Jméno ječmenové kaše pochází z angličtiny. Tam je výraz “perlový ječmen” doslovně překládá jako “perleťový ječmen”. Pearl ječmán vypadá velmi podobně jako perly. Navzdory skutečnosti, že “perla” kaše není vynikající pokrm, je velmi užitečné a je často používán ve stravě..

Ječmen каша для похудения: меню диеты, рецепты, отзывы и результаты

Je možné jíst ječmenovou kaši při ztrátě hmotnosti?

Ječmenová kaše obsahuje hodně vlákniny. A ti, kteří již studovali některé diety pro hubnutí a nízkokalorické pokrmy, již vědí, že vlákno je hlavním pomocníkem při hubnutí..

Díky této látce se tělo zbavuje strusky a toxinů a normalizuje také trávení a akceleraci metabolismu. Pokud obdivujete ječmenovou kaši, pak tohle jídlo prostě dokonale zapadá do vaší stravy.

Proces čištění s pomocí této kaše začíná okamžitě, již v prvních dnech se začínají odstraňovat strusky a pocit lehkosti.

Navíc bylo prokázáno, že je to ječmenová kaše, která po dlouhou dobu potlačí chuť k jídlu, což znamená, že nechcete dělat obvyklé občerstvení, které jsou pro tuto postavu škodlivé. Saturace bude přítomna po dlouhou dobu.

Chemické složení a obsah kalorií

Když se rozhodnete zhubnout a zlepšit tělo, je třeba studovat hlavní produkty pro snížení tělesné hmotnosti. Pokud jde o ječmenovou kaši, je zdrojem vitamínů, minerálů a antioxidantů..

Mezi vitamíny v této krupici patří vitamín A, E, D, vitamíny skupiny B. Docela mnoho mikro a makroekonomických prvků: fosfor, mangan, měď, chrom, molybden, hořčík, železo, zinek. Všechny tyto prvky hrají pro tělo rozhodující úlohu a dělají tuto kaši neuvěřitelně užitečné..

Například fosfor je nezbytný pro silné zuby a kosti a měď snižuje riziko AIDS. Také v perlovém ječmeni je přítomen lysin. Lysin je aminokyselina, která pomáhá naší pokožce být zdravá a elastická. Má také antivirové účinky a zabraňuje nachlazení..

Pokud mluvíme o kaloriovém ječmeni, je to blízko pohanky a ovesné vločky. Krupice sama má 320 kcal na 100 gramů. Pokud vaříte kaši na vodu, pak její obsah kalorií bude pouze 109 kcal na 100 gramů.

U mléka to bude mírně kalorické, ale ne moc – jen 150 kcal na 100 gramů. Nízký obsah kalorií v této vařené perličkové jarní misce umožňuje jíst to docela často při ztrátě hmotnosti..

Výhody a ublížení

užitečné еда

Jak již bylo zmíněno, ječmenová kaše je velmi užitečná a nejen pro hubnutí. Můžeme mluvit o jeho výhodách velmi dlouho, proto budeme zdůrazňovat nejdůležitější body:

 • zlepšuje trávení;
 • snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi a zabraňuje tak zablokování krevních cév;
 • snižuje hladinu cukru v krvi a je profylaktickým činidlem pro diabetes mellitus;
 • zlepšuje imunitu a zvyšuje schopnost těla bojovat s infekcemi;
 • zlepšuje stav štítné žlázy v důsledku jódu v jeho složení;
 • zlepšuje stav kůže, normalizuje zrak.

Může dojít k poškození ječmenové kaše? Je těžké mluvit o škodě jako takové, je to spíš varování. Koneckonců, ječmen je pro žaludek poměrně těžký výrobek, takže byste neměli přejíst. Stojí také za pozornost lidí, kteří mají kontraindikace..

Jak jíst kaši na úbytek hmotnosti

Jedna z nejpřísnějších diet je monodiet. Na dietu perličkové ječmene můžete jíst ovocnou kaši jenom proto, že si musíte zapamatovat, abyste pili dost. Potřebujete pít nejméně jeden a půl litru denně.

A doporučuje se pít v přestávkách po jídle a samotná kaše je lepší ne pít. Mírnější verze stravy zahrnuje přidávání do stravy jiných potravin. Například, ječmenová kaše může diverzifikovat užitečné ovoce, bobule nebo sušené ovoce..

Můžete také zahrnout libové maso nebo ryby ve stravě, ovoce v odpoledním svačinu a večer můžete vypít sklenku beztučného kefíru. Hlavní pravidlo, které byste měli dodržovat, pokud ztratíte váhu na perličkové ječmeni – to neprojde.

Potřebujete jíst jen tehdy, když máte pocit lehkého hladovění. Strava by měla skončit, když je pocit plnosti. A teď víc o tom, jak vařit krmnou kaši z ječmene..

Recepty ječmene kaše

Číslo varianty 1
Ječmen каша для похудения: меню диеты, рецепты, отзывы и результаты
Složení Počet
perlový ječmen 1 šálek
vody 1,75 l
Doba vaření: 60 minut Kalorie na 100 gramů: 109 Kcal

Nejlepší způsob, jak vyrobit perlové sudy pro hubnutí je kaše na vodě bez soli a koření, a ne naplněné máslem. Příprava takové nádoby není obtížná..

