Obvykle krůtí stehna jsou připravena pro zvláštní příležitosti. Je dostatečně velký, je pečlivě pečen v elektrické troubě v rukávu, s přílohou pod různými omáčkami, a pak nakrájíme na plátky na misku a položíme do středu stolu.

Dobrá mladá šunka tohoto ptáka není tak snadné vybrat a koupit, můžete se dostat na maso starého ptáka, který ztratil svůj vkus. Výsledkem je, že je suché a tvrdé, takže byste ho měli koupit pouze v spolehlivých obchodech..

Turecké paličky v troubě v zemích bývalého Sovětského svazu se začaly vařit nedávno. Toto jídlo je považováno za západoevropské. Právě tam bylo obvyklé pečení tohoto produktu na Vánoce. Ale snažili jsme se rozdělit bufetový stůl, moderní hostesky zahrnovali tento pták v našem menu..

Jednoduchý recept
As запечь голень индейки в духовке
Složení Počet
Část Turecka 1 kg
Sójová omáčka 1.5 Čl. l
Nerafinovaný olej 1.5 Čl. l
Sůl 1 polévková lžíce. l.
Kořeněná směs 3 lžičky
Cesnak 3 zuby
Doba vaření: 840 minut Kalorie na 100 gramů: 153 Kcal

Před začátkem pražení musí být pták marinován. Omáčka se bude hodit téměř všem: z medu, hořčice, sóji, dokonce i obvyklé směsi papriky, koření a soli.

Kuličková stehna v peci v rukávu je připravena následujícím způsobem. Myjeme maso, zkontrolujte, zda je nějaké peří nebo podkožní chmýří. Pokud je to nutné, vypálte je nebo je odstraňte pinzetou.

Nakrájejte česnek, nakrájejte nakrájený nůž na malé kousky. Smíchejte v malé misce koření a soli, která bohatě třepe nohu. Nechte namočit deset minut..

Vezmeme si silikonový kartáč a krůtí plášť s nerafinovaným olejem a nahoře sójovou omáčkou. Vzhledem k tomu, že je pánev velice veliký, potřebujete pod kebabem sklenici nebo podnos.

Rozložili jsme ho do připraveného jídla, těsně ho zabalili do obalu a poslali ho na marinát na chladném místě po jedenáct hodin.

Spusťujeme elektrickou troubu při 220 ° C, fólii vyjměte a po 50 minut pošlete k pečení. Dokončená mísa je zdobena listy hlávkového salátu a horká položena na stůl. Má velmi chutný vzhled a hnědavou kůru, takže ji okamžitě nevyřezujte – trochu se obdivujte a pak pokračujte..

Jak pečeme tyčinku v rukávu

Jedna z možností vaření měkké a tání v ústech krůtí stehno – pečení ve speciálním rukávu. Kromě toho, že maso je dokonale pečené, také produkuje spoustu ohřáté šťávy, kterou je možné nalít na jakoukoli přílohu, nebo jenom troubu a chleba.

Součásti:

 • palička индейкиMaso z Turecka – 1 noha;
 • Přírodní med – 3 polévkové lžíce. l;
 • Citronová šťáva – 2 polévkové lžíce. l;
 • Koření pro drůbež – 3 lžičky;
 • Sůl – 1 polévková lžíce. l;
 • Sušená rozmarýn – 1 lžička.

Produkce: šest hodin.

Obsah kalorií: 167 kcal / 100 g.

Dejte předem umýt a sušené krůtí maso na rovný povrch a povlečte ho kořením a solí. Je nezbytné, aby směs smála co nejvíce do holení, aby byla lépe nasycená vůní bylin. Připravený polotovar připravte přilnavou fólií a marinované místo umístěte na chladném místě alespoň po dobu několika hodin, nejlépe mezi pět a osmi. Čím déle bude slané, tím mírnější a jemnější bude jídlo poté..

Rozšiřujeme šunku, posypeme čerstvým citrónovým džusem, dlaníme to s tekutým přírodním medem, skočíme s rozmarýnem a ponoříme ho do dvou nebo dokonce do tří rukávů na pečení. Je-li to jen jedna, a praskne pod vlivem teploty a vzduchu uvnitř, veškerá šťáva z masa se vypustí na plech a vypálí.

Začneme jednotku při teplotě 195 ° C a dvěma hodinami nastavíme krůtí stehno v rukávu, deset minut před koncem ji roztrháme, aby bylo maso lépe pražené a má krásnou kůru.

Jak vařit stehýnka z hořčice v hořčici v troubě

Marináda často používá hořčici pro červenou rybu a drůbež, protože dokonale změkčuje maso a je výborným dirigentem pro nasávání koření v masných vláknech. Stačí, když si omáčku s touto omáčkou odlupujete a dáme do elektrického spotřebiče..

Součásti:

 • Turecká noha – 1 ks;
 • Domácí hořčice – 3 polévkové lžíce. l;
 • Koření – 2 lžičky;
 • Česnek – 2 hřebíčky;
 • Sůl – 2 polévkové lžíce. l;
 • Přírodní med – 2 lžíce. l.

Produkce: dvě a půl hodiny.

