Kečup je jedním z nejznámějších omáček, který může harmonicky doplnit téměř jakoukoli horkou misku, ať už jde o těstoviny, maso v různých formách nebo brambory.

Ketchupy, které se prodávají v oknech supermarketů, však obsahují vysokou koncentraci chemických přísad, například konzervačních látek, barviv a látek zvyšujících chuť.

Domácí кетчуп из томатов "Пальчики оближешь"

Aby nedocházelo k péči o zdraví blízkých, zkušení a novicové hospodyně se mohou pokusit vařit kečup z rajčat na zimu doma používající pouze přírodní ingredience..

Zvláště dobré, pokud hlavní složka receptury, rajčata, každoročně vstupuje do země sklizeň. Příprava kečupu z nich, můžete výrazně ušetřit rodinný rozpočet, protože omáčka může stačit pro celou zimní sezónu..

Klasický recept “Lick prsty” pro zimu

Pokud si uděláte kečup rajčat na zimu “Olíznete si prsty” sám, můžete prozkoumat mnoho různých originálních způsobů. Například recept na pikantní, kořeněnou, hustou rajčatovou omáčku apod..

Klasický recept na kečup však nikdy nepřestane být populární, protože to může být velmi jednoduché a skvělá chuť mu dává příležitost nosit jméno “Fingers you Yum”.

Chcete-li udělat klasický domácí kečup rajčat, musíte připravit následující složky:

 • Rajčata – 3 kg;
 • Cibule – 3 ks;
 • Sůl – 3 lžíce;
 • Granulovaný cukr – 1,5 sklenic;
 • Stolní ocet – 35 g.

Příprava kečupu z rajčat “Yum Fingers” je důležité začít s přípravou ingrediencí. Zeleniny by měly být důkladně opláchnuty z nečistot, zvláště pokud byly vytaženy z postele..

Umyjte помидоров

Oloupeme cibuli a nakrájíme je na malé kousky. S každým rajčatem odstraňte stonku a nakrájíme na plátky shodné s cibulí.

Bow

Poté musíte vylévat nakrájenou cibuli a rajčata do pánve, nalít vodu tak, aby zakryla zeleninu a nádobu položit na malý požár.

Dali jsme to овощи в кастрюлю

Musíte je vařit 60 minut..

Kastrol на плите

Výsledkem je, že cibule a rajčata by měly správně zjemnit a tvořit příliš homogenní kaše.

Cook

Aby byl kečup homogenní podle hmotnosti, měl by být chlazen a nalit do mixéru. Je nutné brousit směs nejprve zapnutím pomalého režimu a poté postupným zvyšováním. To usnadní zařízení..

Do výsledného pyré přidejte cukr a sůl a důkladně je promíchejte dřevěnou špachtlí..

Mícháme

Po porážce směšovače musí být hmota znovu ohněna, aby získala potřebnou hustotu kečupu. Jakmile k tomu dojde, měli byste do něj nalít ocot a nechat omáčku vařit dalších 5-7 minut.

Zbývá jenom ochladit kečup a nalije jej do připravených nádob..

Přelet

Je důležité, aby byly předem sterilizovány..

Pikantní domácí kečup na zimu “Olizujte prsty”

Zatímco klasický kečup je všestranný a bude každému oblíben, horká omáčka je mnohem neobvyklějším přírůstkem jakéhokoli svačinu. Je zvláště dobře kombinován s kebaby a jinými druhy masných pokrmů..

Kromě toho, připravovat takovou omáčku doma, hosteska může měnit ostrost přidaných složek, což znamená, že obratně potěší každého hosta..

Pro přípravu akutního kečupu na zimu budou vyžadovat následující komponenty:

 • Rajčata – ½ kg;
 • Cibule – ½ kg;
 • Červená bulharská paprika – 1 kg;
 • Červená chilli (horká) pepř – 200 g;
 • Olivový olej – 115 ml; Ostré соус "Пальчики оближешь"
 • Tabletní ocot (9%) – 25 ml;
 • Česnek – 1 ks (hlava);
 • Černý pepř (hrach) – 8 ks;
 • Sůl – 1 lžička;
 • Granulovaný cukr – 1 sklo.

