Dokonce i jako dospělí, málo lidí může bezpečně procházet známými trubkami s nejrůznějšími výplněmi. Od dětství většina lidí pamatuje na sovětské elektrické vafle, které se matky a babičky dostaly blíž k prázdninám nebo při jiných příležitostech, aby potěšily své děti..

Nyní se tato lahodná jídla připravují nejen na “klasických” jednotkách, ale i na pokročilejších elektrických a plynových zařízeních..
Pečeme válečky v moderním elektrickém vaflovém žehličce
As приготовить хрустящие вафельные трубочки в вафельнице: рецепты с фото
Složení Počet
Mouka 1 šálek
Cukr 1 šálek
Margarín 200 g
Vanilka poloviční sáček (1 g)
Vejce 4 kusy.
Doba vaření: 90 minut Kalorie na 100 gramů: 226 Kcal

Velkoobjemové výrobky měříme s obvyklým sklem s kapacitou čtvrt litru.

Začínáme proces s vejci, cukrem a vanilkou: promícháme je a porazíme. K tomuto účelu můžete přistoupit jako šlehák a do mixéru nebo směšovače. Ovládáme připravenost zvýšit objem: jakmile překročí počáteční objem dvakrát nebo třikrát, je hmotnost připravena pro další přípravu.

porazit яйца

Ve směsi vajec, cukru a vanilky je třeba přidat margarín, který je třeba předem umístit na teplé místo, aby se změkčilo.

měkké маргарин

Pracuje znovu se směšovačem: porazí hmotnost, dokud se neukáže relativně homogenní..

mixujte все до однородной массы

Poté si vezměte síto a v malých porcích přidáme mouku. Pro míchání použijte buď míchačku nebo mixér při nízké rychlosti. Konzistence by měla být přibližně jako zakysaná smetana..

těsto на вафли

Nyní můžete pokračovat do konečné fáze procesu – pečení. Připravte vaflovou žehličku, trochu oleje. Stačí, když to uděláte jednou před smažením první vafle, protože moderní zařízení jsou vyráběna se speciálními nelepivými povlaky..

Jakmile je vafle pečena, vyjměte ji z vafle a otočte ji do kužele nebo do slámy.

Používáme klasiku: variantu vaflí pro sovětské vaflovou žehličku

Sovětské vafle jsou jasně vzpomínány všemi. Možná, že někteří z nich jsou stále v kuchyni a jsou schopni pečeme vynikající vafle. Chcete-li tuto sladkou připravit s pomocí sovětského zařízení na pečení vaflí, budete potřebovat:

 • Vejce – 3 kusy;
 • Máslo – 100 g;
 • Cukr – 150 g;
 • Mouka – 100 g;
 • Vanilin – 1 g.

Vezmeme malou misku, do které vkládáme vejce a změkčujeme mastnou hmotu. Dobře ho hněteme s vidlicovými komponentami, dokud se nedostanete relativně homogenní směsi. Poté je můžete do nich nasytit cukr a důkladně promíchat..

Nakonec nalejte mouku a vanilku. Je třeba se podrobněji podívat na test, takže v něm nejsou žádné hrudky. Pokud zástrčka není příliš účinná, můžete použít mixér nebo mixér s minimálním výkonem..

Když je základna připravená, odložíme ji stranou a pokračujeme k přípravě vafle. Je třeba natřít povrch pece olejem a nechat se zahřát asi čtvrt hodiny..

Po této době můžete začít smažení. Pro položení těsta můžete použít lžíci nebo ne hlubokou pánví. Každá porce se pečou po dobu nejméně 2-3 minut, po které se zkontroluje připravenost. Odstraňujeme každý nůž z vafle z železa nožem a zkusme ho rychle otočit do slámy. To je třeba udělat velmi opatrně, protože jsou jen horké a velmi horké..

Recept na křupavé plátky na vafle pro výrobce vafle na plyn

Bez ohledu na to, jakou techniku ​​používáte při pečení, se recept na vafle příliš nemění. V případě, že budete vyrábět vafle ve vafle, který běží na plyn, potřebujete:

 • Máslo – 100-125 g;
 • Cukr – 150 g;
 • Vejce – 2 kusy;
 • Škrob – 50 g;
 • Voda – 150 ml.

vafle трубочкиPečlivé vaření začíná zahřátím másla ve vodní lázni. Zatímco postupně zjemňuje, nemusíte ztrácet čas a začínáte vařit vajíčky s cukrem. Pro urychlení procesu používáme mixér nebo mixér..

