Rozinky jsou velmi užitečným produktem. Obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, posiluje imunitní systém, eliminuje edém, normalizuje gastrointestinální trakt a pomáhá při nespavosti. Odvar z tohoto sušeného ovoce pomáhá vyrovnat se s bronchitidou a pneumonií, odstraňuje kašel a rýma. Chcete-li dítě podávat s tímto sladkým a neuvěřitelně užitečným produktem, můžete začít s 1,5 rokem.

Kompot může být dán ještě dříve – od šesti měsíců věku, tím víc má neuvěřitelné léčebné a chuťové vlastnosti. Ale z tohoto nápoje budou mít prospěch nejen děti – dospělí budou s nimi spokojeni iv horké sezóně. Kromě toho dodává energii a sílu, zlepšuje náladu.

Recept na lahodný kompot pro dítě
As правильно варить компот из изюма для ребенка
Složení Počet
hrozinky odrůdy hrozinky (bez semen) 200 gramů
vody litr
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 38 Kcal

Malé děti mohou dostávat různé nápoje pouze od šesti měsíců věku. Výjimkou je, když má dítě horečku. V tomto případě hrozí riziko dehydratace, takže je nejen možné, ale i nutné mu dát vodu. Vývar z rozinkami je velmi užitečný pro děti, snadno uhájí žízeň v létě. Díky sladké chuti děti zřídka odmítají vypít. V tomto nápoji nemůžete přidat cukr. Jednodílné nápoje jsou vhodnější pro dítě do jednoho roku..

Hrozny jsou důkladně omyty, vloženy do hrnce a naplněny litrem vody. Varování by mělo být na nízké teplotě asi hodinu..

dortPřečtěte si, jak vařit lahodný dort s vlašskými ořechy – několik jednoduchých a chutných receptů na domácí dezert.

Přečtěte si v našem článku, jak vařit husí v pomalém sporáku..

Pokuste se vařit vařený hřib kaviár – velmi chutné občerstvení.

Jak vyrobit kompot z hrozinek se sušenými meruňkami pro dítě

Dítě starší než jeden rok může vyrábět vícesložkové nápoje, například kompot s rozinkami a sušenými meruňkami. Takový sladký nápoj osloví dospělé díky své chuti a bohatému souboru zdravých látek..

Složení:

  • 200 gramů rozinky;
  • 200 gramů sušených meruněk;
  • 3 litry vody;
  • půl šálku cukru (volitelně).

Doba vaření – 45 minut.

Kalorický kompot ze sušeného ovoce bez cukru – 40 kcal.

Kalorický nápoj s cukrem – 60 kcal.

Sušené ovoce je třeba důkladně umýt, přidat vodu a vařit na střední teplotu až do vaření..

nalít изюм

Po ohřátí vody můžete přidat cukr. Stříkáme oheň méně a vaříme 20-30 minut. Pak je třeba směs ochladit, pak bude ještě chutnější..

přidat сахар

Namísto cukru, med může být přidán do nápoje, pak bude ještě více výhod..

kompot

Ovocný kompot z hrozinek s jablky a hruškou

Přidáním jablek a hrušek do standardního kompotového receptu můžete přeměnit skvělou chuť.

Složení:

  • 200 gramů jablek;
  • 200 gramů hrušek;
  • 50 gramů rozinky;
  • litr vody.

Doba vaření – hodina.

Kalorický obsah nápoje na 100 gramů – 34 kcal.

Čistíme a čistíme jablka a hrušky, nakrájíme jádro a nakrájíme na malé kousky. Nalijte do hrnce litr vody, přidejte nakrájené ovoce a přivedete k varu na vysokou teplotu. Pak oheň smažte a vařte dalších 20 minut. Poté přidejte do pánve pražené rozinky a pokračujte v vaření dalších 15 minut. Připravená směs se ponechá vychladnout a naplnit jednu hodinu. Pak ji můžete napjat..

Užitečné tipy

Při výběru hroznů, zejména na trhu, věnujte pozornost jeho vzhledu. Neměl by být příliš měkký, ale neměl by být příliš suchý. Pokud se silně třpytí, znamená to, že byla ošetřena olejem. Mezi velkým výběrem odrůd hrozienka dáváte přednost tomu, který se vám nejvíce líbí. V případě kompotů je vhodný každý a není nutné zaplatit za drahé odrůdy..

Pro lepší chuť můžete při vaření přidat následující koření: muškátový oříšek, hřebíček nebo vanilku. A pro lepší chuť můžete přidat med. Ale ne během vaření, ale již v ochlazovaném nápoji, jinak med ztratí všechny své prospěšné vlastnosti..