Salát “Cap Monomakh” připravuje téměř všechny hostesky. Velice se mu líbí chuť a originalita designu. Upřesnění dekorace je omezeno pouze představivostí kuchaře. “Monomachův klobouk” si zaslouží být centrem jakéhokoli stolku na dovolenou.

Šalát roztírá vrstvy mnoha komponent. Přísady jsou perfektně kombinovány. Současně je recept velmi jednoduchý a nevyžaduje další kulinářské dovednosti. A výrobky jsou levné a přístupné všem. Salát “Monomakh’s Hat” se ukáže velmi chutné a krásné.

Zvažte několik variant receptů.

Klasický recept
As приготовить салат «Шапка Мономаха»
Složení Počet
libové maso (vepřové maso) 500 g
střední brambory 4 kusy
mrkev 3 kusy.
řepa 2 kusy.
kuřecí vejce 4-5 kusů.
vlašské ořechy (oloupané) 1 šálek
červená paprika 1 ks.
zelený hrášek 200 g
majonéza chuť
Doba vaření: 90 minut Kalorie na 100 gramů: 290 Kcal

Každá žena v domácnosti připravuje šalát podle svých vkusných preferencí. Hlavní komponenty se však používají téměř ve všech místech..

Samostatně vařte, dokud nebudou připraveny potřebné přísady: maso, brambory, mrkev a řepa. Ujistěte se, že jste je důkladně umyli. Poté odlupujte zeleninu a vejce ze skořápky.

U každého produktu oddělíme samostatný štítek. Třejeme brambory, řepu, mrkev, sýr a vejce na velkém strouhaní.

k tření овощи

Polovina bílkovin, broušených zuby ve středu, je ponechána na další výzdobu salátu. Maso rozřezané podél vláken na tenké proužky. Vlašské ořechy vyčistěné z připojovací fólie. Mírně smažeme ořechy v pánvi a nakrájíme na mixér. Můžete je nakrájet velmi jemně nožem.

Vezmeme si rovnou misku. Doporučuje se, aby byly vrstvy salátu tenké a opakovaly je dvakrát. Každá vrstva je rozmačkaná majonézou. V ideálním případě je nejlepší domácí majonéza..

maso порезать

Vrstvy se šíří v následujícím pořadí: brambory, páry masa, řepa, mrkev, vlašské ořechy, vejce a sýr. Opakujte tuto sekvenci. Složky okamžitě připojí vzhled kopule, aby získal druh královského víčka. Pohodlně to dělat mokrými rukama.

mazat слои майонезом

Poté je výsledná forma mírně pokrytá majonézou. Horní část víčka je ozdobena připravenou polovinou bílkoviny. Chcete-li napodobit okraj, posypeme ořechy na základně šalátu. Napodobovat drahé kameny, vezměte nakrájenou sladkou červenou papriku a hrášek. Rozprostřili jsme je.

Pro bohatší chuť byste měli salát vložit do chladničky několik hodin..

Salát “Cap Monomakh” s granátovým jablkem

Salát může dostat jemnější a lehčí chuť. Pro vaření vyměňte některé ingredience pro kuřecí prsa, jogurt a granátové jablko pro výzdobu..

Požadované přísady:

 • 500 gr. kuřecí filé;
 • 4 kusy středně velké brambory;
 • 2 kusy mrkev;
 • 2 kusy řepa;
 • 4 kusy kuřecí vejce;
 • 1 sklenice vlašských ořechů (oloupaná);
 • jeden granát;
 • 200 gr. zelený hrách;
 • 2-3 stroužky česneku;
 • jogurt a majonézová omáčka.

Doba vaření 80 min.

Kalorie 260 kcal na 100 gramů.

Vařte samostatně následující produkty: filety, brambory, mrkev, řepu a vejce. Dejte čas na ochlazení. Peeling a peeling. Maso je nakrájeno na malé kostičky. Na velkém struhadle, tři brambory, mrkev, řepa. U malých vajec. Samostatně několik proteinů. Jemně nakrájejte ořechy nebo nakrájejte mixér.

Stlačte česnek lisem. Vařící omáčka. Smíchejte česnek, jogurt a majonézu. Přidejte trochu soli na chuť. Vložte několik strouhaných bílkovin, sýrů a ořechů. Pak je používáme k vyzdobení salátu.

Salát položíme na vrstvu v následujícím pořadí: jedna část brambor, řepa, mrkev, vlašské ořechy, maso, sýr a vejce. Opakujte posloupnost vrstev znovu..

Každá vrstva je mazána malým množstvím omáčky. Mokré ruce na tvarování čepic. Horní část je posypána strouhanými bílkovinami a polovina nakrájené cibule je vyříznutá. Okraj vydání sýra a ořechů. Vyzdobíme salát různými vzory zeleného hrášku a semen granátového jablka.

Trvejte na salátu nejméně tři až čtyři hodiny v ledničce a podávejte na stole.

polévka с грибамиJak vařit vydatnou houbovou polévku z mražených hub.

Salát pampelišek prospívá a poškozuje – přečtěte si náš výběr zdravých a chutných receptů.

Co může být chutné vařené pro druhé. Výběr receptů z různých druhů masa a nejen.

“Cap Monomakh” se švestkami bez masa

Původní chuť šalátu dá švestky. Sušené ovoce mají výraznou chuť a mohou být výbornou alternativou k masu..

Požadované přísady:

 • 3 kusy střední brambory;
 • 2 kusy mrkev;
 • jedna řepa;
 • 3-4 kusy kuřecí vejce;
 • 100 gr. švestky bez jamek;
 • 1 šálek vlašských ořechů;
 • jeden granát;
 • jedno zelené jablko;
 • 1 šálek kukuřice;
 • majonéza.

Doba vaření je 80 minut.

Kalorie 250 kcal na 100 gramů.

salát с черносливомNež začnete vařit salát, stojí za to namočit švestky na jednu až dvě hodiny. Po vysušení je papírovými ubrousky a nakrájíme na tenké proužky. Jablka rozřezaná na tenké plátky. Vařená zelenina tři nastrouhaná na hrubé struhadlo. Tvrdé vařené kuřecí vejce – strouhané jemným okem. Vlašské ořechy rozsekněte mixér nebo nakrájejte jemně nůž.

Všechny přísady budou rozloženy vrstvou po vrstvě na rovném mísu v tomto pořadí: brambory, řepa, jablka, mrkev, vejce, vlašské ořechy a slivky. Nezapomeňte rozmazat každou vrstvu majonézou. Mokré klobouky.

Fantasy vám řekne, jak zdobit lahodný salát “Monomakh Hat”. Můžete posypat strouhanými bílkovinami nebo sýrem. Zrnko z granátového jablka a konzervovaná kukuřice jsou perfektní v roli drahých kamenů.

Kuchařské triky

Zjistěte si kulinářské vlastnosti salátu “Cap Monomakh”, můžete si dát pokrm, jehož chuť ocení každý gurmán.

Roztírání šalátu ve vrstvách bude výhodnější, pokud se dříve připravené přísady mísí s omáčkou (majonéza). Takže nádobí je rychleji nasáklé.

Pro hlubší chuť se doporučuje vařené kuřecí filety a vlašské ořechy mírně smažit..

Pro pohodlí řezání masa stojí za to trochu ochladit v ledničce. A aby bylo snadné vyčistit vařené vajíčka, ochlaďte je pod studenou vodou.

Salát z řepy nesmí být vyzdoben. Mohou to být skvrny a rozvody.

Při registraci šperků na čepici můžete použít semena z granátového jablka, bobule rajčat a brusinek, hrášek, kukuřice, kostky sladké červené papriky.