Dokonce i takové oblíbené a jednoduché pokrmy, jako jsou klobásy v těstě, lze vařit alespoň čtyřmi způsoby..

To lze provést, pokud používáte různé druhy hovězího těsta, protože je to hlavní složka.

Podrobné recepty na těstoviny v salámách

Tradiční máslo
Jemný тесто для сосисок: рецепты и советы
Složení Počet
mléka ¼ litru (250 ml)
vejce 1 ks.
žloutek 1 ks.
máslo 50 g
cukru velká lžíce
sůl na špičce lžíce
mouka 400 až 450 g
suché droždí 11 g
Doba vaření: 90 minut Kalorie na 100 gramů: 272 Kcal

Příprava těsta na klobásy v těstě:

 1. Zahřejte mléko (100 ml), ale nevarujte, nalijte malou lžíci cukru a pytle kvasnic, držte po dobu čtvrtinu hodiny. Když se objeví načechraná pěna, kvasnice přicházejí; Vylijeme сахар Kvasinky
 2. Smíchejte zbývající cukr a sůl, kladivo ve stejném vejci a promíchejte; Egg смесь
 3. Kombinujte zbývající zahřáté mléko s kvasnicemi, pak naléváme máslo (nejprve je přiveďte do tekutého stavu), nalijte mouku a hněte; Připojujeme se компоненты
 4. Z výsledné směsi mouky vyrobíme 12 dílů a dáme jim kulatý tvar; Připraveno тесто
 5. Dále z každé části vytvořte postroj, který se rovná délce dvou klobás a pomocí válcovacího kolíku vložíte do ploché pásky. Nebo můžete okamžitě rozložit tenký velký dort z celé mouky mouky a nakrájet na 12 proužků. Postroje

Pro toto množství těsta je zapotřebí 10-11 klobás. Musí být zabaleny do pruhů ve spirále a naloženy na připravený plech (slunečnicový olej nebo speciální papír lze použít jako prostředek k hoření).

Obalte se сосиски

Aby klobásové těsto stoupalo, je třeba ho namazat zbývajícím žloutkem zředěným lžičkou vody a nechat ho stát pár minut před odesláním do trouby..

Mazte желтком

Pečení vajíček v těstě v troubě až do zlacení na teplotním režimu o 180 stupňů.

Video recept na takový rámec a přípravu klobás sami, viz níže:

Na kefír bez kvasnic

Výhodou receptu je, že nemusíte čekat, až se těsto zvedne a hned po míchání můžete začít pečení nebo smažení.

Složení:

 • 1 šálek kefír;
 • 2 šálky mouky;
 • 1/2 čajové lžičky soli;
 • 1 vejce;
 • 2/3 čajové lžičky sody;
 • Čaj čajové lžičky;
 • 100 ml slunečnicového oleje.

Kefír основа для сосисок

Vaření:

 1. Smíchejte kefír, sůl, vejce, soda (popíjená octem) a přidejte mouku;
 2. Těsto není příliš těsné, dělené na části;
 3. Rozbalte koláče pro “balení” klobás.

Když je těsto bez kvasnic připraveno, musíte si vzít 6-7 klobásky (pokud jsou dlouhé – je lepší je nakrájet na polovinu) a zabalte do něj, jako byste vařili koláče. Ujistěte se, že stlačíte okraje koláče (jinak se v průběhu smažení vylévá šťavnatá šťáva) a dávejte jí čistý a vyrovnaný tvar..

Poté umístěte do pánve a smažte na střední teplotu, střídavě ji otočte pro dobrý smažení..

Vzhled ostrých kůry naznačuje připravenost.

Klobásy v těstě na kefír bez kvasnic, smažené v pánvi, ukáže se chutné a křupavé.

Kvasení kvasnic ve výrobníku chleba

Receptura bude oslovovat ty, kteří dávají přednost většímu množství vzduchu kolem klobásy. Toto těsto lze velmi snadno připravit doma s výrobcem chleba..

Složení:

 • 350 gramů pšeničné mouky;
 • 250 ml kefíru;
 • 11 gramů suchých, rychle působících kvasinek;
 • 100 ml rostlinného oleje;
 • 1 polévková lžíce cukru;
 • 1 lžička soli;
 • 1 vejce na mastné surové pečivo.

Mísení в хлебопечиVaření těsta pro klobásy v těstě v pekárně:

 1. Stáhnout do pekárny: mouka, kefír, máslo, sůl, cukr a droždí;
 2. Na základě typu pekařského stroje jsou vhodné režimy “těsto” nebo “pizza”;
 3. Stroj provede těsto a nechá ho stát a stoupat;
 4. Po uplynutí požadovaného časového intervalu získáte “kukuřici”, nakrájíme na 15 kusů a rozložíme dlouhé tenké proužky o šířce přibližně 5 cm..

Toto množství kvasnicového těsta je postačující pro 14-15 klobás, je nutné je zabalit proužky ve spirále, trochu se překrývat.

Výsledné klobásy položíme do těsta do tvaru bagety (dodáváme spolu s výrobcem chleba), kartáč s vejcem a necháme stát 15-20 minut.

Dále vložte formulář do trouby v režimu “Bageta”.

Některé hospodyně používají chleba pouze pro výrobu kvasnicového těsta, zatímco samotné polotovary jsou pečené v troubě..

