Koláč je pečivo vyráběné z puky, kvasnic nebo sladkého těsta. Pro náplň se používá jako sladká plniva (džem, džem, tvaroh, soufflé, mák) a maso, slané. Vše závisí na účelu jídla – předkrm nebo dezert..

Maková náplň v kotoučích, rohlíky, koláče je nejoblíbenější od raného dětství. Doporučuje se rozstřikovat, parní nebo vařit, dokud se před použitím nepoužívá malý cukrový sirup..

Jak připravit mák
As испечь вкусный пирог с маком к чаю
Složení Počet
Mack 200 g
Ořechy 100 g
Citronová šťáva 2 polévková lžíce. l.
Vanilka 1 lžička.
Zlato 2 polévková lžíce. l.
Sušené hrozny 50 g
Doba vaření: 40 minut Kalorie na 100 gramů: 316 Kcal

Před zakoupením máku byste měli věnovat pozornost jeho vzhledu. Zrna by měla mít stejnou velikost, a to bez zbytečných nečistot a příznaků plísní. Některé ženy v domácnosti jednoduše umyjte ve studené vodě a poté ji používejte podle pokynů..

Stále však trvá více času, než se míchá v kuchyňském robotu, takže konzistence je pastovitá..

Další možnost: mák vařený vroucí vodou a několik hodin nabobtnal. Kromě všech těchto manipulací je třeba zásobit med, ořechy, sušené ovoce, cukr, mléko, máslo.

Všechny tyto produkty zpříjemní plnění maku ještě šťavnatější a vonné. Je nutné ji připravit těsně před použitím a důsledně sledovat technologii..

Opláchněte mák studenou vodou několikrát, zakryjte vroucí vodou a nechte dvacet minut. Rozdělíme matice a zvedáme jádra, lehce rozsekáme s válcovým kolíkem. Namočte hrozičky do teplé vody.

Umístěte vařený mák do malty a rozemlejte na pastovitý bělicí stav. Rozkrojte rozinek na ubrousek. Smíchejte všechny přísady dohromady..

Nakonec přidáme citrónovou šťávu a podívejme se na konzistenci, jestliže hustě nalijeme zbytek. Hnětejte, dokud nejsou homogenní a nepoužívejte..

Sladký dort s náplní máku

Sladké těsto se vyznačuje vzdušností, něžností a vůní. Když je pečení stále v elektrické troubě, vůně je již v celém bytě. Vaření mák má jistě potíže, ale stojí za to.

Součásti:

 • Mouka – 2 sklenice;
 • Cukr – 200 g;
 • Vejce – 3 ks;
 • Mac – 130 g;
 • Mléko – 400 ml;
 • Kvasinky – 30 g;
 • Med – 2 lžíce. l.

Produkce: dvě hodiny.

Obsah kalorií: 294 kcal / 100 g.

sladké пирогBudeme se zabývat přímo přípravou koláče s mákem v sladké verzi. Zahřejte polovinu mléka, ruka se rozpadá živými kvasinkami, promíchá se a nechá se stát deset minut. Nakočíme mak v elektrické mlýně na maso, do něj přidáme med a zbytky mléka a pomalu se ohřejeme na vaření po dobu pěti až sedmi minut.

Když se na povrchu těsta objeví bublinky, pohněte dvě vejce, přidejte cukr a důkladně promíchejte. Přidejte spousty mouky v dávkách a přidejte měkké, elastické těsto. Pokud je to obtížné dělat v misce, položte ji na suchý, čistý stůl a proveďte postup. Hlavní věc spočívá v tom, že se hmota nelepí na dlaně..

Balení zakryjte plastovou miskou a nechte stát jednu hodinu. Během tohoto procesu je třeba několikrát smíchat, aby se uvolnil oxid uhličitý..

Vložíme všechen těsto na stole, naolejované máslem, rozmotáváme velkou vrstvu, naplníme velkým množstvím mastnoty a zalomíme roli úhledně od okraje. Spouštíme elektrickou troubu při 190 ° С.

Na plech na pečení položíme pergamen, na něj položíme polotovar, vezmeme speciální nůž s ostrými zuby a nakrájíme na kousky o šířce dva centimetry, aniž bychom dosáhli konce.

