Vaření nakládaných horkých papriček na zimu je poměrně jednoduchý proces, jehož výsledkem bude chutné občerstvení po dlouhou dobu..

Nakládal горький перец

Obvykle nakládaná celá paprika, aniž by došlo k narušení integrity lusku..

Jednoduchý recept

Nejjednodušší recept na tento políčko netrvá dlouho a nevyžaduje žádné komplikované manipulace..

A vařená nakládaná horká paprika od:

 • Chilli papričky;
 • Ocet;
 • Voda;
 • Spice.

Produkty

Takže na začátku je nutné připravit lusky pepře – opláchněte je a ořízněte suché špičky, pokud existují. Důležité je opět, aby nedošlo k jejich poškození..

Scald

Poté se ve sklenicích skládají papriky, pálené vroucí vodou a přísady (pepřový hrášek, křen, listy z křenu, třešňové listy, skořice, hřebíček, med, atd.).

Pokládání в банку

Marináda je připravena v poměru: 1 litr vody – 2 polévkové lžíce. l cukr a 4 lžičky. sůl, stejně jako jedna čajová lžička octa (9%). Přiveďte vodu k varu, přidejte cukr a sůl, pak přelévejte džbány zeleniny a přísad na závěs, kryt s čistými víčky.

Dali jsme to специи

Dále je třeba, aby banky nechaly vychladnout na teplotu, když nepaří ruce, nevypustí solanku a vaří je podruhé..

Spinning крышку

Nalijte zeleninu do druhého kruhu, ponechte nádoby po dobu 5 minut a opakujte operaci znovu.

Připraveno закатка с острым маринованным перцем

Při posledním odlévání horké papriky se slaná voda nalije do octa, pak se uzávěry uzavřou, ochladí se vzhůru nohama.

Recepty moření horních papriček na zimu

Existuje mnoho receptů pro tento obrobek. Každým rokem můžete připravit nové možnosti, ale nikdy se nedaří věnovat pozornost všemu. Pikantní domácí kuchyně rozmanitá domácí kuchyně, která umožňuje doma party osvětlit kulinářské speciality mezi obyčejné a známé jídla..

Stejně jako banky s vícebarevnými papričkami vypadají velmi dekorativně na regálech se zásobami. Představíme vám některé zajímavé recepty..

Metody sběru horké nakládané papriky na zimu mají dva hlavní směry: moření s horkou náplní a za studena. Obě metody jsou dobré pro zachování produktu, ale chuť je zcela odlišná..

Oni jsou nepochybně podobní, ale všechny nuance mohou být oceněny tím, že se snaží vařit horké papriky marinované na zimu a vyzkoušet je sami..

Můžete také oddělit typy mořských receptů pro ty, které používají ocet, a ty, kde to není. Takže tato konzervační látka je nahrazena kyselinou citronovou nebo produkty, které mají silnou přirozenou kyselost..

Mezi ně patří rajčata, citronová šťáva, červené rybízky, hroznové listy. Kromě nich můžete přidávat křenové listy nebo třešně – umožňují vám udržovat barvu zeleniny.

Horké papriky v sladké marinádě

Pro vaření budete potřebovat:

 • Chilli paprička – 3 kg;
 • Kandovaný med;
 • Ocet 9%.

Bitter перчик в банкеZelenina se umyje vodou a pak se vloží do nádob. Dále připravte marinádu v poměru: 1 polévková lžička. ocot účty za 2 polévkové lžíce. l zlato Množství nápoje na ocot závisí na preferencích chuti a stupni plnosti plechovek. Tento pikantní a sladký předkrm jde dobře s mnoha hlavními pokrmy..

Tento druh polotovaru je možné skladovat bez vzduchotěsného víka, protože v kombinaci s octem a medem vynikající práci chrání proti bakteriím a plísním..

Sladké papriky na zimu je nejlépe v chladničce nebo ve sklepě. Vůně a chuť konečného uchování splní všechna očekávání..

Je důležité vzít v úvahu skutečnost, že všechna konzervace bez varu by měla být připravena ve sterilních gumových rukavicích ve všech fázích přípravy..

Možnost vaření s medem a cukrem

Pokračování v tématu sladké horké přípravy, zde je další recept.

Složky jsou následující:

 • Zlato;
 • Horké papriky různých barev;
 • Cukr;
 • Ocet 9%.

Zelenina dobře opláchněte a vložte do sterilizovaných nádob. Nalévání je připraveno v poměru: pro 1 šálek octa – 1 lžíci cukru a 1 polévkovou lžíci medu. Množství marinády se vypočítá přesně podle počtu plechovek.

Stejně jako předchozí verze to nevyžaduje vaření marinády a může být uloženo bez ucpání. Banky se nejlépe uchovávají ve sklepě..

ZucchiniPřečtěte si také, jak zmrazit čerstvé cukety na zimu. Použijte tyto metody a připravte si squashové pokrmy, pokud chcete, a to nejen v sezóně..

Naši kuchaři již připravili nové recepty na konzervované rajčata a česnek na zimu. Pospěšte si, abyste se vybrali!