Kvasové těsto pro budoucí klobásy může být hněteno bez výrobce pečiva. Viz video, jak to udělat správně:

Vrstvené těsto pro líné klobásy v pomalém sporáku

Zvláštnost přípravku na výrobu cukrového pečiva spočívá v určité metodě válcování slunečnicového oleje. Je žádoucí, aby listy byly velmi tenké (2-4 mm), je důležité zajistit, aby se neotvíraly..

Složení:

 • 0,5 kg mouky;
 • 1 vejce;
 • 200 ml kefíru;
 • 400 gramů másla;
 • 0,5 lžičky soli.

Pracovní postup:

Mazte кисточкой

 1. Rozstřílejte mouku, přidejte do ní vejce, kefír, sůl a hněte. Dejte mouce mouku kulatý tvar, zakryjte a uchovávejte půl hodiny na chladném místě;
 2. Olej ohřejte, aby se dosáhla tekuté konzistence a přidejte 2 lžíce mouky;
 3. Těsto vyveďte do plochého čtverce, vložte máslo do středu, pak vytvořte obálku ve formě obálky a lepte hrany dohromady. Dále přetočte těsto do obdélníkového tvaru, lepte protilehlé hrany do středu, kryt a počkejte další půlhodinu;
 4. Po správném čase opakování předchozí manipulace: rozvinout a sklopit. Položte znovu půl hodiny na ochlazení a těsto bude připraveno;
 5. Po uplynutí správného času se dostanete na tenké plátky a nakrájíme na proužky pro balení klobás.

Když je těsto připraveno, budete potřebovat 5-6 středních uzenin a trochu másla (použijete je jako maziva na dno misky), aby těsto nevyhořelo (pro maso můžete použít pergamenový papír).

Obalte každou klobásu s páskami těsta, vložte do misky v režimu “Pečení” / “Smažení” a nastavte čas na 40 minut.

Aby nedošlo k lepení, je třeba klobásy pravidelně otáčet..

Smažené пирожки с луком и яйцомNemáte-li čas troubit s troubou, ale chcete nějaké horké koláče, pak je smažte do pánve. Recept na domácí pečené koláče s cibulí a vejci. Mimochodem, tato náplň je tak jednoduchá, že můžete vařit po 5 minutách.

Chcete léto teplo? Na jednom z nabízených receptů udělejte salát “Slunečnice”. Jasný slunný výhled na toto jídlo Vás zahřeje i vaši příbuzní za nepříznivého počasí.!

Ovocná kaše však nebyla zrušena! Jsou užitečné a nezbytné pro tělo. Doporučujeme proto, abyste se podívali, jak si můžete vařit rýžovou kaši s vynikající chutí v pomalém sporáku.

Doporučení hosteska

Tipy pro přípravu výborných základů pečení:

 • Před vařením je mouka proseta, přispívá k nárůstu kyslíku v něm, lepší uvolnění, těsto bude bujčí;
 • Aby se zabránilo lepení mouky mouky na ruce, jsou namazány slunečnicovým olejem;
 • Množství kvasnic musí odpovídat množství produktů z másla, jako je cukr, vejce a máslo. Pro 1 kg mouky budete potřebovat 40-60 gramů kvasinek. Jsou ředěny vodou nebo mlékem, které musí být přivedeny na teplotu nepřesahující 30 stupňů. Protože pokud se voda nebo mléko ukáže jako studená, zpomalí růst kvasnicových hub, a pokud je příliš horké, povede ke smrti hub, pak těsto nebude moci vzrůst;
 • Při míchání těsta je lepší nechat mouku nalévat do kapaliny, ale naopak, míchat kapalinu postupně do mouky;
 • Je-li mouka mouky příliš měkká a lepkavá, můžete ji stále rozvinout, pokrýt ji pergamenovým papírem nebo můžete použít pravidelnou láhev studené vody;
 • Když jsou vařené výrobky pečené na železné podnosy, mohou být listy namísto oleje nebo mastnoty jen mírně navlhčeny vodou..
Vzhledem k tomu, že klobásy jsou další hlavní složkou pokrmů, doporučujeme důkladně přistupovat k jejich výběru. Ujistěte se, že věnujte pozornost ceně, ve vysoce kvalitních klobásách to není nižší než náklady na 1 kg masa.

Je třeba číst jejich složení, jestliže kromě soli a koření je stále mnoho neznámých složek, můžete bezpečně pokračovat v výběru dalších. Doba použitelnosti vysoce kvalitních přírodních uzenin není delší než 3 dny, a pokud jsou umístěny ve vakuovém balení, může být lhůta 15 dnů.

Nejběžnější formou pečení jsou mléčné nebo sýrové klobásy nebo klobásy nejvyšší jakosti s minimálním obsahem škodlivých přísad. Ještě lepší je vybrat klobásy bez potravinářského filmu, což ušetří čas, protože je dlouhé a obtížné odtrhnout umělé pláště z nich..

Tyto jednoduché recepty a užitečné doporučení vám pomohou diverzifikovat a usnadnit přípravu a zlepšit chuť hotových výrobků..

Chcete-li překvapit svou rodinu s novými klobásami v těstě, doporučujeme vám vzít na vědomí následující video recept. Zde je návod, jak udělat skvělé občerstvení: