Pro slavnostní stůl nebo piknik je velmi snadné vaření, stejně jako pohodlné skladování. To především zahrnuje vydatné saláty s malou kombinací obvyklých surovin, z nichž jeden je oblíbeným a slavným salátem Mimosa..

Mezi mnoha recepty “Mimosa”, které hostitelka předělá podle vašeho vkusu, je univerzální. Obsahuje základní ingredience, které lze snadno nalézt v každém supermarketu..

Konvenční konzervované ryby jsou tradičně přidávány do Mimosa; v tomto receptu bude mít laskavost, obsahující prospěšné stopové prvky a vitamíny potřebné pro správné fungování jater a žaludku.

Klasický recept na salát “Mimosa” se saury
As приготовить салат «Мимоза» с сайрой
Složení Počet
Saira 200-250 gramů
Vejce 7-8 kusů
Tvrdý sýr 200-250 gramů
Zelená cibule malý svazek (100 gramů)
Máslo poloviční balení (100 gramů)
Kopr (čerstvý) 20 gramů
Majonéza na chuť, od 150 gramů
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 250 kcal

Na začátek byste měli vajíčka vařit a potom je vyčistit z pláště. Pro snadné čištění je nutné je umístit ihned po varu do studené vody. Zatímco jsou vařící, můžete dělat svatost. Potřebujete otevřít konzervovanou labuť a rozmetat obsah vidličky.

V oddělených místech, třít bílý a žloutek vajec, stejně jako sýr a máslo. Olejové trsy trvají a jsou chlazeny..

První vrstva “Mimosa” je labuť, rozdrcená vidličkou, kterou rovnoměrně rozkládáme na povrchu bez “tuberkul”.

první слой сайра

Druhou vrstvou jsou vaječné bílky smíchané s majonézou. Třetí vrstva je nakrájená zelená cibule, na vrcholu – strouhaného másla.

přes натереть сыр

Pokud vezmete cibuli, musíte je předem spálit. Další vrstva je strouhaný sýr smíchaný s majonézou. A konečně, poslední vrstva – žloutek vajec, a nahoře – jemně nasekaný kopr.

přidat яйца

V klasickém provedení může být vrstva ryb nejen na začátku, ale i uprostřed. Pořadí bude následující: vaječné bílé s majonézou, cibule s máslem, strouhaným sýrem, ryby, žloutky s majonézou.

Před podáváním doporučujeme umístit “Mimosa” do chladničky pro lepší impregnaci vrstev..

salát готов

Salát “Mimosa” z konzervy a rýže

Tento salát se liší od klasické “Mimosa” přidáním rýže při jeho přípravě. Podle kuchařských odborníků se ukazuje, že je mnohem uspokojivější a chutnější. Pokud v domě není žádná rýže, můžete si vzít další cereálie – bulgur, který lze použít i jako samostatné jídlo..

Se 7 porci budete potřebovat přísady jako:

 • Konzervované potraviny (saury) – 200-250 gramů;
 • Tvrdý sýr, s výhodou “ruský” – 250 gramů;
 • Rýže – pol poháru (100 gramů);
 • Vařené mrkev – 2 malé nebo 1 velká věc;
 • Zelená cibule – malá banda (100 gramů);
 • Vařené vajíčka – 6-7 kusů;
 • Majonéza – chuť, ze 150 gramů;
 • Kopr (čerstvý) – 20 gramů.

salát порционныйV době, kdy proces vaření trvá až hodinu (s přihlédnutím k vaření vajec, rýže a mrkve).

Kalorický obsah každé porce salátu bude přibližně 200 kcal..

Před začátkem vařte mrkev (stává se měkkým při propíchnutí) a kuřecí vejce. Po vaření se odstraní mrkev, z něhož je kůže jemně odstraněna. Vejce se vloží do studené vody na několik minut, po které bude možné rychle a snadno vyčistit z pláště..

Opláchnutí 100 gramů rýže by mělo být alespoň 3 krát, takže voda byla víceméně transparentní. To je děláno tak, že je drobivé a při vaření v kaši nelepí. Nalijte vodu do pánve a rýže by měla být v poměru 1: 2. To znamená, že sto gramů rýže – dvě stě gramů vody.

