Jak chutné pečeme brambory v troubě

Jemná vůně oheň, ve vybledlém popelu, z něhož jsou pečené bramborové hlízy pečené … Pravděpodobně každý má takové vzpomínky z dětství. A na světě nebylo nic víc chutné než brambory pečené v ohni ve vesnici babičky na dachu, v kampani a nikdy nevíte, kde jinde. Můžete se vrátit do této šťastné chvíle na minutu, když vaříte pečené brambory ve své domácí troubě.

Výhody nádobí

Co jiného, ​​kromě příjemných nostalgických vzpomínek, je pečené brambory dobré?

Tato zelenina obsahuje mnoho živin a vitamínů pro lidské tělo, ale problém je, že většina z nich je soustředěna v tenké vrstvě pod kůrou, kterou hostitelka bezohledně řezala během čištění. To se nestane během pečení – to je první plus.

Druhou pozitivní věcí je nízkokalorický obsah pečených brambor. Dieters je důrazně doporučeno vyloučit tuto zeleninu z jejich stravy, ale střední části druhého chleba připraveného tímto způsobem nepřinese médium na číslo, protože obsah kalorií v misce nebude vysoký..

Lidé s gastrointestinálními problémy pečené brambory budou mít příznivý vliv na jejich zdraví. Jeho prospěšné látky obklopují stěny žaludku a střev, snižují úroveň kyselosti a zabraňují vzniku gastritidy a vředů.

tapiokaCo je tapioka a jaké pokrmy lze z ní vařit.

Jak si vařit vonnou šarlatu s banány, přečtěte si náš článek..

Jak vařit polévku s masovými kuličkami z kuřecího mléka čtěte v našem článku.

Snadné vaření
As вкусно запечь картофель в мундире в духовке
Složení Počet
bramborové hlízy 1000 g střední velikosti
rostlinný olej 60 ml
připravené koření pro brambory 20 g
česnek 12 g
sůl chuť
Doba vaření: 80 minut Kalorie na 100 gramů: 117 Kcal

Existuje spousta možností pečení brambor v troubě: celé, na polovinu, nakrájené, se slaninou, s masem, se zeleninou, se sýrem, v krupici, “akordeon”, ve francouzštině, se všemi druhy omáček a dresinků. Každá z metod je zajímavá a má své obdivovatele, ale díky zvládnutí nejjednodušší metody pražení (klasický recept), každá hostitelka bude schopna opakovat nebo vytvořit vlastní verzi tohoto jídla..

Brambory v uniformě, pečené v troubě, musíte vařit takto:

 1. Bramborové hlízy by měly být velmi pečlivě omyty z prachu, vrhu a nečistot. Nemůžete se vypořádat bez plastového kartáče. Umyté brambory by měly být důkladně vysušeny, aby později vlhkost na jejich povrchu nezasahovala do oleje;
 2. Smíchejte rostlinný olej s nasekaným česnekem, sůl a kořením. Pokud tomu tak není, můžete si namíchat vlastní suché zeleniny a své oblíbené koření. Výsledná směs by měla být ze všech stran dobře, aby se hlízy vymíchaly;
 3. Připravené brambory složené do pečícího plechu a zaslání do trouby předem pokryté fólií. Takže by měla upečet v první polovině hodiny 190 stupňů, potom odstranit fólii a vařit dalších třicet minut..

Pečené celé brambory v troubě ve fólii

Tento recept může být také připisován základně, ale od předchozího se liší tím, že namísto rostlinného oleje se používá krém (přidává pokrm ze smetanové chuti) a každá hlízka je pečlivě zabalena do “košile” potravní fólie. Tato mísa může být vedlejším místem s masem, drůbeží nebo podávaná samostatně..

Výrobky používané při přípravě by měly být užívány v těchto poměrech:

 • 1000 g bramborových hlíz;
 • 150 g změkčeného sladkého smetanového másla;
 • sůl a koření podle chuti.

V závislosti na velikosti pekařských brambor bude trvat 40 až 80 minut.

Kalorický obsah rostlin ve fólii – 161,2 kcal / 100 g.

Sekvence pečení:

 1. Stejně jako v předchozím receptu je třeba brambory vypláchnout a vysušit. Pak s párátkem udělejte malé průniky na několika místech; brambory помыть
 2. Každý připravený hlíz velkoryse pokrýt jemným máslem, posypeme kořením a solí. Poté zabalte fólii na potraviny; k umytí картофель
 3. Tyto brambory pečeme 30 minut v horké peci (180-190 stupňů). k pečení

Vařené brambory v pečeni se sýrem z česneku

Také pečené brambory mohou být podávány stolu milým hostům, protože jeho vůně a chuť dělají pokrm opravdu královský. Cesnaková sýrová náplň ho namočí tak, aby se právě roztavila v ústech.

Pro tuto verzi královských brambor je třeba vzít:

 • 1000 g středně velkých brambor;
 • 90 g kysané smetany;
 • 30 g másla;
 • 10-16 gramů česneku;
 • 70 gramů tvrdého sýra se zvýrazněnou chutí;
 • koření (paprika, sušený kopr, směs papriky, zázvor) a sůl podle chuti.

Na dokončení všech procesů vaření bude trvat přibližně 2 hodiny..

Tato verze pečených brambor je poměrně výživná – 272,4 kcal / 100 g.

Podrobné pokyny pro vaření v troubě:

 1. Umyté brambory vaříme ve vroucí vodě po dobu 10 minut až do poloviny vařené;
 2. Pro výplň smíchejte zakysanou smetanu, měkké máslo, nasekaný česnek, sýry, sůl a koření;
 3. Omezte ochlazené brambory na kříž, trochu stlačte, aby se otevíraly, a vložte čajovou lžičku plněné do tvarované dutiny;
 4. Plněné hlízy zabalte fólií a pečte v troubě o 180-200 stupňů. Doba trvání 15-20 minut.

Kuchařské tipy

Pro vaření pečených brambor je lepší vybrat hlízy těch odrůd, které jsou během procesu vaření měkké, v pečené formě se budou pokoušet drobivě. Ideální pro pečení brambor s tenkou kůží, která má podlouhlý tvar.

Aby hlízy mohly být jednotně pečeny, musíte vybrat vzorky přibližně stejné hmotnosti nebo velikosti. Můžete vypečovat velké brambory s malým, ale pak je třeba sledovat stupeň připravenosti každého a možná, že menší zelenina bude muset být z trouby odstraněna dříve, aby nevyhořely..

Při výběru mezi slunečnicemi a olivovým olejem pro toto ošetření byste se měli rozhodnout pro poslední možnost. S olivovým olejem budou hotové hlízy nejen získávat světlejší kůru, ale i příjemnou jemnou vůni..

Také, pro krásnější a jasné bramborové kůry, před uvedením do trouby, posypeme barevnými kořením (paprikou, koriandrem a dalšími). Zelení (sušené) posypané na samém konci vaření.

Aby hotový pečený brambor v uniformě měl křupavý, je poslán do trouby, která ještě nebyla zahřátá a rozložila se na plech v jedné vrstvě. Nebude nadbytečné ji několikrát otáčet v troubě během pečení..

Z trouby najděte z trouby trochu slané brambory s trochou triků – slanými injekcemi. U jednoho kilogramu původního produktu je třeba vzít 50 ml pitné vody a rozpustit jednu nebo dvě lžičky soli. Poté roztok nasaďte injekčním roztokem a nasypte ho do hlíz několika malými punkcemi..

Další důležitý bod o délce pobytu hlíz v troubě: mladé brambory budou v průměru připraveny o 7-10 minut dříve než staré plody.

Loading...