Jen málo lidí pozná historii vaření. Obyčejný rybí vývar se stal národně výjimečně chutným pokrmem. Technologie její přípravy, historicky rozvinuté tradice jsou cenné..

ucho из рыбы

Informace o uších

Ukhoy byl původně nazýván mnoha pokrmy z nějakého vývaru. Předpokládá se, že ucho je národním pokrmem. Ale co víme o jejím vzhledu na našich stolech? Není možné spolehlivě zjistit, odkud pochází a odkud pochází.

Je známo, že ve starověku bylo slovo ucho synonymem pro tekuté potraviny. Všechno horké a tekuté bylo nazýváno polévkou. A etymologickým předkem bylo slovo jusa, což doslovně znamenalo odvar.

Jakmile byla jídla podávána pouze na stolech nejbohatších a vznešených rodin, a nebyla k dispozici běžným lidem. Připravovali nejen od biskupa, ale i od kuřat, labutí a až od 17. století si šlechtici uznali pouze rybí polévku..

Tento recept, který je v našich dnech známý, pokud prošel změnami, je nevýznamný. Byl jen zušlechtěný. To znamená, že se naučili vařit světlý, ne bahnitý vývar a odtučňovali ho a připravovali téměř dietní jídlo..

štikaNyní je jídlo zdaleka neobvyklé. Je připravena hlavně ze šťuky, ostrůvky, ruff a mořské červené ryby. Ale ze sleďů, roachů, tarani, makrely, tresky a sabrefisty se nepřijímá. Tyto druhy ryb se nevejdou.

Toto ruské ucho je jasný vývar se zeleninou a voňavými, což dává zvláštní pikantnost a jemnost chuti, koření. Klasické koření jsou: pepř, petržel a konvenční bobkový list. A použití jiných koření je záležitostí osobních preferencí a rodinných tradic..

S příchodem zahraničních koření se přidaly fenykl, šafrán, oregano a muškátový oříšek. Můžete se za zájem pokoušet hodit tyto koření. Ale v podstatě se musíte podívat na typ ryb, který používáte. Pokud jsou ryby mastné, pak koření potřebují co nejvíce..

Šťávová polévka: jednoduchý krok za krokem
As быстро и вкусно приготовить уху из щуки
Složení Počet
štika bez ocasu a hlavy až do 1 kg
žárovky 1 ks.
vejce 3 kusy.
petržel kořen 1 ks.
máslo 50 g
zelená cibule chuť
koření chuť
vody 2, 4 l
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 96 kcal

Nejoblíbenějším uchem Slovanů je šťuka. Chcete-li vařit prvotřídní mistrovské dílo štiky, nemusí být kuchařem.

Jedná se o jedinečný recept na polévku. Recepty s vařenými vejci jsou jednoduché a chutné..

Dále připravte následující:

 • Vezměme takovou pánev, vaříme vodu s petrželovou kořenou a celou, ale nakrájíme ji na polovinu s cibulí;
 • Ve vroucí vodě házíme ryby a za 10 minut brambory. Varená vývar potřebuje 40 minut;
 • Těsně před vyjmutím z desky přidejte nakrájené vaječné bílé a koření zároveň;
 • Ujistěte se, že ucho po varu je infuze.

Jemně nasekané zelené cibulové peří vložené do talířů. Také na deskách musíte dát kousek másla a pak si vychutnat chuť.

Vařit ruskou šťávu polévku

Recepty ruské národní rybí polévky se aplikují všude v podmínkách skutečného rybolovu. Ale někdy si můžete vychutnat ucho z ryb, které si právě koupil v obchodě a vařil doma..

K přípravě potřebujete následující složky:

 • Vyčištěná a vykuchaná ryba – 1,0-1,5 kg;
 • Brambory – 4-5 ks;
 • Cibule 2 středně velké žárovky;
 • 1 mrkev;
 • Vavřínový list – 2 ks;
 • Celer – 0,5 ks. nebo 1 malý;
 • 50 gr. vodka;
 • Spice.

Chcete-li vařit lahodnou čirou vývar v podobě šťávy polévky doma a potěšit své hosty, postupujte podle podrobných pokynů pro vaření..

