Možná to byla štika, která se stala prototypem Zlaté ryby. V ruských pohádkách, kouzlem byly skutečné zázraky. A samotná ryba nebyla podávána před žádným stolem, ale hlavně k královskému svátku. Dnes si každá hostitelka může rozmazlovat sebe a hosty s lahodným pokrmem..

štika на блюде

Aby vše fungovalo, budou užitečné některé tipy při přípravě královských ryb: jak je připravit, pečeme v troubě a připravíme je.

A také, jaké přísady jsou potřebné pro chutné jídlo a co odborníci poradují..

Pike se musí připravit

Chcete-li vařit chutné jídlo, musíte nejprve koupit šťuku. Při výběru je preferována čerstvá ryba. Pokud ne, můžete si vzít čerstvě zmrazený kostr.

Nejdříve je třeba věnovat pozornost žákům – nasycená červená barva bude dobrým ukazatelem. Hlien na váhy, šedé matné oči ryb a silná vůně by se neměly kupovat.

Když je štika již dostupná, stojí za to připravit na přípravu nádoby samotné. Jaké kroky by měl štika “projít”, aby se dostala ke stolu:

 1. Nejdříve důkladně umyjte štiky a vyčistěte z nich šupiny.
 2. Nůžky pro odstraňování žáru;
 3. Zjistil kostru.

Nyní si můžete z vaší kulinářské mistrovské dílo vytvořit. Příprava na vycpaná ryba, stupně:

 1. Štika by měla být také vymyta, vyčištěna a odstraněna z žáru;
 2. Je nutné, aby se pokožka pokrývala kolem hlavy a opatrně ji směrem k ocasu odstranila. (Ti, kdo pochybují o tom, že budou schopni provést takovýto “trik”, by měli opustit pruh kůže mezi jejich zády a hlavou a potom je odstranit ostrým nožem).
 3. Ploutve jsou řezány nožnicemi;
 4. Kůže s hlavou, ploutvemi a ocasem by měla být narovnána a odložena..
 5. V posledním kroku se vnitřek, žebra a hřeben vyčistí z těla.

Pak se do náplně dostane štika a rozkrájená kůže bude chutné mistrovské dílo..

Jemný z trouby
As вкусно приготовить щуку, запеченную в духовке
Složení Počet
Pike 1 kus (přibližně od jednoho a půl do dvou kilogramů)
Obalový materiál na smetaně 150-200 g
Cibule 2 kusy
Lemon 0,5 ks.
Rostlinný olej lžíce
Koření: sůl a pepř chuť
Doba vaření: 80 minut Kalorie na 100 gramů: 86 Kcal

Tradiční pokrm v Rusku je šťuka, pečená v troubě. V tomto případě se ryby nejlépe dobře vaří.

Nyní můžete vykoupat připravenou rybu. Nejdříve je třepán kořením, naplněný citrónovou šťávou a půl hodiny odstraněn na chladném místě..

Zatímco vodní královna marinuje, cibule se naseká na kroužky a zakysaná smetana se smíchá s rostlinným olejem (pokud se zdá, že směs je velmi tlustá, můžete přidat vodu).

Cibule jsou napojeny na smetanovou omáčkou a jsou rozloženy na formuláři. Štika je již na něm umístěna, předtím úplně rozmazaná se zakysanou smetanou. Zbývající cibule, můžete dát do břicha ryby.

Nádobka se pečou po dobu 40 minut, v peci vyhřívané na 180 stupňů.

Dokončená mísa může být zdobena zeleně a plátky citronu. Toto jídlo bude vrcholem každé prázdninové tabulky..

V peci pečená šťuka pečená

Existuje mnoho receptů na výplně šťuků. Někdo dává přednost tomu, aby v něm položila pohanka, jiní jako zelenina, gurmáni chválí ryby s houbami.

Ale abychom potěšili každého, je nejlepší se obrátit na tradiční recept a vařit šťuku s rýží..

