Tradičně v ruské kuchyni se pro polévky používají bílé zelí, ale můžete připravit první jídlo s jakýmkoliv druhem této užitečné zeleniny. Recepty na takové polévky jsou velmi jednoduché. Mezi výběry polévky se zelím najdete oba velmi bohaté recepty a neobsahující velké množství kalorií – pro ty, kteří potřebují dodržovat dietu.

Podrobný recept
As вкусно приготовить суп с курицей и капустой
Složení Počet
mrkev 200 g
kuřecí maso a bílé zelí na ½ kg
cibule 50 g
vavřín listí a pepře 3 kusy.
bazilika ½ lžíce.
sůl 3 lžičky.
vody 3 l
zeleně chuť
Doba vaření: 180 minut Kalorie na 100 gramů: 33 Kcal

Dietní polévka s kuřecím masem a zelím obsahuje prvky nezbytné pro tělo. To by mělo být rozhodně zahrnuto v menu pro děti. Může také pomoci posílit tělo a rychle se vyrovnat s nachlazením..

 1. Naplňte nádobu na vaření vodou (kotlík, hrnce, pánve). Kuře se umyje, rozdělí se na polévku na polévku, vloží se do misky s vodou. Také jsou posílány bobkový list, pepř, celá cibule (je třeba je umýt, pleť můžete nechat, aby získala více syté barvy a vůni vývaru); k vaření мясо
 2. Zasuňte panvu na varnou desku. Pro vroucí vodu a následné snížení teploty na střední. Z povrchu odstraňte vytvořené nečistoty a pěnu. Přidá se sůl, zavírá se víko. Vařený vývar asi 2 hodiny;
 3. Po uplynutí doby potřebné k vaření vývaru se kuře položí na samostatnou misku. Bujón může být vyčerpaný, cibule vroucí v něm, stejně jako pepřové květy s vavřínovým lístkem, jsou odstraněny (již nejsou potřebné);
 4. Mrkev oloupaná, řezaná, jak se vám líbí. Kapusta se umyje, řeže se tiše; mrkev
 5. Potravina se znovu vaří a mrkev a kuřecí maso nakrájíme na kusy, vloží se víko, teplota je minimální;
 6. Po 10 minutách zesílí zelí;
 7. Po 8 minutách vylijte zeleninu, nakrájenou jemně. Po 2 minutách opusťte pánvi;
 8. Trvanlivost polévky trvá půl hodiny po vaření.

Kuřecí polévka s čerstvým zelím a bramborami

Pro ty, kteří dávají přednost silnějším a uspokojujícím možnostem, doporučujeme recept na polévku s bramborami..

Produkty:

 • 250 g kuře;
 • 300 g brambor (při výběru hlíz, zelenkavých, vyklíčených, s zkaženými nebo ztmavenými plochami se vyřadí);
 • 400 g bílé zelí čerstvé;
 • na 100 g cibule, mrkev;
 • 10 ml růstu. oleje;
 • 70 g. pasty;
 • sůl, pepř.

Polévku můžete vařit 2 hodiny.

Kalorie na 100 g polévky: 33 kcal.

Slepice se omyje, připravuje se samostatně, vhodná k vaření, díly. Pošlete do hrnce s vodou, vařte, dokud kapalina nezůstane. Odstraňte podestýlku a pěnu. Házení malých kostek brambor.

Cibule jemně řezané, mrkev se zhotoví do slámy nebo třepí. Opečeme cibuli v oleji, po 2 minutách mrkve se nalije, smícháme, přidáme rajčatovou pastu a vaříme smažeme na další 2 minuty.

Nakrájené zelí se nalije do hrnce s vývarem, pak se smaží a kořením. Míchat a vařit, dokud nejsou připraveny brambory. Pak polévka před podáváním je ještě 15 minut pod víkem, není na sporáku.

As сварить кукурузную кашу на молоке в мультиваркеJak vařit užitečnou kukuřičnou kaši s mlékem v pomalém sporáku, přečtěte si náš článek..

Vaječná a klobásová polévka je jedním z nejrychlejších prvních kurzů, které může hostitelská hostina vařit.

Jak vařit čokoládové muffiny v mikrovlnné troubě zde.

Květák a kuřecí polévka

Květák obsahuje působivý seznam vitaminů, užitečných mikroelementů. Ujistěte se, že vyzkoušejte pokrmy z něj. Například dietní polévka s květákem a kuřecím masem nejen pomáhá zabránit usazování extra kilo, ale také pomáhá zachovat příznivé vlastnosti svých složek..

