Recepty приготовления варениковVareniki je lahodné pokrmy ukrajinské kuchyně, která bohužel není v žádném případě investována do formátu zdravé výživy..

Pokud chutná a zdravá není na stejné poli s odborníky na výživu, pak to neznamená, že nemůžeme zvýšit užitečnost a snížit obsah kalorií tohoto jídla kvůli malým kulinářským trikům.

Co potěší naše chuťové pohárky a může být považováno za dietní potravu, často potřebuje jen některé úpravy obvyklé technologie vaření. Křupky s bramborami, zelím, tvarohem a dokonce i s nějakou sladkou náplní se mohou stát zdravým a zdravým jídlem..

Chuť domácího knedlíku je známa každé rodině, a to i při zohlednění skutečnosti, že každý má svůj názor na to, jak a kolik minut vařit knedlíky. To vysvětluje jeho popularitu mezi fanoušky tradiční evropské kuchyně a mezi fanoušky exotických výplní..

Těsto pro knedlíky hraje důležitou, avšak nikoli vedoucí úlohu v receptu tohoto pokrmu..

Je mnohem důležitější volba technologie plnění a vaření. Kuchařská fantazie a několik jednoduchých tajemství vám pomohou zlepšit svůj denní knedlík recept nebo snadno vytvořit nový..

Recepty фасоли спаржевойVíte, kolik receptů je pro chřest? Chřestové fazole smažené, vařené, chřestové šaláty a mnoho dalšího.

Jak vařit rýžovou kaši na mléko najdete zde..

Vlastnosti a jemnosti vaření těsta

Těsto на вареникиVaření samozřejmě začíná zkouškou. Výběr receptury závisí na předvolbě náplně..

Pokud chcete vyrábět knedlíky z jedné šarže s bramborami, s tvarohem a možná i se sladkými jahodami, pak by volba těsta měla být univerzální – hubené těsto.

Pokud upřednostňujete brambory, rybí výplň, zelí s masem, tedy slané druhy plnění, pak nejlepší volbou pro těsto je těsto pudinkem. Sladké výplně jsou stejně chutné v kombinaci s chudým těstím a oslazené studeným hnětením..

Lehké těsto

Hlavním rysem štíhlé zkoušky je, že v receptu nejsou žádné vejce vůbec. Nevytváří těsto tvrdé nebo méně chutné, ale umožňuje dlouhou dobu zmrazení a skladování knedlíků..

Pro to musíte vzít 0,5 kilogramu mouky s očekáváním jedné šálky vody, přidat tři lžíce rostlinného oleje a čtvrt lžíce soli. Míste těsto na průměrnou “strmost” a můžete okamžitě začít vyrábět knedlíky.

Tajemství: Aby bylo těsto pružnější, nezmrazilo se, když bylo zmrzlé a nerozpadlo při vaření, měli byste do vody přidat olivový olej. Sklenici vody s extra lžící olivového oleje používaného na hnětení těsta.

Tato metoda nejenže ovlivní viskozitu a elasticitu těsta, ale také vás ušetří z problémů, jako je pálení žáhy..

Těsto na knedlíky “pudink” cesta

Nejvíce vysokokalorické těsto se získává z pivovarnické mouky s velmi horkou kapalinou nebo dokonce z vývaru. Ale takové těsto je vždy velmi výhodně kombinováno s rostlinnou nebo masovou náplní. Jedna třetina celkového objemu mouky (1 šálek) se vaří s vroucí vodou nebo horkým vývarem (0,5 šálků) a důkladně se míchá.

Pak se přidá zbývající mouka (2 šálky), dvě vejce se vloží, sůl a zbývající 0,5 šálků teplé kapaliny se pomalu nalije. Cesto zasáhne, dokud se nestane homogenní, dokud se přestane přilepit na ruce. Způsob přípravy takového těsta zajišťuje jeho chlazení: stačí 30-40 minut na chladném místě..

Tajemství: Abyste zabránili tomu, aby těsto zalomilo, musíte jej zabalit s lepícím filmem a dát ho do ledničky. Pro větší pružnost každých deset minut musí být těsto rozdrceno, aniž by se fólie rozvinula, a po půlhodině ji vyjměte z chladničky, přidá se další čtvrtina šálku mouky a znovu se hněte.

Pokud jde o chuť, těsto se může stát originálním a užitečným, pokud v přípravě použijete beztukové zeleninové vývary s kořením a malými bylinami nebo rybí slaným vývarem..

Cold těsto hněte

Je výhodné používat takové těsto pro sladké plnění, takže sůl v receptu obecně chybí. Složení: 0,5 kg mouky, dvě vejce, dvě lžíce zakysané smetany, čtvrt lžičky sódy a sklenici studené vařené vody s jednou lžící cukru.

Těsto se hněte a nechá se “odpočívat” 15-20 minut na stole.

Tajemství: Abyste získali testovací vzdušnost a lehkost, místo kysané smetany a sladké vody můžete použít jeden a půl šálků nemastných a dokonce i bio kefír.

Abyste se vyhnuli šíření tohoto nesoleného produktu, měli byste určitě lehce sůl trochu vody před tím, než do něj zahodíte knedlíky..

