Cranberry compote je zdravý nápoj pro celou vaši rodinu. Musí být připraven na zimu. Pokud nehromadíte takové kompoty, přečtěte si níže o výhodných vlastnostech tohoto bobule..

A pak představíme nejlepší recepty na kompoty z lingonberry. Musíte je následovat krok za krokem, pak se vaše zimní zásoby doplní nádherným nápojem..

as заготовить компот

Co je užitečné lingonberry

Lingonberry je takové bobule, které nelze přeceňovat. Používá se nejen ve farmakologii pro výrobu léků, ale také v oblasti vaření..

S ním připravují maso, ryby, omáčky, džemy, džemy, stejně jako ovocné nápoje a kompoty. Nejen, že nápoje z těchto plodů tónují, osvěžují a zpomalují žízeň, ale také pomáhají bojovat proti edému, nedostatku vitamínů, revmatismu, posilovat a zvyšovat imunitu..

Cranberries kompote a mors mají vysoký obsah mikroelementů, glukózy, pektinu, fruktosy, tříslovin.

I v dávných dobách věděli, že takový nápoj dokonale odstraňuje kocovinu, odstraňuje toxiny. Systematické užívání kompoty z lingonberry příznivě ovlivňuje zrak, čistí krev, bojuje s anémií a snižuje vysoký krevní tlak.

Bobule jsou snadno zachovány, ale měli byste vědět, že můžete použít pouze smaltované nerezové nádobí, v žádném případě nikoli hliník. Lingonberry sám má zvýšenou kyselost, takže může reagovat s kovem a ztrácet své vitamíny..

Pokud budete dodržovat správnou technologii přípravy, po tepelném zpracování zůstanou téměř všechny užitečné látky.

Tradiční recept

Existuje mnoho receptů na konzervaci kompotů z malých červených bobulí cowberry na zimu. Přidávají různé druhy ovoce, chuť, změna podílu cukru. Klasická verze je však jedna.

Součásti:

lingonberry компот

 • Čerstvé brusinkové bobule – 500 g;
 • Cukr – 500 g;
 • Voda – 4 l.

Čerstvě vybírané bobule vyřešené, odstraňte pokazené a odpadky. Opláchněte v studené vodě a vyhoďte na kovové síto, abyste vypustili přebytečnou vodu..

Ve velkém keramickém hrnci přeneste filtrovanou vodu do varu, přidejte cukr a vařte sirup, dokud se glukóza zcela nezlomí. Ponořte se do sladké hmoty a vařte doslova tři až čtyři minuty. Vypněte hořák, zakryjte těsným víkem a nechte pět až deset minut naplnit.

Pečlivě umyjeme skleněné nádoby sodou a ve velké misce sterilizujeme ve vroucí vodě. Deset minut ponořte a kovové kryty.

Připravený dušený kompot za zimu je jemně nasypán na nádobu, okamžitě zalomený stroj, otočte ho vzhůru nohama a zkontrolujte, zda vzduch prochází.

Zahalte teplou přikrývku a nechte ji až do konečného chlazení. Odvíjíme a dáváme do tmavého chladného sklepa. Kompot může být uložen v této podobě po dobu několika let..

Lingonberry kompot pro zimu bez sterilizace

Některé ženy v domácnosti jsou stále přesvědčeny, že vystavení výrobků tepelnému ošetření, určitě zabijete všechny užitečné ingredience v nich. Proto vynalezli nový recept na konzervaci brusinkových kompotů na zimu – bez sterilizace bobulí.

Součásti:

 • Bobule – 400 g;
 • Cukr – 200 g;
 • Voda – 2,5 L.

kompot из ягодPrsty brusinky, čištění v procesu nezralé nebo zkažené. Sterilizujte skleněné nádoby: nasaďte vařící varnou konvici, držte jej nejméně sedm minut. Vložte vařenou vodu do pánve..

Rozložte rovnoměrně na horké břehy bobulí, nalít vařící vodu a zakryjte víčky, nechte na deset minut. Nosíte speciální plastový kryt s otvory na krku, nalijte teplou vodu zpět. Vložte do něj cukr a připravte sirup.

Opět nalít již sladkou vodu na nádobu s bobulemi a hermeticky utáhnout kovové vařené víčka. Otočte a zabalte do teplé přikrývky..

Lingonberry pít s jablky na zimu

Nápoj má bohatou červenou barvu, nádhernou vůni kvůli jablkám a chutnou kysanou chutí. Podíl cukru lze změnit v závislosti na sladkosti ovoce a na jeho preferencích..

Součásti:

 • Lingonberry čerstvý – 1 kg;
 • Jablka Antonovka – 500 g;
 • Cukr – 1 kg;
 • Voda – 4,5 l;
 • Oranžová kůra – 1 ks.

Pečlivě vybírejte čerstvě vybral lingonberries: dokonce i několik špatných plodů může zkazit všechny zachování. Opláchněte bobule a ovoce studenou vodou. Jablka nařezaná na malé kousky při vyjímání středu. Oranžová slupka.

