Osetský koláč je uzavřený typ dortu, který se natočí do plochého dortu. Hlavní rozdíl od ostatních je, že je více náplní než těsto. Současně může být výplň tak rozmanitá, že je snadnější uvést, které výplně by neměly být.

Hlavním přírůstkem náplně by měl být osetský sýr, který však může být nahrazen běžným sýrem..

Ossetian Fydchin mletý recept na maso
As приготовить осетинский пирог с мясом
Složení Počet
mouka 500 g
vody 1 šálek
mléko 1 šálek
rostlinný olej 70 ml
luk 1 ks.
hovězí maso 500 g
černý pepř chuť
sůl chuť
kvasnice 20 g
Doba vaření: 30 minut Kalorie na 100 gramů: 200 kcal

To je možná klasický recept. K tomu potřebujete hovězí maso, ale bude snazší koupit hotové mince.

Nejprve je třeba míchat mouku a kvasnice (je lepší je předem smíchat), pak přidáme mléko a máslo. Těsněme těsto, pak vložíme hlubokou misku, někoho zakryjeme a odložíme stranou, aby se naplnila.

k hnětení тесто

Mezitím, když je těsto podáváno, naplňte náplň. Pokud jste právě vzali hovězí maso, musíte je projít v mlýnku na maso..

mixovat мясо

Výsledná náplň by měla být vložena do hluboké mísy, posypte solí, pepřem a nalijte vodu. Poté je třeba jemně nakrájet cibuli (můžete také jen posunout v mlecím stroji na maso) a přidat ji do nádivky. Poté promícháme plnku a odložte ji stranou tak, aby byla naplněna..

dělat начинку

Dále vydejte plech a posypeme moukou. Poté je třeba rozdělit těsto na dvě části a vložit je do dvou tenkých koláčů.

roll out тесты

První je umístěna na plechu..

rozložit лист

A nahoře je položeno mleté ​​maso, které musí být rovnoměrně rozloženo po celém povrchu.

rozložit фарш

Druhý je čtyřnásobný a v jeho středu se dělá několik řezů – vyberte si, kolik si sami děláte, protože není příliš podobné tomu, jak vyřezávat sněhové vločky z papíru, ale pamatujte – v těstě nemůžete dělat příliš mnoho děr, jinak Fydchin nebude tím, čím by to mělo být.

dělat фыдчин

Potom je druhý plochý koláč umístěn na vrcholu prvního a utěsněn na okrajích. Pak můžete dort položit do trouby vyhřívané na 200 stupňů. Přibližná doba vaření je 30 minut, ale je lepší spoléhat na připravenost koláče a jeho plnění..

koláč готов

Jak si vařit osetské maso a sýrový koláč

koláč с мясом

Doba vaření – 30 minut. Obsah kalorií – 220 kcal.

Nejprve musíte udělat těsto. Za tímto účelem mícháme kvasnice s teplým mlékem a do nich přidáme sůl, cukr a mouku. Výsledné těsto je nutné hnět a odložit, aby bylo usazeno a zvednuto. Poté, co se zvedne, bude muset znovu hnět a znovu nastavit..

Poté je třeba sýr uvést a důkladně jej rozmělnit vidličkou. Namísto sýra je lepší použít sýr Ossetian nebo Adygei, ale protože tyto odrůdy se často nenacházejí v obchodě, je vhodný také sýr..

Po hnětení sýrů přidejte k tomu mleté ​​maso. Současně není žádný rozdíl, jaký druh masa je vyroben z mletého masa, dokonce i vepřového masa, dokonce i hovězího masa. Dále přidejte zeleninu – kopr a petržel. Tradičně se ke dortu – listové řepě přidává chard, ale pokud není žádná, není to děsivé. Do výsledné náplně se přidává smetana a vše se důkladně promíchá..

Výsledné těsto je rozděleno na dvě části nebo tři části – v závislosti na typu dortu, který chcete získat.

Pokud je rozdělen na dvě, potřebujete velký plech na pečení. Obě části těsta by měly být vytaženy do tenkých koláčů a položeny na omáčkou a mouky. Horní plnění je rozloženo a rozloženo po celém povrchu. Poté se druhý koláč převezme a umístí nahoře, po kterém jsou oba upevněny podél okrajů a nahoře je vytvořen malý otvor..

Pokud jste rozděleni do tří částí, můžete vše udělat výše popsaným způsobem a rozdělit každou část na další dvě. A dostanete tři koláče. Chcete-li to provést, je třeba přetočit každý kus těsta do stavu ne příliš tenkého plochého koláče. V horní části koláče je rozloženo horní výplň a rozloženo. Dále jsou okraje dortů shromažďovány do středu a upevněny tam. Poté by měl být výsledný dort vytlačen pomocí dlaně, aby byl tenčí, a pak se převalit do tenkého stavu, ale nepřehánějte ho..

Dále, bez ohledu na to, jak jste dort vyrobili, měli byste ho položit do pekáče v troubě, předehřáté na 200 stupňů. Přibližná doba vaření je 30 minut, ale drobné koláče se mohou vařit rychleji, takže je lepší sledovat připravenost.

cheesecakeDort s tvarohem ve spěchu – vzít na vědomí několik různých verzí dort s taco různé tvaroh.

Sorrel polévka s vejcem – poznejte recept na tuto šťavnatou jarní misku.

Bohatý salát “Forest Glade” s houbami nebo sýrem si přečtěte náš článek..

Kuchařské tipy

  • tato pekárna je vhodná jak pro svátky, tak i pro každodenní obědy a večeře, protože je velmi chutná a uspokojující;
  • hlavní rozlišovací znak tohoto dortu zbytek je tenké těsto, pokud se ukáže, že je husté, pak se to považuje za ukazatel neúcty hostesky;
  • vždy by měla být spousta náplní – to je druhá význačná vlastnost;
  • čím menší jsou složky v náplni, tím lépe;
  • k tomu, aby nádoba byla šťavnatější, můžete během varu vylévat vývar do otvorů do něj.

Bon appetit!