Původní vzhled dortu ulehčí náladu hostů a změní obyčejný dezert na malý nový rok zázrak. Domácí dort umožní hostesce prokázat své kulinářské dovednosti a schopnost krásně uspořádat misku.

Různé postavy, výrobky z čokolády a mastic, koláče neobvyklého tvaru – jakékoliv pečivo se může stát mistrovským dílem.

Nový rok торт со снежинками

Vlastnosti a pravidla pro zdobení dortů pro Nový rok

Příprava dezertu na nový rok se liší od obvyklého vaření – v tento den, kromě sladkostí, musíte ještě vařit velké množství salátů, předkrmů a horké. Nedostatek zkušeností také ovlivňuje – koneckonců, koláče s novoroční téma musí být uvařeny jen jednou za rok..

Obsahuje dort zdobení:

 • Není třeba dělat dekorace na dort příliš mastné – na prázdninovém stole a bez něj je dostatek jídla těžké pro žaludek;
 • Je třeba trénovat při tvorbě šperků. 31. prosinec bude dostatečně opatrný a bude těžké naučit se něco nového v turbulencích před prázdninami.

Pravidla pro zdobení dortu:

dort лесной

 • Nepoužívejte umělé barvy, zvláště pokud mezi hosty jsou malé děti. Krásnou barvu produktu lze dát pomocí šťávy z bobulí;
 • Při zdobení dortu jej nepřehánějte jeho designem – výrobek musí být stabilní a dekorace ho udržují bezpečně;
 • Nepokoušejte se vytvořit přesnou kopii dortu z obraze – často jsou nejkrásnější dekorace vytvořeny samostatně, když se v procesu výroby pokrývá inspirace.

V případě neúspěšných pokusů o design není třeba paniku – vždy můžete chybu opravit nebo skrýt přidáním nových dekorací do pečiva.

Jak zdobit dort pro Nový rok roku 2017 kohouta

Existuje spousta způsobů, jak zdobit hotový dort, ale nesmíme zapomínat, že rok kohouta přichází a on má své vlastní preference. Kohouta je oblíbeným lakem, ořechy a popkornem. Pokud toto vše není plánováno při výzdobě dortu, pak samotný dort může být obilovin nebo ořech.

Možnosti zdobení dortu:

 • Marcipánové figurky.

V tomto roce je skutečná postava kohouta na hotovém výrobku. Vták může být snadno tvarován díky jednoduchému tvaru jeho těla..

Chcete-li udělat kohout, budete potřebovat marcipán – plastovou mandlovou pastu (nejlépe několik barev) a dovednosti v manipulaci s hlínou. Připravený marcipán lze zakoupit v obchodě výběrem správných barev pro kohout..

dekorace тортов петушком

Nejprve vytvoříme tělo ve tvaru kapičky, pak uděláme hlavu z míče. Vytváříme křídla a ocas z marcipánových koláčů, řezáme peří nožem. Z červeného marcipánu přidáme k hlavě hřebenatku, zobák a vousy. Černé barvivo čerpá oči.

Do kohouta lze přidat kuře a pár kuřat..

 • Čokoládové ozdoby.

Čokoláda pro dekoraci se roztaví a nalije do sáčku na pečivo. Tato čokoláda může být kreslena v otevřených sněhových vločkách, vánočních stromcích, sněhu. Čísla lze vložit do dortu svisle – tato dekorace bude velmi elegantní.

Při řezání dortu budou čísla poškozeny, takže zdobení koláče je lepší v řezané formě. Nebo seskupte dekorace tak, aby nespadaly pod čáru řezu. Bílá čokoláda vám umožní vytvořit skutečný “sníh” a z temnoty získáte krásný smrk.

dort с елочкой

 • Prvky cukru.