K tomu musíte mít:

 • Velká šťuka – 1 kus;
 • Dlouhozrnná rýže – 200 g;
 • Česnek – 2 hřebíčky;
 • Cibule – 4 kusy (2 velké cibule a 2 malé);
 • Mrkev – 1 kus;
 • Vejce – 1 kus;
 • Smetana – 40 g;
 • Hořčice – 10 g;
 • Polovina citronu;
 • Koření: pepř, sůl, bazalka.

Jak bylo uvedeno výše, připravujeme šťuku na plnění. Maso může být posunuto v mlecím stroji. Úplně protřejte pokožku kořením a česnekem. Česnek musí odpudit pozůstatky specifického rybího zápachu.

štika фаршированнаяDále vařte rýži, sůl ji podle vašeho vkusu a opláchněte. Dvě velké cibule, které vyčistí a nakrájíme na kostky, mrkev na rožni. Cibule jde nejprve do pánve, tam je smažena, mrkev, mleté ​​ryby a sůl jsou přidány. Poté se plnka smíchá s rýží, přidá se vajíčko a znovu se promíchá..

Doporučuje se utřít plech se slunečnicovým olejem a položit cibuli nasekané do kroužků. Nalévání se provádí jednoduše: směs smetany a hořčice.

Dále je kostra plná, šitá, rozmazaná naléváním, nakrájený citrón je umístěn nahoře a miska je zaslána do trouby. Takový báječný je pečený při 180-190 stupních. Za hodinu a půl je miska vytažena, zdobená a slavnostně poslána ke stolu..

Jak pečeme pečeně v troubě zcela ve fólii

Velmi něžná je jídlo pečené ve fólii. Zároveň připravuje báječné, překvapivě, rychle a jednoduše.

Složení pokrmů:

 • Pike – 1 kus;
 • Smetana nebo majonéza – 20 g;
 • Koření podle přání, sůl dle vašeho vkusu;
 • Celý citrón;
 • Rostlinný olej – lžíce;
 • Ocet – 2 lžíce.

Nejdříve přelijeme vodu do velké hluboké talíře a přidáme do ní ocot. Ryba se umístí do takového roztoku po dobu jedné hodiny. Za prvé, šťuka bude tak měkčí a za druhé se specifická vůně vypaří. Pak se ryba umývá pod kohoutkem a vysuší papírovou utěrkou..

Koření by mělo být smícháno, rýžovat ryby s nimi. Dále ji posypeme citronovou šťávou a kabátem se zakysanou smetanou (majonéza). V břiše na šťuku můžete dát několik plátků citronu a nechat krásnou vodu na 40-60 minut.

Poté, co jsou ryby naolejovány, zabaleny do fólie a posílány do předehřáté trouby. Potraviny se připravují 40 minut při teplotě 200 stupňů. Kuchaři doporučují 10 minut před připraveností, doporučuje se šťáva, aby se z trouby dostala, otevřela fólii a poslala do pečení, což snížilo teplotu na 150 stupňů.

Taková pochoutka může být podávána horká a dokonce i studená. Předem zdobte salát, citronové klíny nebo olivy..

Pečené filety pečené se zeleninou v troubě

Jakákoli dovolená bude zdobit smaženou filetu pečenou v troubě se zeleninou. Hostesky podle pořadí ocení takové dobroty pro jednoduchost receptury..

Takže je třeba skladovat:

filé щуки

 • Šalotka – 800 g;
 • Cibule – 1 hlava;
 • Bulharský pepř a rajčata – 1 ks každý;
 • Brambory – 2-3 hlízy;
 • Sýr – 200 g;
 • Majonéza – půl jara;
 • Rostlinný olej – 3 lžíce;
 • Spice.

Tajemství vaření, stejně jako všechno důvtipné, je jednoduché. Veškerá zelenina je oloupána a nakrájena na proužky. Rajčata řezané kruhy, sýr třepán velkým struhadlem. Dále se důkladně umyté filé ze slámy rozřezávají do středně velkých kusů, přidávají se a míchají koření..

Do pekáče nebo na pánvi nalijte máslo, nasypte cibuli, pak vrstvu brambor, která už je na tom – rybí filé, paprika a rajčata. Ze shora je nádoba potažena majonézou a posypána sýrem. Miska jdou do trouby (150-180 stupňů). O hodinu později bude báječná připravená.

“Umyjte hrnce”

Od nepaměti, v Rusku, byly chutné chutné pokrmy v hrncích. Naše “Zlatá rybka” není výjimkou. Filet se zakysanou smetanou je stále považován za nejchutnější recept “babičky”.

Co je v něm zahrnuto:

 • Filet štipce – 0,5 kg;
 • Brambory – 5 hlíz;
 • Cibule – 1 hlava;
 • Mrkev – 1 kus;
 • Smetana – 350 g;
 • Koření: pepř a sůl.

Nejprve je třeba nakládat filety ze šťuky, to je sůl, pepř a nechte ochladit asi hodinu.

štika подготовить

Zatímco ryba “odpočívá”, brambory mohou být nakrájeny na kostky, roštěny na mrkev a nakrájeny cibuli na poloviční kroužky.

Poté musíte připravit hrnce. K tomu, aby nádobí získala zjemněnou vůni, doporučujeme namazat stěny olivovým olejem..

zeleniny порезать

Nyní můžete vyndat ryby z chladničky, nakrájet je na kusy a položit hrnce na dno. Pak položte brambory, cibuli a mrkev.

zeleniny и рыбу віложить

Nádoba je posypána malým množstvím soli a naplněna zakysanou smetanou..

nalít сметаной

Hrnce těsně uzavřené fólií a zaslány do předehřáté trouby.

vypnout фольгой

Hrnce “vaří” při teplotě 180 stupňů. O půl hodiny později je šťuka, upečená v hrncích v zakysanou smetaně, připravená. Zbývá jen zdobit.

marmelády с вишнямиDýňová marmeláda v domácnosti je poměrně jednoduchá a můžete sladit téměř z jakéhokoli ovoce.

Recepty na domácí mýdlo jsou jedním z nejrychlejších a nejjednodušších receptů na pečení..

Jak vařit chutné pokrmy z mletého masa vhodné pro téměř jakoukoli pokrm.

Užitečné tipy

Chcete-li jídlo opravdu chutné, musíte se naučit vybrat ryby. Jak bylo uvedeno výše, šťuka by měla být čerstvá. To může být určeno vůní. Přesněji jeho nepřítomností. Podivně, čerstvá šťuka voní ne jako ryba, ale moře.

Oči by měly být průhledné. Aby nedošlo k chybnému výběru, profesionálové doporučují, aby se jednalo pouze o velké ryby. Čerstvost ryb může být stanovena během jeho řezání. Pokud maso zaostává za kosti, znamená to, že výběr byl proveden správně. V opačném případě je maso a kosti odděleny prakticky samy od sebe..

Co jiného slyšíte od kuchařů? Nejdříve doporučují, kdy je ochota opustit hlavu ryb. Takže pokrm vypadá velkolepě. Pokud však štika nezačne v troubě, budete se muset ještě rozloučit.

Pro královské ryby se hodí téměř jakákoliv koření. Mohou to být koření pro ryby, stejně jako paprika, bazalka, kopr s petrželkou, pikantní tymián a sladká majoránka.

Složky je možné měnit, přidat své oblíbené produkty, experimentovat a téměř vždy bude šťuka učinit vynikající. Jako obloha může být obyčejný obyvatel chladničky a kuchyňské skříňky obyčejný: brambory, zelenina, rýže, dušené nebo zelí..

Velkou výhodou šťuky je, že je velmi obtížné pokazit nádobí s ní. Můžete si vyrobit kotlety, vařit rybí polévku, dělat želé ryby, zrazy, masové kuličky, dokonce vařit sýr z ryb.

Pestrý majitel zubaté šťávy bude moci vařit kulinářské dílo. Vše závisí na představivosti a touze. Vítejte v tabulce!