Biftek je kus zbitého masa pečený v pánvi. Nejčastěji je vyráběn z hovězího masa, ale běžněji se jedná o vepřové maso. Maso převzaté z hlavy zvířete je nejvhodnější pro tuk a měkkost. Existují poddruhy mletého biftek, připomínající obvyklé hamburgery.

Existuje mnoho variant tohoto jídla: se sýrem, vejcem, krví (pro amatéry), ve francouzštině, s cibulí, s alkoholem.

Klasický vepřový steak
As приготовить сочный бифштекс из свинины
Složení Počet
vepřové maso 550 g
rostlinný olej 50 ml
sůl, koření chuť
Doba vaření: 20 minut Kalorie na 100 gramů: 385 kcal
Tradičně se jedná o vepřovou panenku. Chcete-li, aby byl lépe pražený, nakrájejte kus přes vlákna, mírně odhodit a smažte v horké pánvi.

Čerstvě si omyjte a osušte ubrousky. Nakrájejte na oválné plátky o tloušťce asi dva centimetry. Umístime do potravinového obalu a mírně odpuzujeme dřevěným kladivem. Roztavené máslo v hrnci. Rozstříkané maso posypeme hojně kořením a položíme jeden nebo dva kusy pečiva – to vše závisí na průměru pánve. Krytí není nutné, jinak se bude vařit a nebude se smažit.

Drželi jsme maso na každé straně po dobu dvou minut na vysokém ohni, takže se objevila kůra, pak snížila plamen a opil se dalších osm minut. Pierce s nožem. Pokud netěsní tekutina, je steak připraven..

Krevní steak recept

Někteří lidé mají rádi lehce nedopečené maso. Někteří věří, že to je krev, ale ve skutečnosti to není džus až do pečeného bifteku.

Složení:

 • svíčková – 400 g;
 • sůl;
 • česnek – 1 ks.

Vaření: 15 minut.

Obsah kalorií: 383 kcal / 100 g.

Vystřihněte vyprané a sušené řízky steaků o tloušťce jednoho centimetru, zakryjte přilnavou fólií a lehce odpuzujte. Ohříváme pan – lepší gril nebo obyčejnou litinu. Smažte jeden steak na suchý povrch a smažte ho minutu a půl. Rozložte na misku, posypeme solí a nakrájeným česnekem. Horké s různými omáčkami podávanými ke stolu.

Mějte na paměti, že maso takového pražení nemůže vydržet každý žaludek.

692fc9072412cf4cb6a90949a1ab2960Kvasové těsto bez vajec – je velmi snadné vařit, potřebujete znát jen několik tajemství.

Jak vařit extrémně chutné Laphevik z tvarohu v pomalém sporáku, přečtěte si zde.

Charlotte je jednou z nejjednodušších možností rychlé pečení domů. Recept nevyžaduje žádné speciální produkty nebo speciální dovednosti. Ale ani tam nejsou jablka – na tom nezáleží, vařte šarlatu s mraženými třešněmi.

Nasekaná skořice se sýrem

Mleté vepřové kotlety se sýrem jsou šťavnaté, měkké a jemné. To je způsobeno cibulí a trochou vnitřního sádla, které se přidává ke zrnce..

Složení:

 • sádlo – 50 g;
 • buničina – 650 g;
 • vejce – 1 ks;
 • cibule – 1 ks;
 • česnek – 1 ks;
 • sůl, pepř;
 • olej – 2 lžíce. l;
 • sýr – 150 g.

Vaření: 50 minut.

Kalorie: 420 kcal / 100 g.

Opláchneme buničinu, namočíme ručníkem, vyjmeme plevy a řežeme je do tenkých vrstev, pak do dlouhých tyčí a pak do kostek. Vezmeme klikaře a jemně nakrájíme vepřové maso, tím menší je mletí, tím lépe. Následujte totéž se sádlem a oloupanou cibulí. Cesnak lze lisovat lisem..

do řezu мясо

Sůl mleté ​​maso, přidejte pepř, rozlomte vejce a pečlivě promíchejte. Vložte mase masa do sáčku, uvolněte vzduch a vydejte se na stůl. Takže přebytečný vzduch odjede a struktura bude homogenní. Plnivo bude hustší a steak se v pánvi nerozpadne..

dělat бифштекс

Nalijte nerafinovaný olej do hrnce. Vlhké ruce vyřezávané ve formě patties, ve středu jsme ukládali zhmenyu nastrouhaný sýr a poslat do smažené ve vyhřívané pánvi. Plamen musí být mírný, jinak bude kotleta zbarvena venku, ale vnitřek zůstane surový. Uchovávejte v pánvi po dobu pěti minut na každé straně.

steak готов

Jak se smaží vepřové s vejcem

Toto jídlo se připravuje podle principu řízeného kotletku, nahoře jsou umístěny pouze míchaná vejce. Toto vše se podává horké s přílohou – špagety nebo drobivá pohanka.

