Na začátku jara, kdy dochází k vyčerpání zásob vitamínu v těle, a na trzích a regálech se nachází pouze zelenina a zelenina pěstovaná ve skleníku s použitím dusičnanů, divoký česnek pomůže uniknout z beriberi.

As заготовить черемшу на зиму в банках и морозильной камере

Tato rostlina s listy, podobná lilie údolí, a jemná vůně česneku se také nazývá medvědí cibule nebo divoký česnek. Rostou ve volné přírodě a od poloviny dubna se objevují listy, ale neměli byste se zívat, ale chopit se okamžiku a přípravu vitamínových přípravků na zimu.

Užitečné vlastnosti

Než se obrátíme na recepty divokého česneku, nebylo by zbytečné říci pár slov o jeho výhodných vlastnostech:

 1. Medvědí cibule pomáhají překonat únavu jara a avitaminózu kvůli obrovskému obsahu vitaminu C, který je 10-15krát vyšší než množství stejného vitamínu v citrusových plodech;
 2. Tato zelená může stimulovat zvýšené sekreci žaludeční šťávy, což má příznivý vliv na práci trávicího systému;
 3. Hořící chuť buriny může urychlit tok krve v těle, což zrychluje metabolismus;
 4. Phytoncidy a esenciální oleje, které rostlině dodávají česnek, pomáhají také při potírání bakterií a parazitů. Používání divokého česneku v potravinách proto pomůže bez problémů přežít období ARVI a překonat helminthiázu;
 5. Další akce phytoncides se projevuje ve schopnosti rostliny vyčistit krev..

Současně bychom však neměli zapomínat na to, že těhotné ženy s epilepsií a lidé se zánětlivými procesy v žaludku a střevech jsou zakázány..

Sklizeň marinovaného divokého česneku na zimu
As заготовить черемшу на зиму в банках и морозильной камере
Složení Počet
čerstvý ramson 2000
pitná voda 1500 ml
sůl 40 g
Stolní ocot 6% 20 ml
Doba vaření: 50 minut Kalorie na 100 gramů: 42 Kcal

Nejoblíbenějším způsobem sběru divokých listů česneku pro zimu je moření. Po celou zimu bude možné vařit voňavé polévky, vitaminové saláty, náplně pro všechny druhy koláčů a dokonce i zelí rohlíky z marinovaných jasně zelených.

Sekání:

 1. Čerstvě vybírané listy, třídí se a dvakrát se omyjí ve studené vodě. Poté mohou být nakrájeny na malé příčné proužky nebo ponechány neporušené;
 2. V hrnci vhodné velikosti přivést vodu do varu, rozpustit sůl v ní a pak převést ramson na tento slaný roztok;
 3. Vylévejte bylinky po dobu 2-3 minut, poté vyjměte z vody a rozetřete na sterilní nádoby;
 4. Přidejte zbývající slanou vodu do varu znovu, nalijte do octa a promíchejte. Nalijte ramson v plechovkách s vařící marinádou, nalijte je a nechte vychladnout při pokojové teplotě..

Korejský ramson

Milovníci orientální kuchyně mohou marinovat divoký česnek na zimu v korejštině. Jeho příjemná česneková chuť doplní tradiční koření takových salátů a udělá jedinečnou a jedinečnou chuť připravené konzervy..

Pro salát z divokého česneku v korejštině musíte vzít:

 • 200 gramů divokého česneku;
 • 90 g mrkve;
 • 30 g kopru;
 • 30 gramů mořské soli;
 • 20 g cukru;
 • 40 ml vinného octa 6%;
 • 40 ml olivového oleje;
 • 12 g hřebíčku;
 • Korejský salátový dressing podle chuti.

Tato metoda konzervace zahrnuje sterilizaci obrobku v bankách, v tomto ohledu bude doba vaření 1 hodinu a 15 minut..

Nutriční hodnota korejské cibule je 120,1 kcal / 100 g.

