“Teddy Bear na severu” je dort, který naše babičky vařili, a potom matky a jeho recept se přesunul z jednoho kuchařského notebooku do druhého a stal se rodinou.

Jedná se o velmi chutný a měkký dort, který se zároveň dá jednoduše připravit, aniž by vyžadoval velké výdaje (a jaké velké výdaje by mohly být v době našich babiček?), Z produktů, které lze nalézt v každém domově. Takže, co to je, vzácný sladký zázrak?

Správný krok za krokem recept
Dort «Мишка на севере»: рецепты и секреты приготовления
Složení Počet
mouka 3 sklenice
cukru 2 sklenice
zakysaná smetana 3 sklenice
kakaový prášek 3 lžičky
soda 0,5 lžíce
máslo 2 polévková lžíce. lžíce
vlašské ořechy 100 g
Doba vaření: 780 minut Kalorie na 100 gramů: 500 kcal
Tato pochoutka se týká zakysaných smetanových koláčů, díky nimž se v průběhu let nasycuje dokonalý dort. Stačí si vzpomenout, nechat to stát v noci přes noc v ledničce..

Nejdříve je třeba roztopit máslo na nízké teplotě a nalijte 1 šálek cukru, dobře promíchané.

rozpustit сахар

Pak v této hmotě je třeba přidat sklenici kysané smetany a sódy s nehaseným vápnem, vše znovu promíchat.

přidat сметану

Nalijte 1,5 šálku mouky a hněte tenké těsto,

přidat муку

který je pak rozdělen na dvě části a přidá kakao k jednomu z nich.

přidat какао

Nalijte zbývající mouku rovnoměrně do obou částí těsta a hněte jej do stavu pružnosti, ale měkké.

k hnětení тесто

Dále je každá část těsta rozdělena na tři a rozloží se koláče z nich: bude to obtížné dělat kvůli strukturálním prvkům testu, který nemá žádné vejce.

roll out тесто

Nemůžete se dokonce snažit rolovat s válcovým kolíkem a rozložit talíř přímo do pekáče a rozložit ho do něj a protáhnout ho moučkovými prsty. To se děje snadno.

pečeme тесто

Na dortu před pečením je nutné provést punkování s vidličkou a dát tvar v troubě o 200 stupňů, pečení po dobu asi 8 minut, nebo dokud není připravena, a pohlédne na jeho stav. Výsledkem bude 6 vícebarevných koláčů, jejichž okraje je třeba ořezat na desku, zatímco jsou ještě horké, jinak se rozbijí. Ořezávání je potřeba k postřiku..

koláče готовы

Zakysaná smetana je velmi jednoduchá – ve zbývající kysané smetaně je třeba přidat cukr a vše se smíchat s mixérem nebo důkladně promíchat ručně.

dort готов

Tak krémové a rozmazané koláče střídavě tmavé a světlé a pokropí každou vrstvu nakrájených vlašských ořechů.

nátěr орехами

Na boky a na vrcholu dortu posypeme drcenými zásypy vrstev koláče..

Všechno hotovo!

Ořechový koláč “Bear on the North” se zakysanou smetanou bez vajec

Je známo, že jiní lidé dostávají stejné pokrmy jinak, ale čas také upravuje běžné recepty. Takže “Bear on the North” je již hotová s arašídy..

Požadované přísady:

 • 3 šálky mouky;
 • 2 sklenice cukru;
 • 3 šálky zakysané smetany;
 • 20 gr. máslo;
 • 20 gr. kakaový prášek;
 • 0,5 lžičky sody;
 • 2-3 hrstí opečených arašídových arašíd.

Doba přípravy: hodina plus noční namáčení..

Obsah kalorií: asi 500 kcal / 100 gr.

Za prvé, musíte nalít polovinu mouky v misce ve formě šoupátka, přidejte cukr a roztavené máslo na stejné místo a dobře promíchejte, a pak přidat neupravené soda a sklenici zakysané smetany.

Když se hmota stane homogenní, bude možné přidat mouku, která zůstala, a těsto hněte. Když se stane elastickým, měl by být rozdělen na dvě stejné části a směs jednoho kakaa..

Poté musí být tmavé a lehké těsto nakrájené tak, abyste získali šest identických kusů, které je třeba vložit do koláčů, nakrájejte je vidličkou a pečte v troubě jeden po druhém, dokud nebude vařit na 200 stupňů.

Hotové koláče, i když jsou ještě horké, je třeba rozřezat na desky a ořezat.

Chcete-li udělat arašídový krém, musíte je nalít do hrnce a trochu lehce hnědnout, aniž byste přidali olej, a pak ho rozdrtíte maltou a míchat s 1 šálek cukru a 2 šálky zakysané smetany a vše důkladně promíchat.

Potřebujete shromáždit koláč, střídat koláče v barvě a obalit je získanou smetanou a posypat horní a boční stěny vrstvami koláče..

Dort s kondenzovaným mlékem recept

Nejvíce známá možnost pro dortový krém je máslo s kondenzovaným mlékem a ve skutečnosti se dá dokonce použít i na výrobu koláče “Bear on the North”. A v tomto případě může být kondenzované mléko použito při přípravě těsta pro vrstvy dortu..

Požadované přísady:

 • 1 plechovka kondenzovaného mléka;
 • 1 plechovka vařeného kondenzovaného mléka;
 • 300 gr. zakysaná smetana (plus 1 polévková lžíce);
 • 3 vejce;
 • 300 gr. mouka;
 • 1 lžičky sódy,
 • 4 polévková lžíce. lžíce kakaového prášku;
 • 200 gr. máslo;
 • špetka vanilky.

Doba vaření: hodina plus několik hodin pro impregnaci.

Obsah kalorií: přibližně 600 kcal / 100 gr.

Chcete-li připravit těsto, musíte míchat kondenzované mléko se zakysanou smetanou a vajíčkem, dobře porazit a přidat mouku a sódu. Výsledné těsto je rozděleno na dvě části, z nichž jedna je přidána 2 polévková lžíce. lžíce kakaa, pak pečte 2 husté koláče, z nichž každý je rozřezán na 2 části.

Krém je připravován ještě jednodušší – změkčené máslo je také šlehaná s plechovkou vařeného kondenzovaného mléka a vanilky a pak se koláče a boky dortu natírají.

Na vaření fudge, které musíte nalít koláč nahoře, to trvá 2 lžíce. kakaové lžíce a 1 polévková lžíce. lžíci zakysané smetany, která je smíšena, přivedena k varu, chlazená a již použitá.

kuře териякиKuřecí maso v omáčce Teriyaki – kořeněné maso se zázvorem, je neuvěřitelně chutné a zajímavé.

Těstoviny carbonara se smetanou a slaninou – pokuste se vyrobit tento pokrm podle našich receptů.

Recept na talíř z lososa – neobvyklé pokrmy s francouzskou příchutí.

Honey “Bear on the North” s bílkovinným krémem

Oblíbené recepty na domácí koláče lze kombinovat a vylepšovat, takže můžete získat med “Medvěd na severu”, který bude hodný chlapík..

Požadované přísady:

 • 3 šálky mouky;

tort-mishka-na-sever-1

 • 2 vejce a 4 bílkoviny;
 • 1 šálek cukru;
 • 0,5 šálku medu;
 • 1 lžička sody (musí být uhasena);
 • 1 šálek práškového cukru;
 • 200 gr. nakrájené ořechy na chuť (vlašské ořechy, arašídy, mandle atd.).

Doba vaření: hodina plus doba namáčení a přes noc na těstě.

Obsah kalorií: asi 550 kcal / 100 gr.

Chcete-li těsto, které se ukáže chladné, musíte vařit s cukrem a medem a potom přidáte uhasenou sódu a veškerou mouku a hnětete těsto, po kterém bude nutné je přes noc odstranit v chladničce.

Hotové těsto je rozděleno na 6 částí a potom vytaženo podle tvaru kruhu. Potřebují se pečovat na světlý červeně, aniž by uschly. Krém se připravuje smícháním ochlazených bílkovin s práškovým cukrem na hustou silnou pěnu..

Výsledná silná hmota bude muset jemně míchat matice. Sestavený dort může být zdoben podle potřeby a nezapomeňte ho nechat namočit v noci..

Užitečné tipy

Cake “Bear on the North” může být připraven mnoha způsoby, nejen klasickými, a žádný z nich není špatný.

Kromě toho tento dezert přináší spoustu imaginace, což vám umožní změnit některé příchutě s ostatními atd. Ale existují určité nuance:

 1. Dorty pro dort lze pečou na pečícím papíru, másle, protože se tak jistě vyhýbá riziku přilepení těsta na pekáč.
 2. Doporučujeme pečené koláče tak, aby bylo možné je smetat smetanou, zatímco je ještě teplé (ale ne horké!) To lze provést pečením několika na různých úrovních pečicí trouby nebo, pokud to dovolí rozměry pečícího plechu, umístěním na něj dvěma po sobě.
 3. Zakysanou smetanou na výrobu krému je lepší vzít tuku, protože nejprve to bylo přesně to, co jsme použili v době našich babiček a dort bude určitě autentický, a za druhé, bude lepší s cukrem a neteče v procesu.
 4. Zdobení dort se zvláštní pochoutkou nestojí za to, protože tento recept je známý svou jednoduchostí a, pokud to mohu říci s ohledem na kulinářský výrobek, útulnost. Olejové růže, masticové figurky a podobné věci jsou nejlépe ponechány na jiné dorty a “Medvěd na severu” je dostatečně zaprášený z drobků nebo fudge..
 5. Mouka by měla být přidávána do těsta postupně, v malých porcích, postupně se s ním míchá – v tomto případě se ukáže, že je co nejrovnoměrnější a nejpružnější..
 6. Klasický recept “Medvědi na severu” znamená přítomnost šesti krátkých koláčů – tři světlé a tři tmavé, střídavé barvy. V případě potřeby se to změní.
 7. Dorty pro “medvědy na severu” jsou pečené křupavé, ale neměli byste se o to bát, protože jsou perfektně namočené a v dortu se ukáží jako měkké.
 8. V průměru pečení koláče trvá 8 minut při teplotě 200 stupňů, ale je lepší sledovat sklo – často vyhledávají rychleji.
 9. Není nutné používat směšovač k výrobě krému – můžete porazit zakysanou smetanou s cukrem ručně, to je docela dost, hlavní věc je to, že cukr se rozpouští.

Vychutnejte si pěknou čajovou party v dobré společnosti.!