Vařte vodu, přidejte cukr, promíchejte až do úplného rozdělení. Nalejte jílové plátky do sirupu spolu s kůrou, vaříme 15 minut.

k vaření компот

Osušte ovoce a vyvařte, načtěte bobule, přidržte kompot za sedm nebo osm minut a také se skimmerem.

shromažďovat фрукты

Pro zimu distribuujte hotový kompot s jablky v dříve připravených sterilních sklenicích, rychle je zašroubujte a odešlete do skladu pro další skladování.

kompot из брусники

Pokud si vezmeš sladké jablko, jako jogontu nebo hrušku, můžeš cukr na polovinu.

Kompot s brusinkami a brusinkami na zimu

Kombinace těchto dvou bobulí – skutečně výbušná směs složení vitamínů, ale ne každý to rád. Zejména je velmi obtížné přimět děti k pití takového nápoje ve své čisté podobě, takže musíte vynalézt různé přísady, které ho oslavíte..

Součásti:

 • Čerstvé brusinky – 1 l. b. (litrový plech);
 • Lingonberry – 1 l. b.;
 • Cukr – 15 lžící. l;
 • Voda – 6 l;
 • Skořice – 1 lžička.

Čerstvě vybral bobule nalít studenou vodu, umyjte a vyřeďte v samostatné nádobě. Pečlivě se ujistěte, že zhnité ovoce v žádném případě nepadnou do kompotu, jinak dojde k fermentaci a odtrhávání víčka.

Rozmícháme připravené bobule s míchačkou nebo masovou mletí a je lepší strávit trochu více času a dát je do dřevěné malty. Nalijte berry kaši s vodou, přidejte cukr a skořici, přivedete k varu, snižte plamen a vaříme tři až pět minut..

Připravte kontejner pro ochranu. Mohou to být buď litrové nebo litrové sklenice, v závislosti na velikosti vaší rodiny..

Vypusťte kompot z čínských a brusinkových bobů na gázu, složte na polovinu a nalijte do břehů. Šroubové víčka, zabalte deku a nechte vychladnout.

Zbývající dort nemůže být vyhozen, ale používá se jako náplň pro koláč nebo kastrol..

Kompotujte mražené bobule v pomalém sporáku

Vždy není možné konzervovat ovocné nápoje, kompoty, džemy na zimu. Žádný čas, žádné místo pro uložení plechovek nebo z nějakého jiného důvodu. V takových případech můžete jít mnohem jednodušší, nevyžadovat vysoké náklady na práci mrznutím čerstvých bobulí v mrazáku a pokud je to nutné, extrahovat a vařit stejný kompot ze sbírek.

Součásti:

 • Zmrazené borůvky – 200 g;
 • Cukr – 300 g;
 • Lemonová kůra – 1 ks;
 • Voda – 1,5 L.

Berry berme z mrazničky, rozmrazujeme a lehce oplácháme vodou v místnosti. Začneme jednotku na funkci “Polévka”, položíme bobule, zaspíme s cukrem, citronovou kůrou a naplníme ji čistou vodou.

Zavřete hermeticky víčkem a nechte vařit po dobu dvaceti minut. Nakonec se nepokoušejte otevřít misku a nechat kompotovat dalších deset až patnáct minut..

šťáva из ягодPřipravte kompot řešetlákového na zimu. Jedná se o zdravý nápoj, který vás nasytí vitamíny..

Kompotový recept se sušenou šípkou si přečtěte, jak správně vařit.

Zde najdete nejzajímavější a nejužitečnější způsob, jak sbírat borůvky na zimu.

Užitečné tipy

 1. Lingonberry díky obsahu kyseliny ursolové pomáhá snižovat váhu spalováním tuku. Lidé, kteří chtějí zhubnout a sledovat svou váhu, by proto měli pravidelně používat tyto plody;
 2. K tomu, aby byl kompot v zimě transparentní a bez usazenin, je třeba po umytí sušené bobule na ručník, aby se uvolnila přebytečná vlhkost a měli byste je dát do vroucí vody;
 3. Lingonberry jde dobře s téměř veškerým ovocem. Kompoty jsou lahodné s hruškou, kdoulem, oranžovou, medovou, citronovou;
 4. Velikost a stupeň zralosti všech vybíraných bobulí musí být jeden, jinak nebudete mít velmi chutný nápoj;
 5. Nekomponujte kompot, nenechávejte příliš intenzivní plamen. Takže všechny užitečné komponenty budou ztraceny;
 6. Používáte-li další přísady, vyvarujte se střídavě, dokončete borůvky;
 7. Nedoporučuje se používat lingonberries v jakékoli formě pro osoby trpící gastritidou, hypotenzí, vředem;
 8. Kompoty a džus z lesních bobulí by měl být opilý před jídlem na prázdný žaludek a ne po jídle;
 9. Není třeba pít před dlouhou cestou, má silný diuretický účinek..

Úspěšné uchování zimy a lahodný kompot s vámi, milí hostesky!