Koblihy jsou chutná a dobře milovaná sladkost. Jsou pečené s přídavkem různých komponent – mouka, tvaroh, čokoláda, džem. Kdo nemá rád čaj a kávu, aby si vychutnali lahodné pečivo?

Navíc moderní kuchyně nabízí bohatý výběr sladkostí. Koblihy jsou oblíbenci mnoha národností a jsou široce rozšířené po celém světě. Zavolejte jim jinak. Navíc jejich recept na pečení je tak jednoduchý, že hostesky dávají přednost domácnosti s nimi.

klasické пончики

Zajímavá fakta o kobliích

Je velmi obtížné přesně určit domovinu koblih, jako by jejich varianty byly vynalezeny různými národy současně. Tam je názor, že tento sladký přišel do Ruska z Polska. A obecně byly připraveny ve starém Římě.

V některých zemích se jedná o tradiční slavnostní jídlo. Například v Holandsku je tento typ pečení povinným atributem nového roku..

Existuje mnoho kaváren, obchodů a pekáren na světě, včetně tematických, kde můžete vyzkoušet různé druhy dortů, tvarů a součástí. Setkal jste se s voodoo panenkou? A on je v Americe.

Obraz těchto nádherných kroužků se úspěšně používá i v architektuře. Čína postavila obrovskou koblihu.

V Thajsku, kolem obchody na kolech a na částečný úvazek taxi, jehož tělo je vyrobeno ve formě světlé koblihy. V něm můžete vyrazit na plánované místo a zároveň si vychutnat lahůdky..

Na Novém Zélandu byl vybudován pomník fialového koblihu, který navzdory pozitivitě a chuti k němu nevyvolal žádné nadšení, a navíc to považovali za nesmyslné. A jako výsledek ho popálili vandalové..

Pro milovníky pečení je tu i “kobliha”. A říkají, že to opravdu funguje. Pravidlo pro účinnou ztrátu hmotnosti je však vždy jedna věc – počítat s absorbovanými kaloriemi a vynaložit je více. To je jediný způsob, jak ztratit cennou váhu. Ale buď to trochu, ale nezapomeň si své oblíbené dobroty.

Krok za krokem klasický recept
As испечь классические пончики в домашних условиях
Složení Počet
mouka 3 sklenice
máslo 100 g
mléka 1 šálek
suché droždí 1 polévková lžíce. l.
vejce 2 kusy.
cukru 6 polévkových lžiček. l.
slunečnicový olej 0,5 l.
sůl 0,5 lžíce.
práškový cukr pro kropení
Doba vaření: 120 minut Kalorie na 100 gramů: 400 kcal

Zvažte nejjednodušší recept na pečení klasických šišek..

Kvasinky je třeba míchat v předehřátém mléce. Přidejte cukr a mouku. Míchat a zahřívat 30 minut..

dělat опару

Současně zahřejte máslo a porazte vejce. Přidejte je, zbytky soli a mouky do těsta. Těsněme těsto tak, aby přestalo přilnout k pánvi. Poté ji zakryjte a položte na teplé místo na hodinu.

k hnětení тесто

Pokud se těsto zvětšilo, dosáhlo požadované konzistence..

houbička должна подняться

Rozdělte je na kuličky a přemístěte do koláče o výšce 0,7 až 1 cm. Pokud máte speciální formu koblih,.

rozdělit на шарики

Pokud tomu tak není, použijte dostupné nástroje, například sklo a sklo, nejdůležitější jsou různé průměry kruhů.

dělat пончики

Ponořte připravené kroužky na pánvi s horkým olejem a smažte na každé straně po dobu 4 minut. Jakmile se ochladí, posypeme práškovým cukrem..

koblihy обжарить

Koblihy jsou připraveny!

Klasické koblihy z tvarohu s čokoládovou omáčkou

Pokud jsou kroužky mouky příjemnější k jídlu v teplé formě, pak výrobky z tvarohu mají vysoké chuťové vlastnosti a v chladné formě. Obsahují také méně kalorií. A vhodné pro snídani, oběd, občerstvení.

