Vznikl poměrně nedávno, krabový salát se stal skutečným objevem pro ženy v domácnosti. Snadno se připravuje, je velmi chutné a výživné, bude zdobit libovolný stůl.

Jednoduchý recept na vaření
As вкусно и оригинально приготовить салат с крабовым мясом
Složení Počet
krabové maso 1 balení (200 g)
vejce 5 kusů.
kukuřice 1 banka
nízkotučné majonézy 150 g
Doba vaření: 25 minut Kalorie na 100 gramů: 220 Kcal

Nejprve musíte vajíčka vařit. Chcete-li to provést, vložte vejce do hrnce a dejte minimální oheň. Pokud okamžitě přidáte oheň, mohou vajíčka z příliš rychlého ohřevu prasknout. Chcete-li vajíčka ochladit, ale ne příliš teplé, vařte je po dobu dalších 8 minut, poté vyjměte z tepla a ochlaďte studenou vodou. Vejce nakrájené na kostky 1×1 cm.

k řezu яйца

Krabové maso rozřezané na kusy. Pokud by to bylo v mrazáku, předehřejte se během hodiny – jinak se salát rozplyne vodnatě.

k řezu крабы

Otevřete džbán kukuřice, vypusťte šťávu a posuňte kukuřici do misky na salát. Chcete-li jemně vypustit džus, nechte horní kryt otevřený otvírákem a držte víko uzavřené, opatrně vypusťte šťávu z plechovky.

vylévat кукурузу

Přidejte nakrájené krabové maso, vejce a majonézu do kukuřice.

přidat майонез

Salát salát a promícháme. Podle potřeby může být každá porce zdobena větvičkou petrželkou nebo koprem (nebo jinými zelenými). Podáváme mírně chlazené..

salát готов

Krabový salát s olivami

Požadované přísady (4 porce):

 • krabové maso – 200 g;
 • konzervy kukuřice – 1 plechovku;
 • 6 vajec;
 • 0,5 plechovek oliv (nebo oliv);
 • 80 gr. majonéza;
 • 1/3 dlouhý bochník;
 • zelené – některé větve pro výzdobu.

Průměrná doba vaření je 40 minut..

Kalorie (1 porce) – 397 kcal.

krab салатRecepty na salát s krabím masem a olivami jsou jednoduché. Nejprve musíte vařit vajíčka, ochladit ve studené vodě, oloupat a nakrájet na malé kousky. Vložte nakrájené vejce do misky na salát.

Neexistuje zásadní rozdíl, použití oliv nebo oliv pro salát je věc chuti. Hlavní věc je, že nemají kosti. Vyndejte olivy z nádoby a nakrájejte je na kruhy. Přidejte do vajec.

Maso mírně rozmrazte a nakrájejte na kostky. Pokud plánujete slavnostní stůl, můžete nechat několik kusů na zdobení salátu. Přidejte ho na olivy a vejce. Vyndejte kukuřičku z nádoby, přetáhneme sítem a přidáme do salátu.

Přidejte majonézu, sůl a promíchejte. Nahoře můžete dát pár plátků masa, plátek citronu a vyzdobit všechny s větvičkou zelených.

V případě potřeby můžete přidat krutony. Chcete-li to provést, nakrájejte strouhák bochníku na malé čtverečky, posypeme olejem a usušíme v troubě. Můžete smažit v pánvi s přídavkem olivového oleje. Před podáváním přidáme krutony na salát.

Podáváme chlazené.

brambory запеканкаPoštovní bramborové kastroly – velmi lahodná zeleninová mísa.

Klasická vinaigretta s fazolemi – další jídlo, které musí být na zimním stole..

Recept na knedlíky s různými výplněmi pro pár. Musíte se naučit tajemství lahodného jídla..

Vrstvený avokádový salát

Základní složky (pro 6 porcí):

 • krabové maso – 200 g;
 • 3 brambory;
 • 6 vajec;
 • 4 čerstvé okurky;
 • 1 avokádo;
 • 100 gr. nízkotučná majonéza;
 • zeleň – pro výzdobu.

Doba vaření – 50 minut.

Kalorie (1 porce) – 407 kcal.

Tento recept připomíná klasický krabový salát i tradiční mimózu. Hlavním rozlišovacím znakem šalátu je, že přísady nejsou na konci smíšeny, ale úhledně rozložené ve vrstvách.

salát с крабамиNejprve musíte vařit vajíčka a brambory. Brambory jsou vařené déle, a proto je třeba je vařit o něco dříve. Chcete-li vařit brambory rychleji, doporučujeme je nakrájet na několik kusů a poté je dát do kastrolu. 5 minut před solení.

