As правильно и вкусно приготовить печёночные котлеты, делимся рецептами и советамиJátrové patty – francouzská mísa ze 17. století, aktivní využití vedlejších produktů je obecně charakteristické pro francouzštinu.

Potraviny chudých, náhodou u stolu králi, získaly mezi šlechty oblibu.

Toto jídlo se tak rychle stalo oblíbeným místem ve francouzských kuchyní..

Lidé, kteří zanedbávají játra, plíce a ledviny, ztrácejí hodně: koneckonců, mnoho jídel a pečetiček není výjimkou, mají jasnou a výraznou chuť..

Takový výskyt těchto receptů lze vysvětlit také dostupností jater samotného: za cenu mnohem levnějšího masa, tento produkt není nižší než jemná svíčková, ani užitková, ani v chuti.

Játrové patty jsou spíše vysoce kalorický výrobek (asi 160 kcal), ale bezpochyby použití hlavní složky umožňuje příležitostné zklidnění v chutném a zdravém jídle..

Minerály obsažené v játrech, kyselině listové, vitamínů a aminokyselinách jsou nezbytné pro tělo: pití jedné dávky denně poskytuje normu pro mnoho látek.

Játra dokonce doporučí lékaři jako doplněk: u anémie a nedostatečné hladiny železa v těle.

Přípravná fáze

Vyberte si печень

Aby bylo vaření možné, je důležité, aby všechny produkty byly dobré kvality a dokonalé čerstvosti..

Jak si vybrat dobrou játra a nesprávně vypočítat?

Při nákupu jater byste měli věnovat pozornost jeho barvě: dobrý produkt by měl být hnědo-burgundský s lesklým povrchem a lehce sladkou vůní.

TIP!Šéfkuchaři nedoporučují koupit zmrazenou játra, protože se během vaření může rozpadat.

Chcete-li připravit polotovar pro játrové patty, potřebujete:

  • mletí 500-800 gramů jater (dříve prané, vyčištěné a sušené);
  • přidáme 1 jemně nakrájenou cibuli (v případě potřeby smažená nebo surová);
  • mixujte 1-2 vejce a koření (sůl, pepř – podle chuti).
Výsledné těsto je připraveno k vaření, přidání dalších ingrediencí vám umožní získat nové odstíny chuti a vůně.

Nejlepší recepty na vaření

Z velkého množství receptů na každou chuť si každý vybere pro sebe přesně ty játrovky, které bude mít radostné dítě a všežravý otec rodiny s potěšením.

Malý video recept na pečení játrových peří ve Varšavě. Užijte si!

  • S mrkví. Pro přípravu takových masových kuliček prochází játra, cibule a vařená mrkev masovou mlýnem. Vaječné vločky se vkusují do viskózní směsi a šlehají a přidávají koření. Jakmile těsto začne připomínat tlustou kyselou smetanu, můžete začít smažit;
  • Se slaninou. Takové hamburgery se nazývají “Varšava” a všichni je milují, protože dokonce i nejodvážnější přírody nebudou v nich cítit specifickou játrovou chuť. Na 500 gramů jater bude zapotřebí asi 500 gramů nesoleného tuku. Mletá sádla se mísí s játry a jemně nasekaným (nejlépe v mixéru) česnekem, kořením, sody a moukou. Výsledná hmota má vynikající houževnatost a snadno se praží. Aby byly bujné kuličky kuličky zvláštním kouzlem, měly by být dušené speciální omáčkou z jemně nasekané cibule a zakysané smetany;
  • S pohankou. Chcete-li připravit chutné játrové kotlety se pohankou, budete potřebovat játrovou hmotu (syrovou játra zkroucenou cibulí) a vařenou pohankou (u sklenice). Mícháním a přidáním žloutku s kořením připravte hotové těsto pro smažení. Smažte tyto produkty na nízké teplotě;
  • S rýží. Hovězí játra, mletá, se mísí se smaženou cibulí. Pak se do směsi přidá vařená rýže (150 gramů), vejce a koření. Připomínat konzistenci kysané smetany složení by mělo být praženo na střední teplo, pečlivě šíří “kotletky” s lžící. Chcete-li zastínit chuť jater, šéfkuchaři doporučují, aby pokrm podávali s omáčkou z kyselé smetany.
  • S návnadou. Hovězí (vepřová) játra jsou mletá s cibulkou a surovým česnekem. Poté se k hmotě přidá krupice (50 gramů) s kořením a výsledná směs se ponechá asi půl hodiny, aby se krupice prodala. Konzistence mletí vám umožňuje vkládat šlehačky do chleba a smažit je příjemnou křupavou kůrkou. Servírování takové jemné jídlo je nejlepší u lehkých zeleninových příloh a zelených;
  • Nakrájená játra. Zvláštnost těchto masových kuliček je viditelná z názvu: pro výrobu mletého masa není játra mletá v mlecím stroji, ale jemně nasekána nožem. To umožňuje masové kuličky být jemné a šťavnaté, s vonnými kousky jater tání v jazyku. Jemně nakrájená játra smíchaná s cibulí, vejci, moukou a kořením. Mleté maso by mělo být uchováváno asi 20 minut a pak se smažilo na středním ohni, jako jsou ryby. Podávané plátky se zeleninou a omáčkou z kyselé smetany;
  • Játrové kotlety pro děti. Dětská jídlo se prakticky neliší od dospělého, ale existuje několik nuancí: například kuchaři doporučují kuchařskou játra na takové kravaty, protože jsou měkčí a jemnější; a jako způsob vaření, zvolte ne pražení, ale v páře.
Potraviny ценность тушёной говядиныKalorický hovězí maso, ne každý ví. Přečtěte si naši webovou stránku, která obsahuje mnoho zajímavých a informativních článků, včetně informací o hovězím.

Proč ne každý jedí vařenou kukuřici, možná kvůli obsahu kalorií? Tento článek vám přesně řekne, zda je nebo není..

Kaštan je pro člověka užitečným produktem, ale je pravda, že jeho med má pro naše tělo také cenné vlastnosti. Zde se dozvíte: https: //notefood.ru/pitanie/obshhie-voprosy/poleznue-svoystva-kashtana.html pravda nebo ne.