Řepa, что это за суп, разновидностиPolévka z červené řepy se často nazývá “relativní” boršč, některé hostesky ani neznají rozdíl mezi pojmenovanými polévkami..

Červená barva mísy způsobená přidáním řepy – možná jediná podobnost mezi těmito pokrmy.

Může se měnit v závislosti na sezóně: ​​studená polévka bude vyhovovat vaší chuti v létě, horké jídlo pomůže zahřát v zimě.

Přidáním určitých ingrediencí můžete také regulovat obsah kalorií v první jídle, zatímco polévka z červené řepy neztratí svou originalitu.

Červená řepa: historie vzhledu a užitečných vlastností polévky

Červená jídla byla nejprve ochutnávána Asyřany za dalších 2 tisíc let před naším letopočtem. O. a zelenina byla používána nejen při vaření, ale také jako lék.

Na začátku horní část zeleniny sloužila jako hlavní produkt a po 150 stoleti začali lidé Asie prožívat kořeny.

Na našem stole se řepa objevila až v X-XI století, rostlina se stala tak populární, když semila políčka, a brzy ji rolníci začali považovat za místní rostlinu..

Polévka z červené řepy je populární polévka nejen v Rusku, ale také na Ukrajině, Polsku, Bělorusku, v zemích, kde žijí Slované.

Vzhledem k příznivým vlastnostem řepy a receptům na vaření je polévka z červené řepy zvláště zajímavá pro následující osoby:

  • lidé s nadváhou. Recepty na nízkokalorickou polévku nejen pomohou zbavit se pár centimetrů pasu, ale také zlepšit střeva;
  • osoby ohrožené rakovinou. Řepa řepa je účinným nástrojem prevence nemocí tohoto druhu;
  • lidé s onemocněním zažívacího traktu.

Nejlepší čas, kdy je tato polévka vyrobena, je srpen, tento měsíc můžete přidat čerstvou mladou řepu, která obsahuje nejvíce vitamínů..

Vyberte si recept červené řepy podle vašich představ

V kuchyni není žádný první kurz, který má tolik variací vaření jako polévka z červené řepy.

Polévku lze uvařit jako v moučném vývaru, jako v bujónu.

Nabízíme vám fotku vařené studené řepy.