V předvečer každé rodinné oslavy nebo jasné dovolené s příchodem dlouho očekávaných hostů v domě je dobré vařit velmi krásný, neobvyklý dezert – košíčky. Tyto malé koláčky jsou ozdobeny čokoládou, ořechy, zralými bobulemi a kousky ovoce se smetanovým vzduchem, který je veselý nebo pastelově zbarvený..

Není náhoda, že malé dorty získaly svou popularitu nedávno. Fanoušci doma pečení milují vařit: vždy můžete překvapit své blízké a přátele.

A cupcakes jsou oceňovány sladkým zubem – estetiky, při pohledu na tyto vždy nádherně zdobené lahůdky, se raduje oko. Základ dortů koláčů a jsou zdobeny jemným, doslova tavícím krémem, který lze připravit různými způsoby.
Proteinový krém na koláče, který udržuje svůj tvar
Recepty приготовления крема для капкейков пошагово
Složení Počet
cukru 200 g
vajíčka 5 kusů.
teplou vodu 120 ml
kyselina citrónová 2,5 g
Doba vaření: 20 minut Kalorie na 100 gramů: 50 kcal

Chcete-li, aby košíčky byly chutné a jejich čepice udržovaly svůj tvar po dlouhou dobu, kuchaři používají výrobky, které se v obchodě těžko nacházejí..

Proteinový krém je připraven z ingrediencí, které jsou k dispozici všem hostitelkám. Tato náplň je snadné na patře, je tu málo zjemnění a neobvyklé, ale i přes to, světlo vzdušný smetany obvykle jako všichni ti, kteří si to vyzkoušet.

Chcete-li vařit, nalijte teplou vodu do malé pánve a přidejte cukr. Balení položte na dobře ohřátou varnou plochu a vařte sirup.

Přidejte kyselinu citronovou do sladké vody, neustále mícháme obsah pánve, vaříme 7 minut. Ve skleněné misce oddělte bílé od žloutků.

Pomocí mixéru bijte bílkoviny, dokud se nevytvoří elegantní pěna. V nádobě se šlehanými bílkovinami jemně vylejte sladkou vodu, kombinujte výsledné složky pomocí mixéru.

Chyťte maso po dobu nejméně 7 minut.

Krém “Sýr” se smetanou

krém чиз

Složení:

 • krém 33% – 100 ml;
 • práškový cukr – 80 g;
 • tvaroh – 450 g;
 • špetka vanilky.

Doba vaření: 30 minut.

Kalorie v jednom kuse: 60 kcal.

Krém vyrobený s použitím tvarohu a smetany s vysokým obsahem tuku neztrácí daný tvar v průběhu času..

Cupcakes zdobené tímto krémem mohou ležet na krásné jídlo při pokojové teplotě po dobu několika dní, při zachování krásného tvaru jejich čepice. Krém před vařením by měl stát v chladničce nejméně po dobu 2 hodin.

Za prvé, šlehajte krém, měli by být ještě silnější. Pak dát sýr do skleněného bičovacího kontejneru a nalijte prášek nad komponenty. Přísady byly bičovány až do úplného uchycení..

Lehká, mírně slaná sýrová chuť přinese nezaměnitelnou chuť na lahůdku. Tento krém jistě ocení..

Recept na citrusový máslový krém

Složení:

 • cukr – 100 g;
 • vejce – 2 kusy;
 • citron – 1 ks;
 • oranžová – 1 ks;
 • máslo – 30 g.

Doba vaření: 45 minut.

Kalorie v jednom kuse: 70 kcal.

Tento krém může zdobit nejen košíčky, ale i jiné pečivo a ovoce. Tenké citrusové akordy dávají pečení slabou kyselost a zanechávají rafinovanou pachuť..