Složení:

 • maso – 500 g;
 • cibule – 1 ks;
 • mléko – 50 ml;
 • sůl;
 • olej – 3 polévkové lžíce. l;
 • sezam – 50 g;
 • vejce – 5 kusů.

Vaření: 55 minut.

Kalorie: 391 kcal / 100 g.

Odstraňte plevy z cibule, nakrájíme na několik kusů a brousíme míchačkou. Vepřové maso a nakrájíme na kusy, při řezání šlach. Dvakrát brouste broušením.

Ve výsledném mletí přidáte sůl, koření na maso, cibuli a mléko. Vše pečlivě hněte, vezměte spoustu dlaně a vraťte je zpět do misky. To se provádí za účelem maximalizace struktury plnění.

Biftek bude homogenní a nebudou mít potíže s jeho převrácením v pánvi..

Nalijte olej do hrnce. Navlhčujeme ruce ve vodě a děláme malé steaky, rotujeme je v sezamu a rozdáváme na povrchu horké pánve, lehce stříkajíme špachtlí a smažíme na čtyři minuty.

Vložte hotové hamburgery na talíř. V tomtéž oleji smažeme jednu kuřecí vejce jeden po druhém, nepřehánějte ji na ohni tak, aby žloutek zůstal mobilní. Vejce se položí na steak.

Biftek ve francouzské troubě

francouzsky бифштекс

Smažte pod plátkem rajčat a sýrem zvané steak ve francouzštině. Toto jídlo je slavnější než každý den. Krásně položené porce vepřového masa zdobí každou oslavu.

Složení:

 • maso – 800 g;
 • majonéza – 100 ml;
 • vejce – 1 ks;
 • Tomato – 2 ks;
 • sýr – 200 g;
 • houby – 150 g;
 • olej – 30 ml;
 • sůl.

Vaření: 1 hodina.

Kalorie: 432 kcal / 100 g.

Předtím zabité a vyprané vepřové maso je zkroucené brusky. Nakonec přeskočíme oloupanou cibuli, aby v přístroji nezůstaly žádné mleté ​​maso. Řídíme masovou hmotnost vajec, posypeme je solí a kořením. Pečlivě utřete nádivku a nechte na odpočinek 10 minut..

Mé šampiňóny a plátky plátků. Nalijte olej do hrnce a smažte houby až do úplného odpaření vlhkosti. Řezané rajčata do tlustých kroužků Strouhaný sýr. Vyndejte žampiony z pánve. Zapněte elektrickou troubu při 190 ° C. Na plechu rozdělíme šité patky. Pak, na vrcholu vrstev, dáváme v podobě věžové domácí majonézy, houb, rajčat a dokončete sýrem. Dáváme pečené po dobu čtyřicet pět minut.

Můžete vytahovat na horní stranu fólie a uprostřed vaření odstranit, takže bude větší jistotu, že je maso vařené.

Šířte krásné francouzské steaky na listy hlávkového salátu a podávávejte horké ke stolu.

Tajemství vaření biftek

 1. Pokud smažíte biftek v másle místo rostlinného oleje, pak jeho barva nebude hnědá, ale krásná zlatá.
 2. U šťavnatého a chutného steaku bude fungovat pouze čerstvé nebo chlazené maso. Nic se nestane ze zmrzlé.
 3. Čím víc budete posunovat maso na mlýnu, tím hustší bude struktura dokončeného steaku.
 4. Připravený kotlet může být posypán ocasem z balsamico, takže jeho chuť je nasycená a pikantnější..
 5. Z koření a koření jsou pro tento pokrm vhodné kardamom, tymián, rozmarýn, paprika a paprika..
 6. Pokud máte velký steak, smažte ho do pánve a poté ho umístěte do vyhřívané trouby na několik minut..
 7. Pokud nezahříváte pán nebo máslo dobře, kotle se bude držet, nebude tam žádná šťáva uvnitř a nebudete mít krásnou kůru.
 8. Krémové, česnekové, rajčatové omáčky a tkemali jsou vhodné pro vepřové steaky.
 9. Řezu krve lze uvařit z masa, což je jistě sto procent, jinak můžete jít do nemocnice.
 10. U nakrájeného biftek je vhodné pouze osobní vařené mleté ​​maso, ve kterém nebude žádná chrupavka a pruhy jako v obchodě..
 11. Můžete si ho připravit nejen s tvrdým sýrem, ale také s roztaveným, máslem, bylinkami a česnekem.
 12. Pokud nakrájete maso podél vláken, kotleta bude tvrdá a dlouho zůstane uvnitř syrová. Před umístěním na pánvi můžete udělat několik řezů ostrým nožem.

Bon appetit!