Obě konce jsme upevnili do jednoho kruhu a začali jsme, aby se kousky vykreslovaly krásně ve formě sedmikrásky. Pokryjeme výrobek makem s rozbitým vejcem a pošleme ho na přípravu čtyřicet minut..

Kolečko na droždí těsta

Často ženy v domácnosti nezajímají těsto kvasnic, protože považují za obtížný a ne vždy úspěšný proces. Takže se to může zdát jen poprvé, ale když uvidíte výsledek vašeho úsilí na vašem stole, pak všechny pochybnosti okamžitě zmizí..

Součásti:

 • Kvasinky – 1 ks;
 • Cukr – 250 g;
 • Mouka – 450 g;
 • Mléko – 270 ml;
 • Vejce – 2 ks;
 • Mack – 200 g;
 • Máslo – 300 g;
 • Rašelina – 25 g.

Produkce: dvě a půl hodiny.

Obsah kalorií: 324 kcal / 100 g.

Kolečko s makem z kvasnicového těsta je připraveno trochu jinak, ve srovnání s pečeným analogem. Ve sklenici teplého mléka chováme suché droždí, necháme stát..

k chovu дрожжи

Balený cukr, měkké máslo a ochucené vejce..

porazit яйца

Punch mouka, mléko je ohřát na 36 ° C. Kombinujte všechny připravené produkty ve velké misce a hněteme plastové těsto.

k hnětení тесто

Dali jsme je do čisté nádoby a položili ji na teplé místo, pokud není, můžete použít výrobek na výrobu jogurtu – skvělou volbu. Po třiceti minutách míchat hmotu. Nechte stát další hodinu.

těsto должно подойти

Několikrát umýváme mák ve vodě, dáme bílou hroznu, kousek másla, nakrájíme na proužky a promícháme vše.

dělat начинку

Odšroubujeme kus mouky, vložíme ji do obdélníku o délce pěti až patnáct centimetrů;

roll out тесто

podél středu ukládáme výplň kopce. Podél okrajů vytvoříme šikmé řezy o čtyřech centimetrech a začneme tkat troubu těsta..

dělat рулет

Spustíme jednotku při 185 ° С. Ze stanoveného množství testu by se měly dostat tři až čtyři kotouče s mákem. Dejte je na silikonovou podložku a pošlete je na pečení po dobu čtyřicet minut. Odstraňte hotovou pečení, zakryjte ho a nechte vychladnout. Při přetahování nahoře s práškem.

roll готов

Rychlý recept na sušené pečivo bez kvasnic

Někdy chcete ve vaší domácnosti připravit nafouknutí mákem, ale stačí si vzpomenout, že musíte vařit pečivo po dobu nejméně 24 hodin a touha okamžitě zmizí. Můžete si však koupit hotové polotovary v obchodě a ještě lépe najít velmi rychlou verzi své přípravy..

Součásti:

 • Margarín – 300 g;
 • Mouka – 400 g;
 • Cukr – 150 g;
 • Mack – 100 g;
 • Mléko – 100 ml;
 • Voda – 150 ml;
 • Vejce – 2 ks.

Produkce: dvě hodiny.

Obsah kalorií: 276,3 kcal / 100 g.

bafnout тестоTěsto si můžete koupit v obchodě, ale v našem receptu popisujeme celý proces vaření přesně domácí základnou pro makové pečení. Takže připravte kávový koláč s mákem bez kvasinek.

Před vařením odstraňte nástřik z chladničky, měl by být při pokojové teplotě. Mlýku utáhněte ve středu stolu sklíčka. Odřízněte změkčený margarín nůžem a nakrájejte těsto na strouhnutí. Přidejte trochu vody a hněteme těsto. Bude to docela těsné.

Vyjměte výslednou hmotnost, sklopte obálku a znovu ji přetočte, takže je třeba provést dvakrát až třikrát. Těsto položte do mrazničky po dobu patnácti minut.

Nakrájeme mák v dřevěné maltě, nalijeme do železné mísy s cukrem, nalijeme do mléka a vaříme osmnáct minut a mícháme po celou dobu, abychom nehořeli.

Rozdělte těsto na dva kusy, velké a velmi malé. Vyjměte hlavní část, vložte na ní náplň, můžete použít lžíci nebo speciální špachtle. Vložte do nádoby na pečení. Zapněte elektrickou troubu při teplotě 195 ° C.