Když se objevila silná pěna, můžete přidat do ní roztavené máslo. V tomto případě nepřestávejte pracovat jako směšovač. Pak přidáme škrob a mouku. Děláme to v malých částech..

Poslední složkou, která se přidává do těsta, je teplá voda. Musí být přidáno docela dost. Výsledná směs je odstraněna na teplém místě a začneme připravovat pracoviště pro pečení.

Zařízení je instalováno na sporáku, namazáno olejem a počkat, až se zahřeje. Poté můžete začít pečení. Jedna oplatka má 2 lžíce těsta.

Jak naplnit trubky?

Oplatky jsou velmi chutné a bez náplně. Ale s náplní bude tato pochoutka jednoduše vyskočena. Možnosti, než vyplnění sestavy trubek. Nejoblíbenější jsou:

vafelnue-trubochki

 • Custard, který je připraven z žloutku (1 ks), másla (100 g), cukru (1 šálek) a mléka (1 šálek);
 • Smetanový sýr: sýr (s výhodou s nízkým obsahem tuku, 100 g), máslo (100 g), cukr nebo práškový cukr (50 g), kondenzované mléko (jen o málo – 15 g), koňak (několik kapek);
 • Čokoládová krémová náplň, která obsahuje nejméně složky – tmavou čokoládu (asi 200 g) a krém (je lepší užít asi 30% tuku, 150 ml);
 • Bílkovinná náplň: vezměte pár vaječných bílků a cukru (120 g).

Kromě nabízených možností můžete použít různé produkty: ořechy, rozinky, čerstvé a sušené ovoce. To je vše, co vám dovoluje vaši představivost.

Kromě toho můžete experimentovat nejen sladkou náplní, ale také slanou: například koláče, strouhaným sýrem s česnekem, masem a rybími náplními, sleďovým olejem a mnohem více. Můžete také přidat nějakou čerstvou zeleninu..

tvorognikiPřipravte si recept z tvarohu s fotografiemi krok za krokem v troubě podle našich receptů, je to velmi jednoduché a chutné.

Zajímavé sýrové koláče s kefírovou náplní diverzifikují snídani, ale může to být také dobré občerstvení. Přečtěte si, jak to udělat.

Jak vyrobit otevřený koláč s tvarohem z krátkého těsta tak, aby náplň nevytekla a těsto nevyrobilo syrové. Postupujte podle našich receptů a vše bude fungovat.!

Užitečné tipy

V tomto poměrně jednoduchém pokrmu nejsou prakticky žádné nástrahy, ale existuje několik tajemství, které pomohou vytvořit skutečné mistrovské dílo:

 1. Pokud se chcete dostat méně citlivé, ale více křupavé trubky, použijte náhradní: v receptu namísto třetiny mouky, nalijte škrob;
 2. vlastnosti tažnost plátku snížena o vteřinu poté, co jste otevřeli vaflovač, takže se nemusíte ztrácet čas: je třeba vrátit hned, bez ohledu na to, jak horký nebyli;
 3. Chcete-li trubky uchovat chrumkavé a drobivé po dlouhou dobu, snažte se udržet je v dobře uzavřeném kontejneru nebo košíku;
 4. Pokud chcete naplnit tuby se sladkými krémy, doporučujeme vyloučit cukr a vanilín z receptu a přidat trochu soli;
 5. Je třeba si uvědomit, že i některé krémy mohou zkazit křupavý účinek vaflí. Chcete-li zachovat tuto vlastnost, je nejlepší si vybrat ze sladkých možností buď bílkoviny nebo krém na bázi másla a kondenzovaného mléka;
 6. Chcete-li trochu ozdobit trouby, ponořte je nejprve do roztavené čokolády a poté do podzemních ořechů, kokosových čipů nebo vícebarevného prášku..

Wafer rolls – neuvěřitelně chutné jídlo, které bude radost pro vaše blízké a hosty. Zvláště pokud diverzifikují nejen sladké, ale slané výplně. V tomto případě budou nejen dezert, ale také občerstvení..