Chcete-li, aby tento typ klasických koblih potřebovat skladovat na těchto složkách:

 • 250 gr. tvaroh;
 • 2 šálky mouky;
 • 2 vejce;
 • ½ lžíce soda;
 • 4 polévková lžíce. l cukr;
 • 0,25 lžíce. soli;
 • 1 lžička citronová šťáva;
 • Vanilka;
 • 0,25 l. slunečnicový olej;
 • Čokoláda.

koblihy с помадкойProtože těsto nezahrnuje droždí, vaříte tvaroh dostatečně rychle na 20 minut. 100 gr. bude obsahovat 290 kcal.

Mícháme cukr ve vejcích. Šťáva citronová uhličitá soda. Dobře promíchejte tvaroh, vaječnou směs, sódu, mouku, sůl a vanilku až do homogenity. Dále tvoří malé kuličky. Můžete také dát těstě tvar kroužku..

Roztřepeme slunečnicový olej v hluboké smažce nebo pánvi s vysokými bočními stranami a ponořte do nich kuličky. Otočení opečte 3 minuty, dokud se nerozsvítí stejnoměrně. Smažené koblihy položí papírový ručník..

Roztřepte čokoládu a nalijte ji.

Rychlé curdové koblihy: klasický recept

Tvarohové koblihy se rychle připravují – a těsto a smažení trvají jen velmi málo času a těší se jim jak dospělí, tak děti. Proto, když potřebujete velmi rychle připravit občerstvení, abyste pomohli hostinským kurdorům přijít. Komponenty pro realizaci tohoto podniku jsou téměř vždy v chladničce:

 • Tvaroh – 1 sklo;
 • 0,5 šálku cukru;
 • Mouka – 1 šálek;
 • 1 vejce;
 • Prášek do pečiva – 1 lžička;
 • Slunečnicový olej;
 • Icing cukr.

Takové delikatesy s kalorií 230 kcal budou připraveny za 10 minut.

Smíchejte vajíčko s cukrem a přidejte tvaroh – znovu pečlivě promíchejte. Dále přidejte prášek do pečiva a mouku. Těsněme těsto a rozdělíme ho na malé kuličky a trochu je trochu mouka.

V hrnci s vysokými stěnami přeneste olej do varu a ponořte do něj těstoviny. Smažte na minutu. Jakmile klasické koblihy získávají charakteristickou rudou barvu, mohou být odstraněny na papírovém ručníku, prášeny práškovým cukrem a konzumovány..

pollock в мультиваркеPřečtěte si, jak vařit lahodný a šťavnatý pollock v pomalém sporáku..

Přečtěte si, jak vytvořit cookies bez vajec. Postavené lahodné recepty pro voňavé pečení.

Víte, jak vyrábět ječmen kozinaki? Jednoduchý recept na dietní lahůdky.

Rady a tipy

 1. Při míchání těsta z tvarohu není nutné dosáhnout úplného mletí tvarohu. Jejich nuggety dodávají chuť na hotové koblihy;
 2. Když smažíte klasické koblihy, neměli byste zapomínat, že se výrazně zvyšují, takže nemusíte v kontejneru ponořit příliš mnoho kuliček. Začněte jedním nebo dvěma hrudkami, abyste vizuálně posoudili kapacitu pánve na smažení.
 3. Koblihy mohou být podávány s džemem, džemem, čokoládou, kondenzovaným mlékem – všechny tyto sladkosti jsou v dokonalé harmonii s pečením;
 4. Také může být v náplni použita jakákoliv z výše uvedených produktů. Ale těsto je stoupáno tak, aby neteče. Toho je dosaženo přidáním dodatečného množství mouky. Cesto se navíjí na kruhy o výšce 1 cm a náplň se ponoří na jednu a je pokryta horní částí – okraje jsou zakončeny po předběžném pokrytí vaječným bílkem;
 5. Čokoládový pudr pro pečení, pokud si přejete, a přítomnost komponentů se připravte. Používejte následující součásti:
 • 50 gr. kakao;
 • Mléko – 50 g;
 • 80 gr. máslo;
 • Cukr – 150 g.

Rozpusťte v kakaovém mléce a cukru. Umístěte na sporák a při míchání často varte. Odstraňte z tepla a přidejte máslo do čokolády. Produkt je připraven.

To je, teď víte, jak vařit nádherné klasické koblihy. Doufáme, že se vám budou líbit recepty tohoto článku a možná se stanete vaším oblíbeným v přípravě sladkých šišek.