Bulgur je vyroben z pšenice v páře a drcení zrna. Krupa obsahuje hodně vlákniny, což má pozitivní vliv na trávení. Dokonce i malé množství obilovin vás cítí plné.

Bulgur je velmi oblíbený a známý již několik tisíciletí v kuchyních na Středním východě, Indie, Arménie. Zvláštní vůně a příjemná chuť (mnoho lidí si všimne ořechových odstínů v nádech zbývajících z pokrmů této obiloviny) přitahují zájem kulinářských specialistů o Bulgur a lidi, kteří rádi vaří po celém světě.

Recept na pilaf z bulgur s kuřecím masem
Pilaf из булгура — отличная альтернатива привычному блюду
Složení Počet
bulgur 370 g
kukuřice 100 g
cibule a mrkev na 80 g
česnek 40 g
kuře (vezměte prsa, bílé maso) 135 g
rostlinný olej pro pražení
vody 900 ml
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 107 Kcal

Pokud vaříte kuřecí pilaf, bude nádobí obsahovat poměrně malé množství kalorií..

Mrkev, česnek a cibule bez kožešiny, umyté. Mrkve by měly být strouhány a česnek a cibule by měly být řezány (v závislosti na preferencích, hrubé nebo jemné). Kuřecí maso se umyje, uloží se ubrousek nebo papírová utěrka a kuře se usuší a nakrájí se na kusy..

mrkev

Smažte kuře v oleji v hrnci s hustým dnem. Když je polovina připravena, je odložena na samostatnou desku. Mrkev a cibule jsou smaženy v zbytcích oleje 5 minut.

fry

Vraťte kuře ku pánvi, přidejte sůl a pepř (pokud si přejete, vezměte si jiné koření nebo bylinky, které harmonicky splynou s masem). Pokračujte v smažení jídla po dobu 10-15 minut.

přidat булгур

Bulgur, kukuřice se pak nalije do nádobí, voda se nalije, smíchá se.

nalít водой

Po 20 minutách přidejte česnek. Po 5 minutách je pilaf odložen od kamen a podává se ke stolu..

Pilaf s bulgur a vepřovým masem

Tato varianta pilafu je šťavnatá, velmi výživná, ale má mnohem více kalorií než v předcházejícím receptu. Není vhodný pro ty, kteří nechtějí vážit..

Produkty:

 • 2 polévková lžíce. Bulgur;
 • 400 g vepřového masa;
 • 1 lžička. sůl, borůvka a hop-suneli (sezéně lze měnit);
 • 1 ks cibule a mrkev;
 • 3 polévkové lžíce. voda (nebo předem vařená vývar);
 • 6 polévkových lžiček. l var. oleje.

V kulinářském procesu bude třeba přidělovat 1 hodinu.

Obsah kalorií ve 100 g pilafu: 170 kcal.

Oloupaná mrkev, cibule rozřezaná na kostky. Připravte hrnce nebo kotlík, ohejte olej v nich na sporáku. Nejprve nakrájejte cibuli, dokud nezmizí. Mrkev usína a smaží po dobu 5 minut.

Pak pomocí lžíce opatrně položte cibuli a mrkev, aby olej zůstal v pánvi. Je to smažené (ale ne příliš) vepřové maso, nakrájíme na kusy (předtím, než se musí umyt a sušit ubrouskem).

Vraťte mrkev a cibuli na hotové vepřové maso, nalijte kořením. Mícháme, smažíme dalších 5 minut. Nalijte obiloviny, nalijte vodu, promíchejte. Když voda dosáhne varu, zakryjte nádobí víkem. Teplota je minimální a nechá se 15 minut. Při servírování můžete do misky přidat zeleninu – koriandro je perfektní (to by mělo být docela dost), bazalka, petržel.

Hovězí recept

pilaf

Hovězí maso je méně účinnou alternativou k vepřové masce..

Produkty:

 • 150 g bulgur;
 • 450 g hovězího masa;
 • na 100 g cibule, mrkev;
 • 350 g hub (všechny vhodné – sušené, surové nebo konzervované);
 • 25 g ras oleje;
 • 250 g předehřáté vody;
 • na 5 g soli, pepře.

Čas strávený: 1 hod.

Obsah kalorií na 100 g: 115 kcal.

Chcete-li šetřit čas, v oddělených pokrmech smažte houby a maso (hovězí maso se nakrájí na malé kousky a houby se rozřezávají docela malý). Pokud jsou houby sušeny, jsou předem namočené po dobu 20-25 minut..

Nemají čekat na úplnou připravenost masa, ale po dosažení téměř hotového stavu přidávají cibuli (jemně rozkrojí). Po několika minutách nalijte strouhanou mrkev. Po 5 minutách přidáme houby, promícháme produkty.

Koření usneme a do nádobí nalijeme trochu vody. Ze shora vylejte bulgur, vyrovnejte jeho vrstvu špachtlí nebo lžící. Pak zalijte zbývající vodu (měla by být horká). Na sporáku nastavte minimální teplotu, pokryte budoucí pilaf a vařte 30 minut.

Možnost Turecka

Mírně odlišnou chuť lze získat přípravou krůtového pokrmu..

Produkty:

 • 200 g bulgur;
 • 500 g krůt (kus filé nebo již nakrájené maso);
 • 100 g mrkve;
 • 1 polévková lžíce. l var. oleje;
 • 30 g kečupu (na to lze nahradit pastu);
 • 20 gramů sójové omáčky;
 • sůl, pepř.

Pilaf lze vařit za 1 hodinu.

Obsah kalorií ve 100 g: 150 kcal.

Maso se umyje, ručníkem, ubrouskem potřísněte vlhkost, nakrájíme na kusy. Mrkev se protřepí, cibule jemně naseká. Maso z Turecka se smaží v oleji a kečupem, pak se rozloží v samostatné misce. Zbytek oleje je smažená cibule s mrkví.

Když jsou měkké, vraťte morčátko, naplňte bulgur, vylijte sójovou omáčku a nalijte koření. Výrobky jsou smíchány a naliaty vodou (její vrstva překračuje o 2 cm plochu pilafu). Pod víkem zavírali kuchaři pilaf po dobu 20 minut.

ratatouille готовRecepty pro klasické ratatouille s fotografiemi a doporučení krok za krokem.

Jak připravit zelený listový čaj – některé zajímavé možnosti.

Jak vařit pohanka, aby obloha – krok za krokem recepty zde.

Vaření v pomalém sporáku

Multicooker pomůže zjednodušit proces vaření pilaf z Bulgur.

Produkty:

 • 1 polévková lžíce. Bulgur;
 • 400 g kuře (filé);
 • 2 polévková lžíce. předvařená voda;
 • 1 ks mrkev, cibule (vyberte si ne malé kopie);
 • 2 polévková lžíce. l var. oleje;
 • pepř, sůl, pokud je to žádoucí – koření.

Pilaf připravuje 1 hodinu.

Obsah kalorií ve 100 g: 110 kcal.

Maso je nakrájeno na kusy, do nádrže s multicookerem je přidán olej a v režimu “Frying” (pro nedostatek jednoho můžete zvolit “Pečení”), kuře se vaří 15 minut. Nakrájená cibule, mrkev usínají a smaží se po dobu 8 minut ve stejném režimu. Nalijte bulgur, koření, vylejte vodu. V některých zařízeních se nachází speciální režim “Plov”, kde můžete připravit nádobu dále, dokud multicooker neposkytne signál o své připravenosti. V opačném případě můžete zvolit jiný způsob obilovin – rýže nebo pohanky. Pilaf z bulgur s kuřecím masem v pomalém sporáku bude fantastický!

Video recept na pilaf z Bulgur z Lazersona

Užitečné tipy

Aby pilaf získal bohatou vůni a mírně hubenou chuť, můžete při smažení produktů přidat 2 česnekové hřebíček. Před podáváním je třeba si uvědomit, že je odstraníte..

Bulgur je uchováván v kontejnerech, které jsou pevně uzavřeny víkem tak, aby nemohla do nich pronikat vlhkost nebo se hmyz neplížil..

Výrobky by měly být vybrány čerstvé, ne zkažené. Zvláštní pozornost by měla být věnována kvalitě masa. Je třeba ho zakoupit v osvědčených a důvěryhodných místech – velkých prodejnách a trzích. Povrch masa by neměl být pokrytý hlenem, může být mokrý, ale nelepivý, bez nepříjemného zápachu. Každý typ masa má své vlastní atributy kvality, které stojí za to prozkoumat, když půjdete nakupovat..

Než dáte bulgur do pilafu, bude se umýt. Nejprve nalijte vodu, promícháme s rukama a vypustíme vodu s odpadky. Opakujte tyto kroky dvakrát, poté nalijte zrnitost do cedníku (tak, aby bulgur netěsnil otvory) a počkejte, až se přebytečná tekutina vypustí..

Hrnce nebo pánve s hustým dnem je nejlepší pro vaření pilafu. Můžete si vzít hlubokou pánvi. Pilaf je vhodný k vaření v přírodě, mimo město. Chcete-li to udělat, potřebujete litinovou hrnci nebo kotlík, který může být posílen přes oheň, v tandooru nebo v peci. Varené na živém ohni, nádobí bude obzvláště chutné a namočené s mírným zápachem kouře..

Toto jídlo pochází z kuchyně z Blízkého východu a pro přiblížení k původním receptům můžete bezpečně přidat koření, horkou papriku a zeleninu. Východní chuť bulgur pilaf udělá mimořádné jídlo a jeho chuť bude dlouho zapamatována..