Tato metoda je vhodná pro začátečníky, kteří si nejsou jisti, že budou schopni vyrobit šperky samy o sobě. V cukrárnách je velký výběr hotových sladkých postav: jsou to lesklé korálky, sněhové vločky, hvězdy, listy. Z této sady můžete umístit obrázek nebo uspořádat okraje dortu.

cukru украшение тортов

 • Ovocná výzdoba.

Ovocný ozdob bude užitečnější než sladký design. Můžete vyrobit vánoční stromek ze zeleného masa ovoce kiwi a přidat bobule na to hračky. Nebo vypusťte různé tvary z ovoce a položte povrch dortu. Také jasné bobule dokonale zdobí nový rok dezert.

ovoce украшение

 • Icing cukr.

Vystřihněte papírové šablony obrazů, můžete je položit na dort a hustě pokropit zbytek povrchu práškovým cukrem. S ním můžete nakreslit celé obrázky na pečivo..

Některé varianty šperků lze kombinovat, jiné vypadají lépe bez zbytečných prvků. Než začnete konstrukci výrobku, musíte se rozhodnout o návrhu a držet se ho..

cukru пудра

Způsoby, jak zdobit novoroční dort s masticem a recepty pro jeho přípravu

Mastic je sladký a velmi plastový materiál, s nímž můžete krásně pokrýt dort. Různé obrázky jsou vyrobeny z tmelu. Barviva namalují tmel a přidávají do hotového výrobku jas.

Můžete si zakoupit hotovou hmotu, ale nejkrásnější cukrová pasta se získává při výrobě domů.

Marshmallow tmel

Marshmallow tmel je rychle připraven a vhodný pro použití: je rovnoměrně zbarven, snadno se rolí a má jakýkoliv tvar..

Pro přípravu masticu budete potřebovat:

 • Marshmallow (marshmallow) – 100 g;
 • Icing cukr – 1 šálek;
 • Voda – 3 lžíce. l;
 • Máslo – 1 polévková lžíce. l.

Plátky marshmallow na malé kousky, pokryjte vodou a umístěte do vodní lázně. Když se marshmallow začíná rozpouštět, musíte přidat olej do pánve. Poté, co se marshmallow stává homogenní, je čas ho vyjmout ze sporáku..

k roztavení маршмелоу

Nyní musíte přidat práškový cukr a míchat hmotu bez zastavení..

přidat пудру

Pokud se lžička uvízne, rozmačkávejte ruce..

vzbudit тесто

Tmel by se měl cítit jako elastické těsto, bude připraveno, když přestane přilnout k ruce..

dělat фигурки

Tmel na bázi želatiny

Z tohoto tmelu je velmi výhodné vytesat postavy a dekorace..

Pro vaření budete potřebovat:

 • Želatina – 10 g;
 • Voda – 2 lžíce. l;
 • Citronová šťáva – 1 lžička;
 • Icing cukr – 500 g.

Želatina se ponoří do vody po dobu 20 minut a poté se zahřeje na nízké teplotě až do úplného rozpuštění. Hmota musí být míchána a není dovoleno vařit.

Nalijte polovinu práškovitého cukru na stůl a vytvořte šoupátko s dutinou z něj. Nalijte citronovou šťávu s želatinou a hněteme mastic, postupně přidávejte zbývající prášek. Musíte míchat až do homogenity, pak zabalit hmotu s lepícím filmem a krátce jej dát do ledničky..

koláč из морковиJednoduchý recept mrkvového dortu – chutný a zdravý.

Přečtěte si, jak vyrobit lahodný krém mascarpone..

Luxusní palačinkový dort z kondenzovaného mléka a zakysané smetany podle našeho receptu.

Mléčný tmel

Jedná se o univerzální tmel – od ní je vhodné vytvářet jak ozdoby, tak povlak pro koláč..

Pro přípravu masticu budete potřebovat:

 • Suché mléko – 180 g;
 • Kondenzované mléko – 1 banka;
 • Cukrový cukr – 180 g;
 • Citronová šťáva – 1 polévková lžíce. l.