Začněte vařit pikantní kečup rajčat na zimu “Yum prsty” je nutné s důkladným mytí zeleniny, stejně jako jejich čištění z nadměrné zeleniny a stonky ovoce. Cibule a česnek musí být odstraněny.

Poté budete potřebovat mixér nebo mlecí stroj na maso, pomocí něhož je třeba brouřit bulharské a horké papriky bez čištění semen a cibule. Chcete-li snížit zatížení zařízení, můžete předem nakrájet zeleninu na polovinu nebo čtvrtinu.

V malé pánvi přelijte nakrájenou zeleninu, nalijte vodu, aby se zakryla, a pak položte malý oheň. Vařte půl hodiny.

Černý pepřový hrášek by měl být umístěn uprostřed kusu gázy, poté spojovat konce látky a zabalit je. Vložte do hrnce se zeleninou na dně. Česnek můžete nakrájet pomocí speciálního nástroje, struhadla nebo malého ostrého nože. Pak jej můžete přidat do zbytku hmoty..

Přidejte cukr, sůl a stolní ocot do kaše, míchat pomocí dřevěné špachtle. Pokračujte v vaření, dokud kaše nezíská potřebný stupeň hustoty a poté vyjměte z tepla.

Připravená pikantní omáčka “Prsty budete” zůstanou nalít do sterilizovaných kontejnerů a skryty na kuchyňském poli pro zimní chlad.

Domácí майонезNabízíme, abychom se naučili vařit další oblíbenou omáčku našich občanů – majonézy. Ano, nevztahuje se na zdravé jídlo, ale pokud jej nemůžete úplně odmítnout, můžete ho alespoň vařit sami. Receptuje přírodní majonézu doma. Ještě užitečnější úložiště.

A pak si přečtěte, jak zachránit okurky v rajčatové šťávě na zimu. Chutné okurky, které jste nejedli!

Následující článek vás seznámí s několika způsoby, jak vařit vítr z Viktorie na zimu. Za touto lahůdkou nebude projít žádný sladký zub!

Užitečné tipy

Začátečníky v domácnosti, které se poprvé rozhodly vyzkoušet recepty na výrobu domácího kečupu na zimu, mohou používat následující doporučení:

 1. Můžete udělat lahodný kečup rajčat pomocí pouze čerstvé a červené ovoce při vaření. Při nákupu v obchodě je důležité vyhnout se rajčatům skvrnami a vdechovanými plochami;
 2. Neunivé ženy v domácnosti mohou před vařením odstranit kůži z rajčat, což zvýší chuť kečupu;
 3. Cukr a vůně česneku se mohou vyděsit z mnoha, proto stojí za to požádat domácí, jak se týkají česneku v kečupu. Pokud je to nutné, můžete to udělat bez něj;
 4. Abyste získali bohatý odstín omáčky, pomůžete správné volbě rajčat, musíte si vybrat pouze ovoce pouze jasně červené barvy;
 5. Pokud je to žádoucí, může být omáčka doplněna některými kořeními, například skořicí, hřebíčkem, hořčičným práškem nebo muškátovým oříškem;
 6. Chcete-li zabránit tomu, aby se kečup z rajčat dlouho poškozoval, je nutné je vylévat výhradně ve sterilizovaných formách..
S každým pravidlem budou hostitelé vaření bezpochyby mít slušnou kvalitu a vynikající chuť..

Domácí kečup rajčat “Prsty si lízat” na zimu může být nejlepší recept v kuchyni každé hostesky:

 • Je to velký rozpočet pro ty, kteří pěstují rajčata ve svých vlastních zahradách;
 • Proces vaření trvá jen málo času;
 • Hotová omáčka se může pochlubit svou chutí po celý zimní den;
 • Jedná se o možnost vaření doma je velmi užitečné, protože neobsahuje vysokou koncentraci chemikálií a kalorií.