Peel je odstraněn z citronu, který by měl být nakrájený. Šťáva přežije z pomeranče a citronové buničiny.

rozseknout цедру

Vejce jsou šlehačkou s vidličkou, do nich je nalita citrusová šťáva..

přidat яйцо

Směs by měla být infuzována po dobu 30 minut. Po uplynutí stanovené doby musí být vypuštěn. Nalijte hmotu do malého kbelíku a umístěte na předehřátý povrch vaření..

dělat крем

Přidejte do komponentů olej, směs neustále rozmícháme a vaříme 15 minut, dokud nehustíme. Chladni směs a ozdobte pečené koláčky s ním.

zdobit

Čokoládový mascarponový recept

Složení:

 • Sýr Mascarpone – 350 g;
 • krém 33% – 200 ml;
 • čokoláda – 1 dlaždice;
 • cukerný cukr – 150 g.

Doba vaření: 45 minut.

Kalorie v jednom kuse: 60 kcal.

Tmavá čokoláda s obsahem kakaa nejméně 70% je vhodná pro přípravu jemného tavícího krému se světlem čokoládovými tóny..

Práškový cukr a smetana, tluče a nalijte výslednou hmotu do kontejneru mascarpone. Bar čokolády se rozpadá na plátky, které jsou umístěny v pánvi a vloženy do vodní lázně.

Čokoláda by neměla být horká, ale jen mírně teplá. Když se začne tát, nalijte ji do výsledné hmoty smetany, sýra a prášku. Chyťte součásti, dokud nejsou zcela spojeny..

Cupcake Curd: Krok za krokem recept

tvaroh

Složení:

 • moučkový cukr – 50 g;
 • nízkotučný tvaroh – 180 g;
 • máslo – 70 g;
 • špetka vanilky.

Doba vaření: 35 minut.

Kalorie v jednom kuse: 70 kcal.

Tento krém je oblíben u dětí i dospělých. Velmi lehká, šťavnatá a vzdušná, tato úžasná pochoutka je skutečným nálezem pro dobrou hospodyňku. Tvarohový sýr musí být předem ochlazen a jemným sítem brousit. Změkněte maslo ve vodní lázni a přidejte do tvarohu. Komponenty protáhněte do hluboké skleněné nádoby, dokud nebude hladké. Prášek se nalije do hmoty a přidá se špetka vanilky. Směs je nabitá na hustou konzistenci. Krém je připraven k dekoraci.

Anglický Custard

Složení:

 • cukr – 120 g;
 • mléko – 0,4 l;
 • máslo – 60 g;
 • vejce – 1 ks;
 • špetka vanilinu;
 • škrob – 1 polévková lžíce.

Doba vaření: 45 minut.

Kalorie v jednom kuse: 70 kcal.

Tento recept je považován za jeden z nejobtížněji se připravujících. Ale výsledky práce jistě potěší: krém se ukáže tak jemně, že je prostě nemožné se od ní odtrhnout.

S touto smetanou můžete také vařit vařící dorty nebo namočit vrstvy napoleonského dortu s nimi. Začátek se žloutek kombinuje s cukrem a škrobem, složky se zahřívají ve vodní lázni..

Při zahřátí je třeba je jemně promíchat. Pak mléko postupně nalije, mělo by být velmi čerstvé a chladné. Pokud je mléko zkroucené, pak krém nebude fungovat.

Hmota musí být zahřátá na vaření, když je povrch pokryt bublinami, musí být pánve odstraněna z vodní lázně. Ve směsi je třeba přidat měkké máslo, všechny ingredience pomalu míchat.

Vynikající olejové náplně na pudry jsou připraveny.

ovoce коктейлиLahodné a zdravé koktejlové recepty v mixéru.

Přečtěte si, jak udělat hamburger patty..

Vezměte na vědomí neuvěřitelně lahodný recept na pizzu na kávu.

Sýrový krém pro dezert

Složení:

 • práškový cukr – 130 g;
 • tvaroh – 340 g;
 • máslo – 120 g;
 • špetka vanilky.

Doba vaření: 40 minut.

Kalorie v jednom kuse: 70 kcal.

Klobouky sýrového krémového košíčku vypadají velmi chutně a atraktivně. Díky své krémové sýrové základně si dobře udržují svůj tvar. Po nákupu smetanového sýra v obchodě by měl být několik hodin ochlazován..