Cukrový prášek je kombinován s práškovým mlékem, přidává se citronová šťáva a vše je smíšené. Nyní postupně přidáváme kondenzované mléko a mícháme hmotu do hustého stavu. Pokud mastic rozpadne, přidáme trochu více citronové šťávy..

Způsoby, jak zdobit novoroční dort s masticí

 • Tkaní koláče.

Pomocí tmelu vytváří hladký povlak na horní části výrobku a jeho stranách. K pokrytí masticem musí být povrch dortu vyrovnán – neměli by být žádné hrboly nebo jámy.

Příprava tmelu k pokovování by měla být vytažena do tloušťky 5 mm. Zakryjte produkt masticem opatrně, vyrovnejte všechny záhyby a odřízněte přebytek nožem. Není-li tmel velmi krásně aplikován, můžete tyto nedostatky skrýt zdobením – figurky, námrazy nebo nápisy se smetanou udělají.

těsné тортов

 • Skulptované kompozice.

Čísla s různou složitostí jsou vyrobeny z tmelu. Pro jejich výrobu si můžete zakoupit hotové razítka – v nich se aplikuje tmel a poté, co je postava vytlačena z formy. Čísla jsou také tvarována ručně – mastik připomíná plastidinu v konzistenci, takže i děti se dokážou vypořádat s modelováním.

Pravidla pro práci s tmelem:

figurky из мастики

 • Aby mastic nebyl na stůl lepivý, musí být posypán škrobem;
 • Tmel musí být uložen v hermeticky uzavřeném kontejneru tak, aby ani vzduch, ani voda nenarušovaly konzistenci hmoty;
 • Už hotové masticové výrobky mohou být rozmazané roztokem vodky a medu (1: 1). Vůně vodky z výrobku zmizí a postavy a glazury získají zrcadlový lesk;
 • K získání jasné barvy z mastic, během přípravy směsi, můžete přidat barvivo šťáva: červená řepa, borůvka, třešeň;
 • Při přidávání barviv do tmelu musí být hmota důkladně promíchána, aby se dosáhlo jednotné barvy..

Nápady na zdobení nového dortu

V novém roce nás magie obklopuje všude. Dokonce je můžete vytvořit sami pomocí neobvyklého dortu..

Originální nápady pro zdobení dortu v roce 2017:

 • Zářící dům.

Výroba a rozmrazování sušenky bude trvat spoustu času, ale účinek takového dortu bude značný. LED dioda je umístěna uvnitř domu a dort se podává v místnosti se ztlumeným osvětlením. Díky světlu v oknech se dům ihned ožívá a samotný dort se dlouho pamatuje..

dort светящийся домик

 • Tvar těla.

S pomocí velkého množství tmelu může být pravidelná sušenka vyzdobena symbolem nového roku 2017 nebo velkou vánoční stromkou..

dort игрушки

 • Vaflový lék pro děti.

Pokud je pro děti připraven samostatný rekreační koláč, může být jednoduše a lahodně zdoben vaflovými holemi. Děti se mohou těšit na krásný výhled na křupavé lahůdky..

dort с вафлями

Servírováním dezertu můžete namísto obyčejných svíček koupit bengálské světlo – pak dojmy z neobvyklého vzhledu produktu budou ještě silnější..

Závěr

Při zdobení dortu je třeba věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 • Musíte předem uvažovat o návrhu dortu a výrobků nezbytných pro jeho výrobu;
 • Při absenci zkušeností s zdobením cukrovinek byste měli procvičovat a ovládat všechny nuance nového roku;
 • Všechny produkty by měly být čerstvé, pokud je to možné, používat přírodní přísady – ovoce, bobule, ořechy;
 • Při zdobení dortu se ujistěte, že se v té době zastavíte – velké množství různých dekorací může vypadat nedbalé.

Neobvyklý a krásně zdobený dort bude nejlepší dárek pro celou rodinu..