Zkvalitně vařený kaviár z cukety se stal jedním z nejlepších pokrmů na občerstvení. Kousek chleba a másla rozmazané s tlustou vrstvou kaviáru, co by bylo mnohem chutnější? Smažený brambor se zlatou krustou, ale s kaviárem je nejlepší večeří letního obyvatele nebo turisty.

Kuchařský squash po mnoho let mezi rusky hovořícími obyvateli zaujímá vedoucí pozici v počtu zimních polotovarů. Recepty nádobí jsou obrovské a každá z nich má své vlastní složení a chuť, díky čemuž je domácí kaviár univerzálním občerstvením..

Snack кабачковая со вкусом магазинного аналога

Nabízíme Vašemu dvoru několik nejlepších a nejkrásnějších receptů na squashový kaviár, aby ochutnali ten, který se prodává v obchodech. Který z nich si vyberete – rozhodněte se sami.

Takže začneme vařit nejkvalitnější kaviár.

Klasický recept

Budeme potřebovat následující typy produktů. Je lepší vařit je v předstihu – umyjte, oloupejte, řezte, protože proces vaření v první fázi je dostatečně rychlý a neměli byste přehnat zeleninu.

 • 3 velké cukety, celková hmotnost jednoho a půl kilogramu;
 • 0,5 kilogramu čerstvé mrkvy, je lepší užít s tupými nosy, je to, jak ukazuje praxe, vždy sladší;
 • 3 velká cibule;
 • 3 velké papriky, žluté nebo červené;
 • 5 velkých zralých rajčat, nejlépe dokonce lehce přezrálých, dávají tělu;
 • 1,5 lžíce pšeničné mouky prvního stupně;
 • Sůl, pepř – na chuť;
 • 0,2 l rostlinného oleje.

Předem nastavte na ohni hlubokou pánvičku, přidejte rostlinný olej. Nebojte se, zelenina ji pohltí rychle. Ponechejte na nízké teplotě, dokud není olej horký..

fry морковь

Oloupejte cukety, nakrájíme na malé kostičky, malé, aby byly rychle uvařené a pro další zpracování pohodlí.

fry кабачки

Smažte cuketa až do světle zlatohnědé, přidejte cibuli, smažte.

fry лук

Smaženou cibulí, přidejte mrkev nastrouhaný na hrubé strupce, také soté. Nezapomeňte, že děláme všechny manipulace s otevřeným víkem.

Mrkev, cuketa a cibule by měly společně tvořit homogenní masu příjemného a lahodného zlatého odstínu..

chop

Hoďte v jemně nasekané bulharské pepře, nalijte rajčatovou pastu. Vařte jej, zatímco se zelenina vaří. Rajčata jsou jednoduše nanesena na hrubé struhadlo, opouští pokožku, není vhodná k použití v tomto jídle..

Sůl a pepř na chuť, sůl se doporučuje vzít s kořením nebo bylinky, takže kaviár získal pikantnost.

přidat муку

Důležitý bod! Zakryjte víko, nakrájejte, dokud není plně připraveno asi 15 minut, ne více.

Trvalo 15 minut, pokuste se sůl. Pokud je chuť příjemná a kaviár na squash je téměř připraven k jídlu, přidejte mouku s jednoduchými pohyby síta. To pomůže zamezit vytváření mouky..

dělat икру однородной

Nechte ohněm na další minutu, odstraňte. Blender přivádí výslednou hmotu do křehkého stavu.

squash икра

V případě, že jsou všechny poměry udržovány, kaviár na squash získá barvu a konzistenci verze obchodu.

“Sovětská” verze

Recept “sovětského” squashového kaviáru jako v obchodě se zachoval od té doby, tento proces netrvá dlouho a předkrm je stejně dobrý jako obchod. Recepty pro líné!

 • 1 středně velká squash;
 • 1 mrkev;
 • Polévka cibule;
 • 1 paprika, s výhodou žlutá nebo zelená;
 • 2 lžíce sladké rajčatové pasty.
 • Rostlinný olej, sůl.

V předehřáté hluboké pánvi s rostlinným olejem pošleme cuketa, nakrájíme na malé kostičky, mrkev, papriku, cibuli, zavřete víko a vaříme 20 minut. Přidejte rajčatovou pastu, sůl na chuť a pokračujte ve vaření pod víkem uzavřenou dalších 15 minut.

Vařený squirský kaviár jako v obchodě je uzemněn pohodlným způsobem. To se nejlépe provádí v mixéru. A vychutnejte si chuť delikátních kaviáru na squash.

Jak vyrobit kaviár na squash v souladu s GOST

GOST – soubor základních požadavků na spotřební zboží. Dodržování požadavků GOST na potraviny – důkaz jejich kvality a vhodnosti k použití.

Hlavním požadavkem GOST na squashový kaviár je jeho homogenita – homogenita, absence kusů zeleniny.