Používejte k vaření vířivky a parníku

Nejvíce простой способ варки варениковMultivarka pro vaření vareniki perfektně padne.

Za prvé, je to významný spořič času..

Za druhé nevyžaduje stálou přítomnost hostesky u sporáku pro míchání a kontrolu.

Za třetí je pro tělo mnohem užitečnější připravit těsto a polevy..

Chuť pálených knedlíků se liší od tradičního způsobu, což z nich dělá zajímavější vzorek a příjemně překvapuje mnoho..

Nejsou žádná speciální pravidla pro vaření knedlíků v pomalém sporáku.

Oblíbený recept s jakoukoliv náplní nemusí být pro něj změněn nebo přizpůsoben. Potřebujete pouze doplnit kontejner s vícenásobnou nádobou vodou, odejměte oddíl produktu a položte knedlíky do jedné vrstvy.

Při použití druhého stupně (grilovací rošt) není nutné ho olejovat, ale houskové knedlíky nejsou příliš navzájem stohovány. Varování by mělo být na “vaření pro pár” asi 15-20 minut v závislosti na pracovním zatížení celkového objemu multicooker.

Knedlíky se nikdy nevyschnou, jestliže dvě minuty před koncem vaření, dát čajovou lžičku másla na horní vrstvu: bude se šířit a pokrýt je tenkou měkkou kůrkou.

Takové knedlíky ani nepotřebují následné oblékání s máslem nebo omáčkou. Tato metoda vaření vám ušetří nadbytečný obsah tuku v potravinách a soli, což je nevyhnutelně nutné při vaření ve vodě..

Pokud vám pomalý sporák nevyhovuje, můžete si přečíst, jak vařit knedlíky v mikrovlnné troubě. Ale ne s námi. Tuto možnost považujeme za nepraktickou a nebudeme ji popsat..

Knedlíky se brambory – nezapomeňte zasahovat

Křupky s bramborami jsou nejlépe vařené tradičním způsobem – vaříme ve vodě. V kastlíku dostatečné velikosti a je lepší, pokud je k dispozici co nejvíce prostoru pro vaření, voda se nalije.

Voda je slaná s velkým množstvím soli a přivedena k varu. Sůl ve vodě hraje roli nejen aromatického činidla, ale poskytuje další podmínku pro zabránění adheze knedlíků k sobě navzájem..

Ve vroucí vodě jeden po druhém, knedlíky jsou jemně namočené jeden po druhém a neustále se míchá. Kritériem připravenosti tohoto pokrmu je výskyt knedlíků na povrchu, po kterém by měly být v závislosti na náplni vařeny..

Kolik minut vaříme knedlíky s bramborami? Pro plnou připravenost bude stačit 5-7 minut vaření, po kterém jsou umístěny v hluboké misce a bohatě naolejovány máslem, zakysanou smetanou nebo smaženou cibulí v rostlinném oleji.

nápoj из имбиря для похудения Máte-li nadváhu, pak vám zázvorový hubnutí pomůže. Výborný lidový lék na extra kilo.

Dozvíte se, jak zde vařit houskové knedlíky s bramborami..

Pokud chcete jíst chutné a nezlepšovat se, dozvědět se o nejchladších sladkostí: https://notefood.ru/produkty/kalorijnost-produktov/nizkokalorijnye-sladosti.html Nepopírejte si potěšení.

Chutné knedlíky s tvarohem

Sladké или соленые вареники с творогомDumplings s tvarohem mohou být jak sladké, tak dobře solené..

Chuť těchto knedlíků je originální, s běžným vařením ve vodě a při použití pomalého sporáku. Do sýrového tvarohu můžete přidat sladkou cukr, med, sušené meruňky a další ovoce a můžete přidávat surové vejce, plátky nakrájeného sýra nebo tvrdého sýru na slané nebo nekvašené tvaroh..

Sladké knedlíky s tvarohem budou spíše zdokonaleny při vaření v pomalém sporáku. Po 15 minutách páření se na talíři položí knedlíky se sušeným těsto a sladkou náplní, nalije se zakysanou smetanou a nechá se vychladnout..

Pokud takto vaříme vařící vodu (a my už víme, kolik si vaříme lenivé knedlíky s tvarohem), pak jim bude trvat 30 minut, než si položíme papír, aby se vyschlo a zbavilo se přebytečné tekutiny..

Slané knedlíčky s tvarohem, naopak, jsou ve vodě jemnější. Následné přidávání másla, omáčky nebo zakysané smetany je v tomto případě vhodné pro ještě horké knedlíky..

Stejným způsobem je možné připravit lahodné knedlíky s třešněmi..

Tradiční a jednoduché knedlíkové knedlíky lze vařit originálním způsobem a pokaždé zvláštním způsobem. Použití multicookeru vám umožní sledovat počet kalorií a zabránit nadbytečnému tuku.

Další výhodou páření je možnost použití netradičních, ale velmi užitečných druhů mouky pro těsto, jako je žito, kukuřice, která se prostě šíří ve vodě.

Péče o vaše zdraví může být chutné, takže není vždy dobré vzít si své oblíbené pokrmy..

Video dezert