A máslo potřebné pro recept, udržet v teple dobře, aby získal požadovanou měkkost. Pokud budete sledovat tyto jemnosti vaření, můžete získat mírnou tavící strukturu krému, přesně tak, jak má být.

Olej a prášek jsou šlehány po dobu 5 minut, aby se dosáhlo husté konzistence. Do směsi se přidá vanilka a měkký tvaroh..

Všechny přísady jsou důkladně promíchány a připravena je chutná sýrová výzdoba pro mini-muffiny..

Recept na banány

banán

Složení:

 • kondenzované mléko – 90 g;
 • banány – 2 ks;
 • máslo – 90 g.

Doba vaření: 30 minut.

Kalorie v jednom kuse: 75 kcal.

S banánovým krémem jsou čokoládové košíčky velmi harmonicky kombinovány. Je-li hostitelka rozhodl vařit banán krém, co potřebuje vědět, že ve srovnání s jinými recepty, tato dekorace pro košíčky má tekutou texturu.

Tento krém nelze umístit na sklíčko na košíček, protože se bude postupně vypouštět po stranách. Oni jsou obvykle rozmazaný s vrcholy dortu, a nahoře je zdobena zralými bobulemi.

Chcete-li, aby krém byl silnější, můžete kondenzované mléko nahradit práškem nebo použít menší množství banánů. Ale chuť krému v tomto případě bude změněna, a bude se ukázat ne tak jemné a chutné..

Chcete-li udělat banán zacházet, máslo by mělo být udržováno teplé na hodinu. Pak ve skleněné nádobě přidejte kondenzované mléko a přidejte měkký olej.

Hmotnost by měla být po porážce homogenní, ale musíte se ujistit, že se nezačne odlupovat. V samostatném kontejneru nakrájejte banány a přeměňte je na měkkou kaši.

Smíchejte všechny ingredience a dobře je poraďte pomocí mixéru..

Užitečné tipy

 1. Jak je známo, banánový krém udržuje svůj tvar spíše špatně díky své tekuté struktuře. Aby se krém stal hustší a hustší, může být po jeho přípravě umístěn po dobu půl hodiny v chladu. Každých 10 minut se hodně doporučuje mírně rozmíchat.
 2. Při přípravě banánového krému je nutno kontejner s konečnou hmotností zakrýt speciálním filmem. Koneckonců, v kontaktu se vzduchem, banán ztmavne.
 3. Dezerty zdobené sýrovou impregnací si velmi dlouho zachovávají atraktivní vzhled. Taková ošetření by měla být připravena pro budoucí použití, protože nebudou vyschnout a během několika dní se nezhorší..
 4. Pro přípravu sýra klobouky lze použít jako smetanový sýr, a tvaroh. Ale je lepší upřednostňovat tvarohový tvar: jeho struktura je ideální pro takové sladké dekorace..
 5. Chcete-li získat správný “sýr”, musíte použít měkké máslo a dobře ochlazený sýr. Pouze v případě, že jsou splněny tyto podmínky, krém vypadá svěží a udržuje požadovaný tvar dobře..
 6. Použití předvařeného sýrového krému je docela možné. Ve speciálním filmu je takový krém dobře uložen v chladničce. Sýrová masa se během 5 dnů nezhorší.
 7. Pokud jsou košíčky zdobené mraženými bobulemi a ovocem, je třeba tyto produkty předem rozmrazit. Jinak mohou zkazit jak vzhled, tak chuť tohoto krásného zacházení..
 8. Pokud je krém připraven pro milovníky sladkostí, pak byste měli zvýšit množství práškového cukru ve srovnání s částí uvedenou v receptech.
 9. Téměř všechny recepty se připravují velmi rychle. Příprava trvá 15-20 minut, takže krém lze provést těsně před podáváním..

Spolu s lahodnými košíčky, zdobenými elegantními klobouky jemného vzduchového krému, v každém domě je pocit oslav. Pečte koláče s vaším oblíbeným krémem a šťastné úsměvy milých lidí budou nejlepší díky.