Jak vařit squash kaviár jako v obchodě podle všech standardů, nyní řekněte.

Budeme potřebovat:

 • 5 středních cukernat, nejlépe bez semen;
 • 4 velká mrkev;
 • 3 velká cibule;
 • 2 papriky;
 • 3 velké rajčata;
 • 1,5-2 lžíce mouky, celkový objem závisí na konzistenci získané v průběhu nádoby;
 • 100 gramů nezředěného slunečnicového oleje;
 • Sůl, pepř podle chuti.

Skutečný икра по ГОСТуVeškerá zelenina důkladně umytá, oloupaná. Oloupejte papričkami a rajčaty, které jsou po odstranění. Vložíme vše na plech na pečení, nalijeme vodu a dáme do předehřáté trouby na teplotu 1800 stupňů Celsia po dobu 25-30 minut.

Při tomto postupu sledujeme zeleninu, v případě potřeby přidáme vodu, jejich účelem být v troubě je získat jemnou měkkost..

Zelenina je připravena, trochu ochladí, odstraní pokožku z papriky a rajčat. Smíchejte celou zeleninu dohromady, brouste míchačkou. Sůl, pepř, nalít do oleje, přivést do varu v litinové pánvi nebo kotli.

S největší pravděpodobností na výstupu bude téměř hotová jídlo vypadat vodnatě. Proto potřebujeme mouku. Pomalu vložíme 1,5-2 polévkové lžíce, podíváme se na konzistenci.

Odstraňte z tepla, položte na břehy a zrolujte obvyklým způsobem..

Příprava na zimu

Jak si vařit kaviár na zimu v obchodě? Recept je poměrně jednoduchý, snadno se pamatuje, a to i bez záznamu. Podstata – stejné poměry všech složek, například, trvá každý dva:

 • 2 cuketou;
 • 2 mrkev;
 • 2 cibule;
 • 2 papriky;
 • 2 lžíce s kopečkem rajčatové pasty;
 • 2 černé pepřové kousky;
 • Sůl, rostlinný olej, bez zápachu, rafinovaný.

Snack острая из кабачков на зиму

Veškerá zelenina se protřepe na hrubé struhadle, smaží se na nízkém ohni, dokud nebude světlo pískové barvy.

Přidejte rajčatovou pastu, sůl, pepř, vařte 10-15 minut.

Rozemlejte mixér. Banky jsou sterilizovány. Je výhodnější převzít kapacitu malých objemů až do 500 ml. my rozprostříme hotový kaviár, zrolíme a znovu sterilizujeme ve vroucí vodě po dobu 10 minut.

Pečlivě odstraňte sklenice s kaviárem z vody, zabalte je velkým ručníkem a nechte v této poloze až do úplného chlazení..

Před nástupem zimy a přímé spotřeby jsou hotové výrobky uloženy v chladné místnosti – sklep, suterén v případě nouze a skladovací prostory..

Adjika из кабачков на зимуS kaviárem vytříděný, a nyní číst o tom, jak vařit adjika cukety na zimu. Chutné občerstvení také!

Jak dobře marinované hřebenatky? Zde poznáte odpověď..

A pak si přečtěte recepty na meruňkový džem na zimu.

Užitečné tipy

Každá hostitelka v arzenálu má několik cenných tipů, jak zlepšit chuť jakéhokoli pokrmu. Řekněte o “kaviáru”.

Kromě obvyklé soli a pepře, jako koření, můžete přidat jemně sekanou petrželku, česnekem.

Mouka by neměla být podávána najednou, můžete získat příliš tlustou misku, protože částice mouky mají tendenci bobtnat a odvádět přebytečnou vlhkost. Pokud zadaná část nestačí, zadejte zbytek.

Při pečení zeleniny v troubě je nejlépe to udělat v rukávu pro pečení masa a drůbeže. Přidání vody se vůbec nevyžaduje a chuť nádobí bude nasycená. Navíc zůstane většina vitaminů.

Sůl zelenina je nejlepší na konci.

Rajčata jsou kyselá a váš kaviár je trochu kyselý? Nebojte se, pomozte cukru! Jedna čajová lžička nebo 4 kosky rafinovaného cukru zachrání situaci.

Odstraňte kůži z rajčat a bulharského pepře dostatečně jednoduše, nalijte vroucí vodu a držte v horké vodě po dobu 1-2 minut, lehce odškrabněte tenkou pokožku, která může zkazit něžnost kaviáru, pokud náhle zůstane v misce.

Squash-like kaviár v obchodě bude mnohem chutnější, pokud použijete cukety namísto obvyklé zelené cukety. Ale toto je velké velké tajemství.!

Nebojte se experimentovat s chutí. Jako pikantní? Položte polovinu červené horké pepře. Ocenění klasiky? Přísně dodržujte pokyny krok za krokem popsané výše a vychutnejte si pravou chuť přírodního kaviáru squash jako v obchodě, ale stále domácí.