Podrobný recept na zimní přípravu:

 1. Čistý, důkladně vypraný česnek, nakrájený na pásy o šířce 3 cm. Mletý mrkev na speciálním strouhaní;
 2. Zelení a strouhaná zelenina se mísí, spousta soli, posypeme cukrem a kořením. Dobře promíchejte, trochu ho troubte a pak vložte do sterilních nádob. koření
 3. Rostlinný olej se dobře zapaluje ve smažce a nasytí je ve sklenicích; máslo
 4. Nalijte vodu do vhodné hloubkové nádoby a položte ručník na dno. Přiveďte vodu do varu a pak do nádoby vložte džbány divokého česneku. Sterilizujte je pokryté víčky po dobu 20 minut;
 5. Pak je uzavřete víčkem a zabalte deku, dokud se nezchladí. Chladná konzervace skladována na chladném místě s minimálním množstvím světla. divoký česnek нарезать

Jak nakládat zelené v bankách

Pro zimu je divoký česnek v nádobách osolený různými způsoby, a to jak s vodou, tak i bez vody. Obě listy a mladé stonky jsou vhodné k solení. Hlavní podmínkou je, že výhony musí být mladé, jinak bude moření těžké. Bez vody, divoký česnek bude slaný za deset dní a takové skladování v suterénu může být uloženo až na jeden rok..

Výrobky potřebné pro solení bez vody:

 • 2000 g listů a stonků divokého česneku;
 • 100 g soli.

Umytí a zasypání zelených nebude trvat déle než půl hodiny..

Kalorický slaný divoký česnek se rovná 46,0 kcal na 100 g.

Sekvence akcí:

 1. Pečlivě umyjte stonky a listy rostliny z prachu, vrhu a země;
 2. Ne příliš velkou zeleninu nakrájejte na pruhy, posypeme solí a kaši dobře;
 3. Ve sterilních pollitrových nádobách pevně položte solené ramson a zavřete je sterilními víčky kapronu. Slaní pro zimu je připraveno.

Jak připravit divoký česnek se sádlem

Lahodná výživná a vitamínová pasta pro sendviče lze připravit ze sádla a divokého česneku. Takové šíření sendviček je možné použít nejen v období jarní avitaminózy, ale může být také připraveno na zimu, neboť doba skladovatelnosti v těsně uzavřené plechovce je jeden rok..

Chcete-li vařit divoký česnek se sádlem, musíte:

 • 400 g čerstvého vepřového tuku bez masové vrstvy;
 • 200 g mladého divého česneku;
 • 50 g soli;
 • koření na chuť.

Na přípravu této sendvičové pasty bude trvat asi 40 minut, plus jeden den na solení.

Kalorický obsah 100 g připraveného produktu 512,9 kilokalorií.

Vaření:

 1. Malé kousky tuku bez kůží a masa by měly být hluboce protřepány a posypány solí, složeny ve skle nebo smaltované nádobě, pokryty víkem a ponechány při pokojové teplotě po dobu 24 hodin;
 2. Slaným nožem odstraňte přebytečnou sůl a pak jej smíchejte s divokým česnekem a mletím;
 3. Tuk rozemlejte zelenou zeleninou a v případě potřeby znovu promíchejte. Můžete přidat koření podle vkusu, ale v žádném případě s nimi nemůžete přehánět, aby nedokázali porazit česnekovou chuť zelených;
 4. Vložte hotovou pastu pro dlouhodobé skladování do sterilních skleněných nádob a zakryjte sterilními čepičkami. Uchovávejte v chladničce nebo v chladném suterénu..

občerstveníPřečtěte si, jak vařit jemné hamburgery v dvojitém kotli. Připravili jsme několik receptů na dietní pokrmy z jakéhokoliv kamene.

Snažte se udělat neobvyklý džem ze švestek s kakaem – úžasně lahodný dezert na čaj a nádhernou náplň pečených a bagel.

Pokud nechcete strávit spoustu času na pečení, je pro vás velmi užitečné naše líné zelí..

Recept na zelenou omáčku

Příjemná kořeněná vůně a chuť divokého česneku je výbornou základnou pro všechny druhy omáček. Můžete si vyrobit pesto omáčku z čerstvých bylin zabitím zelených listů, hrstku ořechů, trochu citrónové šťávy a olivového oleje v mixéru. Ale pro přípravu na zimu můžete vařit rajčatovou omáčkou s divokým česnekem.

Toto nádobí vyžaduje následující složky:

 • 2000 gramů čerstvého divokého česneku;
 • 200 g rajčatové pasty;
 • 100 g soli;
 • 50 gramů cukru;
 • 800 ml pitné vody;
 • 2 bobkové listy;
 • 4 černé pepře.

Příprava omáčky pro konzervování bude asi 1,5 hodiny.

Kalorický obsah zimní přípravy – 30,1 kcal / 100 g.

Vaření:

 1. Vypláchnutý divoký česnek složený v sítu a nalijte vroucí vodu. Když je voda vypuštěna, procházejte zelenou skrz mlýnek na maso nebo pro větší homogenitu vydejte přes mixér;
 2. Vařte vodu s kořením, cukrem, solí a rajčatovou pastou. Mix rajčatovou omáčkou s nasekanou cibulí;
 3. Vše rozdělte na čisté, suché plechovky a sterilizujte 20 minut, pokryté víčky. Po tom, roll, a po ochlazení, poslat do suterénu pro skladování.

Jak zachránit divoký česnek zmrazením

Držitelé mrazniček mohou využít i jinou jednoduchou metodu sklizni divokého česneku na zimu, což umožňuje udržet maximální množství živin obsažených v této rostlině. Za účelem zmrazení zeleně nebudou potřebné žádné další přísady, budou zapotřebí pouze vhodné husté plastové sáčky a ostrý nůž..

Postup přípravy a zmrazení divokého česneku:

 1. Nejprve je třeba umýt listy a stopky velmi dobře. To může být prováděno pod tekoucí vodou nebo ve velkém množství vody v misce nebo v pánvi, ale voda by měla být změněna dvakrát až třikrát, aby byla transparentní;
 2. Chcete-li vysušit zeleninu, je nutné položit na ručník tenkou vrstvu a zakrýt druhou. Vložit tento design do volné role. To umožní rychlejší suchý česnek;
 3. Dále je třeba listy a stonky řezat tak, jak se obvykle dělají na saláty a polévky, dali je do pytlů, které by měly být velmi těsné a poslány do mrazáku;
 4. U omáček a past, můžete zmrazit ramson poněkud jiným způsobem. Promývané a sušené listy se míchají v mixéru na koncentrované pyré, které se rozloží na silikonové formy pro led nebo malé koláčiky a zmrznou. Mražené bramborové brambory vyjmuté z forem, složené do balíčků a opět zaslány do mrazáku.
 5. Zmrazený divoký česnek může být skladován po dobu až šesti měsíců bez obav, že ztratí svůj chuť a vitamíny..

Doporučení hosteska

Je velmi důležité zvolit si správnou surovinu pro konzervování divokého česneku na zimu. Je nutné pouze shromažďovat listy a stonky před začátkem jejich kvetení, jinak bude příprava velmi tvrdá a bude velmi obtížné žvýkat.

Bez ohledu na vybraný recept je předběžná příprava zelených rostlin velmi důležitá. Je nutné vyřídit a odmítnout poškozené a nevhodné listy a stonky, důkladně umýt a uschnout a skrýt se před přímým slunečním světlem..

Při přípravě zimních přípravků z divokého česneku byste se neměli příliš unášet jinými kořeními, protože mohou ucpat česnekovou chuť a vůni rostliny, ale nasekaný česnek bude jen zdůrazňovat a zvyšovat chuť pokrmu..