Složení:

 • 650 g kuřecího masa (můžete si vzít jedno celé prsa, odstranit kůži a přebytečný tuk);
 • 3 kusy brambory;
 • 2 ks. vavřín list a pepř;
 • 3 litry vody (prošly filtrem nebo pitím);
 • 1 ks cibule, mrkev;
 • 550 g květáku;
 • cukr, sůl, zelenina, pepř (každý z těchto produktů – v souladu s preferencemi se můžete vzdát vše kromě soli, pokud to není kontraindikováno).

Čas strávený: 1,5-2 hodiny.

Kalorie na 100 g: 26 kcal.

Umyté kuře je umístěno v hrnci, nalévá se voda. Pošlete do sporáku a čeká na vaření. Odstraňte pěnu a trosky, snížte teplotu na minimální hodnotu.

Položte cibuli, sůl, pepř. Brambory jsou oloupané, stejně jako mrkev. Brambory nakrájené na kostky, mrkve potřené.

Spolu s bobkovým lístkem, pepřem, bramborami a mrkví do vývaru. Po 15 minutách se na polévku přidají nakrájené zeleniny (volitelně) a kapusta rozdělená na květenství..

Vraťte oheň do průměru. Po uplynutí doby vaření 20 minut vařte. Poté vypněte sporák. Před podáním polévky počkejte dalších 15-20 minut.

Brokolice a kuřecí polévka

polévka с брокколи

Brokolice není nejznámějším typem zelí pro naše hospodyňky. Přesto by nemělo být přehlíženo, protože přínosy z používání tohoto výrobku nejsou o nic menší než v předchozích verzích. Pomocí takové neobvyklé přísady můžete rodinné menu rozmanitější..

Produkty:

 • 500 g kuře (filet nebo prsa);
 • 400 g brokolice;
 • 3 litry vyčištěného filtru nebo min. voda;
 • 1 ks mrkev, cibule;
 • na 20 g zelené cibule, petržel;
 • 5 brambor (nepoškozené, bez zelených nebo zkažených pozemků – řezání takových hlíz nepřispívá k odstranění škodlivých látek);
 • 2 polévková lžíce. l var. oleje;
 • sůl.

Polévka se vaří po dobu 1 hodiny.

Obsah kalorií ve 100 g: 28,5 kcal.

Kuře se omyje, nalije do nádob na vaření polévky s vodou a půl hodiny vaří. Samostatné brokolicové kapustové květy se omyjí, brambory se nasekají na kostky, cibule se mletí a mrkev se mletí s velkou stranou struhadla.

Mrkev a cibule se smažou na másle. Ku kuřecím pol hodině později vaříme brambory a brokolici. Čekáte na vaření, vylijte smaženou sůl. Po uplynutí 5 minut dokončete proces vaření. Polévka by měla stát 15 minut. Na talíř se přidá jarní cibule s petrželkou v sekané formě.

Polévka s růžičkovou kapustou a kuřecím masem

Dalším vzácným hostem na našich stolech jsou růžové klíčky. Její kuličky vypadají velmi zajímavě v polévce, ale navíc je mísa užitečná a snadná..

Produkty:

 • 3 litry vody nebo předvařeného vývaru na kuřecích prsou;
 • 400 g kuře;
 • 150 g kuličky růžičkového kapusty (nechte uvést zmrazené: před vařením je nemusíte rozmrazovat, jen opláchněte);
 • 1 cibule a mrkev;
 • 3 brambory;
 • pepř, sůl, v případě potřeby – koření, bylinky.

Zvýrazněte, že proces vaření polévky bude mít 1 hodinu.

Obsah kalorií ve 100 g: 31 kcal.

Kuře, které je předem vyprané, se vloží do pánve s vodou. Nasaďte sporák a poté, co čekáte na vařící vývar, sůl. Maso vyčistěte na samostatné desce, filtrujte kapalinu. Opět poslat vývar na vaření, zaspím tam kostky mrkve, brambory, nakrájená cibule.

Po 8 minutách se maso nakrájené na kousky vrací do polévky, zleje se zelí (může být nakrájena na polovinu nebo zůstává nedotčena). Přidejte pepř, koření. Vaříme 10 minut. Vypněte sporák, ponechte polévku 15 minut. Na desku můžete umístit zeleninu.

Tipy kuchaře

Polévku lze připravit jak z čerstvé, tak zmrazené kapusty všeho druhu. Před přidáním do vývaru nemusíte čekat na rozmrazování, ale stojí za to promývat výrobek.

Zelí je lepší nechce vařit po dlouhou dobu, pak to ušetří více dobrých a nebude se proměnit v mush. Proto se přidává v druhé polovině procesu vaření polévky..

Hotovou misku je možné po jídle jednat příští den, ale musí být uložena v hlavní části chladničky v uzavřené nádobě nebo přímo v hrnci..

Polévka s kuřecím masem a zelím může být častým hostem na rodinném stolním večeři, protože řada receptů a typů této zeleniny mu nedovolí nudit.