Vařené brambory a vejce nakrájené na kostky.

Okurky a krabové maso rozřezané na kusy. Velikost se může libovolně měnit, ale 1×1 cm se považuje za optimální..

Pečeme avokádo, nakrájíme na dvě stejné části, odstraňte kámen a nakrájíme na malé plátky. Avokádo by mělo být nakrájené co nejtenčí..

Brambory půjdou do spodní vrstvy. Na vrcholu brambor rozložte vrstvu majonézy (polovinu z celkového počtu), krabové maso a okurky. Po první vrstvě majonézy můžete přidat pepř (volitelně). Pokryjte majonézou nahoře a rozložte avokádo nahoře. Horní desku můžete zdobit zeleně a citronem. Šumivý salát s krabím masem a okurkou “Avokádo” je připraven k jídlu.

Podáváme chlazené.

Salát s krabím masem a rajčaty

Požadované přísady (4 porce):

 • 200 gr. krabové maso;
 • 4 kuřecí vejce;
 • 2 malé rajčata;
 • 100 gr. tvrdý sýr;
 • 2 stroužky česneku;
 • 75 g Mayonesa.

Průměrná doba vaření – 40 minut.

Kalorie (1 porce) – 380 kcal.

Můžete doplnit tradiční salátový recept přidáním rajčat. Česnek přidá koření a koření, ale v takovém případě může být česnek vyloučen ze seznamu složek.

Vařte vajíčka. Potřebný stupeň lze dosáhnout, pokud po vaření nechte vajíčka vařit dalších 8 minut, poté ochlazují, oloupou a nakrájí se na malé kostičky. Rozmrazené maso nakrájíme na tenké plátky.

Ve složení můžete použít jakýkoliv tvrdý sýr na ochutnání. Sýr se může rozřezat na kostky nebo rošt skrz velký strouhák. Osušte česnek a jemně nakrájejte nebo smažte.

Pro tento salát je lepší použít tvrdé rajčata. Pokud mají rajčata silnou kůru, je třeba je nejdříve nalít na vroucí vodu po dobu 10-15 minut – takže kůže může být snadno odstraněna. Pokud je kůže tenká, pak může být ponechána. Rajčata musí být nakrájena na malé kousky, ale ne příliš malá – takže se veškerá šťáva uvolní.

Smíchejte vejce, rajčata, krabové maso, rajčata a česnek v misce na salát a smažte s majonézou. Před podáním posypeme strouhaným sýrem. Podáváme chlazené.

Havajský salát

Havajský салат с необычной подачей

Požadované přísady (4 porce):

 • 400 gr. Havajská směs (1 balení);
 • 200 gr. krabové maso;
 • 3 vejce;
 • 80 gr. majonéza
 • ochutnat sůl a pepř.

Doba vaření – 40 minut.

Kalorie (1 porce) – 290 kcal.

Tento recept se liší od klasiky přidáním havajské směsi, odtud název. Havajská směs – sada mražené zeleniny, která potřebuje jen trochu vaření nebo tepla.

Vložte havajskou směs do pánve a zahřejte ji na 10-15 minut. Nepřidávejte olej.

Vařte vajíčka. Peeling a kostky.

Krabové maso se předem rozmrazí a nakrájí se na malé plátky..

Mix havajské směsi, krabové maso, nakrájené vejce, sůl a pak naplňte majonézou. Dobře promíchejte a odstraňte po dobu 30-35 minut v lednici. Podáváme, zdobené větvičkou zeleně.

Užitečné tipy

Chcete-li zvýšit počet porcí, můžete přidat rýži do salátu nebo vařených brambor. Množství rýže a brambor se může měnit podle individuálních preferencí chuti..

Olivy nebo olivy jsou dokonale kombinovány s čínským zelím, takže pro tuto variaci můžete použít přesně zelí.

Pro šťavu můžete přidat jemně nakrájenou cibuli. V salátu to bude téměř necítí, ale dá kůru (opět pro amatér).

Je možné, aby byl krabový salát užitečnější, pokud přidáte jablko nebo 1-2 řeřicha rozkrájenou přes strouhák. Hlavní věc je, že jablko neruší chuť hlavních komponent..

Servírovaný krabový salát je možný nejen v misce na salát, sendviče neslazené těstoviny naplněné salátem budou skvělou volbou pro podávání slavnostního stolu. Jednoduché a vkusné.

Tam je společný názor, že salát chutná lépe příští den, takže pokud máte čas, můžete nechat ji v lednici přes noc, to bude lepší namočené a šťavnatější.