Jak jednoduché a chutné vařit salát s chobotnicí

Chcete-li vařit salát na základě kalamáře, je třeba je řádně vařit. Při vaření takových jídel je skvělá příležitost ukázat představivost a realizovat své nápady..

salát с кальмарами

Správný způsob vaření měkkýšů

Squid maso je tak jemné a chutné, že od starověku to je považováno za pochoutku, které místo lze nalézt na každém stole. Zároveň má mnoho užitečných vlastností. Abyste si mohli vychutnat chutnou připravenou misku se skořicovým masem, musíte je nejdříve dobře vařit..

Aby se usnadnila příprava jatečně upravených těl, musíte se pokusit najít čerstvé maso. Pokud je v chladničce delší dobu, stane se přísnější a “nezbedné”. Před vařením je třeba vyčistit chobotnice z tenkého filmu.

Udělejte to jednoduše, ponořte je do vroucí vody na okamžik. Okamžitě se začnou složit. Po stripování je možné připravit další chobotnice.

Existuje několik způsobů, jak snadno vařit kaskády. Základní pravidlo kteréhokoli z nich: maso by nemělo vařit více než 2 minuty. Jinak namísto jemné, sofistikované delikatesy dostanete kousek gumy..

Existuje několik způsobů, jak vrátit maso na stejnou měkkost, ale to bude trvat dlouho – budete muset znovu vařit kostru alespoň hodinu. Současně zmizí všechny užitečné vlastnosti produktu. Zvažte některé metody vaření:

 1. Vezměte pánvi, nakreslete vodu a přidejte koření. Můžete použít jakoukoli koření, povinnou z nich – sůl. Přivádíme vodu do varu a bez toho, aby se oheň roztříštil, rozložili jatečně upravená těla. Po několika minutách je vysuňte se skimerem a ochlaďte;
 2. Přiveďte vodu k varu stejným způsobem jako v předchozí metodě. Vložíte do něj kadáver a okamžitě vyjměte panvu z ohně. Po 10 minutách získáme hotovou chobotnici z vody.

Krok za krokem recept na klasický salát
As просто и вкусно приготовить салат из кальмаров
Složení Počet
chobotnice 0,5 kg
žárovky 2 kusy.
vejce 4 kusy.
majonéza chuť
sůl pinch
Doba vaření: 20 minut Kalorie na 100 gramů: 70 Kcal

Takový jednoduchý salát může být vynikající volbou pro chutnou, ale zároveň lehkou večeři. K tomu bude trvat spousta jídla a času. Mimochodem, je to dobrá volba pro ty, kteří sledují postava..

Můžete připravit nejkrásnější a jednodušší chobotnatý salát v několika etapách:

 1. Příprava masa z chobotnice. Chcete-li to provést, vyčistěte kostru z filmu, vařte ve vodě s kořením na dobu ne více než 2 minuty. Čím více koření přidáte, tím chutnější a aromatické bude maso, doporučuje se přidat bobkový list. Potom ochlaďte režim kostry a pásu; do řezu кальмары
 2. Vařte vajíčka a nasejte je příliš malá, nejlépe na proužky; do řezu яйца
 3. Zpracování cibule se provádí podle stupně. Sladká, šťavnatá červená cibule, která je dostatečná k tomu, aby byla tenká. Pokud je luk “energický”, nejprve musíte odstranit veškerou hořkost. K tomu můžete ponořit již nakrájenou cibuli ve vroucí vodě, ve které byly vařené ořechy pár minut nebo marinované v octě; luk нарезать
 4. Smíchejte všechny přísady a naplňte majonézou.

Jednoduchý a chutný salát v konzervách

Pro ty, kteří se sami těžko chovají chobotnice, je v regálech obchodů nabízeno konzervované maso. Díky něžnosti a chuťovým vlastnostem se nijak neliší od čerstvého, navíc jeho použití zkracuje čas potřebný pro vaření salátu.

Zvažte jeden populární salátový recept s konzervovaným masem. Je třeba připravit:

 • jar konzervy chobotnice (obvykle 300-350 gramů);
 • 100 gramů dlouhé rýže;
 • ½ plechovky kukuřice;
 • 2 okurky;
 • 4 vejce;
 • majonéza;
 • sůl;
 • zelené (volitelné).

Doba přípravy salátu – 30 minut. Kalorie na 100 gramů – 150 kcal.

Stádia vařeného salátu:

 1. Vařte rýži až do vaření, vložte do 200 g vroucí vody. Rýžovou rýži umývame polévkou a studenou tekoucí vodou. Při přípravě jídelníčku doporučujeme nevařit ji tradičním způsobem, ale pást se;
 2. Umyté okurky nakrájené jemně;
 3. Vajíčka vařte a nakrájíme i na kostky;
 4. Konzervované squidy se většinou prodávají ve velkých kusech, takže je rozemletíme, aby je rozdělily na velikost kostiček okurek;
 5. Smíchejte všechny nakrájené přísady, přidejte kukuřici, majonézu, koření a byliny. Zelení mohou být nakrájeny na salát, nebo je můžete použít pouze pro výzdobu.