Zelené cibule se rozřezávají na malé kroužky. Saury je pokrčený vidličkou a velké kosti jsou odstraněny. Na hrubé struhadle je třeba třít mrkev, žloutky, bílkoviny, sýr. Vybledlé přísady jsou uloženy v jednotlivých miskách nebo deskách. Nyní můžete začít vytvářet vrstvy salátu “Mimosa”.

První vrstva je rýže, která je výhodně přitlačena vidličkou nebo lžící pro lepší držení. Musí být rozmazáno s majonézou dle vašeho vkusu, aby nebyla příliš tučná a kalorická..

Pro druhou vrstvu se použije výše zmíněná šalvěj, která je nahoře posypaná kroužky zelené cibule. Pak – strouhaný sýr smíchaný s majonézou. Měli byste dodržovat množství majonézy. Pokud je to příliš odvážné, nemůžete pomazat více než dvě vrstvy “Mimosa” s majonézou. Další – kuřecí vejce bílkoviny (jen v případě, zkontrolujte s prsty, pokud shell do něj spadl).

Další vrstvou je vařená stríhaná mrkev s majonézou. Poslední vrstva je nezměněný žloutek, ochucený jemně nasekaným koprem.

Před podáváním je lepší umístit “Mimosa” do ledničky pro lepší impregnaci vrstev..

Salát “Mimosa” s růžovým lososem a saury

salát с рыбой

Salát se skutečně ukáže bohatou a bohatou chutí, pokud je rybí vrstva z růžového lososa a saury, aby se dostalo celkem 200-250 gramů Mohou zde být přidány další vrstvy, jako jsou vařené brambory, smažená nebo čerstvá zelenina. Nebude nadbytečné přidávat koření, jako jsou například provensálské bylinky nebo kurkuma..

Chcete-li udělat Mimosa s růžovým lososem a saury, budete potřebovat:

 • Konzervy (salát a růžový losos) – 200-250 gramů;
 • Tvrdý sýr, s výhodou “ruský” – 250 gramů;
 • Zelená cibule – malá banda (100 gramů);
 • Vařené vajíčka – 6-7 kusů;
 • Majonéza – chuť, ze 150 gramů;
 • Kopr (čerstvý) – 20 gramů;
 • Provensálské bylinky, kurkuma – na chuť;
 • Čerstvé třešňové rajčata – 150 gramů.

V době přípravy je “Mimosa” také až jedna hodina..

Je třeba poznamenat, že tato jídlo bude vyšší než předchozí – od 250 kcal na 1 porci..

Receptura se liší od předchozího pouze v přítomnosti rajčat, které je třeba rozřezat na tenké plátky na libovolné vrstvě. Kromě toho je třeba z konzervy a míchání odstranit růžové a šalvějové, ochucené provensálskými bylinami..

Kukuřičku lze přidat do žloutku vajec, tedy na poslední vrstvě. Pro impregnaci vrstev – na studeném místě po dobu 20 minut.

staženo файлыSnažte se připravit vynikající kuřecí a sýrovou pyré. Dieta a velmi zdravá.

Zkuste vařit pikantní korejský mrkvový salát doma, je to neuvěřitelně chutné. Recepty zde.

Kousek pečiva s masem vám pomůže. V každém případě je můžete velmi rychle připravit podle našeho receptu..

Tipy pro vaření

V procesu vaření můžete čelit přeměně jednotlivých vrstev na kaše (labuť, strouhaná mrkev, bílkovina a tak dále). Proto můžete použít samostatné kontejnery, aby šalát neztratil svou přitažlivost..

Jak již bylo řečeno, majonéza by neměla být zneužívána, jinak chuť celého “Mimosa” zůstane hodně žádoucí..

K tomu, aby se vrstvy salátu nerozšířily na talíři, můžete předem umístit kulatou nádobu na pečení, nebo ji můžete okamžitě udělat ve formě pečení. Takže bude mnohem snazší udržet tvar, stejně jemně odstranit části špachtlí.

Bon appetit!