Dnes je majonéza nejběžnější omáčkou pro mnoho jídel. Jeho chuť byla oceněna již dávno, ale v současné době se mnoho domácích žen začalo zajímat o užitečnosti v domácím menu..

Abyste si byli jisti kvalitou tohoto produktu, měli byste to udělat sami. Podívejme se na některé z receptů na tuto oblíbenou omáčku, která může být vyrobena doma..

Domácí majonézu lze podávat jak pro slavnostní pokrmy, tak pro každodenní potřeby.

Pros majonézy vařené doma

Při čtení složení na obalech zakoupené majonézy je mnoho z nich odrazeno: konzervační látky, příchutě, stabilizátory a další přísady z chemie. Takový soubor nemá žádné zdravotní výhody..

Při přípravě domácí majonézy se berou nejjednodušší každodenní produkty a paní sama může ovládat svou svěžest a kvalitu. Domácí omáčka nevyžaduje žádné chemické přísady, které by prodloužily její skladovatelnost, protože se připravuje v malých porcích a konzumuje okamžitě nebo velmi rychle..

Varení majonézy doma netrvá moc času a úsilí – jen pár minut a její chuť a krásná krémová barva bude mnohokrát lepší než v nabídce prodejny. Chcete-li to zkontrolovat, stačí udělat domácí majonézu a pak budete navždy odmítnout od zakoupeného analogu.

Skutečná majonéza doma: recepty krok za krokem

Jednoduché tradiční
Recepty натурального майонеза в домашних условиях
Složení Počet
Vaječné je čerstvé 1 kus
Rostlinný olej (můžete si trochu olivy) 200 ml
Hořčice (dle Vašeho vkusu) 2 lžičky
Citronová šťáva z poloviny ovoce
Cukr neúplné 2 lžičky
Pepř a sůl na špici
Doba vaření: 15 minut Kalorie na 100 gramů: 675 Kcal

Tento recept na majonézu doma je velmi snadný, budeme popisovat všechny fáze její přípravy níže s fotografií.

Aby byla omáčka dobře sklizená, musí být všechny ingredience na pokojové teplotě. Ve sklenici pro mixér nebo v kulaté vysoké misce přeneste vejce, přidejte hořčici, cukr, sůl, pepř a stlačte šťávu z poloviny citronu.

Whisk

Všechny produkty důkladně promíchejte ponořeným místem. Bez odstranění ze spodní části mísy a bez zastavení, aby se porazil, nalijte do rostlinného oleje (lze ředit čtvrtkou olivového oleje).

Nalévejte масло

Přidejte olej pomalu, trochu vylijte a pečlivě poražte. Struktura omáčky může být upravena s rostlinným olejem, tím větší je, že majonéza bude silnější..

Přinášíme до готовности

Díky mixéru můžete vychutnat jemnou chuť domácí majonézy během několika minut po zahájení vaření..

Připraveno майонез

Před podáváním však doporučujeme, abyste se nějakou dobu drželi v ledničce..

Podrobný video recept na domácí majonézu připravený mixérem je uveden níže:

Silná na žloutkách

Požadované přísady:

 • Čerstvé žloutky – 2 střední kusy;
 • Rostlinný olej (můžete přidat olivový olej) – 370 ml;
 • Cukr – 2 lžičky;
 • Citrónová šťáva (můžete si vzít ocot) – ne plné 2 lžíce. lžíce;
 • Hořčice (libovolná) – 2 lžíce;
 • Sůl a pepř na špičku nože.

Omáčka на желткахV procesu vaření je žádoucí, aby všechny produkty byly při pokojové teplotě a vejce jsou domácí, s jasně žlutými nebo oranžovými žloutky. Chcete-li připravit omáčku, musíte si připravit hluboké pokrmy. Také si všimněte, že připravíme majonézu se směšovačem..

Provařte vejce a nalijte žloutky do nádobí, přidejte trochu soli, pepře, cukru a hořčice. Pomocí mixéru dobře poraďte všechny ingredience omáčky, dokud nejsou hladké..

Pak pomalu přidejte rostlinný olej. Může být předem smíchán s malým podílem olivového oleje, ale ne více než čtvrtina celkové hmotnosti celého oleje, jinak bude obsah hořký.

Nejprve je třeba přidat jen několik polévkových lžic másla, aby se při míchání dobře míchal s hmotností vajec. Poté, aniž byste přestali bít při vysokých rychlostech, přidejte zbývající olej.

Opět platí, že hustota majonézy může být upravena pomocí oleje, protože čím více, tím hustší bude omáčka.

Když je majonéza téměř hotová, musíte přidat čerstvou citronovou šťávu nebo tolik octu z jablečného jablka a míchat s mixérem ještě několik minut..