Obsah kalorií: 145,5 kcal / 100 g.

Ve misce mícháme přírodní med a domácí hořčici, uděláme to celkem snadné a budete s výsledkem spokojeni. Ale pokud se rozhodnete vařit nádobí spontánně, můžete použít obchod.

Dřevěný talíř se otřásá a pinzety odstraňujeme peřím, omyjeme je pod tekoucí vodou a okamžitě ho ponoříme ručníkem.

palička очистить

Nakrájeme česnek, nakrájíme na plátky, začneme šunku a děláme malé řezy s pilovým nůžkem.

k tření соусом

Dejte morku do hluboké pekáče, bohatě svrchejte s marinádou z hořčice a medu a nechte marinovat při pokojové teplotě, obalte misku kolem filmu.

trvat na tom

Zapněte jednotku při 230 ° C. Položte krocanový buben do hluboké pánve, nalijte zbývající omáčku nahoře a ponořte se na půl hodiny.

pečeme

Pak snížíme teplotu na 175 ° C a necháme být připraveni další hodinu.

maso голени

Turecké nohy ve fólii

Turecko je dietní maso. Příprava je chutné docela obtížné, často jídlo je overdried nebo není dostatečně držen v marinádě, a ukázalo se, že je gumová.

Součásti:

 • Turecká noha – 2 ks;
 • Nerafinovaný olej – 3 polévkové lžíce. l;
 • Černý pepř – 3 hrách;
 • Vavřínový list – 2 ks;
 • Sůl, bylinky – podle chuti;
 • Krémově málo – 30 g.

Produkce: dvě hodiny.

Obsah kalorií: 153,5 kcal / 100 g.

Metoda pečení krocanových sterilizačních pásek ve fólii v peci je docela běžná. Připravte kůže, omyjte, osušte, odstraňte z povrchu zpevněnou pokožku a zbytky peří. Mícháme změknuté máslo s částí bylinkami a sůl, cukrovinkou, kterou dostáváme s našimi prsty a jemně začněte plnit pod kůži krůtiny. Zbývající koření a solení na povrchu masa.

Odřízněte velký kus fólie, sklopte na polovinu. Ve středu položte nohy, list vavřínu a pepře, pevně zabalte, aby se nevytáhla pára vytvořená během tepelného zpracování.

Zapněte elektrickou troubu při 220 ° C. Pečlivě umístit, když jednotka již po dosažení požadované teploty dosáhla po půl hodině rozvinout fólii a zkontrolovat připravenost.

masové kuličky в сливочном соусеJežek v troubě v smetanové omáčce – prsty. Zkuste!

Špenát a tvarohový koláč je zajímavým řešením pro domácí pečení pro ty, kteří sledují svou stravu..

Pro dezert připravte dort s čokoládovým perníkem – minimální náklady, ale spousta legrace.

Pečeme drůbeží s bramborami

Ukáže se plné a vydatné jídlo, když se současně pečou maso a přílohy. V našem případě to bude bramborový stehno s novými brambory v troubě..

Součásti:

 • Turecko с картошкойHlízy brambor – 1,5 kg;
 • Mozzarella – 200 g;
 • Kečup – 4 polévkové lžíce. l;
 • Majonéza – 4 polévkové lžíce. l;
 • Koření na maso – 3 polévkové lžíce. l;
 • Sůl – chuť;
 • Olivový olej – 2 lžíce. l;
 • Cibule – 2 ks;
 • Sladká paprika – 3 ks;
 • Shin – 1 ks;
 • Zelení – 50 g.

Produkce: čtyři hodiny.

Obsah kalorií: 198 kcal / 100 g.

Bramborové hlízy se omyjí studenou vodou, vyčistí se a nakrájí se na plátky o tloušťce pěti milimetrů. Shin důkladně umyjte, položte na papírové ubrousky, usušte. Mícháme majonézu, kečup a koření. Nakrájené nohy pokryjeme krocanem, přidáme olej a necháme marinovat tři až čtyři hodiny..

Pepř a cibule čisté, nakrájíme na kostky, jen nakrájme zeleninu a sýr. Položte brambory ve dvou vrstvách na plech, rozetřete cibuli nahoře a nalijte je olivovým olejem. Ze zbylých nasekaných produktů připravíme směs a připojíme je pod kůži marinované holeně..

Maso položte do středu bramborového kopečku, zakryjte fólií. Ohřívajte přístroj na 180 ° C. O třicet pět minut později vyjmeme fólii a pečeme dalších patnáct minut, až se vytvoří voňavá kůra. Podáváme horké ke stolu.

Kuchařské výsledky

Turecké polévkové pečivo je možné pečeme nejen v bramborách, ale také s jinou zeleninou, houbami, sušenými ovocemi, podávané zdobené zeleným salátem, rukolou, olivami nebo olivami, čerešňovými rajčaty a vždy čerstvým bílým nebo černým chlebem.

Pokud máte druhý den nohu, rozdrcené maso udělá výborné horké sendviče na snídani nebo pikantní salát se zeleninou a dresinkem ze sójové omáčky a olivového oleje. Bon appetit!