Dokončení letní sezóny ne vždy slibuje nudné šedé dny a nedostatek nálady. Koneckonců, pro letní obyvatele a hostesky, naopak začíná doba aktivní sklizně.

Ovoce, zelenina a bobule umožňují výrazně ušetřit rodinný rozpočet, protože v kuchyni můžete využít množství chutných a neobvyklých receptů.

Kompot из груш с мятой

Takže sklizeň může být zmražena, konzervována, používána jako náplň bohatých produktů, stejně jako připravovat chutné nápoje. Například, kompot, který, stejně jako kissel, je tradiční nápoj ruské kuchyně.

Dokonce i zelenina může sloužit jako základ pro kompot, nicméně nejvíce osvěžující a příjemné nápoje pocházejí ze zralých šťavnatých plodů, jako jsou hrušky..

Představujeme Vám recepty, pro které si někdo může vařit kompotový kompot, aby odstranil žízeň v horkém dni nebo ji připravil v bankách na zimu.

Čerstvý kompot z hruškového ovoce (v hrnci)

Klasický recept

Klasický způsob výroby takového nápoje je založen na čerstvých hruškách..

Kompota může být použita v různých odrůdách, ale je lepší vybrat si ovoce, které mají průměrnou tvrdost. Je to způsobeno tím, že se při vaření příliš rozpadne..

Pro základní recept na kompot z čerstvého hruškového ovoce potřebujete ingredience jako:

 • Zralé hrušky – ½ kg;
 • Granulovaný cukr – 200 g;
 • Voda – ½ l;
 • Kyselina citrónová;
 • Skořicový prášek.

Je důležité připravit přední přísadu nápoje k vaření, ať už je to hrušky zakoupené v supermarketu nebo shromážděné z vlastní zeleninové zahrady. Pokud je to nutné, je třeba odtrhnout stopku s extra zeleninou a potom důkladně umýt ovoce jednotlivě ručně..

Vypláchněte

Poté byste měli použít speciální nůž, který pomůže snadno vyčistit hrušky z kůže. Posledním stupněm přípravy ovoce je extrakce jádra se semeny, pro kterou můžete předkrátit ovoce v polovině nebo čtvrtletí.

Jasné

Poté musíte ovoce vyjmout do požadovaného tvaru. Hruška je zpravidla rozřezána na 4 kusy a potom je každá čtvrtina rozdělena napříč rovnými kusy.

Zřízli jsme на кусочки

Namočte ovoce do studené vody, ve které by měla být předčasně rozpuštěna špetka kyseliny citronové. Nechte je ležet 10 minut, odstraňte.

Kastrol

Mezitím můžete panvu naplnit 500 ml vody a ohřát obsah na horkou teplotu. V tomto roztoku zřeďte cukr, promíchejte dřevěnou špachtlí a dejte hrušky do hrnce..

Rozlití

Vařený kompot by měl být na nízké teplotě po dobu 15-30 minut, což závisí na tvrdosti hrušek.

Uzavření крышками

Jakmile jsou změkčené, můžete pánev vyjmout z ohřívače a nalít jeho obsah do sterilizovaných nádob..

Připraveno напиток

Ke konečnému nápoju lze podle potřeby přidat špetku skořicového prášku..

Ze sušeného ovoce s vanilkou

Zatímco klasický recept na hruškový kompot je založen na čerstvém ovoci, můžete použít jiný způsob přípravy založený na sušeném ovoci. Kromě toho, v případě potřeby mohou ženy v domácnosti používat nejen sušené hrušky, ale také jablka, slivky, sušené meruňky, rozinky atd..

K vaření obvyklého kompotovaného sušeného ovoce budete potřebovat následující složky:

 • Sušené hrušky – 2 velké hrstky;
 • Voda – 5 l;
 • Vanilkový cukr – 3 polévkové lžíce..

Můžete použít nejen zakoupené sušené ovoce, protože zkušení zahradníci dokáží obratně vysušit plodinu a šetřit peníze.

Nápoj из сушеных грушPřestože sušené ovoce jsou před sušením předem ošetřeny, je třeba je vyřešit. Mezi nimi lze nalézt rozbité ovoce, větvičky a další nečistoty. Poté ponořte ovoce do cedníku a opláchněte pouze studenou vodou..

Naplňte hrnce 5 litry vody, přidejte do nádoby vyprané sušené hrušky a nechte na nízkém ohni až do vaření. Jakmile voda začne vařit, stojí za to čekat dalších 7 minut, nalijte cukr a nechte kompotát vařit další 3 minuty.

Po vaření není ovocný kompot plně připraven, protože by měl být umožněn infuze. Tímto způsobem se podstatně zlepší chuť nápoje, čímž bude příjemnější a šťavnatější. Doba infuze je až 6 hodin. Pak můžete vypít nápoj na sterilizované pokrmy.

Hruškový kompot pro zimu: Jednoduchý recept

Klasické recepty na hruškové kompoty jsou běžnými způsoby vaření, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušené ženy v domácnosti. Nicméně dámy, které se poprvé rozhodly zkusit v oblasti vaření, mohou kompotovat jednodušším způsobem..

Pro jednoduchý recept hruškový kompot potřebuje:

 • Hrušky – 1 kg;
 • Voda – 3 l;
 • Granulovaný cukr – 70 g;
 • Citronová šťáva – z 1 ovoce.

Zima грушевый компот

Aby se zkrátila doba vaření, je lepší vybrat hrušky z měkkých odrůd. Je důležité, abyste ovoce nejprve umyli ručně a zároveň odstraňovali větvičky a zeleniny. Pak je nakrájíme na čtvrtky a nakrájíme jádro se semeny.

Připravené ovoce ponořené do vody, předem okyselené citrónovou šťávou. Tento krok pomůže udržet hrušky v jejich přirozené barvě jak během vaření, tak i po něm. V případě potřeby můžete vynechat..

Chcete-li připravit sirup, měli byste hrnci položit s vodou na ohni a počkat, až se teplota vody zahřeje. Potom můžete v něm rozpustit cukr. Dejte hrušky do sirupu a vařte, dokud nezměknou..

Hotový hruškový kompot na zimu musí být nalit do sterilizovaných plechovek..

Vaření bez tradiční sterilizace

Proces sterilizace plechovek po jejich svinování často trvá zbytečný čas a úsilí, zatímco ženy v domácnosti nemají vždy možnost být v kuchyni. V tomto případě můžete vytvořit hruškový kompot na zimu pomocí speciálního receptu. V něm je snížena sterilizační procedura..

To bude vyžadovat následující složky:

 • Hrušky – ½ kg;
 • Voda – ½ l;
 • Granulovaný cukr – 200 g.

Připravte si ovoce pečlivě umýt rukou a odstraňte přebytečné greeny a stonky. Potom nakrájíme každé ovoce na čtvrtky a extrahujeme jádro se semeny..

Dalším krokem po zpracování ovoce je příprava cukrového sirupu. Za tímto účelem naplňte pánvi vodu a přivádějte ji do horkého stavu..

Poté zpomalte oheň na pomalém, usínajícím se cukru a nechte dalších pár minut před vařením. Po přidání cukru nezapomeňte sirup rozmíchat, dokud není dokončen..

Přestože tento recept kompotů znamená, že není nutné sterilizovat sklenice, měly by být ještě důkladně omyty a vysušeny..

Pak je naplňte připravenými hruškami, zakryjte sirupem zcela, pokryjte a obalte přikrývkou nebo ručníkem..

Po uplynutí 5 minut je třeba sirup nalít do jiné nádoby a opět ji uvést do varu. Vyplňte je sklenicemi, zakryjte je a nechte 5 minut zabalit do ručníku.

Poté musíte znovu zopakovat výše uvedený postup a můžete úplně otočit sklenice. Než se banky ochladí, otočte je vzhůru nohama. Nyní víte, jak vyrobit hrušky kompot za zimu bez sterilizace..

Kompot из крыжовникаChcete se naučit, jak udělat další chutný a zdravý nápoj? Jak vařit kompot egreše. V zimě vám chuť připomene léto!

A zde se dozvíte o neobvyklém použití mincovny – v džemu. Nenechte si ujít tento nádherný dezert!

V dalším článku najdete krok za krokem recepty zucchini v korejštině pro zimu.

Tandem s jablky

Při výrobě ovocného nápoje není vůbec nutné používat pouze hrušky. Naopak některé druhy ovoce a bobule se velmi harmonicky doplňují..

Chcete-li vyrobit kompot z jablek a hrušek na zimu, měli byste připravit následující složky:

 • Jablka – 1 kg;
 • Hrušky – 300 g;
 • Granulovaný cukr – 425 g;
 • Voda – 1 l.

Spojte с яблокамиJe důležité pečlivě vyřešit ovoce před vařením, zbavit se poškozeného ovoce. Poté je musíte umýt a vyčistit z větví a zelených, nakrájet na čtvrti a odstranit jádro ze semen. Ovoce nakrájíme na malé kousky.

Banky s objemem 3 litry, je třeba v třetí části vyplnit hrušky a jablka a zcela vylévat vroucí vodu. Nechte půl hodiny a nalijte vodu do pánve. Vařte, přidejte cukr, nechte sirup vařit další dvě minuty..

Připravený sirup může nalít sklenice s ovocem a potom je našroubovat do vařených vajíček. Otočte hrušky a jablečné kompoty vzhůru nohama, zabalte do pokrývky a nechte ji vychladnout.

Recept na hrozny

A nyní nabízíme, aby se pro zimu vyrobily hruškové kompoty s hrozny. Jasné šťavnaté plody nejen diverzifikují chuť hruškovitého kompotu, ale dodávají mu také více syté barvy a zajímavý vzhled..

U nápojů na bázi hrušek a hroznů je třeba připravit:

 • Hrozny – 300 g;
 • Hrušky – 5 kusů;
 • Granulovaný cukr – 225 g;
 • Kyselina citronová.

HroznyTento recept vyžaduje těžké hrušky a bílé bezsemenné hrozny. Měl byste opláchnout ovoce, vyčistit je z větviček a odstranit jádra semena z hrušek poté, co jste je rozřezali do čtvrti. Vyrežte na několik stejných kusů.

Připravte cukrový sirup obvyklým způsobem, pro který jste v ohni položili vodu do hrnce a několik minut před vařením přidejte cukr..

Vyplňte ovoce v nádobách, nalijte vroucí sirup. Pak kontejnery utáhněte víčky, položte je vzhůru nohama a zabalte je ručníkem, dokud se nezchladí..

Užitečná doporučení

Začátečníky v domácnosti mohou vzít na vědomí následující pravidla pro výrobu lahodného hruškovitého ovoce:

 1. Čím tvrdší je odrůda hrušky, tím déle je třeba vařit ovoce na pití;
 2. Nejkvalitnější kompot získáte od těch žen v domácnosti, kteří na ni trpěliví nejsou líní;
 3. Doporučuje se skladovat plechovky z hruškového nápoje při pokojové teplotě;
 4. V případě, že jsou ovoce velmi sladké, můžete hotové ovoce ředit malým množstvím kyseliny citronové;
 5. Aby nektar získal zvláštní chuť a vůni, můžete do nektaru přidávat skořicový prášek nebo citronovou kůru;
 6. Je lepší používat plechovky o objemu 3 litry.

Domácí компот из спелых груш

Hruškový kompot je jednou z nejlepších nabídek letní sklizně pro hostesky:

 • Trvá méně než hodinu, než ho připravíme, i když zvážíme proces přípravy surovin;
 • Pokud máte vlastní zeleninovou zahradu, nápoj stojí jen za cukr;
 • Může být doplněn o další druhy bobulí a ovoce;
 • Při vaření můžete používat nejen čerstvé, ale i sušené ovoce;
 • U rušných žen v domácnosti je recept na hruškový kompot, který neobsahuje sterilizační krok..