Jak pečeme třešní dort s jemnou a vzdušnou strukturou

Cupcake je sladké pečivo vyrobené z kvasnic nebo sladkého těsta, obvykle kulaté nebo obdélníkové. Je zpravidla pečeno s různými výplněmi: ovoce, ořechy, tvaroh, kondenzované mléko, čokoláda, sušené ovoce..

Další nápady najdete. Dříve byly koláče připraveny na speciální akce a svátky, ale teď je to každodenní pečení.

Často se k domácím vdolkům přidávají třešně, vždy se můžou připravit v mrazáku na zimu a kyselá chuť jde dobře s těsto.

Klasický recept
As испечь вишневый кекс с нежной и воздушной текстурой
Složení Počet
máslo 170 g
vejce 2 kusy.
mouka 2 sklenice
cukru 185 g
prášek do pečiva 1 polévková lžíce. l.
biosmetan 3 polévkové lžíce. l.
třešeň 150 g
Doba vaření: 40 minut Kalorie na 100 gramů: 283 Kcal

K přípravě tohoto dezertu v domácí kuchyni může být k dispozici libovolná hostitelka dostupných produktů v chladničce. Třešně lze použít čerstvé, konzervované a zmrzlé.

Rýžová kaše s cukrem. Můžete jej rozemlet na prášek – hmota bude vzdušnější. Přidejte kyselou smetanou, jděte do jednoho vejce a pokračujte v procesu hnětení.

Připojujeme prášek do pečiva s moukou. Do hromadné dávky nalijte malé dávky. Těsto nebude příliš tlusté.

přidat муку

My tyčíme třešně, položíme je na ručník a mírně otřete, ale nedotýkáme se. Vytáhneme kosti a naléváme do těsta.

Zapněte elektrickou troubu při 185 ° C. Vložte papírové podklady do silikonových forem a prsty je přitlačte dolů. Jedna lžíce těsta, rozložená na mřížce a pečte dvaadvacet minut. Nepřehánějte koláče, jinak by se drsně a přehnali. Kontrola připravenosti se špičkou nebo zápasem. Pečení okamžitě vyjme z formy, po ochlazení – bude to těžké udělat. Zastrčte zbývající prášek na vrchol – pohled bude ještě chutnější..

Cherry Cheesecake

Ne každý má rád mléčné výrobky a snaží se vyhnout jíst jejich jídlo. Tvarohový sýr je nezbytný pro naše tělo. Existuje mnoho různých pokrmů, ve kterých můžete nechtěný produkt zamaskovat. Sladkosti jsou talířky s tvarohem a třešněmi..

Složení:

 • tvaroh – 250 g;
 • mouka – 175 g;
 • cukr – 150 g;
 • třešně – 150 g;
 • vejce – 2 ks;
 • olej – 80 g;
 • soda – 0,5 lžíce.

Vaření: 65 minut.

Kalorie: 243 kcal / 100 g.

Farmý tuk sýr s vidličkou. Samostatně přerušte cukr s máslem a vejci. Když se základna stane velkolepou a vzdušnou, vstupujeme do tvarohového tvaru malými dávkami.

Vyjměte třešně z mrazáku a nechte je rozmrazit, vylijte z něj tekutinu. Nalijte mouku smíchanou s pečenou sody a vanilkou do tvarohového těsta – hmota bude silná. Poté přidejte ovoce. Vše usilovně hněte.

Elektrickou troubu spouštíme při teplotě 190 ° С. Ve zvláštním podlouhlém tvaru pokryjeme pergamen, namazáme ho kousek másla. Těsto vylijeme, protřepeme formu ze strany na stranu a rovnoměrně jej rozdělíme a dort se neprojevil jednostranný. Pečte čtyřicet minut. Vyjměte, zakryjte ručníkem a nechte vychladnout. Režim na plátky ve formě bochníku, který se rozšiřuje s medem nebo máslem a podává se s čajem.

Kávový koláč s bobulemi

třešeň кекс с шоколадом

Neobvyklá a příjemná chuť se získává přidáním kávy a třešní vařených v rumu a cukrovém sirupu do těsta. Získejte sladký, bohatý dezert.

Složení:

 • rum – 1 polévková lžíce. l;
 • cukr – 260 g;
 • káva – 1 lžička;
 • mouka – 260 g;
 • olej – 200 g;
 • třešně – 200 g;
 • soda – 1 lžička;
 • vejce – 2 kusy.

Vaření: 80 minut.

Kalorie: 276 kcal / 100 g.

V hrnci nalijte rozmražené třešně a polovinu cukru, nalijte do rumu a vaříme na nízkém ohni, dokud nehustíme. Známkou připravenosti je pokrčená třešeň. Nechte jít a nechte vychladnout..

Ve sklenici vroucí vody rozpusťte instantní kávu. Beat se zbytky cukru a másla, když je směs dostatečně stabilní, nalijte kávovou kapalinu. Vezměte chlazené vejce po jednom. Mýt si soda, nasypte kyslíkem a přidejte na celkovou hmotnost lžíci.

Nalijte si sirup z třešní, nalijte ovoce do těsta, promícháme tak, aby byly rovnoměrně rozloženy a nalijte do krásného nelepivého pekáče. Chcete-li hotový košíček z tvaru, můžete přetáhnout semínkou nebo strouhankou. Pečeme dezert v vyhřívané elektrické troubě po dobu třiceti pěti minut.

