Nějak je obvyklé používat cukrovou řepu na boršč, vinaigrette a salát “Sleď pod kožešinovým kabátem”, i když je to vynikající samostatný výrobek, ze kterého můžete vyrábět spoustu různých lahodných pokrmů..

Například masové kuličky – rozpočet, štíhlou a užitečnější možností vaření řepy, což jistě celá rodina bude náhle líbit. Kromě toho takové chutné jídlo vyhovuje každému, kdo se snaží vést zdravý životní styl..

Nejchutnější recept
As вкусно приготовить котлеты из свеклы
Složení Počet
červená řepa 6 média
krupice 100 g
vajíčka 2 kusy.
sůl a pepř chuť
strouhanka podle vůle
rostlinný olej pro smažení
Doba vaření: 90 minut Kalorie na 100 gramů: 60 Kcal
Jak víte, ve skutečnosti jsou nejchutnější ze všech nejjednodušších receptů, s minimálními složkami ve složení. Řepky řepy nejsou výjimkou..

Nejprve musíte vařit repa ve svých kůžích (to bude trvat nejméně 40 minut) a nechte je ochladit. Pak ho oloupeme a rožeme na hrubé struhadle. Dalším krokem je přidání vajec, nástrah a koření..

Hotová hmota by měla být ponechána po dobu 20 minut, aby krupice byla nafoukaná, pak ji složte do cedníku nebo trochu stlačte, aby se zbyla další šťáva. Můžete tvořit tyčinky, válečkem je ve strouhanech nebo krupici, nebo dokonce opouštět bez chleba a smažit je v pánvi.

Všechno, je čas sloužit.

zmrzlina из бананаPřečtěte si recept na neuvěřitelně chutnou a zdravou banánovou zmrzlinu.

Měkké a neobvykle jemné těsto pro kystyby bude fungovat, pokud budete postupovat podle našich rad. Recepty zde.

Jak se vaří treska v marinádě, dozvíte se z našich fotografických receptů.

Rychle cukrové řepy

Stále více lidí se snaží držet půstu, takže zájem o chudé pokrmy se z roka na rok zvyšuje. Můžete překvapit domácí masové kuličky – štíhlou, červenou řepu.

Požadované přísady:

 • 1 střední řepa;
 • 1 polévková lžíce. lžíce krupice;
 • 1 polévková lžíce. lžíce rostlinného oleje (včetně oleje na vaření);
 • sůl podle chuti.

Doba vaření: 1,5 hodiny.

Obsah kalorií: asi 100 kcal / 100 gr.

Řepa potřebuje vařit, vychladnout a procházet mlecím strojem na maso.

k tření свеклу

Míchat s krupicí a rostlinným olejem, sůl a dát nádobí s mletým masem na malém ohni, dokud se neztuhne.

přidat манку

Dále je třeba znovu dát maso červené řepy, aby se ochladila a z ní byla připravená kotleta, která se bude smažit v rostlinném oleji, pokud je to žádoucí, předem navázat na strouhanku..

přidat яйцо

To je všechno, jsou připraveny jasně chutné bezmasé řepy!

kotlety обжарить

Jak vařit řepné kotlety se sýrem

Jedná se o velmi zajímavý recept na masové kuličky, které kombinují zeleninu a jemné tavné jádro. Toto jídlo může být hlavní a jde dobře s přílohou..

Složení řepky z řepy a sýrů:

 • 2 střední řepa;
 • 1 vejce;
 • 4 polévková lžíce. lžíce z krupice;
 • 4 polévková lžíce. lžíce roztaveného sýra (pastovité);
 • 2 stroužky česneku;
 • sůl a pepř podle chuti;
 • olivový olej na smažení.

Doba vaření: 1 hodina.

Obsah kalorií: asi 150 kcal / 100 gr.

Řepa je vařená, ochlazená a naložená na hrubé struhadlo a poté smíchána s nakrájeným česnekem, vejci, krupicí, roztaveným sýrem a kořením. Doporučujeme nechat kobylku stát půl hodiny, aby se semolina nechala bobtnat, jinak by se kotletky mohly rozpadnout při smažení. Když se náplň stane hustou, můžete začít rozsypat lžící do pánve s horkým rostlinným olejem a smažit kotlety až do zbarvení.

Řepy řepy s mrkví a masem

kotleta на завтрак

Řepkové řepy mohou být nejen vegetariánské, ale také mohou být vyrobeny z masa, a tak připravovat lahodný oběd, který může být krmen mužům..

Požadované přísady:

 • 0,5 kg smíšeného mletého masa;
 • 1 velká řepa;
 • 1 velká mrkev;
 • 2 střední cibule;
 • 1 vejce;
 • olivový olej na smažení.