Z malého kusu těsta vydejte dlouhou klobásu. Z toho vytvoříme na dortu podobnost mřížky nebo květin, protože vaše představivost bude fungovat. Ponořte pečeme po dobu padesáti minut.

pelmeni-4Připravte knedlíky v pomalém sporáku, je to jednoduché a chutné..

Rychlé těsto na koláče s kvasnicovým těsto. Prakticky jakýkoli výplň, sladký i slaný, se přiblíží k tělu. Vařte s námi podle našich receptů..

Přečtěte si, jak vařit masové zrazy plněné vejci. Poznámka: Tento recept..

Pozorujte pečivo v pomalém sporáku

Chcete-li vařit pečivo v pomalém sporáku, používejte pouze přípustné produkty: mouku, cukr, nerafinovaný olej, droždí. Můžete dát ořechy, sušené ovoce do náplně.

Součásti:

 • Mouka – 4 šálky;
 • Cukr – 100 g;
 • Kukuřičný olej – 3 polévkové lžíce. l;
 • Suché droždí – 1 lžička;
 • Voda s plynem – 160 ml;
 • Mack – 150 g;
 • Voda – 160 ml.

Produkce: jeden a půl hodiny.

Obsah kalorií: 163,5 kcal / 100 g.

V čisté teplé vodě rozdělíme suché kvasinky a necháme deset minut. Do těsta nalijte práškovou mouku, cukr a sýřenou vodu. Umyjte mák studenou vodou a položte na ubrousek, aby se usušil, a poté doplňte k celkové hmotnosti mouky. Hněte si s rukama měkké vzdušné těsto, na konci nalejte do oleje, takže trochu na promazyvaniya misku zařízení.

Zapněte spotřebič pro funkci pečení. Ponořte měkké hubené makové těsto do jednotky a nechte ho pečeme po dobu jedné hodiny. Po dokončení procesu nepokoušejte okamžitě odstranit pečivo, nechte hubený koláč s mákem mírně ochladit. Pokud je vyvedete, může vypadat a ztrácet tvar. Otočte ho přes grilu, zakryjte ubrouskem a buďte trpěliví.

Koláč s tvarohem a mákem

Pokud chcete experimentovat a kombinovat několik komponent najednou, pak tento recept je pro vás. Při tomto pečení získáte dva efekty najednou: neuvěřitelnou chuť a současně prospěch.

Součásti:

tvaroh пирог с маком

 • Farmový tvaroh – 270 g;
 • Domácí vejce – 4 ks;
 • Cukr – 300 g;
 • Máslo – 200 g;
 • Poppy – 0,5 šálku;
 • Manka – 8 polévkových lžiček. l;
 • Oranžová – 2 ks;
 • Mac – 150 g.

Produkce: jeden a půl hodiny.

Obsah kalorií: 296,2 kcal / 100 g.

Koláč s tvarohem a mákem není tak těžké vařit. Začínáme! Chopte domácí tvaroh se sítkem, přidejte k tomu cukr, žloutek a krupici. Celou masu porazte v mixéru nebo mísiči. Veverky zabíjí ve svěží pěně. Jemně silikonová stěrka spojuje dvě hmoty.

Umyjte pomeranče, vyčistěte kůru speciálním nožem a odložte je. Celulóza se lisuje lisem, výsledná čerstvá šťáva se nalije do vaječného tvarohu. Těsto rozdělte na dvě části.

Zkroucené skrz elektrickou mletou makovou směs s pomerančovou slupkou a změknutým máslem. Přidejte směs na jednu polovinu tvarohu, bude téměř černá.

Uložili jsme plech s vysokým bokem do pečícího papíru. Sbíráme úplně bílou hmotu s lžící, dáváme ji na okraj listu bez máku, dále dáme stejné množství černé makové hmoty. Takže, střídavě těsto ve formě šachovnice, rozložte celý polotovar. Ohříváme elektrickou troubu na 180 ° C a necháme koláč pečeme pětatřicet minut. Na přání lze hotový tvaroh a makový koláč zdobit nahoře čerstvými bobulemi nebo ovocným džemem..

.