Odstraňte kávový koláč, otočte ho dolů, klepněte na dno a pečlivě jej vyjměte. Zakryjte si ručník nebo ubrousek. Nenechávejte pečené zboží ve formě před chlazením. Může být navlhčen z potu a obtížné jej odstranit. Do těsta nelze přidat alkohol, pokud se obáváte, že děti budou jíst dezert, ale pod vlivem tepelného ošetření se všechny alkoholy vypaří.

čokoláda клафутиCherry Chocolate Clafouty – neuvěřitelně lahodný francouzský dezertový recept.

Vajíčka s vejci – čerstvé, originální řešení klasického občerstvení.

Jak vařit pečené kuře, přečtěte si náš článek..

Kiwi cherry muffin

Pokud nejste sladká a máte rádi pečení s kyselinou, přidejte do těsta čerstvé třešně a nakrájené kiwi. Nicméně, nepřehánějte to s ovocem, pečení může začít chuť hořké.

Složení:

 • Kiwi – 1 ks;
 • třešně – 140 g;
 • mouka – 240 g;
 • cukr – 220 g;
 • prášek do pečiva – 1 lžička;
 • biosulfur – 4 polévkové lžíce. l;
 • vejce – 3 kusy.

Příprava: 50-60 minut.

Kalorie: 234 kcal / 100 g.

Mé třešně a vyndat kosti, dát do misky a nalít trochu cukru. Chraňte vařená vejce do stabilní pěny a postupně přidávejte cukr. Ve výsledném eggnogu přidáme biosmethan. Pokud se to nepodaří najít, můžete použít libovolné dostupné..

Smíchejte prášek do pečiva s moukou, promíchejte a nalijte do vaječné hmoty. Jemně hněteme těstě špachtlí. Pokud se to děje se směšovačem, padne a pečivo bude drsné a ne bujné..

Peel kiwi, nakrájíme na kostky a mísíme s třešněmi. Plody se přidávají do těsta. Aktivujte elektrickou troubu při 175 ° C. Plníme malé formy s těsto na třetinu a pošlete je, aby se pečely po dobu 25 minut. Když je horní část červeně zbarvená, zkontrolujte připravenost a extrahujte.

Muffiny s třešněmi

třešeň кекс с кремом

Delicacy děti – to jsou čokoládové muffiny s třešničkou a vlašskými ořechy. Nemají čas, aby se po troubě ochladila, jsou okamžitě vytaženy ze stolu.

Složení:

 • ořechy – 150 g;
 • třešně – 150 g;
 • vejce – 2 ks;
 • mouka – 2 lžíce. l;
 • olej – 150 g;
 • cukr – 260 g;
 • soda – 1 lžička;
 • dlaždice – 1 ks.

Příprava: 75 minut.

Kalorie: 257 kcal / 100 g.

Oloupeme mandle z kůry, pečlivě procházejte jádrem, ponořte je do mlýna na kávu a rozetřete je téměř na mouku. Třešně roztavená a vyčerpaná kapalina. Beat vajíčka s měkkým máslem, přidejte cukr a pokračujte v procesu..

Rozkládáme čokoládovou tyčinku ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě. Dejte trochu chladné a nalijte do hromady. Přidejte mouku, pak soda, pečené ořechy, nakonec třešně. Všeho hněteme špachtlí a nalijeme do forem. Pečeme v elektrické troubě po dobu padesáti minut. Stejným principem mohou být vdolečky uvařeny v pekárně nebo v pomalém sporáku..

Užitečné tipy

 1. Základním pravidlem úspěšného těsta pro muffiny – všechny připravené potraviny, s výjimkou vajec, musí být teplé;
 2. Nepoužívejte mouku víc, než je uvedeno v receptu – vložíte do těsta kladivo a vdolečky se budou chovat bez chuti;
 3. Formulář by měl být vyplněn na polovinu, pečení při pečení stále stoupá, pokud dáte více, prostě vyjde a bude ošklivé. Možná se i těsto dostane do trouby a začne hořet;
 4. Není nutné se při pečení pečovat o elektrickou troubu, muffiny mohou spadat z teplotního rozdílu;
 5. Výrobky je nutné umístit pouze v předem zahřáté skříňce;
 6. Pokud jsou třešně uloženy v nádobě nebo v nádobě na potraviny, budou měkké pět dní. Pokud však zůstanou otevřené, rychle se zčernou a suchou;
 7. Pečení může být vždy rozmazáno s čokoládou nebo cukrovou pastou. Takže vylepšujete nejen chuť pečení, ale také prodlužujete jeho skladovatelnost;
 8. Pokud je horní část produktu již zčervenána a uvnitř je stále vlhká, zakryjte ji pergamenovým papírem tak, aby se dodeklisoval a nevyhořel zhora;
 9. Muffiny mohou být nasáklé cukrem, ovocným nebo čokoládovým sirupem. K tomuto účelu je připravená hotová tekutina ve speciální stříkačce. Cupcake je propíchnutý a vyplněný uvnitř;
 10. Do základny se vkládají nejen třešně, kiwi, ořechy a tvaroh. Perfektně zapadají na hrozičky, sušené meruňky, švestky a kandované ovoce;
 11. Namísto čerstvých nebo mražených třešní můžete použít konzervy ve vlastní šťávě.

Vychutnejte si pěkný čaj s lahodnými třešňovými muffiny!

Loading...