Anti-perorální vitamín A je látka rozpustná v tucích, která se vyskytuje převážně v živočišných produktech..

Je to prostě nezbytné pro normální fungování lidského těla, protože je zodpovědný za metabolismus, pomáhá při onemocnění jater, gastrointestinálního traktu a různých žláz, snižuje záněty, má antihistaminiové účinky, normalizuje změnu kožních vrstev a zajišťuje plný vývoj a růst dítěte.

Vitamin А в форме капсул

Vitamíny jsou zvláštní pomocníky těla, které zvyšují jeho schopnost zvládat četné onemocnění. Ale potřebujete o nich nějaké informace..

Denní sazba hotového vitamínu A, v závislosti na věku osoby

Kategorie věku Denní příjem vitaminu A (v miligramech)
Děti, jejichž věk nepřesahuje 6 měsíců 0,4
Děti od 7 do 12 měsíců 0,5
Děti od roku do 3 let 0,3
Děti od 4 do 8 let 0,4
Děti od 9 do 13 let 0,6
Muži, jejichž věk je 14 let nebo více 1
Ženy, jejichž věk je 14 let nebo více 0.8
Těhotné ženy 0,2 – 0,8
Ženy v období laktace 0,4 – 1,2
Starší lidé 0.8

V některých případech se množství vitaminu A spotřebované denně může lišit. Nicméně, nikdy se nezmenšuje, ale spíše se zvyšuje..

Mezi tyto výjimky patří:

 1. Všechny druhy stresu a nemoci;
 2. Vysoká fyzická aktivita;
 3. Ubytování v oblastech s horkým nebo velmi teplým podnebím;
 4. Neustálé interakce s vybavením (počítače, televizory, telefony a další předměty) a rentgenovým zářením;
 5. Pravidelné užívání různých léků ve velkém množství.

Z toho můžeme usoudit, že téměř každý člověk, který žije moderním tempem, může mít nedostatek takzvaného anti-xeroftalmického vitaminu. A když mluvit jednoduchým slovem – vitamín A.

Indikace a kontraindikace

Vitamin А от прыщейLékaři v mnoha případech předepisují tento lék, mnoho z nich bylo popsáno výše..

Existují však i takové nemoci, které se s nimi nemohou konkrétně blíže vztahovat, ale byly způsobeny nezdravým životním stylem a stravou (závislost na nikotinu a alkoholu, nezdravá výživa nebo příliš vzácný příjem potravin) nebo rysy těla, například narušení metabolismu závisí na různých faktorech.

Mezi těmito nemocemi je obvyklé vylučovat avitaminózu (úplnou nepřítomnost vitaminu A v těle) a hypovitaminózu (nedostatek vitamínu), což může způsobit řadu nežádoucích důsledků: od průjmu až po neplodnost u žen v důsledku hormonální poruchy.

Nejčastějšími onemocněními, kterým lidé čelí s nedostatkem retinolu – připraveného nebo původního vitaminu A – jsou hemeralopie (tzv. “Noční slepota”) a různé kožní problémy (zánětlivé a degenerativní procesy) a žlázy.

Vitamin A je také často předepisován lidem k léčbě nebo prostě k prevenci rakoviny, onemocnění srdce a onemocnění dýchacích cest: je často součástí pooperační terapie..

Současně je retinol ostře kontraindikován v případě přecitlivělosti na vitamín A, během prvního trimestru těhotenství, při chronické pankreatitidě a za přítomnosti kamenů v žlučníku nebo kanálech..

Pokyny pro použití a zejména použití kapslí vitaminu A

Vzhledem k tomu, že vitamín A je široce rozšířen v lékařské praxi a přispívá nejen k posílení imunitního systému, ale také ke zlepšení vzhledu osoby, potřebujete vědět, jak a v jakém množství musíte tento přípravek používat..

Vitamín A, vyrobený v kapslích, bude dobrým pomocníkem při léčbě kožních onemocnění, onemocnění gastrointestinálního traktu a bude také dobrý pro prevenci, protože samotný retinol je obsažen přímo uvnitř tablety, kvůli nimž nedochází k styku s vnějším prostředím a nejsou náchylné k oxidaci.

V takových případech by měl být podáván v následujících dávkách (deset až patnáct minut po jídle):

 • Optimální dávka pro děti je od 0,5 do 1 miligramu denně;
 • Pro dospělé – ne více než 1,5 miligramu;
 • Těhotné a kojící ženy pijí více vitamínu: od 2 do 2,5 miligramu.

Správným rozhodnutím bude i nadále konzultace s lékařem, který předepíše individuální dávku..

Tento článek představuje průměrné ukazatele, že by bylo nežádoucí překročit, což bez vědomí lékaře, protože dlouhodobá konzumace vitaminu A ve velkých dávkách může vést k předávkování a způsobit nežádoucí účinky spojené s indispozicí, protože je uložena v těle a má kumulativní vlastnosti.