  1. Před vařením odstraňte z hlavy žáber, umyjte celou šťávu a odstraňte pozůstatky plevy, pokud existují;
  2. Hoď celou rybu (nebo nakrájíme na malé kousky) ve vroucí vodě;

čistý рыбу

  1. Přidejte celá cibule, mrkev a potřebné koření;

přidat морковь

  1. Poznámka: 20 minut. Sbírat výslednou pěnu a odhodit ji;
  2. Po vyjmutí z plynu a napnutí sítem. Nechte čirý vývar, vařenou cibuli a mrkvu čistou. Také odložte kusy ryb na chvíli;
  3. Bramborové kostky;

řez картофель

  1. Smažte zeleninu do vývaru, který se vaří na nízkém ohni;
  2. Vařte až do vaření a přidejte 50 gramů. vodku, která “odstraní” z nádoby specifický zápach šťuky;

vařit до готовности

 1. Přidejte vařené ryby a nechte pár minut na peci..

Teď je to hotovo. Receptura se může změnit. A příště zkuste přidat přísady podle vašich představ. Pokud chcete, aby byly ryby vykostěné, pak je vařte déle (asi 50 minut) a nakrájejte je na filé a poté přidávejte čisté rybí maso.

ucho готова

Šťávská polévka s prosotem

Ušní s proso na ventilátoru, někteří říkají, že cereálie přerušuje chuť ryb, někteří se jí líbí víc. Jednoznačná je skutečnost, že obilovina činí misku více výživnou. Takto vaříme rybí polévku pouze z rybích hlav s prosotem..

Recept na výrobu polévky z hlavy šťávy se prosotem na 3 litry zahrnuje tyto produkty:

ucho с картофелем

 • Hlava – 600-800 g;
 • Proso – 3 polévkové lžíce. l;
 • Brambory – 2 ks;
 • Mrkev a cibule;
 • Celer;
 • Koření – sůl, vavřín, hrášek černého pepře.

Přiveďte vodu k varu, hodte koření a proso, které se vždy umyje. Můžete dát byliny jako slané ve vývinu.

Má spíše specifickou vůni a hořkou pachuť. Koneckonců, tato rostlina je vyrobena z pepřových bylinek a pak se již nedá přidat černý pepř. V tuto chvíli připravte smaženou cibuli a mrkev..

Když je vývar varen, nakrájejte brambory a hodíme do vývaru. Pak – rybí hlavy. Hlava by měla vařit nejméně 20 minut, po kterém můžete napnout ucho, abyste získali čistou barvu vývaru.

Nyní smažte, celer kostky a další 5-10 minut vařit. Poté je připravena jídlo. Pokud se vám nelíbí celer, pak ho vyměňte za pastvinku, nebo jej nedávejte.

aspic порционныйJak chutné vařit želé z kuřecích nohou.

Recept na rybí dort z bafetového pečiva bude skvělým doplňkem k menu na “rybí den”.

Ravioli s pstruhem, krok za krokem recept s fotografiemi.

Minorální recept se prosotem

Existuje ještě 1 takový recept na polévku s hlavou a proso, určený pouze pro 5 porcí..

Trvá:

 • 2 rybí hlavy, malé velikosti;
 • 3 brambory;
 • Bay list;
 • 2 polévková lžíce. l proso;
 • Pepř, hrášek, cibule.

Všechny ingredience jsou “standardní” a recept je poměrně jednoduchý. Postup přípravy je stejný jako v předchozím receptu. Pouze 5 porcí a mimochodem obsahuje méně kalorií.

Jen si pamatujte, že šťuka, na rozdíl od jiných ryb, má zápach řeky a tvrdé maso, takže je třeba vařit po dobu nejméně 25-30 minut. A vůně je přerušena silnými aromatickými kořeními..

A ještě jeden. Pokud vaříte v přírodě, vezměte polévku dováženou vodu a ne řeku.

A ještě pár slov o uchu

Nyní v kulinářských kruzích je vidlice na černém, červeném, bílém uchu. Název pochází z metody vaření a koření, které se používají k přípravě nádobí..

Existuje několik zlatých pravidel pro výrobu sluneční rybí polévky. V první řadě se nedá vařit s víkem uzavřeným. Ryby nemohou být příliš tráveny. Nemělo by se rozkládat optimální doba pro vaření říčních ryb – až 30 minut, v závislosti na hmotnosti.

Ale mořské ryby mohou být uchovávány ve vroucí vodě ještě méně než 12 minut. Vařené pouze v nádobách, které jsou pokryty smaltem. V litině je hrnce nemožné. Bujón by také neměl být velice prudký. Potřebujete umístit pánev na malý “doutnavý” plyn.

K vývaru byl křišťálově čistý bez zbytků rybího “plaku”, musíte během vaření odstranit špínu s lžící. To je důležitý okamžik při vaření. Důležité je trvat na uchu poté, co se odpařil čas, který jí bylo povoleno, pod uzavřeným víkem asi 30 minut.

Pak bude mnohem chutnější. Další nuance, v jakémkoli receptu, můžete přidat čerstvé bylinky, ale ne do hrnce sám, ale již v desce.

Vařte si ucho ze šťuky a doma a jak se dostanete do přírody. Je zdravá a chutná. Vychutnejte si opravdu lahodné pokrmy..