Doba vaření: 40 minut.

Obsah kalorií: asi 200 kcal / 100 gr.

Řepa a mrkev v tomto receptu nejsou vařené, ale zůstávají syrové, a třepí na jemné struhadlo, ne na velkém. Cibule mohou být nakrájeny jemně, nebo strouhány, a pak z nich vytlačovat přebytečnou tekutinu. Dále je třeba vzít mleté ​​maso, přidat zeleninu a vejce, sůl, pepř a dobře hnět. Zůstane na slepých řepích řepy a smaží je v rostlinném oleji na obou stranách, dokud vařené. Podávejte s přílohou.

Hostesky tipy

Vaření rohlíků z cokoli je křehká záležitost, protože se často začínají rozpadat ve smažitelném pánev, když se otočí nebo nebudou přilepit, nebo se něco jiného stane. Proto potřebujete znát tajemství jejich přípravy, takže vše funguje:

 1. Můžete vařit cukrovinky z vařené, pečené nebo surové zeleniny, ale nemusíte odlupovat červenou řepu před vařením nebo pečením.
 2. Chcete-li zachovat tvar řepky řepy, můžete přidat nejen krupici, ale i mouku nebo chlebové drobky. Se stejným účelem přidal k plnění a vejce.
 3. V řepné mletí můžete přidat různé ingredience – tvaroh, vlašské ořechy, rozinky, slivky, nejen roztavené, strouhaný sýr, rýže a mnoho dalšího..
 4. Je vhodné nechat cukroví po třepání nebo přeskočení mlýnku na maso po určitou dobu, aby se z ní vytěžila extra šťáva, která musí být vypuštěna. Ale okamžitě je nalijete, protože za to, že když se vycpání ukáže jako suché, můžete jej nalít jen malým množstvím a celou hmotu opět dobře rozmělnit..
 5. Když pečeme je v troubě, můžete vyrobit méně tučné plátky řepy.
 6. Dobře zdůrazňuje chuť kukuřičných řízek kysané smetany a různé omáčky založené na tom.
 7. Řepkové řepy jsou velmi užitečné pro gastrointestinální trakt a jsou vhodné pro kojeneckou výživu a děti se jim mohou líbit díky jejich barvě.
 8. Vaření řepy na masové kuličky by mělo být takovým způsobem – vezměte zeleninu, umyjte je štětcem, vložte je do smaltované misky a nasypete studenou vodou nad nimi. Nejprve položte silný oheň a po vroucí vodě ji přeměňte na malý a vařte, dokud nebude změkčený. Na průměrnou velikost trvá 40 minut.
 9. Při vaření cukrové řepy můžete přidat do lžičky lžičku cukru, který dá řepce příležitost uchovat si jasnou barvu maliny a neztrácí sladkou chuť.
 10. Řepkové řepy se mohou stát zákuskem, pokud přidáte hrozinky, sušené švestky nebo sušené meruňky k mletí a nějakému cukru. Děti jistě ocení takový zdravý dezert..
 11. Tvaroh jde dobře s červenou řepou. Pokud je přidáte a trochu česneku, rohlíky se ukáží jako velmi voňavé, chutné a bohaté na bílkoviny. A vegetariánský. A pokud budete míchat řepku s tvarohem a cukrem, dostanete dezert znovu.
 12. S anémií můžete vyrobit kotlety z červené řepy s kaštanovou kaší a nahradit je semínkou, a v takovém případě bude nádobí téměř lékařská, protože bude bohatá na železo.
 13. Řepky řepy je třeba tvořit a okamžitě se rozložit na pánvi tak, aby kůra strouhanců, krupice nebo mouky měla čas na uchopení, jinak by mohla mít čas na změkčení pod vlivem kapaliny uvolněné z mouky.
 14. Pro rychlejší přípravu řepic řepky může být krupice v jejím složení nahrazena moukou, protože v takovém případě nemusí být náplň stojící..
 15. Rajčatové šlehačky jsou zajímavé tím, že mohou být hlavním pokrmem, ke kterému bude servírována bramborová kaše, makaróny nebo kaštanová kaše, ale také přídavná jídla pro masové a rybí pokrmy. A nezapomeňte na omáčku – kyselou smetanu.
 16. Řepkový kotlet lze použít jako náplň pro zeleninový hamburger – kořeněný, jak má být, salát, kruh rajčat, omáček apod..
 17. Pokud se řezané řepné řepy stále objevují jako vodnaté, můžete je rozložit na pánví horkým máslem s lžící, aniž byste se snažili dělat kotlety.

Bon appetit!