Nežádoucí účinky nekontrolovaného použití

Vědci se nejprve setkali s příznaky předávkování retinolu asi před šedesáti lety, kdy člověk konzumoval játra jedné z polárních zvířat, která obsahovala obrovské množství vitaminu A. Pak byla tato látka objevena.

Nicméně obyvatelé severu se již dávno dozvěděli o symptomech A-hypervitaminózy. Během této onemocnění se nejedná o nejpříjemnější fyzické pocity:

Fallout волос от передозировки витамином А

 1. Obecná malátnost, slabost, únava, ztráta chuti k jídlu, závratě, zvýšený vnitřní tlak, doprovázený bolestem hlavy a nervozitou;
 2. Vypadávání vlasů, podráždění pokožky, křehké nehty, suchost v celé ústní dutině;
 3. Výskyt nebo zpevnění onemocnění oka, muskuloskeletálního systému a / nebo gastrointestinálního traktu;
 4. Porušení, změna nebo ukončení menstruačního cyklu u žen, výskyt některých hormonálních poruch;
 5. Zvýšená játra, hyperaktivita, ztráta chuti k jídlu nebo prudká ztráta hmotnosti, zakrnělý růst jsou příznaky předávkování vitamínem A u dětí.

Hypervitaminóza je pro těhotné ženy nejvíce nepříznivá: plod bude vážně ohrožen. V případě předávkování je nejlepší konzultovat lékaře nebo v nejhorším případě zavolat sanitku..

Nicméně, pokud příznaky nejsou tak výrazné, může vitamín D pomoci, což pomáhá redukovat A-hypervitaminózu (to se děje vzájemně).

Měla by být použita co nejblíže, protože v současné době neexistuje absolutně správná antidota. Pokusy vypít velké množství tekutin je také nepravděpodobné, že úspěch: retinol není ve vodě rozpustný..

Interakce s jinými léky

Axeroftol je stejný známý vitamín A. Může být použit s mnoha léky, ale stále existuje několik doporučení k použití:

 1. Retinol se nachází v mnoha kosmetických prostředcích, většinou s běžnou kosmetikou. Proto osoba, která užívá takové výrobky, musí konzultovat s lékařem, neboť nepřesné použití této látky může vést k nadměrnému množství těla, jehož příznaky byly popsány výše;
 2. Axeroftol je kategoricky neslučitelný s léky, které mají nepříznivý vliv na játra (hepatotoxické: jako je flukostat nebo amiodaron). Jinak může takový koktejl způsobit velké poškození těla;
 3. Převážná většina antibiotik se nedostává spolu s retinolem, proto je lepší je používat společně;
 4. Vitamin A snižuje srážení krve, protože nemůže být užíván s léčivy této kategorie..
Fortrans для очищения кишечникаJe čas čistit střeva ze všech nepotřebných? Čištění tlustého střeva s Fortranem: pokyny a recenze. Tato droga by vás mohla zajímat..

Jsou zde popsány techniky a techniky pro silnou motivaci ke ztrátě hmotnosti. Zákon!

Vy, naopak, máte podváhu a chcete se zlepšit? Podrobné informace o pivovarských kvasnicích vám pomohou vyřešit váš problém..

Nejběžnější léky, které vyrábějí retinolové tobolky

Lumi: acetát retinolu

Každá kapsle tohoto léku obsahuje 1,5 miligramu látky s mastnou konzistencí a travnatým zápachem. Může být zakoupen v každé lékárně a poskytuje pouze 6 rublů za deset tablet..

Mnoho dívek si tuto drogu zvolí, jelikož se liší svou levností a příznivým účinkem..

Nyní jídlo

Tento potravinový doplněk je mnohem dražší než ten předchozí, jmenovitě 254 rublů na 100 tobolek, z nichž každá obsahuje až 3 miligramy retinolu.

Proto s použitím této drogy musíte být co nejdůležitější jako rychlé předávkování. Výrobce doporučuje při jídle jednu pilulku..

Bohužel známé společnosti, které vyrábějí vitamín A kapsulární, ne tak moc.

Existují však výhody: oba léky jsou považovány za dost účinné a existuje jen velmi málo lidí, kteří s nimi nejsou spokojeni, takže se sníží šance na nepoctivé prodávající. A samozřejmě, každá z nich se nachází v každé lékárně..

Závěr

Vitamín A je jedním z nejlepších nástrojů, které přispívají k lepšímu zdraví, a v důsledku toho činí lidi krásnějšími.

Ženy ji používají jako masky pro kůži a vlasy, kosmetické firmy ji aktivně přidávají ke svým výrobkům, lékaři je léčí tak, aby pomohli nemocným svým pacientům..

Retinol by se však měl zacházet opatrně: navzdory všem jeho pozitivním vlastnostem je velmi nebezpečné předávkování možné, pokud osoba nedodržuje množství použitého vitamínu..

Pokud užíváte přípravek Axeroftol pod dohledem lékaře, bude tento účinek velmi pozitivní a průběh léčby (nebo profylaktického průběhu) nepřinese absolutní nepohodlí..