Ve skutečnosti budete potřebovat více než hodinu, pokud chcete udělat opravdu zdravou dietní kaši. Ve večerních hodinách potřebujete obilovinu namočit. Chcete-li to provést, nalijte 1 sklenici ječmene nebo méně do hrnce a nalijte 1 litr vody.

obiloviny замочить

Něco můžete pokrýt, aby se do pánve nic nedostalo. Během noci bude bobtnat. Ráno vylijte vodu a nalijte čerstvé – asi 3 sklenice (750 ml).

nalít водой

Hrnci položíme na malý oheň a vaříme asi 40 minut. Podívejte se, jak by měla kaše – měla by se ztuhnout. Potom pánev vyjměte z ohně a nechte vařič vařit. Neodstraňujte víko nebo dokonce lépe – zabalte nádobu do ručníku.

v духовку

Pokud nebudete mít čas na namáčení nebo jste to zapomněli udělat večer, můžete to udělat: vylejte umytou obilovinu stejným množstvím horké vody a vaříte ji na vysokém ohni asi 5 minut.

Poté vypusťte vodu a hájíme do vroucí vody. Dále musíte vařit asi 40 minut. Nakonec také odložíme pánev tak, aby kaše dosáhla požadované konzistence..

 

Číslo varianty 2

Pokud se nedržíte přísné stravy a chcete rozmanitost ječmenové kaše, můžete ji vařit s cukety, zvláště pokud jejich sezóna začala.

Složení:

 • perlový ječmen – 1 šálek;
 • cuketa – 500 g;
 • rajčata – 2 ks;
 • voda – 1 l;
 • sůl, pepř – na chuť.

Doba vaření: 1 hodina.

Obsah kalorií: 102 kcal / 100 g.

Vroucí ječmen v předchozím receptu. Zatímco kaše dosáhne, můžete udělat další přísady. Chcete-li to udělat, nakrájejte squash na kruhy a nechte je stát ve slané vodě, aby se vzdali své hořkosti.

V tuto chvíli oloupeme rajčata a nakrájíme na kostky. U předehřáté pánvi nejprve položte cukety a pak rajčata. Když je zelenina poloviční, přidejte vařenou kaši a nechte je vařit dalších 10 minut..

Přidejte sůl, pepř podle chuti. Můžete také zdobit misku čerstvými bylinkami.

Ukázka dietní nabídky

Existuje mnoho možností stravy pro perlový ječmen pro hubnutí. Některé z nich naznačují použití pouze jedné kaše, jedinou výjimkou je kefír v noci. Nabízíme pestřejší dietu, ale ne méně užitečné..

Diety musí být dodrženy po dobu 7 dnů. Strava je pro každý den stejná..

Snídaně: 250 g ječmene na vodě, můžete přidat předem namočené švestky (pár věcí) nebo strouhaného jablka.

Oběd: 250 g perlového ječmene na vodě, 100 g zeleninového salátu, ochucený 1 polévkou. slunečnicový olej, 100 g vařeného masa nebo ryb.

Svačina: 100 g netuší tvaroh.

Večeře: 200 g ječmenové kaše a sklenice jogurtu 0% tuku.

vegetariánský блюдоPolední kotlety z pohankové pokrutiny – pokud zůstane ovocná kaše, zkuste tuto misku.

Jak vypustit cukety v pomalém sporáku, přečtěte si náš článek..

Pohanka s masem od obchodníka – toto jídlo je třeba zkoušet.

Kontraindikace

Navzdory nutriční hodnotě ječmene, ne každý bude považovat za užitečné. Kontraindikace zahrnují především plynatost a zvýšenou kyselost žaludku. Tato krupa se vztahuje k množství potravin, které způsobují fermentaci v žaludku..

Má mnoho lepek, takže tato kaše je přísně zakázána těm lidem, kteří mají nesnášenlivost lepku. Malým dětem se také nedoporučuje, aby jim daly, zejména ve věku 3 let..

Jačmenná kaše dobře vyživuje tělo a pocit hladu zmizí po dlouhou dobu, ale nepřehánějte a jíst velké porce – je to také škodlivé pro tělo.

Zpětná vazba a výsledky

Natalia, 35 let:

V boji proti nadváze jsem se rozhodl vyzkoušet dietu ječmene. Jasnou výhodou je dostupnost této obiloviny a její nízká cena. Po přezkoumání několika možností této stravy jsem se rozhodl, že nebude komplikovat můj život a nemám dietu s různorodějším menu, kde můžete zahrnout maso a ryby, ovoce, kefír. Na jeden perlový ječmen bych neudělal den, ověřený zkušeností! Seděl jsem na této stravě přesně týden, pak jsem se postupně dostal z toho. Výsledek jsem se líbil. 4 kg týdně je velmi významný výsledek, protože jsem jedl chutné a pestré a cítil jsem se skvěle. Tato strava může být opakována, aby bylo možné efektivně ztratit tyto extra libry, což je zvláště nutné po různých svátcích..

Alexandra, 24 let:

Použil jsem dietu na perličkovém ječmeni, abych vyčistil tělo toxinů a strusků, zbavil se kožních vyrážek a zlepšoval můj obecný blahobyt. To není moje první zkušenost s čištěním těla, pravidelně používám různé potraviny nebo diety. Já vím, že i ječmenová strava je velmi oblíbená při hubnutí. Upřímně řečeno, tento cíl jsem nejednalo zpočátku, ale byl příjemně překvapen účinkem. Po pěti dnech takového “čištění” jsem se opravdu cítil mnohem jednodušší. Na stupnicích bylo vidět “-2 kg”. Ale byl to jen pěkný bonus, hlavní věc je, že dieta sloužila mému hlavnímu cíli. O týden později jsem si všiml, že na ramena a tvář se přestaly objevovat nové pupínky, týden později se kůže stala mnohem lepší. Úžasný čisticí účinek, radím!