Domácí domácí majonéza, připravená s pomocí mixéru, se bude nejvíce podobat obchodu.

Provensálský domov

Současnost Провансаль

Požadované přísady:

 • Žloutky – 3 nebo 4 kusy;
 • Rafinovaný slunečnicový olej – 350 ml;
 • Citronová šťáva nebo vinný ocet – neúplné 2 polévkové lžíce. lžíce;
 • Hořčice (libovolná) – plná 1 lžička (může být nahrazena špetkou suchého hořčičného prášku);
 • Polovina lžičky soli a černého pepře.

Odpojte žloutky od bílků a bič je ve vysoké misce s kořením. Když se sůl a pepř rozpustí, přidejte trochu hořčice nebo hořčičný prášek, nalijte citronovou šťávu (lze jej nahradit vinným octem) a důkladně promíchejte.

Pokračujte v porážce, přidejte rostlinný olej. Je lepší vzít rafinovaný olej, pak omáčka bude mít příjemnou barvu a vůni, chuť oleje nebude cítit.

Aby se hmota koagulovala, olej by se měl nalévat postupně. Pomůže to regulovat stupeň hustoty majonézy..

Když se hmota dostane jednotné barvy a nebude olejový film, přidejte zbývající hořčici a nalijte kyselinou (citronovou šťávu nebo stejné množství vinného octa). Pokračujte ve strouhání, až se celá hmota stane krásnou nažloutlou barvou, v tloušťce připomínající kyselou smetanu..

Podívejme se na videozáznam o tom, jak se před očima bude narodit provensálská majonéza:

Lean bez vajec

Požadované přísady:

 • Čerstvé mléko – 200 g;
 • Rostlinný olej – 400 g;
 • Citrónová šťáva chutná jako 2 lžíce. lžíce;
 • Hořčice, sůl a pepř dle chuti.

Chcete-li dosáhnout neobvyklé chuti v majonéze, můžete přidat řadu oblíbených koření. Teplý mléko a slunečnicový olej na pokojovou teplotu je třeba nalít do vysoké misky a míchat několik minut..

Když dostanete hustou směs, přidejte koření, hořčice a citronovou šťávu. Beat další tři minuty. Pro zmrazení, omáčka na chvíli je nejlépe umístěna v lednici..

Tato omáčka může být bezpečně nabízena dětem starším 5 let, protože v obchodě neexistují žádné škodlivé chemické přísady a surové vejce, jako v obvyklých receptech pro domácí majonézu.

Dietní

Majonéza для худеющихKlasické recepty na domácí majonézu obsahují vysoce kalorický slunečnicový olej. Je to velmi těžká omáčka a znemožňuje příjem stravy pro lidi ze stravovacích důvodů ze zdravotních důvodů nebo jen chtějí zhubnout..

Ale je tu řešení! Slunečnicový olej lze nahradit méně vysokokalorickým avokádovým nebo makadamovým olejem.

A můžete vařit bez oleje s pomocí nízkotučného jogurtu.

Požadované přísady:

 • Přírodní jogurt (můžete si vyrobit domácí pomocí mléka a kvasnic) – 100 ml;
 • Vařené žloutky – 2 kusy;
 • Pár lžící hořčičného prášku nebo připravené hořčice;
 • Citronová šťáva;
 • Sůl a oblíbené koření podle chuti.

Pro milovníky jasných příchutí můžete přidat jemně nakrájené greeny nebo olivy.

Žloutek rozemlejte co nejmenší. Nalijte jogurt do vysoké mísy mísy, přidejte žloutek a bít na několik minut..

Pak přidejte hořčici, citronovou šťávu a oblíbené koření. Přidejte další koření podle chuti.

A zde je další video, které se zabývá tím, jak dělat dietní majonézu s jiným receptorem doma:

Při těchto receptech domácí opce majonézy nekončí tam, můžete provést spoustu experimentů, pokaždé přidávat něco nového do receptury. A mimochodem, velmi úspěšně. Následující recepty vás jistě ujistí.

Řepa

Požadované přísady:

 • Čerstvé vejce – 2 kusy;
 • Slunečnicový olej – 200 ml;
 • Vaječná řepa – 50 g;
 • Cukr – pol čajové lžičky;
 • Citronová šťáva – několik čajových lžiček;
 • Nějaká sůl a pepř.

Provařte vejce se slunečnicovým olejem, dokud nebude hladké ve vysoké misce. Přidejte koření, citronovou šťávu a cukr.

Když je omáčka připravená, přidejte vařené strouhanou řepu a několik minut se promícháme. Tato jasná miska má krásnou jasnou barvu a vypustí další produkty v hotových jídlech..

