte spoustu času;
 • Nepožadují přípravu velkých finančních prostředků;
 • Zvláště rozpočet v létě pro ty, kteří mají své zahrady.

Bon appetit!