A zde jsme shromáždili oblíbené recepty na zvraty okurky, rajčat, cukety a lilek. Přejeme vám hodně štěstí, milá paní!

Marinované papriky na zimu

Tento recept je již založen na vaření. Klasická a známá varianta vypadá přesně takto, avšak v tomto konkrétním případě je také přítomen med, který dává kořeněné nádobě novou barvu příchuti..

Zde je bohatší seznam:

 • Horká paprika – 5 kg;
 • 250 g medu;
 • 20 g soli;
 • Koření (zemní skořice, hřebíček, bobkový list a hrášek) – na chuť;
 • Rostlinný olej – 360 ml;
 • 1 l octa 9%;
 • Koření (zemní skořice, hřebíček, bobkový list a hrášek) – na chuť;
 • 2 hlavy česneku.

Flush стручкиPřed vařením sterilizujte nádoby. Opláchněte lusky, nakrájíme na 2-4 díly, obalíme. Marináda se vaří, vaří se voda a přidá se ocot, olej, med a koření. Při vaření se nakrájený pepř ponoří do marinády na 5 minut a vyjme..

Na spodní straně každé nádoby je třeba dát 2-3 stroužky česneku, neřezávat je. Zelenina, jak nejvíce důkladně vtlačena do břehů, nalijte vroucí slanou vodu a rolovat. Poslední manipulace nemusí být provedena, protože přípravek umožňuje, aby byl produkt uložen v uzavřeném obalu..

Zlato, podle názoru mnoha hospodyňek, dokonale doplňuje horké papriky marinované v konzervování, dává jí sladkost, díky čemuž se stává chutnější a bohatší na chuť..

“Požár Snack”

Pro všechny milovníky pikantního jídla bude vždycky důležitá hotová paprika a každoročně se objeví recepty na přípravu na zimu. Zde je jedna z zajímavých variant na téma “nakládané horké papriky na zimu”.

K přípravě potřebujete:

 • 1 kg pepře;
 • Sůl – 1,5 lžíce. l;
 • Cukr – 1,5 lžíce. l;
 • Ocot 9% – 3 polévkové lžíce. l.

Pepř, jako obvykle, se umyje. Očistěte ocasy a uvolněte ostré éterické oleje, aby byla tupá strana na malé hloubce. Marináda je také vařená solí, cukrem a octem..

Připravené papriky se vloží do sterilních nádob a pak se nalít s vroucí vodou. Po 10 minutách se odvádí vroucí voda a nalije se solanka. Banky strhávají pevně víčka.

Výsledkem je poměrně kořeněné pokrmy, které nezanechávají lhostejné milovníky jídla “s mrknutím”.

Marinovaná metoda bez octa

Jak bylo zmíněno výše, moření bez octu je založeno na nahrazení tohoto produktu kyselou zeleninou, listy apod. Uvaříme horkou papriku v olejové marinádě.

Jako příklad této metody sklízení chilli horké pepře může sloužit takový recept.

Přísady jsou:

 • Pepř;
 • Rajčatová šťáva;
 • Sůl;
 • Rostlinný olej;
 • Cukr.

Smažené стручкиTakže, jak na zimu nakoupit horké papriky bez octa? Začneme proces v pořádku. Umyjte zeleninu, odřízněte stonku. Pods je třeba smažit. Džus může být vytlačen z rajčat a můžete se připravit, ale měl by být přirozený as množstvím buničiny.

Chcete-li jej několikrát snížit, přetáhněte a nalijte cukr sůl na chuť. Pepř, již pražený, položený na březích a doplněný celou dobu šťávy. Zavřete a sterilizujte nádoby po dobu 20 minut.

Tento neobvyklý způsob vám umožňuje dělat bez octu, který může oslovit mnoho lidí. Bezpečnost takového produktu však není nijak podřadná než klasicky připravené marinády..

Užitečná doporučení

Kromě následujících receptů se můžete obrátit na další triky, abyste mohli něco změnit ve finálním produktu nebo opravit některé chyby..

Papriky jakékoliv barvy jsou vhodné pro moření, a pokud jsou smíšené, ukáží se různorodé a krásné..

Někdy to nemusí být dost horké pepře pro jednu nebo dvě plechovky. Zdá se, že to je problém. Ale je to jednoduchý způsob: přidejte nakrájenou papriku do nádoby, kde v marinádě je namočená kořenitost a nezkazí pokrm..

Kromě toho můžete přidat cherry rajčata, která se také zahřívají a doplňují jak vzhled, tak gastronomickou hodnotu..

Pokud je nemožné být velmi ostré, je možné semeny a vnitřní přepážky lusků nakrájet v syrových luscích, protože obsahují hlavní koncentrace esenciálních olejů..

Existuje mnoho způsobů, jak vařit nakládané papriky, mezi něž patří hlavní skupiny: moření s vařením a bez něj, stejně jako s přidáním octa a bez něj.

Recepty se liší v přítomnosti různých ingrediencí – od nejjednodušších, od soli a octa až po složitější s pražením a přidáním medu a různých koření..