Česnek

Požadované přísady: Omáčka с чесноком

 • Stroužky česneku – 6 ks;
 • Slunečnicový olej (olivový) – 700 ml;
 • Surový žloutek – 3 kusy;
 • Šťáva 1 citron;
 • Sůl, pepř.

Česnek nakrájejte na polovinu a pečeme v troubě nebo smažeme do pánve do zlatohnědého. Bít žloutky, přidáním trochu soli..

Pomalu použijte lžíci a přidejte máslo, aniž byste se zastavili. Když se hmota stane hustá, nalijte nějakou citronovou šťávu a bez přestávky na vysokou rychlost pokračujte v infuzi oleje.

Když olej skončí, vytlačte zbývající citrónovou šťávu, pepř a opět dobře protřepejte. Pečený česnek stlačte přes česnek a přidejte do hotové majonézy. Míchat a nechat nějakou dobu v lednici.

Sýr

Požadované přísady:

 • Čerstvé vejce – 2 kusy;
 • Slunečnicový olej – 360 ml;
 • Hotová hořčice – plná 1 lžička;
 • Citronová šťáva – plná 2 polévkové lžíce. lžíce;
 • Tvrdý sýr – 100 gr;
 • Sůl, pár česneku.

Francouzsky сырный соус

Smíchejte vejce se slaninou, přidejte hořčici a dobře. Když se na vrcholu objeví malá pěna, přidejte slunečnicový olej (nalijte do tenkého proudu nebo přidejte malou lžičku).

Hmota by měla být homogenní a hustá. Přidejte čerstvou citronovou šťávu a promíchejte.

Těžko si smažte na jemné struhadlo a stlačte česnekem česnek s česnekovými proužky. Přidejte to vše do majonézy a znovu to zopakujte. Jemná omáčka je připravena!

Můžete také přidat různé koření a bylinky do klasické receptury majonézy..

Například při grilovaných pokrmech nebo grilované zelenině můžete připravit pikantní omáčku přidáním několika lžící chilli pasty na majonézu a lehká letní omáčka se dvěma lžíci bazalkové pasty nebo jemně nakrájenými listy bazalky je ideální pro pokrmy z mořských plodů..

Omáčka РанчPoté, co jste se naučili vařit majonézu, můžete zvládnout přípravu dalších omáček. American Ranch Sauce ve vaší kuchyni. Odvážné experimenty!

Láska Mimosa? Samozřejmě, takový jasný salát v každém smyslu nemůže být zbaven pozornosti. Jedná se o krok za krokem recept..

Pořádejte večeři ve francouzštině, vařené julienne v pomalém sporáku s tímto receptorem. Bude to docela rychlé a velmi chutné.!

Tipy a tajemství vaření

Na první pohled jsou všechny složky receptů na výrobu majonézy jednoduché, lze je nalézt v každé chladničce. To je pravda, ale při přípravě chutné omáčky je ještě několik tajemství:

 1. První z nich – všechny součásti musí mít stejnou pokojovou teplotu. Pak se olej dobře snáší s vajíčky, ani se necítí ani jejich chuť ani chuť oleje. Hmotnost bude stejnoměrná a silná;
 2. Druhé tajemství je v pokojích. Chcete-li šlehat majonézou, měli byste si vzít porcelánové nebo kameninové nádobí, aby se produkty neoxidovaly;
 3. Třetí je míchání pomocí mixéru nebo mixéru. Při ručním míchání je velmi obtížné dosáhnout uniformity a krásné barvy;
 4. Za čtvrté – měli byste nejprve bičovat při nízké rychlosti, a když hmota začne zhušťovat – zvýšit rychlost.

Nemíchejte všechny produkty najednou. A rostlinný olej by měl být nalit do tenkého proudu nebo přidán pomocí lžíce, aniž byste se zastavili. Pokud se olej nalévá velmi rychle – hmota se zkrátí a výrobky budou muset být hodeny.

Pokud je hmota ještě stočená, můžete vložit jednu vejce do samostatné misky a postupně přidávat zkroucenou hmotu. Všichni pečlivě poraďte a zalejte pomalu, pomalu, rostlinný olej. Když se vstříkne polovina oleje, musíte přidat kyselinu (citronovou šťávu nebo esenciu z octa). Výsledná hmota bude tekutá. Přidejte zbytek rostlinného oleje, aniž byste se třást. Celý postup trvá jen pár minut a není tak náročný, jak se zdá na první pohled..

Chcete-li, aby omáčka méně kalorií a lehčí, můžete přidat několik polévkových lžic vroucí vody a znovu porazit všechno dobře..

Snažte se připravit přírodní domácí majonézu a odmítnete zakoupený analog. Jíte správně!

Navrhujeme seznámit se s některými chybami, kvůli nimž nebudete mít domácí majonézu. Sledujte video, abyste jim zabránili, a nakonec sehnat dobrou hustou omáčku.