Tsarsky

salát с кальмарами

Toto jídlo bude hvězdou každého nádherného stolu. Salát je mimořádně uspokojující, takže jsou s ním obzvlášť potěšeni zástupci silnějšího pohlaví. Nicméně obvykle nikoho nelámí.

Existují dvě možnosti pro použití sépiového masa v receptu: vařené a konzervované. Zvažte recept pomocí nakládané chobotnice, protože se ukáže, že je pikantnější. Pro něj připravit:

 • jar konzervovaného masa (obvykle 300 g);
 • 300 g kuřecího filé;
 • 2 jablka;
 • majonéza;
 • 4 vejce;
 • sůl, pepř.

Někteří tvrdí, že kombinace masa s mořskými plody stojí za to, nicméně, jedna část salátu s kuřecím masem a chobotnice rozptýlí všechny předsudky.

Doba přípravy salátu – 30 minut. Kalorie na 100 gramů – 190 kcal.

Stádia vařeného salátu:

 1. Vařte kuřecí filé. Obvykle trvá nejdéle 15 minut po varu. Maso ochlaďte a nakrájíme na kostky;
 2. Vařte vajíčka, ochlaďte a mlejte;
 3. Oloupeme a nakrájíme jablka. Doporučuje se používat více kyselých odrůd, které přidávají “kůru” do misky;
 4. Konzervované maso nakrájené na malé kostky, pokud ještě není mleté;
 5. Smíchejte všechny ingredience, doplňte majonézu. Pokud se nepoužívá domácí majonéza, ale můžete ji zakoupit, můžete přidat do hořčice hořčici nebo citron pro bohatou chuť.

bramboryDušené brambory s masem nebo zeleninou v hrnci – poznamenejte si tento recept.

Lenten Berry Pie je pokrm, který se snadno vaří a kromě toho nemá příliš vysoký obsah kalorií..

Přečtěte si, jak vařit pečené rybí koláče – zkuste toto zdravé, dietní jídlo podle našich receptů..

“Exkluzivní”

Původem salátu je použití švestek pro jeho přípravu. Toto sušené ovoce dává hotovému jídlu sladkou pachuť a vůni, která bude viditelná dlouho předtím, než je talíř na talíři..

Výhodou “Exkluzivního” salátu s chobotnicemi je také to, že se velmi rychle uvaří. Takže je třeba připravit:

 • 300 g rozmraženého kalichového masa;
 • 100 g slivků;
 • 100 gramů sýra;
 • velká paprika;
 • 200 g kysané smetany;
 • sůl, cukr.

Doba přípravy salátu – 15 minut. Kalorie na 100 gramů – 105 kcal.

Stupně vaření:

 1. Vařte kadávery. Chcete-li to udělat, dejte je do vařící slané vody na pár minut a dostat je. Maso ochlaďte a nakrájejte na tenkou slámu;
 2. Zkrájíme na 4-6 kusů. Je nutno bobule zabarvit bez kamenů, pokud to není možné, pak je důležité zajistit, aby počet nakrájených švestek bez kamenů byl podle receptury 100 gramů;
 3. Sýr nakrájený na kostky. Doporučuje se používat Adygei nebo jakoukoli jinou nesolenou odrůdu;
 4. Bulharský pepř nakrájíme na malé kostičky. Pro krásu můžete mít dvě barevné poloviny, například červenou a žlutou;
 5. Mícháme všechny přísady, naplníme kyselou smetanou a přidáme sůl a cukr, který by měl být chuť, ale přibližně ve stejném množství.

Před podáváním musí salát stát nejméně 15-20 minut. Během této doby se cukr a sůl úplně rozpustí. Poté se musí salát znovu mísit a podávat..

Užitečné tipy

 1. Nejlepší je použít zmrazené jatečně upravená těla, která předtím nebyla rozmražena. Toto by mělo být prováděno ve vzduchu a nejlépe v lednici;
 2. Je důležité, aby byl filtr zcela vyčištěn z vnější strany těl a zevnitř;
 3. Vývar, ve kterém byl vařený měkký sýr, nelze nalít, ale slouží jako základna pro polévku;
 4. Nejvíce kompatibilní produkt v salátu s chobotnicí jsou vařené vejce, které se nacházejí téměř ve všech receptech;
 5. Nejlepší je přidávat do vody, ve které se maso bude vařit takové koření: černý hrášek, sůl, bobkový list, hřebíček, sušený bulharský pepř.

Závěr

 • Making chobotnice může být mnohem jednodušší, než mnoho lidí myslí. Je důležité pouze správně vařit maso a vybrat vhodný recept z dostupných produktů;
 • Není-li vůbec touha vařit s vařením, můžete použít konzervu chobotnice. Jejich maso si zachovává všechny své chuťové vlastnosti;
 • Slané saláty mohou být jak výživné, tak lehké – to vše závisí na výběru ingrediencí.

Bon appetit!

Loading...